+ Konuyu Yanıtla
16 sonuçtan 1 --- 16 arası gösteriliyor

Konu: Atatürk zamanında okutulan lise tarih kitabını merak edeniniz var mı?

Atatürk zamanında okutulan lise tarih kitabını merak edeniniz var mı?

.... Ravza AYYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Apr 2007
    İletiler
    3,039
    Blogdaki Konular
    3
    Ey güzel ALLAHIM! Sen bana sabır ver!
    AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜNÜZ!
    ELEKTRİĞE %65 ZAM!

Bukadar İlerİ GİtmİŞ Olabİlİrlermİ.Çok ŞaŞkinim.gerÇİ Şİmdİ ÖĞrendİĞİmİz Tarİh Derslerİde Pek DoĞru Sayilmaz.Şuan Bİze BÖyle Bİr Kİtap Okutulsaydi En SevdİĞİm Tarİh Dersİne Gİrmezdİm
    BATILI YIKMAK İÇİN KUŞANDIĞIN KILICIN KABZASINDA
    BİR DİRHEM GÜMÜŞTE BEN OLSAYDIM...

ozisler13
    Giriş
    Mon May 2006
    İletiler
    854
    Blogdaki Konular
    4
    Neyse işte bunlar zaten vardı ve bilenler zaten biliyorlardı.Artık bazı bildiklerimizi sorgulamamız gerektiğini anlamışızdır İNŞALLAH...
    artık zamanı ve belki de son hakkım,çünkü dağıldım ve hala ALLAH a sığınıyorum Utanmadan

Alıntı Erkan ZEREN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Neyse işte bunlar zaten vardı ve bilenler zaten biliyorlardı.Artık bazı bildiklerimizi sorgulamamız gerektiğini anlamışızdır İNŞALLAH...
    Arkadaşım biz zaten biliyoruz söylemiş olduğun gibi Ama bilmeyenlere de anlatmamız lazım Ki zaten ben bu linki atatürkçü arkadaşlarıma bile yolladım Kimin ne olduğunu bilelim değil mi?

vala allah razı olsun ben daha once duymamıstım bu kıtabı ve yazılanları... bunları okuduktan sonra tek sey aklıma geldı oda ONLAR BAKARLAR AMA GÖREMEZLER...
    Bu sadece heves değil tutkulu bir aşkın hikayesi

Yaa Rabbî!Bu millet neler yaşamış böyle!Sen o günleri bir daha gösterme(Amin)

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    Alıntı Yusuf ÇELİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Yaa Rabbî!Bu millet neler yaşamış böyle!Sen o günleri bir daha gösterme(Amin)

Amin.....
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

Alıntı Ravza AYYILDIZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ey güzel ALLAHIM! Sen bana sabır ver!
    Sabır sabır....

23 Nisan 1920 TBMM'nin açıldığı gün çekilen resimde Atatürk yanında sarıklı hocalarla eller semada dua ederek meclisi açtığı görülüyor..Atatürk Milli Mücadele döneminde heryerde açıklamalar yapıyor bu açıklamaların içeriği İslamiyetin Ve Peygamber Efendimizin yüceliğiyle alakalı..Ondan sonra 1921 anayasasına Devletin dini İslamdır ibaresi konuluyor..Fakat düşmanlar ülkemizden atıldıktan ve cumhuriyet ilan edildikten sonra değişimler baş gösteriyor ülkenin 4 bir yanında. İstiklal Harbi zamanında asker kaçaklarını hainleri asan İstiklal Mahkemeleri alimleri asmaya başlıyor..Sıra sıra gelen devrimler ile yavaş yavaş halk ne olduğunu anlamaya başlıyor..Trabzon çarşısında çarşaflı annelerimizin bacılarımızın çarşafları Atatürk'ün emriyle askerler tarafından çıkartılmaya çalışılıyor..1928 Anayasasında Devletin dini İslam'dır ibaresi çıkarılıyor..En sonunda 1937'de anayasaya laiklik maddesi konuyor ve işlem tamamlanıyor.Bu haberi bir tarihçi olarak önceden de biliyordum şaşırmadım..Afedersiniz şöyle bir laf vardır. Köprüden geçene kadar ayıya dayı diyeceksin' Atatürk'te bunu yaptı saf ve masum halkımızı saltanatı koruyacağız diye kandırdı düşmanlar ülkeden atıldı ve sonuç olarak bu hale geldik..Neyse lafı fazla uzattım sanırım..Herkese iyi geceler.
    Selam ve Dua ile..

Atatürkü iyi anlamak...

Atatürk Kadın ve Erkeğe eşit Haklar getirdiğinde bir karış sakalı olan adamlar ayaklanma çıkardı din elden gidiyor diye... millet harıl harıl Kuran öğreniyordu ama anlamadıkları bir dilde arabçada... Türkçe ne yazıyo Kuranda bi haber.. ilk türkçe Kuranı Kerim Atatürkün Zamanın da çıktı.. KAinatın Efendisine Hz. Muhammede (S.a.V) yapılan saygısızlığı kaldıramam. Allah affetsin.. Allaha Tanrı(!) diyen Kendine Atatürkçü diyen bazı arkdaşlar Atatürkü istediği gibi tanıtmaya çalışıyorlar..bu hakaret olayını Atatürkün Yaptırdığını sanmıyorum. tamam kendisi dindar bi insan olmaya bilir.onagöre din Vijdan meselesidir.. cuma namazlarına jopla dövülerek gitmektense vijdanıma bırkaırım bunu.. bu daha mantıklı bence... bakın Harun Yahya ne diyor atatürk hakkında.... http://www.harunyahya.org/kitap/anlamak/anlamak5.html

Atatürkün sansürlenen fotoğrafları
    http://www.haber7.com/artikel.php?artikel_id=138186

ve ayrıca bir arkadaş "atatürk bizi kandırdı" demiş.. yanlış anlama kardeş ama o kadar okudum . ilk defa seenden duydum böle bi ifadeyi.. dünyada bir çok millet kıskanıyor atatürkü " o dahi bizim milletten çıkmalıydı" gibisinden övgülerle bahsediyor. şunu inkar edemeyiz bu ülkenin bağımsızlığını ona borçluyuz... selametle..
    Sahipsiz Kalan Bir Vatanın Batması Haktır! Sen SAhip Olursan Bu Vatan Batmayacaktır... M.A.Ersoy

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Celal bey önce yazınızdaki bazı hataları düzeltmek isterim izninizle.

Kadın ve Erkeğe eşit Haklar getirdiğinde bir karış sakalı olan adamlar ayaklanma çıkardı din elden gidiyor diye...
    İslam kadın ve erkeği eşit tutmamıştır asla. Hep kadına haklar tanımış ve onu yüceltmiştir. Değer verilen varlığı sıradanlaştıran ve bayağı kılan eşitlik yalanına ise karşı çıkılmıştır elbet. Kadının özel hayatından çıkarılıp bir meta haline getirilmesini, kendisine verilen değerin yok edilip değersiz ve sıradan bir hale getirilmesine karşı çıkmak en doğal olandır elbette. Pirelli lastik firmasının takvimlerini aylarca önceden bekleyen ve dünyanın bir numarası yapan işte bu kadını ( pirelli takviminde lastik reklamı yoktur, kadın teşhiri vardır sadece) hak sahibi yaptığını idda ederken tüm haklarını elinden alan zihniyet vardır.

Evet sayın BALCI, dün eşit haklar adı altında kadının değerinin gaspedilmesine karşı çıkan bir karış sakalı olan büyüklerimizden rabbim razı olsun. Dün eğitim konusunda da aynı hassasiyeti göstermişti onlar, kadın erkek birlikte eğitimine de karşı çıkmışlardı ve yine gerici olmakla suçlanmışlardı. Bugün modern bilim kadın ve erkeğin ayrı ayrı sınıflarda ders yapması gerektiğini ve bunun insan aklını geliştirdiğini ortaya koymasıyla dün onlara gerici demekte olan zihniyet bugün birkez daha ne kadar gerici olduğunu anladılar. Kadın erkek eşitliği adına kadını pazara düşüren bu zihniyet elbette yaptıklarının hesabını verecektir.

millet harıl harıl Kuran öğreniyordu ama anlamadıkları bir dilde arabçada... Türkçe ne yazıyo Kuranda bi haber.. ilk türkçe Kuranı Kerim Atatürkün Zamanın da çıktı.
    Sayın BALCI hataya düştüğünüz bir nokta var ki o da şudur ; harıl harıl kuran ögrenenler zaten arapca konuşmaktaydı ezan ve kuran türkçeleştirilmek istendiğinde. Arapca düşünmekteydiler o gün insanlar, ne söylediklerini ve okuduklarını biliyorlardı onlar. Harf inkilabı ile başlatılan bir ülkeyi cahil kılma ve yeniden eğitme serüveni başladığında en çok başvurdukları ve bilgilerini tazeledikleri kaynakları türkçeye çevirerek insanlar yüzyıllarca yıllık bilgi ve birikimlerini bir kenara atarak cahilleştirildiler ne yazık ki. Bu gün bile bunun sancılarını çekmekteyiz. Babalarımıza eğitim vermesi gereken dedelerimiz o gün İnönünün milli Şef politikaları altında ne osmanlıca dinlerini ögrenebildiler nede türkçe, ortaya çıkan cahilleştirilmiş bir nesil atalarından duydukları ve zorla kendilerine dikte ettirilenlerle karma bir nesil yetiştirdiler. Bizler de o neslin devamı olarak bugün ne yazık ki dinimizi ya tanımamakta yada yeni yeni ögrenmeye çalışmaktayız. İnandığımız değerlerden bizi uzaklaştıran sonra da türkçe diyerek bu uazaklaştırmayı pekiştirmeye çalışan zihniyet elbet bir gün hesap verecektir.

tatürkün Yaptırdığını sanmıyorum. tamam kendisi dindar bi insan olmaya bilir.onagöre din Vijdan meselesidir..
    Din bir vicdan meselesi değildir sayın BALCI. Ona göre bir vicdan meselesi olabilir elbette, hatta dindar bir insan dahi olmayabilir, ancak sizinde dediğiniz gibi malesef Atatürkü siyasi emellerine alet etmeye çalışan ve bunun üzerine kurdukları sistemde İslam dinine savaş açan guruh bugün Atatürkü lekelemektedir. Atatürk adına islama savaş açan bu azınlıık, etkin ve yetkin olduğu sürece ve bu ülkede islama saldırıları 1000 yıl daha sürdüreceğiz diye çığıtkanlıklar yaptığı sürece bizler ne onu nede yapmak istediklerini anlatmak istediği gibi tanıyamayacağız malesef. Atatürk şahsına münhasır bir kişiydi, hesabını rabbime kendine verecek, onun adına dine saldıranlarda elbet bir gün hesabını verecektir.

dünyada bir çok millet kıskanıyor atatürkü " o dahi bizim milletten çıkmalıydı" gibisinden övgülerle bahsediyor.
    Sultan vahidettine ülkeyi kurtaracak subayların listesi sunulduğunda burada bir eksik var demiş ve Atatürkün adını da "ama o hilafeti yıkacaktır " denmesine ragmen yazdırmıştır. Atatürkü tam yetkiyle donatarak kurtuluş savaşını başlattırmış ve sonuna kadar ona destek olmuştur. Elbette büyük bir komutandır ancak asla Atatürk ile Atatürkçülüğü bir birine karıştırmamalıyız. Zağnos Paşa da cuma hutbesi veren Atatürk ile mecliste hilafeti kaldıran atatürkçülük aynı değildir asla. Kıskanılan Atatürkle bizi kandıranlar farklıdır elbette.

Sonuç olarak net bir dille şunu söyleyebilirim bu ülkenin bağımsızlığını borçlu olduğum insanlar düşman bacımın başındaki örtüye el uzattığında göz kırpmadan canını teslim eden o bir karış sakallılardır.

selam sevgi ve dua ile...

Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Celal bey önce yazınızdaki bazı hataları düzeltmek isterim izninizle.

İslam kadın ve erkeği eşit tutmamıştır asla. Hep kadına haklar tanımış ve onu yüceltmiştir. Değer verilen varlığı sıradanlaştıran ve bayağı kılan eşitlik yalanına ise karşı çıkılmıştır elbet. Kadının özel hayatından çıkarılıp bir meta haline getirilmesini, kendisine verilen değerin yok edilip değersiz ve sıradan bir hale getirilmesine karşı çıkmak en doğal olandır elbette. Pirelli lastik firmasının takvimlerini aylarca önceden bekleyen ve dünyanın bir numarası yapan işte bu kadını ( pirelli takviminde lastik reklamı yoktur, kadın teşhiri vardır sadece) hak sahibi yaptığını idda ederken tüm haklarını elinden alan zihniyet vardır.

Evet sayın BALCI, dün eşit haklar adı altında kadının değerinin gaspedilmesine karşı çıkan bir karış sakalı olan büyüklerimizden rabbim razı olsun. Dün eğitim konusunda da aynı hassasiyeti göstermişti onlar, kadın erkek birlikte eğitimine de karşı çıkmışlardı ve yine gerici olmakla suçlanmışlardı. Bugün modern bilim kadın ve erkeğin ayrı ayrı sınıflarda ders yapması gerektiğini ve bunun insan aklını geliştirdiğini ortaya koymasıyla dün onlara gerici demekte olan zihniyet bugün birkez daha ne kadar gerici olduğunu anladılar. Kadın erkek eşitliği adına kadını pazara düşüren bu zihniyet elbette yaptıklarının hesabını verecektir.

Sayın BALCI hataya düştüğünüz bir nokta var ki o da şudur ; harıl harıl kuran ögrenenler zaten arapca konuşmaktaydı ezan ve kuran türkçeleştirilmek istendiğinde. Arapca düşünmekteydiler o gün insanlar, ne söylediklerini ve okuduklarını biliyorlardı onlar. Harf inkilabı ile başlatılan bir ülkeyi cahil kılma ve yeniden eğitme serüveni başladığında en çok başvurdukları ve bilgilerini tazeledikleri kaynakları türkçeye çevirerek insanlar yüzyıllarca yıllık bilgi ve birikimlerini bir kenara atarak cahilleştirildiler ne yazık ki. Bu gün bile bunun sancılarını çekmekteyiz. Babalarımıza eğitim vermesi gereken dedelerimiz o gün İnönünün milli Şef politikaları altında ne osmanlıca dinlerini ögrenebildiler nede türkçe, ortaya çıkan cahilleştirilmiş bir nesil atalarından duydukları ve zorla kendilerine dikte ettirilenlerle karma bir nesil yetiştirdiler. Bizler de o neslin devamı olarak bugün ne yazık ki dinimizi ya tanımamakta yada yeni yeni ögrenmeye çalışmaktayız. İnandığımız değerlerden bizi uzaklaştıran sonra da türkçe diyerek bu uazaklaştırmayı pekiştirmeye çalışan zihniyet elbet bir gün hesap verecektir.

Din bir vicdan meselesi değildir sayın BALCI. Ona göre bir vicdan meselesi olabilir elbette, hatta dindar bir insan dahi olmayabilir, ancak sizinde dediğiniz gibi malesef Atatürkü siyasi emellerine alet etmeye çalışan ve bunun üzerine kurdukları sistemde İslam dinine savaş açan guruh bugün Atatürkü lekelemektedir. Atatürk adına islama savaş açan bu azınlıık, etkin ve yetkin olduğu sürece ve bu ülkede islama saldırıları 1000 yıl daha sürdüreceğiz diye çığıtkanlıklar yaptığı sürece bizler ne onu nede yapmak istediklerini anlatmak istediği gibi tanıyamayacağız malesef. Atatürk şahsına münhasır bir kişiydi, hesabını rabbime kendine verecek, onun adına dine saldıranlarda elbet bir gün hesabını verecektir.

Sultan vahidettine ülkeyi kurtaracak subayların listesi sunulduğunda burada bir eksik var demiş ve Atatürkün adını da "ama o hilafeti yıkacaktır " denmesine ragmen yazdırmıştır. Atatürkü tam yetkiyle donatarak kurtuluş savaşını başlattırmış ve sonuna kadar ona destek olmuştur. Elbette büyük bir komutandır ancak asla Atatürk ile Atatürkçülüğü bir birine karıştırmamalıyız. Zağnos Paşa da cuma hutbesi veren Atatürk ile mecliste hilafeti kaldıran atatürkçülük aynı değildir asla. Kıskanılan Atatürkle bizi kandıranlar farklıdır elbette.

Sonuç olarak net bir dille şunu söyleyebilirim bu ülkenin bağımsızlığını borçlu olduğum insanlar düşman bacımın başındaki örtüye el uzattığında göz kırpmadan canını teslim eden o bir karış sakallılardır.

selam sevgi ve dua ile...

bir karış sakallı dediklerim cehalettir. İslam büyüklerine dil uzatmam. Atatürk derki "Bizi yanlış yola sevkeden soysuzlar bilirsiniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşler, sâf ve temiz halkımızı hep din kuralları sözleriyle aldata gelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz...
    Görürsünüz ki milleti mahveden, esir eden, harabeden fenalıklar hep din örtüsü altındaki küfür
    ve kötülükten gelmiştir." düşünsenize şimdide din hortumcuları bir yandan güneş gözlükleriyle onlarca kamerayla cuma namazına gidiyo bi yandan siyonistlerle haçlılarla işbirliği yapıyo tıpkı bnun gibi...
    bir atasözü vardır derlerki "Yiğidi vur ama Hakkını yeme..." Atatürkün bu ülke için yaptıklarını görmezden gelmeyelim. Bağımsızlığı atatürke borçluyuz bir karış sakallı cehalete değil. buda bi gerçek. Ve kadın ve erkeğe eşit hak getirilmesi atatürkün kadınlara verdiği önemi gösterir. Düşünsenize Efendimizin soyu bir kadından türüyor. buda efendimizin kadınlara verdiği değeri gösterir.. ayrıca bnm atalarım arabça konuşmuyorduki Kuranı Kerimde osmanlıca değil.:S Elbette Kuranı Anlayarak okuyan vardır.ama osmanlıca Kuran hiç görmedim duymadım. bu konuda aydınlatırsan sevinirim. Türkçe piyasaya dün çıkmış gibi konuşuyorsunuz. Türkçe Atatürkün zamanında yozlaşmadı. Ne yazıkki bir çok batı dillerinden birsürü kelimeleri ödünç aldık :): .haklı olduğunuz konularda var ve şuda gerçek diğer büyük kitapların değişmesinin en büyük nedenlerinden birisi dilden dile çevrilmesidir.
    ve başörtüye kimin eli uzandı ? karaçarşafın yerine modern kıyafetler(mini etek deill) geldi.
    selametle...
    Sahipsiz Kalan Bir Vatanın Batması Haktır! Sen SAhip Olursan Bu Vatan Batmayacaktır... M.A.Ersoy

işte budur yani ne denebilirki başka
    pes doğrusu..
    herkez hakettiği cezayı bulacaktır.
    kuranda bi ayette şöyle buyuruyor tüm dünya müslüman olup namaz kılmaya başladığında kesin kıyamet kopacak ve bunların aksi olmayacaktır yani bunlar biraz daha beyin yıkamadır bu kitapları bastırana bakın ve aynı radyo televizyondaki konuşmaların gazete ve dergi yazarlarının içlerinden kestikleri yerleri yayınlayıp alnı ak olan insanları karaladıkları gibi ...
    diyeceğim odur ki müslümanlığı biraz daha genişletip tüm dünyaya yaygınlaştırmak olmalı amacımız ve şunuda düşünün son günlerdeki şan şöhret sahibi olanların aralarında türklerde var yani buda demek oluyoki müslümanlık bütün ülkeler yayılıyo.
    geçenlerde STV kanalını izliyorum ve cinde bi okul var cok ileri teknolojide yapılmış ve bu okulun öğretmenleri Türk...

Kısıtlanmış Üye NAİL KARAASLAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat May 2006
    İletiler
    414
    Blogdaki Konular
    2
    ah ah ismet paşayı bize inozimi atatürkcülük diye yutturanlar bu vatana ihanet edenlerdir.

işte savunun atatürkü bak nasıl cıldırır bu vatan hainleri bu din düşmanları bakmayın atatürkten dem vurduguna inönüzim uşaklıgı yapanlar.atatürkün adını kullanarak din düşmanlıgı,peygambere küfreden sapıklar türedi bu memleketde.

toplanın gidin portal olarak atatürkcü düşünce dernegine kayıt olmaya bak sizi kayıt yapacaklarmı bir görün yapmaz bu atatürk düşmanları neden yapmazlar işte ondandır ??

Kayıtsız
    Misafir

yanlış insanlara güvenmek

yukarda okuduklarım ve daha önceki araştırmalarıma göre atatürk bize olduğundan çok farklı olarak tanıtıldı atatürk hep en iyi en zeki en güçlü vs olarak bir tabu haline getirildi ayrıca güya bizi kurtarmış bize bu ülkeyi hediye etmiş büyük insan olarak yedirldi yıllarca halbuki kimse şunu düşünmüyor yunanistanda doğan eğitimini orada alan ittihad ve terakkinin içinde bulunmuş osmanlıya cephe alan insanları bu yönde kışkırtan bir insan.şöyle devam edeyim sizce atatürk OSMANLI yımı yıktı yoksa türkiye cum.nimi kurdu ne aldı ne verdi ... siyonistlerin amacına ulaşmasına asla izin vermeyecek cihad imparatorluğu OSMANLI gitti yerine dini dışlayan müslüman kimliğine aykırı batı taklitcisi masonik bir yönetime tabii türkiye cum geldi sizce müslüman düşmanları hangisini tercih eder tabiki türkiye cum. neden? çünkü anadoludaki müslümanların kimlik değişimini sağlayabilecek insanlar burada laiklik burada ahlaksızlık burada sahte müslümanlık burada din düşmanlığı burada türkçe ezan burada Peygamber Efendimize (SAV) hakaret etme burada şimdi söyleyin siyonizm başka ne isteyebilir ki... bide şuna değinmek istiyorum atatürk , menderes,özal ve tayyip aynı yolun yolcusudur kim ne derse desin ortak özelliklerine dikkat edelim atatürk ilk zamanlarında müslüma gibiydi yanında hocalar eller semada eşi çarşaflıydı sonra ne oldu tam tersi gücü eline aldı ve rengini belli etti ikinci olarak menderste muhafazakar kesimi temsil ediyordu fakat arka planda abd ve avrupa ile ilşkileri geliştiryordu düşmanlarımızla köprüleri kurdu üçüncü olarak özal da müslüman gibi göründü (eşine bakınca ne kadar müslüman olduğunu anlarsınızda )natoya üye yaptı yanlış hatırlamıyorsam öyleki ırak savaşında müslüman bir ülkede savaş olurken buradan bir koyup üç almanın hesabını yapıyordu son olarak tayyipte görünürde müslüman ama icraatleri abd avrupa ve israil odaklı gerçekler ortada gerçeğin en tehlikelisi doğru en yakın olanmış

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları