+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 21 --- 30 arası gösteriliyor

Konu: Şinasi Morris

ben elimmden geldiğince yahudi mallarını kullanmıyorumj ve kullandırtmıyorum. bunların hepsi aynı hiç bir farkları yokki ha şaron ha morris.
    "ELBET BİRGÜN RUHUMUZ UMDUĞUNU BULACAK".

Alıntı Yücel AKGÜN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    cok doğru söylemiş arkadaş bir yahudini ardına bırakacağı miras ta ancak müslümanlara zarar vermek...

bu adamın yanlışı İSLAMI seçmemek.bir MÜSLÜMAN KIZIYLA evlenip islamı seçse idi belki de islam adına iyi gelişmeler olabilirdi...
    çok doğru demişsiniz hem islam adına hende kendi adına çok ii gelişmeler olurdu bence
    selam dua ve tebesüm ile

bu hikayede sadece bir gazetecinin sorduğu bir soruya verdiği cevap ilgimi çekti.."okuma yazma bilseydim iyi bir mezarcı olurdum "demesi..
    bu kişi müslüman olsa ,verdiği cevaba şu yorumu yapardım...her şerde bir hayır vardır..
    hep şehid oldular bu kelime için
    LA İLAHE İLLALLAH MUHAMMEDEN RASULULLAH..

Adam bizim tütünlerle köşeyi dönmüş. Bir hastane yaptırmış. Normal bir durum. Çok büyük bir vefa örneği değil. Ayrıca reklam-nüfuz kazanma vb. amaçlarda gözetilmiş olabilir. Hala Manisa'dan kaliteli tütünü değerinin altında almadıkları ne malum? Biz millet olarak bozkır kültürüün etkilerinden hala kurtulamadığımız için yani çoban millet olduğumudan şehir hayatının üç kağıtlarını göremiyor, sezemiyoruz. Sömürge bölgelerine vakıflar aracılığıyla okul, hastane yaptırıp halkın güvenini kazanmak modern ticari stratejilerden biridir. Lütfen uyanık olunuz. Saygılar.
    Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle.

Morrİs Şİnasİ

TAMAM YAHUDİLER ÇOK TEHLİKELİ BİR MİLLET AMA YİNE DE ADALETLİ KONUŞMAK LAZIM CENABI ALLAH BUYURUYOR YA BİR KAVME OLAN KİNİNİZ SİZİ ADALETTEN AYIRMASIN SEVMEYEBİLİRSİN YAHUDİLERİ EVET BEN DE SEVMEM AMA GÜN GELİR BİR YAHUDİ MÜSLÜMAN OLUR O ZMAN DA BU YAHUDİDEN MÜSLÜMAN OLMAZ MIDİYECEKSİN ADAM NACİZABE BİRŞEYLER YAPMIŞ BENCE KÖTÜ DE YAPMAMIŞ BİRAZ MÜSPET BAK OLAYLARA ÇOK DUYGUSAL KONUŞUYORSUN KANAATİMCE.BİR ARKADAŞ TA ALLAHIN YAHUDİLERİ HAYVANDAN DAHA AŞAĞI BİR KAVİM OLARAK NİTELEDİĞİNİ SÖYLEMİŞ BÖYLE BİR AYETİ BULSUN BEN KENİDİSİNDEN ÖZÜR DİLEYECEĞİM YOK BOYLE BİR AYET MEALİ.KARIŞTIRIYOR BİRAZ.HA AZGIN SAPIK BİR KAVİMDİR AMA ALLAH İNANMAYANI HAYVANDAN AŞAĞI OLARAK NİTELEMİŞ BU YAHUDİ OLUR HRİSTİYAN OLUR BUDİST OLUR ERMENİ OLUR OLUR DA OLUR.YANLIŞ BİLGİ VERMEYELİM KULAKTAN DOLMA BİLGİLERLE YORUM YAPILMAMALI YAHUDİLERİ BEN DE PEK SEVMİYORUM AMA ONLAR BATIL DVALARI İÇİN ÇALIŞIYOR BİZ HAK DAVAMIZ NE KADAR ÇALIŞIYORUZ BUNUN MUHASEBESİNİ YAPMALI MÜSLÜMAN BELKİ BİR YAHUDİYE GİDİP ANLATMALI ONLARA ANCAK AKILLA GALEBE ÇALARIZ KINAYARAK DEĞİL İSTEDİĞİN KADAR SEVMA KINA BUĞZET ZULÜM BİTMEZ ONŞARIN Kİ DİNİ BİR İDEOLOJİ.ANCAK ANLATARAK ÇÖZERSİN
    Şunu da unutmamak lazım Osmanlı İmparatorluğun da önceleri hiç yahudi yoktu bu yüzden yönetim de rahattı ve bildiğiniz gibi Osmanlı dünyaya hükmetti.Ancak bu yahudilere sadece bir defa güvendi Osmanlı.Dünyanın her yerinden kovulan yahudilere kucak açtı.Kısa bir süre içerisinde de saraya sızdı yahudiler.Önceleri etkisizlerdi daha sonra SABATAY SEVİ diye içlerinden biri BEN PEYGAMBERİM dedi çıktı orta yere.Tam idam edilecekti ki tövbe ettim ve müslüman oldum dedi sabatay.Sonra ne mi oldu.Yahudiler sarayda daha çok söz sahibi olmuşlardı.Saray tabiri caizse yahudiden dönme sahte müslümanlar yani SABATAİST lerle doldu.Ondan sonrası da malum.Osmanlı yıkıldı.Sadece bir defa güvendik onda da şeriatı kaldırdılar.Şimdi YİNE GÜVENECEK VE ALDANACAK MIYIZ. Bakınız zamanında Filistinliler de güvendi onlara ve topraklarının bir kısmını yahudilere sattılar.Şimdi kalan az bir yerden kovuluyorlar.

BEN ONU BUNU ANLAMAM KARDEŞİM BU YAHUDİLERE HİÇ BİR ZAMAN GÜVENİLMEZ.[/QUOTE]

probe1976
    Misafir

hahu

ya ben bunları anlıyamıyorum bunlar nebiçim insanlar yahudi dedinmi 5 dakka durup düşünmek lazım bunlar nasıl bir millet bunlar teşkilat bunlar örgüt bunlar şifre bence onlarmı zeki bizmi sagırız :d bunların tarihlerinden beri çok zengin bir millet olarak biliyorum adamlar yurtsuz insanlardı filistini satın aldılar.ben bişe söyliyeyimmi dünyayı bence bunlar yönetiyor herşey bunların elinde nasılbir dewran bu anlayamadsım gitti.adam şinasi bey nasıl böyle bir imparatorluğu kurar , adamlar zekimi zeki işi biliyorlaqr bence şinasi bey gelmiş manisada yaşamış zengin olunca hastane yaptırmış olabilir bence yatırımdır demekki onun içinde warmışki yaptırmış .bunlar elbet birgün tek kitaba inanacaklar ama biz görürmüyüz görmeyizmi bilmem

Kayıtsız
    Misafir
    Dogru soyluyosunuz bende kullanmıyorum.ama bazen cok zor durumda kalıp kullanabiliyorum yahudi mallarını ama elımden geldıgınce dıkat etmeye calısıyorum

TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Oct 2008
    İletiler
    202
    Arkadaşlar...Yazıyı inceledim..O yahudiyi eleştirmeye de gerek yok.Çalışarak ve azmederek yapılan işlerin çok faydası görülmüştür...Zaten insanı üstün yapan sabırdır,çiledir ve azimdir...Yahudi hidayete ermedi diye kızmamıza da hakkımız yok..Hidayet Allah'dandır...
    Anlaşılan o ki, zengin olmak için tahsilli olmaya gerek yok..Zekânı kullan, o yeter bence..
    .

Kayıtsız
    Misafir

şinasi morris

Baştan sona yahudi propagandası dolu bir yazı. Bizim Tarih bilgimizin olmadığı düşünülerek istedikleri gibi mesaj iletebiliyorlar.
    Osmanlı ABD'den gemilerinin Akdeniz'e girmesi karşılığında bir vergi almıştır ama bu Başkan Washington zamanında 1790 - 1800 arasında olmuştur bu ve bir anlaşma yapılmıştır, bu vergi anlaşması ABD Senatosunda onaylanmıştır. 1903 ve sonrasında Osmanlının değil Akdeniz'e İstanbul'a bile sahip olamadığı Devlet-i Ali Osman'ın lime lime döküldüğü yıllarda ABD'den haraç filan almasına ancak bizim gibi tarih cahilleri inanır ama tarih değişmez. Bu haraç olayı olmuştur ama 1900 değil 1800 lerin başında, şinasi morris'in bu işte katkısı yoktur ABD Senatosuna Başkan George Washington sunmuştur, doğrudan değil dolaylı olarak Cezayir Denizcileri Reisi Hasan Dayı tarafından anlaşma yapılmıştır. Neresini düzeltelim bu palavranın..her tarafı uydurma..

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları