+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 İlkİlk 123
59 sonuçtan 41 --- 59 arası gösteriliyor

Konu: Atatürk'ün sansürlenen fotoğrafları

Kayıtsız
    Misafir
    atatürk kesinlikle din düşmanı değildi. atatürk görüşlerini bi anda değiştirmemiştir var olan görüşlerini zamanla uygulamıştır kara çarşasfı kaldırması gibi yenilikler getirmiştir. onu çookk seviorum bu güzel vatanda yaşıorsak o ve binlerce askerimiz sayesinde.

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Ali CANPOLAT tafarından gönderildi Mesajı Göster
    BİZİM ONDERIMIZIN ATATURK OLDUGUNU NERDEN CIKARDIN HAYRA MOTOR SERRE FREN OLAN KARDESIM BİZİM ONDERIMIZ PEYGAMPER EFENDIMIZDIR LAFIMIZI BİLELIM
    bak işte laiklik burda öne çıkıor siyaseti ve dini birbirine karıştırıosunuz şuan bu ülkede özgürce yaşabiliorsak gerçekten atatüke borçluyuz. hala dini ön plana çıkarıorsunuz din yani inanç ALLAH ile birey arasındadır. bende elhamdürüllah müslümanım bnde ALLAH'A PEYGAMBERİMİZE inanıorum amaşunu da göz ardı etmeyin lütfen atatürk bu ülke için biz türk gençleri için çok şey yaptı. ben şuan bu devlette laiklikle yönetildiğim için çok mutluyumm.

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2

Tbmm açılışı....

"unutmazsan....unutulmazsın..."

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bak işte laiklik burda öne çıkıor siyaseti ve dini birbirine karıştırıosunuz şuan bu ülkede özgürce yaşabiliorsak gerçekten atatüke borçluyuz. hala dini ön plana çıkarıorsunuz din yani inanç ALLAH ile birey arasındadır. bende elhamdürüllah müslümanım bnde ALLAH'A PEYGAMBERİMİZE inanıorum amaşunu da göz ardı etmeyin lütfen atatürk bu ülke için biz türk gençleri için çok şey yaptı. ben şuan bu devlette laiklikle yönetildiğim için çok mutluyumm.

siz dini hayatın dışına atıyor olmayasınız ?
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

ben şuan bu devlette laiklikle yönetildiğim için çok mutluyumm.

Ülkemizde uygulanmakta olan; laiklik, tanımını yapar mısınız?

atatürk kesinlikle din düşmanı değildi. atatürk görüşlerini bi anda değiştirmemiştir var olan görüşlerini zamanla uygulamıştır kara çarşasfı kaldırması gibi yenilikler getirmiştir. onu çookk seviorum bu güzel vatanda yaşıorsak o ve binlerce askerimiz sayesinde.
    ilki sizin görüşünüz.. din düşmanları herzaman açık şekilde dine saldırmazlar zaten..
    Yani "kara çarşaf" dediğiniz sey tesettür sanırım..
    evet kafasında tasarlamıstır mutlak..
    nasıl ederim nasıl bi kılıfla bu islamın emrini kaldırrım diye..
    zaten bir anda yapılabilecek bisey değil..
    once kılıfı hazırladı sonra devrim adı altında modernlik,yenilik adı altında çarşafı,tesettürü kaldırdı ve ortalıgı affedersiniz ama baldırı cıplaklar sardı..
    Vatan güzelde bu vatanı siz ona borclusunuz ben şahsen ona borclu oldugumu hissetmiyorum..

Geçeceksiniz o laflari..
    Neyi ona borcluyuz ya.. taktikler olabilir amma velakin bu vatanın kurtulması icin yureginde Allah inancı olan dedelerimiz ebelerimiz savastı cephelerde ve biz bu vatanı önce Allaha sonra onlara borcluyuz..
    özgürlükten kastınız nedir aceba..
    sokaklarda neredeyse cırılcıplak gezmekmi..
    adım bası bi tekel büfesimi..
    adım bası gördüğümüz ayyaşlar sarhoşlarmı..
    özgürlük nedir aceba ??
    Bence siz ya peygamberin hayatını öğütlerini tekrar okuyun gözden gecirin yada Atatürkünüzün hayatını dikkatlice okuyun!
    evet cok sey yaptı genclerin gavurlara özenmesinin tek sebebi..
    1 gunde tüm ülkenin okuma yazma bilmeyen ülke haline dönmesinin sebebi..
    sizin özgürlük ve laiklik anlayışınızı cidden merak ediyorum..
    bana göre laiklik dinsizliktir bugünkü şartları düşündüğüm zaman..
    BACIMIN ÖRTÜSÜ BATMAKTA REZİLİN GÖZÜNE!
    ACIRIM TÜKRÜĞE BİLLAHİ TÜKÜRSEM YÜZÜNE..

Kayıtsız
    Misafir
    sara savaş ve gamze tuncay a katılıyorum

emir hattab
    Misafir

allah razı olsun

Alıntı Abdulhamit AÇIKÖZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ilki sizin görüşünüz.. din düşmanları herzaman açık şekilde dine saldırmazlar zaten..
    Yani "kara çarşaf" dediğiniz sey tesettür sanırım..
    evet kafasında tasarlamıstır mutlak..
    nasıl ederim nasıl bi kılıfla bu islamın emrini kaldırrım diye..
    zaten bir anda yapılabilecek bisey değil..
    once kılıfı hazırladı sonra devrim adı altında modernlik,yenilik adı altında çarşafı,tesettürü kaldırdı ve ortalıgı affedersiniz ama baldırı cıplaklar sardı..
    Vatan güzelde bu vatanı siz ona borclusunuz ben şahsen ona borclu oldugumu hissetmiyorum..

Geçeceksiniz o laflari..
    Neyi ona borcluyuz ya.. taktikler olabilir amma velakin bu vatanın kurtulması icin yureginde Allah inancı olan dedelerimiz ebelerimiz savastı cephelerde ve biz bu vatanı önce Allaha sonra onlara borcluyuz..
    özgürlükten kastınız nedir aceba..
    sokaklarda neredeyse cırılcıplak gezmekmi..
    adım bası bi tekel büfesimi..
    adım bası gördüğümüz ayyaşlar sarhoşlarmı..
    özgürlük nedir aceba ??
    Bence siz ya peygamberin hayatını öğütlerini tekrar okuyun gözden gecirin yada Atatürkünüzün hayatını dikkatlice okuyun!
    evet cok sey yaptı genclerin gavurlara özenmesinin tek sebebi..
    1 gunde tüm ülkenin okuma yazma bilmeyen ülke haline dönmesinin sebebi..
    sizin özgürlük ve laiklik anlayışınızı cidden merak ediyorum..
    bana göre laiklik dinsizliktir bugünkü şartları düşündüğüm zaman..
    abi allah razı olsun burada gerçeleri söylediğiniz için bu arada soruyorum milli görüşçüyüm diyip atatürkü savunanlara laf söyletmeyenlere iskilipli atıf hocaları said nursileri ali haydar efendileri esad efedileri ha bu arada atatürk için 1923 ten sonra değişti diyenlere yahudinin tahta kılıcı kitabını okumalarını öneririm

Özkan Binici
    Misafir
    gözümle görmediğime kulağımla duymadığıma inanmam derim o zaman Allah insana neden sezgi gücü vermiş derler herzaman doğruları sezemessin dünyada onlarca farklı görüş kültür adet gelenek görenek örf var şimdi bir daha düşün gözünle görmediğine inanırmısın şunu unutma bakmak değil görmek önemli

B.D Fedaisi Okuyan Kalemler Fatih SEVİM kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed May 2008
    İletiler
    376
    Blogdaki Konular
    10
    ya çok şey söylenir belki de...komik gelen bişeyi söyliyeceğim sadece...bir adet kayıtsız kişi laiklikle yönetildiğini söylemiş bu ülkenin...pehh yani...laiklik bir yönetim biçimi de bizim mi haberimiz yok...
    suret ile asıl geçmiş iç içe/gölgeler kalmış geriye hakikat kisvesinde...(ilmeroğlu)

Sende mi güneşe evet değip ışığına hayır diyenlerdensin?
    Bir Halifemiz olsa ne güzel olurdu!

ölünün arkasından konusulmaz ne ayıp ama :) arkadaslar bu resimler neyi değiştirir ?
    günümüz türkiyesi zaten ortada hepimiz biliyoruz atatürk cirit atsa ne farkeder yada namaz kılsa ?
    http://www.cyber-warrior.org/forum/ShcrewCW.jpg

Kayıtsız
    Misafir

...

Alıntı Rabia ŞAHİN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    müslümanlar, hristiyanlar, museviler, süryaniler, budistler vs hepsini elini açıp dua ediyor. önemli olan el açmak değil kimin ne için el açtığı önemli... Atatürk efendide el açıp dua edebilir hutbeler verebilir ama ne kadar saklanırsa saklansın yaptıkları ortadadır.

akraq
    Misafir
    atatürk osmanlı devletinin vatandaşı turkiye cumhireyitinin kurucusudur.
    necmeddin erbakan atatürkün emanetine sahip çıkan tek liderdir.
    osmanlı devletinin gelişmeler karşısında geliştirdiği kendi operasyonudur.

insanların içinde beyninde ahlak anlayışında peçe yoksa.kalbinde peçe yoksa taksa ne olur takmasa ne olur.
    sakal kalbimize fayda etmiyorsa olsa ne olur olmasa ne olur.

Allah kullarının kalblerine bakar.
    milli görüş atatürke düşman deildir.
    milli görüşçü atatürke düşman deildir.
    milli görüşçü atatürkün bıraktğı emanet sahip çıkar geliştirir.
    turkiye cumhuriyetinin founderi atatürktür.
    emaneti bırakan atatürktür.sahip çıkan milli görüştür.
    milli görüşçü gençlerden bazıları anlamasada bu boyledir.
    erbakanı atatürk düşmanı olarak lanse edenler milli görüşçü değillerdir.
    yüce milletimiz emanetine sahip çıkacaktır.
    osmanoğullarından alınan emanet atatürk eliyle ve onunda kurduğu demokrasi seçim sistemiyle osmanoğullarının emaneti turkiyede yaşayan her vatadanşın kendi ellerindedir.
    emanet zayi olmamıştır.hiçbir zamanda olmayacaktır.inşallah.

allah emanetini asla zayi etmez.
    atatürk bize emanettir.yaşadığımız devletimizin kurucusudur.
    milli görüş emanet ehlidir.
    milli görüs hiyanet ehli deildir.

allaha emanet olun.

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Sueda GÜLEÇ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    birdaha başörtüsüne özgürlük yürüyüşüne giderken bu resimlerden pankart yapıp götürmek lazım.bizi Atatürk düşmanı görenlere ders olsun.
    Atatürk zaten lozana kadar halife olmayı isteen bir kimseydi fakat hızırla musa (a.s.) nin hikayesinde geçen bası kesilen çocuk hilafettir çünkü devletimiz bu günlere gelecekti ve biz hilafet rejimini kotüleyecektik ama simdi cumhuriyete yazılıo bu olaylar..

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Ömer KILIÇ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    kardeşim milli görüş kimsenin tekelinde değildir !

musatafa kemal kurtuluş savaşında en iyi şekilde savaşmış

kahraman bir komutandır !

burada kimse ona laf söyleyemez herkez haddini bilsin !
    Kurtuluş savaşı cephelerini say ve atatürk'ün o cephelerinin hangisinde olduğunu söyle o zaman bana ?
    ben söyleyeyim
    HİÇBİRİ !

http://www.tbmm.gov.tr/tarihce/atatu...usma/5d3yy.htm

Aziz milletvekilleri,

Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir.

Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.(Alkışlar)

İlk emir ; OKU !

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    müslümanlar, hristiyanlar, museviler, süryaniler, budistler vs hepsini elini açıp dua ediyor. önemli olan el açmak değil kimin ne için el açtığı önemli... Atatürk efendide el açıp dua edebilir hutbeler verebilir ama ne kadar saklanırsa saklansın yaptıkları ortadadır.
    Allah-u alim
    siz şimdi fotoya baktığınızda sadece Atatürk'ün el açıp dua ettiğinimi gördünüz?
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

Kayıtsız
    Misafir
    Şimdi anlamadığım şu neden atatürk ü kötülüyosunuz bu fotoğraflar üzerine.evet inkılaplardan kısa süre önce çekilmiş olabilir.hatta inkilaplar olduktan sonrada olabilir.Atatürk karaçarşaflılara düşman olmadıki hiçbir zaman.yalnızca modern giyinmelerini istedi.tabi buda hemen olmadı.belli bir süreden sonra halk çağdaş giysileri benimsedi.ama atatürk bu benimseme sürecinde çok hoşgörülü davranmıştır.asıl bu fotoğraflara bakarak atatürk dinsiz diyenler utansın.bazıları laikliği dinsizlik diye algılıyor heralde.ne güzel işte mecliste ayetin olması.bu laikliğe ters değilki.laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması demek.ama laik kişi dinsiz kişi demek değildir.laiklik devletin yönetim şeklinin din ile olmasına karşıdır ve çok da doğrudur.ama mecliste ayet asılı diye atatürk hani laikti denilmesi çok saçma.atatürkte tesbih çekebilir yada alabilir.çünkü o dinsiz değildi.yalnızca devletin din gibi hassas bir konuya etki etmesinden korktuğu için hem dini hem devleti korumak için laikliği benimsemiştir.bu dinsizlik anlamına gelmezçbunu algılayamayanlar tabi ikileme düşerler.bu fotoğraflar atatürke dinsiz diyenelre kapak olsun.sansürlenmesin yayınlansın.ndn sansürlendiğinide anlamış değilim.

Kayıtsız
    Misafir

ezanın yasaklanması

Madem M.kemal bu kadar din sevgisine sahipti ozaman 1932 yılında halkın tum isyanlarına ragmen arapca ezanı yasakladı sözde laiklik ilkesi var bunun anlamı ne dın ve devlet işlerinin birbirine karışmaması değilmi ozaman neden ezanın nasıl okunacagına devlet karıstı bı dusunun iki fotoğraf tarihin gercek yuzunu değiştiremez.
    Büşra

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 İlkİlk 123

Yer İmleri

Gönderme Kuralları