34 / 34 İlkİlk ... 242728293031323334
672 sonuçtan 661 --- 672 arası gösteriliyor

Konu: En Son Okuduğunuz Kitap ??

ikibucuktanuc Okuyan Kalemler Havva Nazlı KAYA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Oct 2007
    İletiler
    990
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı Kübra YILMAZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Orhan Pamuk "Kara Kitap"
    nasıldı?
    düşünmeden bilmek faydasız, bilmeden düşünmek tehlikelidir.
    konfüşyüs

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    İşi VaktindeN ÇoK OlanlaR -1-
    İşi Vaktinden çok olan bu mübarek insanların tamamı sahabi değildir.Sadece bin yıllık geçmişten de söz etmiyoruz.Binlerce yıl öncesinden ses bırakanlar var.Kimi on dört asır öncesinden ses veriyor.Kimi on iki asır öncesinden parıldıyor.Sekiz asır öncesinden de Salahaddin var.Daha yakınlardan nefesi gelenler var.Kulağımızın dibinden sesi duyulan var.

İşi VaktindeN ÇoK OlanlaR -2-

Terk edilmiş bir dünyadan ahirete gitmek yerine, imar edilmiş bir dünyadan ahirete gitmeyi yeğlediler.Meydanlarda kılıç kuşanmakla, evde teheccüde kalkmak arasında, kulluk açısından fark görmediler.
    Çocuk doğurup büyütmekle yetinmeyip, nesil yetiştirme sevdasına düştüler.
    Allah’ın mülkünü, babalarından miras aldıkları köy ve kasabadan ibaret görmeyip, ibadet edebilecekleri her yeri vatanları görüp yollara düştüler.
    Hayatı, evlerinden ve iş yerlerinden oluşmuş görmeyip; ona insanlığı kuşatan bir anlayışla baktılar, düşündüler.
    Dertlilerin dertleri onların da derdi oldu.
    Gülmek gereken yerde güldüler, ağlanacak yerde de ağladılar.
    Onlar kulluğu , evle cami arasına sıkıştırmadıkları için çok çalıştılar. Yorulduklarını bile hissedemeyecek kadar yoğun çalıştılar.
    Onlar gidince anlaşıldı ki, işleri vaktinden çoktu.

Nurettin YILDIZ

kitap okumayı sevmekten çok karıştırmayı severim aslında. hemde öyle böyle karıştırma değil benimki koca bi kütüphaneyi altüst edecek şekilde...
    ama bu kitapları okuduktan sonra okumamayı sevmeyişimden ilk defa utandım diye bilirim onlar; okumaya, okuğunu uygulamaya, engeller çoğaldıkca,okunabilecek,okunanla yaşanabilinicek yerler hicret ettiler...işte bu cümleler aslında utandırmış olabilir beni... harika kitaplar diyebilirim ilk iki tanesini okudum şimdilik nasip olursa kalan üç ve dördüncü sayılarıda okucam inş. herkeze şiddetle tavsiye ederim bir kitabı bir günde enfazla iki günde bitire bilirsiniz..kitaplar sayfaca çok kalın değil belki ama içine aldığı konular oldukça ibretlik zamanınızı yeniden gözden geçirmeye değer...
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

KAYIP GÜL - SERDAR ÖZKAN

Dünya'nın neresinde olursa olsun,
    hangi toprakta etişirse yetişsin,
    gerçek olan gerçekliğini kokusunu kaybetmeyen,
    kaybetse dahi geri kazanmak isteyen,
    kokusuuz yaşamayı bir türlü beceremeyen

sahici güllere...

"Çok başarılı, masalsı bir roman."
    Prof. Dr. Talât Sait Halman

Bilkent Üni. Edebiyat Fakültesi Dekanı
    "Serdar Özkan genç ve yetenekli bir romancı, onun adını önümüzdeki yıllarda sık sık duyacağınıza sizi temin edebilirim." Prof. Dr. İskender Pala – Kasım 2003

"Simyacı, Küçük Prens gibi kitaplardan hoşlanıyorsanız, Kayıp Gül'ü çok seveceksiniz..." Time Out

Bu kitaba bayıldım, çok sevdim. Yazarının insan doğasına dair gözlem ve tespitleri mükemmel.” Gino Chouinard, Salut Bonjour Weekend - KANADA

''Hatırlıyor musun, güneşli günlerde sana akın akın koşanlar güz gelince bir bir terk etmeye başlıyorlardı seni. Kış iyice bastırınca da hiç kimseyi bulamıyordun yanında. Gururun seni yalnız bırakıyordu ve o kuru gururun yüzünden ağlayamıyordun bile. Bahardaki övgüler seni ne kadar yükseltmişse, sonbahardaki düşüşün de o denli yüksekten oluyordu. Havanın değişmesi yerle bir ediveriyordu seni... Oysa bir gül için bu böyle mi? Bir gül için, güz demek, yağmur demek. Güz demek, bahara hazırlık demek...

Üzgünüm dostum ama, sana tutkuyla bağlananlar bir gün seni terk edecekler. Çünkü onlar sana değil, kendi tutkularına tapıyorlar yalnızca. Ve bir gün gelecek, o tutkuları başka bir tanrıça bulacak. Senden daha güzel, daha güçlü bir tanrıça! İşte o zaman sen unutulacaksın. Kendini onların övgüleriyle var ettiğin için de, unutulduğun zaman yok olup gideceksin.''

Kayıp bir ikizin izinden San Francisco’dan İstanbul’a, güllerin ve düşlerin dünyasına uzanan gizemli bir yolculuk...

" Kendini özel hissetmek için ihtiyacın olan tek şey kendinsin." sayfa 25

dilencilik =meslek sayfa 38

"Deniz suyu içien birinin susuzluğunun artması gibi, duyduğum övgülerde bende sadece daha fazlasını duyma ihtiyacı uyandırıyordu." sayfa 49

"Görmek için sadece gözlerimi kullansaydım kaybolurdum karanlık dünyanızda." sayfa 50

"Hayat deliler için daha kolaydır." sayfa 58

"Yakalayınca veya yalanınca acılışır herşey." sayfa 66

"Her gidişin bir gelişşi vardır." sayfa 68

"Bağlanabilmek için önce, bağımsız olmak gerekir." oysa insanların çoğu yeni iilişkilere eski bağlarla geliyorlardı." sayfa 77

"Zaman ileriye doğru akıp gittiği sürece, büyülendiğimiz gelecek el değmemiş geçmişten başka bişey değildir." sayfa 81

"Okyanusta, güneşin ve rüzgarın tadına vararak mutluluk içinde yol alan bir dalga varmış.. çevresine gülücükler saçarak hızla akıp gidiyormuş karaya doğru. Ama bir süre sonra, önündeki dalgaların birer birer kıyıdakı dev kayalara çarptıklarını farketmiş. dehşete kapılmış, aman tanrım! beim sonumda aynı onlar gıbımı olacak. Yok olup gideceğim birazdan, diye ağlamaya başlamış. Onun yanından geçen bır başka dalga bizim dalganın hailini görünce sormuş.. ne oldu sana böyle demiş? niçin bu kadar üzgünsün? bak, hava ne kadar güzel güneş, rüzgar, martılar... bizimki cevap vermiş.. önümdeki dalgaları görmüyormusun sen? hepsi büyük bir hızla kayalara çarpıp yok oluyorlar feci bir şekilde. birazdan bizde onlar gibi bir hiç olacağız! hayır, yanılıyorsun, öbür dalga. "Bir dalga değilsin sen okyanustan bir parçasın sen " sayfa 85

"Düşler gerçekleşecek olanın mayasıdır" sayfa 201

not: aslında kitabı okurken altını çizdiğim ve burada sizlerle paylaşmak isetediğim o kadar çok not varki hepsinin aktarılmasının mümkün olmadığını buraya yazarken farkettim. kısacası kitap şiddetle tavsiyemdir.. belli mi olur belki birgün güllerlede konuşursunuz..
    "BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ AMA.. HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR"
    Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN

Son Peygamber - Hasan En-Nedvi.
    ..Allah katında zafer; akidesini muhafaza edip cihada devam edenlerindir..

İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2006
    İletiler
    1,078
    Blogdaki Konular
    11
    Latife ve Fikriye

İki aşk arasında Atatürk..
    İsmet Bozdağ

Hayatımda yaptığım hatalardan biride evlenmektir. işte görüyorsunuz..
    Ordular yönettim, meclisler yönettim, savaşlar yaptım kazandım ama, bir kadını yönetemiyorum... ( M.K. Atatürk.))
    Susturun içimdeki susmayan beni.

Tutku…

Güzellik…

Aşk ve savaş. Sadece gönüllerin değil alınların, kemiklerin ve gözlerin alev alev yandığı savaş.

Kahramanlarını, Yavuz Sultan Selim’i de Şah İsmail’i de tarihin merdivenlerinde bir basamak aşağı indiren bir basamak yukarı çıkaran savaş.

Çaldıran...

Şimdi Çaldıran ne 500 yıl geride ne 500 yıl ileride.

Savaş tasında büyücünün gördüğü neydi?

Kızılbaşlık!

Sünnilik!

İktidar hırsı.

Aşkın bir çökelti gibi dondurduğu zaman!

Korku? Ya o?

Yazar biraz da korkuların üstüne gidendir.

Tarih ileriye doğru çözüldükçe ağacın kökleri de görülecektir.

Alevi de Sünni de bağlıdır o köke. Birdir o toprakta.

Gölgeler büyümüşse ışığı değil korkuyu yenmek gerekir.

Karanlık ve kör ışığın egemenliği boğmasın artık nesilleri.

Ve işte bir kez daha aşk!

Şiir kadar iktidar atında rüzgâra ve ateşe doğru yol alan iki hükümdar.

Şah ve Sultan…

Dünya incisi zarif ve asil kadınlar. Yeminlerine bağlı erkekler.

Masal kadar gerçek.

Büyüleyici olduğu kadar umut verici.

Şah&Sultan her cümlesi aşkla okunacak bir kitap.

iskender pala
    "BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ AMA.. HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR"
    Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Elif ŞAFAK /Med Cezir
    Sosyofobi..

Gençlerle Tevhid Dersleri - Mehmed Göktaş
    Gelecek, yorgun insanların değil, Rahatlarına kıyabilenlerindir.

İŞARET MASUNLUĞUN GİZLİ DİLİ

HAKAN YILMAZ ÇEBİ

Okumanızı tavsiye ederim

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Mustafa Ulusoy "Aynalar Koridorlarında Aşk"
    Sosyofobi..