+ Konuyu Yanıtla
10 sonuçtan 1 --- 10 arası gösteriliyor

Konu: Ehl-i Beyt Sadece Caferilerin midir?

Ehl-i Beyt Sadece Caferilerin midir?

İbnu Abbas radıyallahu anh anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
    "Nimetleriyle sizi beslediği için Allah'ı sevin. Beni de Allah sevgisi için sevin.Ehl-i Beytimi de benim sevgim için sevin."
    Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, üzerinde kara (yünden) nakışlı bir kumaş olduğu halde sabahleyin (evden) çıktı. O sırada Hasan geldi, onu örtünün altına soktu. Sonra Hüseyin geldi onu da soktu. Sonra Fatıma geldi, onu da soktu. Sonra Ali geldi onu da örtünün altına soktu. Sonra da:
    "Ey Ehl-i Beyt Allah günahlarınızı giderip sizi tertemiz yapmak istiyor" (Ahzab 33) buyurdu."
    Bu hadislerle girdiğim yazımı yazma sebebim Ehl-i Beytten olan Hazreti Hüseyin Efendimizin isminin Kanal D'de bir filmde köpeğe verilmesi ve sonrasında
    Türkiye'de yaşayan Caferi kardeşlerimizin tepkileridir.
    Kardeşler,peygamberimiz sadece caferi kardeşlerimizin peygamberi miydi?Ehl-i beyt sadece onların Ehl-i beyti miydi? Efendimizi sevenler Ehl-i beyti sevmek durumunda değil midir? Hangi müslümanın yüreği Kerbela faciasını duyunca kanamaz? Ben şahsen aradan bin dört yüz yıl geçmesine rağmen hala o acıyı hissederim.Bilirim ki şuurlu müslümanlar da bunu böyle hisseder.
    Bütün bunlara rağmen ne hikmetse adı geçen kanalın önünde sadece caferilerden oluşan bin kişi varmış. Neden yüz bin değil ve neden ehl-i sünnetten de yoktu? Dikkatimi çeken başka bir nokta ise maalesef gazetelerimizde ve televizyonlarımızda bu konuda işe yarar tepkiler verilmedi.Aynı isim efendimizin ismi olsaydı da aynı tepkisizlik mi olacaktı? "Hayır,olur mu?" ise cevabınız, Ehl-i beytin önemini anlamamışsınız demektir." Ehl-i beyti seven beni de sever." diyen kimdi? Hatta bu sitede de benden önce bu konuya değinen olmadı. Bu sizce doğru bir yaklaşım mıdır?
    Bütün bu olaylar acaba Müslümanların önce tırnaklarını kesip," Bak acımadı." deyip parmaklarını,sonra kollarını,sonra da bütün vücutlarını yavaş yavaş budama taktiği olmasın? Buna "Salam taktiği" de denir.
    Değerli kardeşlerim, Allah, peygamber, Kur'an,Ehl-i beyt sevgisi bütün müslümanların kalbinde olmalıdır.Nasıl bir yerimiz yanınca hemen tepki gösterirsek bunlara en küçük bir hücumda da aynı tepkiyi göstermeliyiz.Aksi halde inancımız kendi ülkemizde ayaklar altına alınır da haberimiz olmaz.

bu yazıyı yazdıktan sonra dikkat ettim de ne hikmetse hiçbir kardeşimin ilgisini çekmemiş ve hele de kimse bir yorumda bulunmamış.Acep nedendir diyendüşündüm de galiba," doğru söze ne denir." cümlesi icabınca ses çıkmamış.Yani tespitler doğrudur,insanımızda Ehl-i beyt veya Hz Ali sevgisi Caferilere özgü olarak değerlendiriliyor sanırım.Çok yazık.

İmamHÜMEYNİ
    Misafir
    kardeş...olayı mezhebi boyuta çekmeyiniz..mezhepçilik yapmak haramdır...

BİZ BÜTÜN HERŞEYİZ KISACASI BEN MÜSLÜMANIM...

VE HZ.ALİ(AS).EFENDİMİZİ BÜTÜN EHLİ BEYT CAMİASINI ÇOK SEVİYORUM...

ÇÜNKÜ EFENDİMİZ BUYURUYORKİ SİZE İKİEMANET BIRAKIYORUM ONLARA SIM SIKI TUTUNUN;

''BİRİ KURAN-I KERİM İKİNCİSİ EHLİ BEYTİMDİR''...

EHLİ BEYTE KARŞI OLAN PEYGAMBER EFENDİMİZE(SAA) KARŞIDIR PEYGAMBER EFENDİMİZE(SAA) KARŞI OLAN ALLAH'A(CC) KARŞIDIR...HAŞA...

Alıntı Hamza GEDİKOĞLU tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bu yazıyı yazdıktan sonra dikkat ettim de ne hikmetse hiçbir kardeşimin ilgisini çekmemiş ve hele de kimse bir yorumda bulunmamış.Acep nedendir diyendüşündüm de galiba," doğru söze ne denir." cümlesi icabınca ses çıkmamış.Yani tespitler doğrudur,insanımızda Ehl-i beyt veya Hz Ali sevgisi Caferilere özgü olarak değerlendiriliyor sanırım.Çok yazık.
    Kardeş öncelikle ben bu yazıyı şimdi fark ettim.
    2 inci olarakta senin bahsettigin kanalı mümkün mertebe izlememeye gayret
    ediyorum dolayısı ile otür bir tartışma veya konuya şahit olmadım yoksa tabiki ehli beyit bizim canımız cigerimiz buna karşı olmamak mümkün degil ama duymamak durumu söz konusu sanıyorum sevgilerimle.
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

Alıntı Hıdır ÖZTÜRK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Kardeş öncelikle ben bu yazıyı şimdi fark ettim.
    2 inci olarakta senin bahsettigin kanalı mümkün mertebe izlememeye gayret
    ediyorum dolayısı ile otür bir tartışma veya konuya şahit olmadım yoksa tabiki ehli beyit bizim canımız cigerimiz buna karşı olmamak mümkün degil ama duymamak durumu söz konusu sanıyorum sevgilerimle.
    Bende bunu yeni öğrendim...Vede herşeye kulak kabartan ben bunu nasıl duymam vede nasıl tepki göstermem diye kendi kendime kızdım açıkçası...(ama kızmamız gereken asıl kişiler bu terbiyesizliği yapanlardır)Allah onların yaptığı bu rezilliği yanlarına bırakmasın inş bunun için sizden ricam bu filimin ismini yayınlama tarihini bize iletirseniz sevinirim gerek internet aracılığı ile gerekse kanal d'yi arayarak bunu kınamak istiyorum buna duyarsız kalmamız mümkün değil...Diğer gayrimüslim ülkelerde islamiyete,efendimize yapılan hakaretlerden sonrada bumu olacaktı yazıklar olsun...
    "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

SamiTULUM
    Misafir
    allah siz kardeşlerimden razı bu ve benzer kanalları hiç açmamak gerek

Kayıtsız
    Misafir

ehlibeyt

hamza gedikoğlu arkadaşım peygamber efendimiz hz.hüseyin (as) daha küçükken kerbelada şehit olacağı bildirilmiş ve peygamberimiz hüseyin efendimize her baktığında gözyaşı dökmüştür peygaberimizin sünnetine uyanlar peki peygamberimizin döktüğü bu gözyaşları sünnet oluyormu? peygamberimizin üzüntüsüne ortak olmak onun ağladığına ağlamak özellikle bu ehlibeytin masum olduklarını bilen herkes için aynı zamanda sünnet olmuyormu? Bütün ehlibeyt sevenlerden ve hamza arkadaşımızdan allah razı olsun.

Ehl-i Beyt ev halkıdır. Rasulullah'ın ev halkı.. Aişe, Hafsa, Ümmü seleme, .. , Cafer bin Ebi Talib'in ailesi, Abbas'ın ailesi, Ali bin Ebi Talib ve ailesi.
    Şunu iyi bilesiniz, rafızilerin inandıkları Ehl-i Beyt veya Peygamberle bizim inandıklarımız tamamen farklıdırlar! Allah onları kahretsin nasılda Müslümanları aldatıyorlar..
    Ehl-i Beyt'in masum olduğunu iddia etmek, doğuşlarından vefatlarına kadar ne bir unutma, ne bir hatacık yapmadıklarını iddia etmek basit bir şeymidir? Hazreti Ömer -Allah ondan razı olsun ve bizide onunla birlikte haşretsin- farsları yerle yeksan ettiğinden beri İslam'a karşı yürütülen bu kampanya devam ediyor. EHL-İ BEYT SEVGİSİ adı altında.. Ey Müslüman! Uyanık ol..

36kars
    Misafir
    sevgili kardesim islamin en buyuk dusmani ne yazikdirki kendi icimizden cikan musluman kimliyine burunmus insanlardir/ne yaziktirki benimki dogru seninki yanlis dusuncesi birlikdeliyimize en buyuk darbeyi vurmus dogrular karsisinda gozumuzu kor etmistir/olaylara biraz kurandaki yonuyle baksak zannediyorum bu mezhep olaylarida ortadan kalkacaktir.bizler farkina varmadan irkcilik yapmaktayiz .eger allahi bir peygamberi bir kitabi bir olan bir dinde bizler mezhep pesinde kosuyorsak biraz kendi imanimizi gozden gecirmemiz gerekiyor zannedersem.eyerki senden farkli dusunen insanlarin yaptiklarini dogru bulmasan bile peygamberi seven bir insan olarak onun torunlarinin anisini temiz tutmak bir muslumanlik gorevidir.saygilar

Kayıtsız
    Misafir

bismillehir-Rahmenir-Rahim

evvela bunu yazan kardewimize tewekkur ederim...askin adi Huseyn olmakda,sabrin adi Zeynul abidin,huznun adi Ruqeyye,yigitliyin ad abbas,acinin adi Zeyneb olmakda,collerin adi Kerbela,nehirlerin adi Firat,susuzlugun adi Ali Asgar olmakda.....Ey zalimler...Mehdinin ordusu yolda..Ey Imami Zaman..gel artik...vur 1 darbe...ceddin Ali gibi...Gonlumuz ferahlansin.........1 nazar eyle aga,arzumuz KERBUBELA!!!.....axi peygember buyurub bunu HUSEYN MENDENDIR MENDE HUSEYNDEN....men Azarbaycandan yaziram...turk kardewlerimize tewekkur ederim...ALLAH HEPINIZDEN RAZI OLSUN...Aaaaaaamin!!!!!!!!

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları