+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 --- 37 arası gösteriliyor

Konu: Hapishanedeki Annenin Evladına Mektubu...

ÜMRANİYEİHL
    Misafir

Hapİsanedekİ Kiz KardeŞİmİzİn Rabbİm Yar Ve Yardimcisi Olsun.

İnsan Unutmamalikİ Basina Gelen Sikinti Ve Musİbetlerİn Bİr Sebebİ Vardir.
    Ya Daha Önce Yaptigimiz Bİr Hatanin Cezasidir Yada Rabbİmİzİn Bİzİm Dunyadakİ İmtahanimizin Bİr Nedenİdİr.ve Ben Bunu Yasayarak GÖrdum Hamdolsun Rabbİmİn VerdİĞİ Dert Ve Musİbetlerİ Her Dert Ve Musİbetİn Altinda O Kadar Guzel Bİr Gelecek Ciktikİ Hamdolsun.
    Dİlerİm Rabbİm Bu Bacimizinda Sikinti Ve Dertlerİnİ En Kisa Surede Kaldirir Onuda Guzel Gunlere Kavusturur.
    Allah Yar Ve Yardimcisi Olsun..
    Unutmayalim Mumİnİn Mumİne Arkadan Yaptigi Dua Makbul Dualardandir.
    Hele Tanimadiginiz Bİr İnsan İÇİn Yapilan Dua Daha Makbuldur.cunku O Duada Menfaat O Duada Rİya Ve GÖsterİŞ Yoktur.
    Allah Yar Ve Yardimciniz Olsun.sevgİ Ve Selametle.

Vaktİnİzİ Aldim.hakkinizi Helal Edİn.

allah yardımcıları olsun
    ben seni görmeden sevdim EFENDİM

Kayıtsız
    Misafir

allahım yardım etsin

chp lik mhp lik bir durum yok kardeşiim ya ne kadar boşsun bu kafayla da siyaset falan yapamazsın...dua et çık mağdur bir kadın var içinden geliyorsa duanı yaparsın..

Kayıtsız
    Misafir

Allah Kurtansin

Allah tüm zordakileri sevdiklerine kavustursun. Tum inananlara da zordakiler icin merhamet ihsan etsin

Ask HamaLi
    Misafir

ALLaH Yardimcisi oLsun...

Bu abLam hakLi yada haksiz bi sekiLde hapishaneye dusmus oLayLarin icerigini biLmeden onu yargiLamak bize dusmez, hem sucLu biLe oLsa o bir anne..!!

RaBBiM birbirLerini seven insanLari, aiLeLeri hic bi zaman birbirinden ayirmasin ve en kisa zamanda bu anneyide evLatLarina kavustursun insaALLaH...(AmiiN)

SeLam Ve Dua iLe,
    ALLaH Yar ve yardimciniz oLsun...

Kayıtsız
    Misafir

bu kadar da olmaz

aslında burdan bu mektup üzerine yorum yapmak lazımdı ama yorumların birinde Ben koyu CHP liyim diyen atesitin başaörtüsünüz hayırlı olsun dcemesinde ki gerçeği bir daha anlamış olduk. Bu arakdaşın anasıda başörtülü değil belli. Zira bu zat müslüman değil ama burdan inançlara saldırmak kadar saygısız ve edepsiz sana kimse müslüman ol demiyor lakin müslüman mahhallesinde salyongoz satma
    saygılarımla..

Aposthopolos Andreas
    Misafir
    Walla ne demeliyim bilmiyorum. Öncelikle o hapisteki anneye büyük geçmiş olsun, çocuklarından ayrı kalmak kolay değil, ama hayat derslerden ibaret. Detayını bilmiyorum ama bizim buralarda da çok oluyor... işyeri sahibi çalışanlarına çek alıyor kendisi kullanıyor, ödemeden kayboluyor ortalıktan, hiçbişeyden habersiz saf çalışanlar bir gün bir bakıyor ne iş var ne patron. Sonra mahkemeydi, hapishaneydi, hayatları mahvoluyor. Bu olayların yaşanmı olması tabiki bir etki bırakır insan hayatında ama, millet ve devlet nezdinde sicilinin lekelenmesi de başlıbaşına bir sorun haline geliyor. İnsanımız bilinçlenmeli artık. Boş kağıda imza atmalar, patronu istedi diye çek yazmalar ve bunun gibi olaylar hala yaşanabiliyor ya. İnsanlar ne olacak bir imza yaa deyip yapıştırıyor imzayı. Pes doğrusu. Nerde bilinçli toplum bilinçli insanlar. Trajı komik yani.

O aradaki CHP(Cenabı Hakkın Partisi)'li arkadaşlarada çok güldüm ve hala gülüyorum, Size söylüyorum çıkarın o at gözlüklerini. Biz insanlar mayoyla sokakta dolaşınca bişey diyormuyuz ki siz kalkıp başörtüsüne laf atıyorsunuz. Sİz önce kendi pencerenizden çıkın, gloabal bir açıdan bakın bir olduğunuz duruma da ondan sonra yok imam hatipti yok başörtüsüydü uğraşın.

Saygılarımla.

Kayıtsız
    Misafir

anlamadığımbişey var

arkadaşlar ne olur bukadının neden hapse girdiğini yazarmısınız.Buarada çok duygulandım bir annenin evletlerını nekadar sevdiğine birkanıttır bu .Tekaklıma gen söz CENNET ANALARIN AYAKLARININ ALTINDADIR.

Kayıtsız
    Misafir

selam selamın sahibinden selama susayanlara

s.a gerçekten güzel bir yazı ama ders alınması gereken yazı.... bazı arkadaşlarımız ayrıntıya takılmış bence ayrıntı önemli değil zaten sadece yazıya odaklanmak o içinizdeki sorularıda cevaplar...... Türkiye insanının sorunu bu işte nerde gereksiz bir şey var bizler ordayız uyan Türkiye bir insan acı çekiyor yardım edeceğimiz yerine hemen ahiret sorularına başlıyoruz ilk önce yardım yaaaa sonra boş olan sizin için hayatı olan:) sorularınızı sorarsınız.........
    baş örtüsüne dil uzatan insana cevap vermek isterdım ama Allah zaten cevabını verecek öteki dünyada ..... baş örtüsünden bu kadar korkmayın ya yemez sizi:)Allaha emanet olun s.a hakkınızı helal edin bu aciziye bir kulada dua edersiniz inşallah (AMİN)

Kayıtsız
    Misafir

abarttııııııkkkkk...

ya arkadaşlar biraz abartmıyormusunuz. alt taraftan da baksanız üst taraftan da baksanız sıradan bir mektup. Hani içeriğinde çok fazla yürek parçalayan birşey de bulamadım.Her ne sebeple olursa olsun evladından ayrılan her annenin yazabileceği nitelikte bişeyyyy işte.hayır- niye abartıyorsunuz onu anlamış değilim. (Siz mektup görmemişsiniz herhalde,şu çanakkale savaşındaki yada filistinden gelen mektupları bir göründe ondan sonra bu mektuba istediğniz anlamı verin...)
    anne düşünce suçlusu mu?
    Ben de koyu bir saadet'liyim ve şunu söylyorum . Arkadaşlar biz böyle ucuz edebiyatlara fazla prim verdiğimiz için buralardayız.
    CHP'li arkadaşlara:Arkadaşlar bu forum adam yemiyor. bulaşıcı falan da değil. Sizler de lütfen bu kadar ayağa düşmeyin. ne yani alt tarafı bir forum. hiç olmazsa bir iki birşey öğrenirsiniz.sizlerde ilericiliği dinsizlikte sanarak yanılıyorsunuz .Bakınız İlhan Arsel Ağabeyiniz de ihtida (müslüman oldu) etti.(Tabiii tanıyorsanız.)

Kayıtsız
    Misafir

olmaz böyle birşey

ya bu chp liler kadar insanlık düşmanı sevgi düşmanı yoktur.burada bir insanlık dramı yaşanıyor adamların yazdıklarına bakın.Peygamber Efendimizin (s.a.v.) dediği gibi Allah (cc)onların kalbinden sevsizliği merhameti aldıysa yapacak birşeyimiz yok.Allah (cc) hidayet etsin sizide bizide inşl.
    Rabbim tez zamanda inşl. o anne ve yavrularını birbirine kavuştursun.Ben inanıyorumki bu kadar dua eden varken Rabbim duaları kabul edendir.

Kayıtsız
    Misafir

hayır getire

HAYIR GETİRE
    Kişilik hakkıma, saldırı diyen
    Örtünene notu geçer vermeyen
    Sinirleri gergin, dişin bileyen
    Artıyor gidişat, hayır getire

Politika oldu, başı bağlama
    Köşe yazanlardan, yandaş yağlama
    Savaş, darbe, kaos, yaslı ağlama
    Yazılan, söylenen hayır getire

Siyasiler dini, fetva üretir
    Örtü ithal yorum, deyip diretir
    Kurucu unsuru, dini öğretir
    Siyasi vaizler, hayır getire

Üç ayaklı sehpa, sözü dolaşır
    Beyaz çarşaf ile, cevap ulaşır
    Vatandaş dinliyor, üstler zıtlaşır
    Siyasi zıtlaşma, hayır getire

Kalıpla boyanır, elle işlenir
    Kenarlara oya, diker süslenir
    Yemeni, tülbendi, ortak yeğlenir
    Yemenli yemeni, hayır getire

Eşarp, türban ismi, aslı Fıransız
    Sevip, sevilmeyen, bezden ve cansız
    Taraflar hoş görmez, oldu amansız
    Bu gidişat böyle, hayır getire

Amacı belliler, nifak sermeli
    Üniversiteyi, neyle germeli
    Bilimsel tezlere, örtü vermeli
    Geneyikli, akıl hayır getire
    hasan geneyikli

bugün bana telefon geldi, telefondaki hanım ağlıyordu tanıdım sesini hapishanedeki kardeşimin annesiydi. sevinçten ağllıyordu tabi kızı bugün özgürlüğüne kavuşmuş onu haber veriyordu...Rabbim duaları kabul etti, bu aileyi birbirlerine kavuşturdu ...

kronikanka
    Misafir
    sana katılıyorum kardesim,,,lütfen bişileri düşünerek yazın,,,,allah bu mektubu yazan anaya da sabır wersin,,,

Alıntı Vera KESKİN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bugün bana telefon geldi, telefondaki hanım ağlıyordu tanıdım sesini hapishanedeki kardeşimin annesiydi. sevinçten ağllıyordu tabi kızı bugün özgürlüğüne kavuşmuş onu haber veriyordu...Rabbim duaları kabul etti, bu aileyi birbirlerine kavuşturdu ...

E bende ağlıyorum... Allah hiç evladı anne- babasından ayırmasın... Ciğer işte...

hüseyin
    Misafir

sabırlar diliyoruz

rabbim onlara sabırlar versin kolay deyil onlara sabırlar diliyoruz..
    anne şefkati bambaşkadır..bunu anlatmak cok zor olsa gerek
    hani bir yakınınız uzak yerlere giderde ...onun size ne zaman gelecegini
    sabırsızlıkla bekliyorsunuz..yıllar aylar size dar gelir..
    havasız nefeassiz.. hatta yemekten dahi kesilebiliyorsunuz...
    bol bol sabır dileyin dua edin...rabbim kavuştursun...

Alıntı Vera KESKİN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Selamün aleyküm
    Bu mektubu sitede paylaşalı 2 yılı aşkın zaman olmuş bu konuya bakmam yine bu kardeşimle ilgili olduğu için hapishaneden çıkmıştı bir çocuğu daha olmuştu şimdi 7 aylık ama malesef sıkıntıları yada imtihanı diyelim bitmedi malesef kanser bütün vücudunu sarmış durumda annesi yine ağlıyordu telefonda dua edin kızım için diyordu daha sonraki telefonda kızı benimle konuşmak istemiş iyileşip çocuklarımı alıp oraya geleceğim ablacım diyordu bekleriz dedim bende tabiki...

Bunu paylaştım sizlerin dualarına yine ihtiyacı var bu kardeşimizin inş. dualarınızı esirmezsiniz...
    Düzenlendi: Tevfik YAZICILAR 02-02-2010 23:36

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Gönderme Kuralları