+ Konuyu Yanıtla
5 / 5 İlkİlk 12345
96 sonuçtan 81 --- 96 arası gösteriliyor

Konu: Bİr BaŞÖrtÜsÜ GÜnlÜĞÜ

Kayıtsız
    Misafir

Allah görüyor yapılanları

arkadaşlar yazdıklarınızı gozum yaşla kalbim hüzn dolu bir şekilde okudum. okumak çözüm değil bilmek uygulamak değil onemli olan hareket etmek değiştirebilmek bunuda yapacak güç cesaret yok bizde. nedenmı imanımız tam değil hani ashab-ı kiram gibi olalım desem dunyayı karşımıza alalım desem bunu yapacak içimizde ya bir musab ya bir enes çıkar karşımıza. oyle bir sınavdayız ki sadece Allaha yakarışımız var ve bir tek gerçek dost ve yardımcımız o başka vefalımız yok bu dunyada.
    kım bu dunyada ne yaparsa karşılığını bulur unutmayalım arkadaşlar berzah alemınden geldik bu dunyada misafiriz dunya bir otel ve geldiğimiz asıl yerimize gideceğiz. giderken onemli olan bu dunyada yaptığımız ticaretimiz azığımız yanımıza alacaklarımız.
    mevlam hiç birşeyi nedensız ve sebepsiz yapmaz çok acı birşey namusa şerefe el atmak. olmekten daha kotu ama kullun elinden ne gelir kıme guvenip bu yola çıkacaksın.
    Mevlam birçok dert vermiş onlarında dermanını vermiş inşallah bu alemde çektiğimiz çilelerin karşılığını ahirette rabbimin yüzüne bakacak yüzümüz olarak çıkarız.
    Allaha Yar ve YArdımcımız olsun.gülmeyen yüzümüzü dertleri sinelerimizi ölmüş şu kalbimizi diriltsin dualarımızı kabul olsun. dua bir yakarıştır du bir istektir dua bir biçareliğin gücsüzlüğün belirtisidir. kabul olmuyor diye dua etmemezlık etmeyin dualarımız olmasa ne onemimiz var bu hayatta..

Kayıtsız
    Misafir
    nedense hepiniz okurken gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz...
    bu ülkede kimler kimler öldürüldü onlar için ağlamıyorsunuz da biri bi yazı yazmış ona ağlıyorsunuz.
    kimse Uğur mumculara, Deniz gezmişlere ağlamadı çünkü ne yapmak istediklerini anlamadı...
    Eğer bu ülkenin kurtuluşu sizin elinizdeyse Allah(s.a.v) hepimizi sizin gibi düşünen cahillerden korusun.

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Sayın Kayıtsız diyorsun ki elinize alın silahı deniz Gezmiş gibi terörist bir çete kurun sonrada bu ülkenin askerine polisine kurşun sıkın ? Öylemi yani.

Biz bu olamayız sayın Kayıtsız...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Eğer bu ülkenin kurtuluşu sizin elinizdeyse Allah(s.a.v) hepimizi sizin gibi düşünen cahillerden korusun.

Bu şahıslan fazla muhatap olmak insana karizma kaybettirir...kanımca....
    Klavye Mücahidi

Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Alıntı İbrahim BAKŞİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bu şahıslan fazla muhatap olmak insana karizma kaybettirir...kanımca....
    yani Allah c.c. diyemeyen s.a.v. diyen bir cahilden ve dinsizden bahsediyorsun sanırım..

doğrumu anlamışım ibrahim ?
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

BANNED Sedat KUMOVA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Sep 2006
    İletiler
    626
    bu sene yine hac kurbana denk geldi..!
    اياك نعبد واياك نستعين
    ''Ancak sana kulluk ederiz ve ancak senden yardım dileriz''

// حمســاويــة Esra KARAGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Nov 2006
    İletiler
    364
    Blogdaki Konular
    1

Onlar dua ederler ( mağdurlarımız!!! )

evcilik oynarlar…
    biz oyun sanırız, onlar ise gerçek
    bahçede ki ağacın altında ihtişamlı ev…
    yer minderi, annelerinden zor bela aldıkları eski paspas
    hünerli minik ellerin becerisiyle süpürülür her taraf
    birkaç eski tabak, yanında kaşık çatal bide küçük tencere
    olmayan malzemeden yapılan yemekler, pastalar…
    sonra misafirler ağırlanır, sohbetler…
    hani arada bir dedikodu yapılmıyor da değil
    sonra çay içilir bizim göremediğimiz
    ama keyifle dudaklarına dokundurdukları bardaklarla…
    küçücük tahta beşikleri
    iki kelimelik yarım yamalak ninnileri
    nede susmaz, huysuz bir o kadarı da tatlı
    sanki konuşur bezden bebekleri
    ayaklarında halhal, başlarında taçları
    koru halinde söylenen şarkılar
    ve minik ellerin gülücüklerin arasında çarpışması…
    gün gelir okul sıralarında bulur kendilerini
    beyaz sayfaya işlemek isterler yeni bir dünyayı
    her öğrendiği kelimeyle büyür
    ve fakat kendisi bile farkına varmaz değişen dengelerin…

ve bizler…
    bizim sunduğumuz hayatı tanırlar
    bizim konuştuğumuz dili öğrenirler
    bizim gibi olmalarını isteriz
    hayattan bahseder, hayallerini biz süsleriz
    yaşamı anlatırız
    öykülerimizi anlatırız
    erkenden uyusunlar diye anlatırız büyüleyici masalları
    evimizin çiçekleri
    neşemiz, sevincimiz
    yaşama bağlayan can özümüz
    çocuklarımız…
    her ne kadar nazarımızda onlar daha çocuk iseler de
    her gün biraz daha büyürler
    bazen onları anlamayacak kadar yoğun olur
    zaman ayırmayız
    istekleri olur, önemsemeyiz
    bize bizi hatırlatmıyor nedense
    her alanda dillendirdiğimiz özgürlüğü, onlara yok sayarız…
    yalana gerek var mı bilmem ama, onları da hiç sayarız
    kendi prensiplerimizin uğruna
    dünyayı başlarına, biz yıkarız
    nede olsa babayız

öyle ya… Baba…

ve büyürler…
    okul sıralarında inşa ederler koca bir dünyayı
    onlar hayatı bizzat yaşayarak öğrenirler
    birileri kıstaslar üretmiş olsa da
    yok saymış özündeki koca dünyayı
    benim gibi düşünmeli benim gibi konuşmalı
    benim gibi yaşamalısın diyor birileri…
    aç başını öyle oku
    vazgeç sahibi olduğun ne varsa
    bana ait olanları oku
    sığındığın kitap ne ki?
    resimsiz, desensiz…
    oysa yaşamdır bizdeki
    bir daha mı dünyaya
    geleceksin diyor birileri…
    babadan azar işitmez
    anneden beddua
    üzerinde hakkı olmadığı halde
    dünyasını karartıyor birileri…

ve büyürler…
    yasaklanır her alan
    yüzüne kapanır her kapı
    beyinleri körelmiş koca adamlar
    adres gösteriyorlar utanmadan
    bunca ağlattıkları yetmiyormuş gibi
    birde “sürgün” ediyorlar
    ne bez bebekleri hatırlar
    nede plastik tabakları
    tahtadan beşikler
    eski paspas
    ve yarım kalan evcilik oyunları
    oysa ne düş kurulmuştu
    doktor olacaktı
    hemşire olacaktı
    öğretmen ve bir sınıf dolusu öğrencileri
    genç kız olacaktı
    anne olacaktı
    hayat dolu
    mutlu bir ailesi olacaktı…

ve büyürler…
    okuldan atıyor birileri
    sen en iyisi mi, git evinde otur
    senin neyine okumak
    doğuştan değil misin gerici
    “ilerlemek haddine mi” diyor birileri
    ilim kapısı değil sanki
    zindan kapılarını anımsatıyor
    ellerinde kalem ne arar
    sirk terbiyecisi misali
    prof. Markalı, eli sopalı…

onlar büyürler…
    yurdundan sürülürler
    kimisi Kanada’ya
    kimisi Viyana’ya
    kimisi Almanya’ya gider…
    sürgün ama yinede okurlar
    onlar, okurlar…
    onlar kitap okurlar
    onlar kâinatı okurlar
    onlar insan okurlar
    onlar okurlar
    çünkü “oku” denmişti
    birileri bunu hazmedemiyordu
    cehillerin mirası kime kalmıştı sanırız…
    meğer çağın cehilleri de varmış
    onlar ne bilirler okumanın ne demek olduğunu
    “oku” emrine savaş açan dedeleri değimliydi
    gözü yaşlı olsa da
    birileri sürgün dese de
    hicret’i dolu dolu yaşarlar
    onlar okurlar
    onlar namaz kılarlar
    dua ederler
    ağlatanlara da
    sürgün edenlere de
    taşlayanlara da
    eli sopalı olanlara da
    dua ederler…
    çünkü “onlar bilmiyorlar” demişti önderleri
    evet, onlar bilmiyorlar
    şimdi dua diyor gözü yaşlı
    yürekleri sürgün
    çocukluklarını bahçe köşesinde saklayanlar
    onlar namazı dosdoğru kılarlar
    onlar başını örterler
    onlar günahları örterler
    onlar hataları örterler
    onlar başkasının eksiklerini görmezler
    kimseyle dalaşmazlar
    onlar dua ederler
    onlar kurtuluş diyorlar
    onlar anne olurlar
    Meryem olurlar
    Fatıma olurlar

okul kapılarında Zeynep olurlar
    işkencelerde Sümeyye

onlar annedir
    anneler acıyı doğururlar
    anneler aşkı doğururlar
    anneler hayatı doğururlar
    anneler umudu doğururlar
    onlar umudu yok etmezler
    anneler anlar ancak acıyı
    anneler beddua etmezler
    onlar beddua etmezler...

aydın altay
    فإن خير الحديث كتاب الله وخير الهدى هدي محمد وشر الأمور محدثاتها وكل بدعة ضلالة رواه مسلم

Allahin selami bereketi rahmeti magfireti inananlarin üzerine olsun.....
    günlügü okudum..
    yürek acitan olaylar,
    banada ilkokul yillarimda ki yasadigim hatiralarimi hatirlatti...
    yürekte en büyük yara..Bas örtü
    korkulu rüyasi .......
    dördün-cü siniftayim basimi örtmeye karar verdim.. okula girise kadar örtüyorum , iceriye girdigimde sinifta aciyorum..sinifta :) arkadaslarimin icinde
    tabiki SIK SIK devamli yaptigim dikkat cekiyor ve beni müdüre cagiriyorlar :)
    istedikleri cevaplari vermemis olmamdan ebeveynimi Babami cagriyorlar...
    ve bu olay bir ayi geciyor tartisma olarak
    sonunda bana sinifa bu sekil girmem yasaklaniyor... okulun disina kadar izin veriliyor.. mecburen bunu uyguluyorum
    fakat buda sorun oluyor yine idareye konusma tartisma derken ..amacimin amacimizin ne oldugunu soruyorlar :)
    bu böyle devam ederken sinifta birakilacagim atilacagim baskisi ile
    besi bitiriyorum , sonucta diplamam verilmiyor :)
    ileride devam edecegim okullar icin diplama lazim oldugu icin bunu engellemek amaci ile....
    sonucta Baba min destegi ile :) Erbakan hocamin destegi ile Istanbulda bir kiz yurduna yerlestirilyiorum..derdimi anlatarak...
    sonucta yönetimi Kenan evren aldigi dönemde okulumuz devletten ayriliyor, lise ,orta okul son diplamalarimizida alamiyoruz:)
    yine elde var sifir---
    disardan bitirmelere girdik.. oda sonuc olarak örtüsüz resim istendi..oda kaldi
    yollarimiz hep kesildi
    hem macara dolu
    hem cok aci
    Insana yani bana ne gibi faydasi oldu?..Imanim saglamlasti örtüye karsi
    iki kizim var hamdolsun.. örtülü sekilde Üniye devam ediyorlar...
    sonuc olarak okuduklari meslegi belki örtülerinden dolayi yapamiyacaklar..
    yinede okusunlar istiyorum...
    wesselam....

Kayıtsız
    Misafir

emir büyük yerden..

slm merhaba kardeş..yazınızı okuyamadım zaten ne anlatmak istediğini ben çok iyi biliyorum.ama napalım hepimizi yaratan rabbimize havale edelim .görelim mevla neyler eylerse güzel eyler....ben şuan askerim.tuncelide sizinle karşılıklı konuşmak isterdim.ben din görevlisiyim..istanbulda .dertleşmek iyi bişeydir .bir gün gelir herşey düzelir inş.umudumuzu kaybetmemeliyiz.rabbimiz herşeyi gören ve herşeyi n en iyisini bilendir.yinede zor şartlar koşullar önümüze sürülsede yolumuzdan şaşmayalım..dua edin bizlere .bizde sizler için dua ediyoruz ..allah aemanet olun..

Alıntı Serkan TURAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bana mail geldi sağolsunlar her zaman gönderiyolar hiç eksik olmuyolar üye oldum yazacaklarım var.Sizin görüşlerinize saygım var ama şunları yazayım
    1-her zaman filistine zülüm diye çıkıyorsunuz,eylem yapıyorsunuz bu memleketi kurtarmak için ne yaptınız,ilk önce bu vatanı kurtarın sonra sıra onlarada gelir canım kardeşlerim

2-kahrolsun israil deniliyor ama hiç bize bakan yok adamlar çölün ortasına
    mühendisleri toprak taşıdı narenciyede 1 numara oldu israil,adamlar türkiyenin bulutlarını çalıyor haberiniz yok...bizde hangi teknoloji var israili yıkalım,yaptıkları zülüm ama bizde kendimize bakalım

3-bu memleket 600 yıl yaşasada laiklik-şeriat tartışılacak tükiye bu siyaset içinde döncek üreten degil tüketen bir toplumuz kardeşim,

4-üniversiteye giremiyoruz diyolar baş örtüsünden benimde bacım var peruk takıyor,üniveristeye öle gidiyor eger başörtü olmadan üniye gidemiyosanız gavurmu oluyonuz onu anlamış degilim

5-atatürke hala küfür edenler var aranızda hepiniz degil,adam ölmüş girmiş hala gavurmuş toprak atmış,yok şöle yapmış adam gavur olsa meclisi cuma günü kurbanlarla açmaz be biraz insaf

6-ecevite yaşlı deyipde erbakanı önerdiler erbakan çok mu genç allah aşkına

6-ne akpliyim nede başka partili kurtuluş savaşı yakındır hazırlıklı olun.....
    maddelerin herbiri kendisine cevaptır. Sana sadece düşünmek kalıyor.
    1- Sen hiç Ahtapot gördün mü?
    2- Bana teknolojinin muvaffak olduğu bir savaş göster tarihte.
    3- Tuba ablamın gayesi Başörtüsü takıp takmamamk değil. Senin İdrak eksikliğin var galiba. İnanç ve Değerlere saygısızlığın bir mücadelesidir. Peruk fikrin için teşekkür ederim. Ama bu fikir hakızlığa boyun eğmekten daha tehlikelidir.
    4- birbirinden bağımsız konular, Hak davasını yapanlara atılan camurlardan.(Atatürk hakkında söylenenler), Sen ahtopotu görmüyorsun ama korkarım kollarını çok iyi kullanıyor. Ben bile görüyorum.
    5- Yaşlı insanlar tecrübelidir. O konuda bir yanlışın var. Konu yaşlılık ta değildir. Prof. Dr.Necmettin Erbakan hocanın güçlü bir kadrosu var. Sadece parti olarakta çalışmıyoruz. Koltuk sevdasıdan ibaret bir ideoloji olsaydı Kıbrıs Harekatı Gerçekleşmezdi. Özellikle araştırıp örtpas edilen gerçekleri okumanı tavsiye ederim. Değişik tartışma formlarında Prof.Dr.Erbakan adına dilediğin gibi atıfta bulunabilirsin. Ama özellikle bu formda ünvanını kullanmaz isen seninki saygısızlıktan daha öte olur.
    6- Kurtuluş savaşı bize açılacağa benziyor. Gardımızı alalım bari Milli Görüş.

Ecevitten bahsettik küçük harfle başladın, Mustafa Kemal Atatürk'ten bahsettin özel isimler isyan ediyor, Hadi Hocam'dan nefret ediyorsun diyelim boşver.
    Sayın forum sizede söylüyorum, Allah Aşkı'na derken kullanmanız uymanız gereken imla budur. Niye üşeniyorsunuz be yaw. Shift tuşuna basmak ne kadar zor olabilir ki ayıp oluyor.

slm merhaba kardeş..yazınızı okuyamadım zaten ne anlatmak istediğini ben çok iyi biliyorum.ama napalım hepimizi yaratan rabbimize havale edelim .görelim mevla neyler eylerse güzel eyler....ben şuan askerim.tuncelide sizinle karşılıklı konuşmak isterdim.ben din görevlisiyim..istanbulda .dertleşmek iyi bişeydir .bir gün gelir herşey düzelir inş.umudumuzu kaybetmemeliyiz.rabbimiz herşeyi gören ve herşeyi n en iyisini bilendir.yinede zor şartlar koşullar önümüze sürülsede yolumuzdan şaşmayalım..dua edin bizlere .bizde sizler için dua ediyoruz ..allah aemanet olun..
    Sana önce Cihad'ı anlatmak gerekiyor. Değer hocam.

Kayıtsız
    Misafir

tuhaf bir kişilik :(

çok ilginç ya kullanımı ilginç bir de sizin gibi cahiller diyebilmiş ya bunu üstüne o daha bi ilginç
    avrupa bize medeniyet diye neler yapmış yemin ederim çok üzüldüm senin için arkadaşım
    bir insan ALLAH adını bilir de bu kadar mı cahil kalabilir ? RABBİM esirgesin zaten kendime zor yeten bir din bilgim var.

Tamam hükümeti anlayabilirim başörtüsü konusunu rafa kaldırdılar, hani hükümet bi ara kendi kusurlarını perdelemek için raftan indirip işi bitince tekrardan yerine kaldırdılar ya o'ndan bahsediyorum....

millet hükümetin icraatlarını biraz sorgulamaya başlayınca hemen tozlu raflardan zamanın ve makanın anlam ve önemine uygun bir metaryel indiriverildi ve iş bitince yani millet tekrardan uyutulunca gerektiğinde kullanılmaya müsait bir şekilde tozlu raflardaki yerine koyuldu...

Neyi mi gizlemişlerdi??? ; rüşvet yiyen belediye başkanlarını, kötü giden ekonomik icraatlarını, satılan vatan topraklarını, islamı sulandırma çabalarını, şakşakladıkları siyonist köpekleri, fesat karıştırılan ihaleleri, filistini, çeçenistanı, türkmenistanı vs vs .. bitmez...

Peki bizim portal ahalisine ne oldu da bu konuyu rafa kaldırdı anlayamadım????
    Klavye Mücahidi

Beklenen gün gelecekse, çekilen çile KUTSALDIR..

sedef ethem
    Misafir
    başörtüm...

bu meseleye değişik yönlerden bakılabilir ama ilk gözüme çarpan ve aklıma gelen batılların bir zeka parıltısı gözstererek müslüman kadınların ve erdemli müslüman erkeklerin gelişmesini önlemek ve böylece dünyayı ışıktan kurtarmak iin yaptıkları bir operasyondur. diyebilirim çünkü ben başımı açtım evet ama asıl bu dünyayı bu ülkeyi kurtaracak derecede olan ablalarım arkadaşlarım açmadı başını ve bu ülke ve bu dünya onlardan eksik kaldı büyük ölçüde malesef .
    ve erdemli genç erkekler ; elinizi vicdanınıza koyun .. kaç genç erkek var bacıları can çekişirken veya cihat farz sayılmışken filistindeki çeçnistandaki kardeşlerine ağlayan ..

biz erdemli bir gençlikten eksik mahrum kaldık asıl amaç buydu ama umarım bizim yetiştireceğimiz gençlik bunlara maruz kalmaz .

dünyaya duyarsız kalmaz .
    bazı arkadaşlar diyor ki kendimiz bırakalım devlet işleerine kafamızı yoralım böyle bir şey psikollojik olarak mümkün değil malesef başını açmış biri olarak bunları söylüyorum bize ne dediler öğretmen ol öğrenciler yetiştir bu türkiyeyi aydınlat ..

ama olmuyor öyle işte insan kendini boşverdikten sonra
    kendi erdedmler,ni kaybettikten sonra başkalaarına verecek bir şey bulamıyor malesef

ANTİ-SİYONİST Cihat UÇAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1
    Sene 2016

Geçmiş günler sancılı bir o kadar da zor geçti.

Allah'ın izniyle şimdi ilkokuldan üniversiteye kadar tüm öğretim hayatlarında ablalarımız, kardeşlerimiz başörtüleri ile okullarına girebilmekte eğitimlerini sıkıntısız bir şekilde sürdürmekteler. Hamdolsun bu günler ide gördük.

Lakin kazın ayağı hiçte öyle gözükmüyor.

2000'li yıllarda okullardan kovulan, coplarla dövülen, ikna odalarında beyni yıkanmaya çalışan bacılarımızın verdiği kutsal çile şimdi ne halde. Başörtüsü okullarda fakat artık başörtüsü eskisi gibi başörtüsü değil. Şuurunu kaybetti, birkaç moda seviciler yüzünden sadece stil malzemesi haline geldi, ruhunu ve değerini kaybetti (hakkıyla yerine getiren kardeşlerimiz bu konuya dahil değildir)

Ekranlardan, sosyal medyadan görüyoruz, şuursuz başıkapalılar ellerinde bira şişeleriyle, konser alanlarında erkeklerin omuzlarında görmeye başladık.

Geçmiş senelerde çekilen sıkıntılar bugünleri görmek için değildi.
    ZzZzZzZzZzZ ! ! !

+ Konuyu Yanıtla
5 / 5 İlkİlk 12345

Yer İmleri

Gönderme Kuralları