+ Konuyu Yanıtla
5 / 3 İlkİlk 12345 SonSon
96 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Bİr BaŞÖrtÜsÜ GÜnlÜĞÜ

23 Ekim Salı (yarın miraç kandili)

yazı yazmamanın belkide ayını doldurmaktayım. hergün aynı şeyler. onlarca tutanak, imzalar, ikna odaları... artık arkadaşlarım anlamsız baktığımı söylüyorlar..."neyi anlıyorum ki?"

bugün çay almak için kantine gittim, okul binasına geri döndüğümde okul müdürünü karşımda buldum. tuba diye seslendi ardımdan. (artık herkesce ismen tanınıyorum, ne şeref)döndüm ve sesin geldiği yöne baktım.
    -okulda çay içmek yasak biliyorsun değil mi? diye sordu.
    hasbinallahhhhh. bu kanun da ne zaman çıktı... çayda irticayı mı temsil ediyor artık...
    - yok hocam, dedim. ben çayı eve götürmek için almıştım..
    -dalga geçme benimle, dedi.
    - hayır, dedm. dalga geçmiyorum ve çayı camdan aşşağı fırlattım. ellerimi kaldırarak.
    -bakınız artık çayım yok sınıfıma gidiyorum, dedim.

ben gittim arkamdan geldi ve sınıfta ben dahil 6 başörtülü arkadaşı odasına götürdü. disiplin cezası aldık...

- yahu hocam dedim. ben anlamadım, çayı içmeye teşebbüs eden ben cezayı alan arkadaşlarım. bir acayiplik var, acaba onlar mı demledi kantinde çayı da ben bilmiyorum , dedim.
    karşımda kaşları altında sinirden titreyerek bakan ikiçift göz vardıı.
    - hııııı. dedim. sanırım benim susmam lazım...
    çezamızı aldık rahatladık... epeydir ziyaret etmiyorduk kendilerini.

nazaketsiz insan, bare odasında bir çay ikram eder diğil mi? yok, oda yok...

nedenini bilmiyorum o gün bu gündür çaya olan düşkünlüüğüm daha bir arttı...

sabırrrr,sabırrr, SABIRRRRR....
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

Allah senden ebeden razı olsun kardeşim. Ben de okula her gün başını açıp o iğrenç duruma düşüp girenlerdenim. İçim her gün o örtüyü başımdan sıyırırken o kadar acıyor ki. Ama ben baştan pes etmişlerdenim. Ah ailemin babamın akrabalarımın yüzüne nasıl bakarım korkusu ahhh!!!! Ama şu gerçeği çoğu zaman bilinç altıma atıyorum galiba. Şimdi fanilerin yüzüne nasıl bakacağımdan korkuyorum.. Baki olan Rabbimin yüzüne nasıl bakacağım yarın. O demeyecek mi "Neden sana farz kıldığım emri çiğnedin. Şimdi kurtarsın seni baban akrabaların çevren arkadaşların" Ne yaparım o gün . Ama bütün bunlara rağmen o cesareti kendimde bulamıyorum işte. Rabbim takvamızı cesaretimizi artırsın inşaallah. Ne olur mesajımı okuyanlar bizlere dua edin.Ya bu mesele çözülsün ya da çözülsün. Ne şekilde olursa olsun. Esselamu aleyküm verahmetullah...

kumsall
    Misafir
    çok güsel olmus bende başörtüsü takıyorum kimileri çok beğeni kimileri öcüü görmüşş gibii bakıolar işte böle insanlar için başörtüsü bu kadar uzuyor oysa insanlar hür özgürdür peki bu konuda neden böle saygı göstermiolar biz okula girerken baş örtüsünü aççağız die kural var peki baş örtüsü takmayanlar için nedenn kural yok sizce bu özgürlükmüdür insan böle oldukça bence özgür değildirrr

27 Ekim 2000

tüm islam alemine mubarek cuma günü hayırlar getirsin inş.
    arkadaşlar aralarında beni temsilci seçmişler okulda.yapmayın dedim, etmeyin dedim ama dinletemedim...biz bu konu üzerinde tartışırken kapıya öğretmenlerden oluşan bir grup geldi, yine bizleri alıp ikna odasına teptiler. dayanamıyorum artık bu odaya. beynimde birşeyler kopuyor sanki, psikoloklar konuştukça saçımı başımı yoluyorum artık.... 2 saate yakın orada tutulduk, hatta alıkoyulduk...
    sonra temsilcileri çağardılar. bir başkan ve 8 yardımcı toplam 9 kişiyi hooop alıp götürdüler. okulun koridorlarında yürürken eski günler aklıma geldi, gülüp eylendiğimiz, dersler çalıştığımız, hocalarımızın yolunu keserek zorla ders notları aşırdığımız günler...
    odasına girdiğim öğretmen okula kaydolduğumdan beri sevdiğim saydığım ve disiplinli bir okadar da dindar bir hocaydı... mehmet hocam.. ahh hocam ahh...,
    mehmet hoca konuşmaya başladı; arkadaşlar bu iş sizinle çözülecek, bugün burada bir karar alalım artık ve bu kargaşa sona ersin.. tuba bak bunların başı sensin, ne olur mantıklı düşün artık, arkadaşlarınla konuş, geleceğinizi ziyan etmeyin...

dayanamıyorum, mehmet hocam yaa, benim mehmet hocam nasıl böyle konuşur, ki başörtüsünü doğru örtmeyen kızlarla konuşan, tesettürü modaya çeviren arkadaşları yanına çağırıp babacan azarlayan mehmet hocamm...
    işte yine ipler kopuyor bende... bağıırmam gerekiyoorrr. susmamalıyım...

-yazıklar olsun size hocam, dedim... bu günler için mi yetiştirdiniz bizi, sizki bizimle kızınız gibi ilgilenen, sıkıntılarımızı dinleyen kişisiniz. siz de mi karşınıza aldınız bizi, siz de mi yanlız bıraktınız bizi.. allahım bu günleri gösterdin, bakalım daha neler göreceğiz. bukadar olay yaşadık biz avuç insan. sıkıntıdan ve üzüntünden, vucudumun yeryerinde öbek öbek yaralar çıktı, saç diplerinden bile artık iltihap akıyor. niye, nedennn....
    şunca sıkıntılara dayandık ama hiç pes etmedik, çünkü kazanacağımız bir zafer var. ama destek olmuyorsunuz bare şu söözlerinizle köstek olmayın... okulun en baba başörtüsü savunucuları erkek öğrenciler bizler alkışla protesto yaparken bahçede, camlardan tempo tutup göbek atıyorlar, bunlar değil miydi bacım diye bizi sahiplenen güya... bu okuldan bunlar mezun olacakta bizler mi mezun olamayacağız. tekrar söylüyorum hocamm YAZIKLAR OLSUNNNN!!

mehmet hoca gözlerimin içine bakıyordu, birden ayağa kalktı ve yanıma doğru gelmeye başladı, ben ağlıyordum, yanıma geldi ve tuba dedi sadece, o sesi hayatımda unutamayacağım. sanki çiğerlerinden bişeyler parçalanırcasına bir ses çıktı.. tuba... ve birden yanımdaki koltuğa oturup hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladı... kimse dayanamadı bu duruma, odada ki herkes ağlıyordu...

PEKİ HERKES MAHKUM VE ÇARESİZSE SUÇLU KİMDİ?NİYE KARŞI KARŞIYA GELMİŞTİK. bana başını aç diyen insan yatağında rahat yatamıyorsa bu emir kimden çıkmıştı....?

Kayıtsız
    Misafir

selam verelim s.a

merhabaaa sahiden güzel şeyler ayazıyorsunuz ... bence haha güel işler yapmanızın ve dünmanın gücü kadar güc hazırlamaya tütvern akıllı hareket edelimm....çalışmak va basarmak... cihat ve cennetine naiı olabilimek... allahcinsever selamlar

22 Kasım Çarşamba

önemli tarihleri not düşüyorum artık, nihayet bende derman kalmadı... elimde 10 cm eninde, 15 cm boyunda bir kağıt var, gülünç, bunları biriktiriyorum artık, okuldan uzaklaştırıldım yine... bakalım ne zaman atılacağım...

kağıtta gerslere girmediğim ve kılık kıyafet yönetmeliğine uymadığım yazıyor.

evet derslere giremiyorum, çünkü almıyorlar, kılık kıyafet yönetmeliğine gelince, ben bu okula başörtülü kaydoldum ve yıllardır da başörtülü okuyorum. peki değişen ne? değişen şeyi bende bilmiyorum sanırım...

ha tabi ayrıca bu davranışımla genel ahlak kurallarını da çiğniyormuşum.

tüh sana yazıklar olsun tuba, ahlaksız tuba, terbiyesiz tuba, ÖZ YURDUNDA GARİP TUBA..
    allah yardımcın tuba...

23 Kasım 2000

okula girmem yasak olduğu halde gittim okula.. havasını solumadan duramıyorum..

baş rol oyuncusu gördü beni tabi, ah nasılda hazetmiyorum bu adamdan, herşeyi bilinçli yaptığı nasılda belli, koskoca okul ve binlerce öğrencinin geleceği nasıl olurda bu dengesiz varlığın eline teslim edilir...

uzaklaştırma kararımı bizzat kendi verdi uyararak, bikkatli ol bu sonuncusu olabilir dedi odasından çıkarken. ama dedim ya duramıyorum o havayı solumadan.. ve işte yasaklı olduğum, cezalı olduğum hald okuldayım ve karşımda yine okul en yetkilisi ve etkilisi. kendisini dönem dönem okulun bahçesinde rezil ettiğim, sık sık polislere yakalattığım, ve döner bıkaçlarıyla dahi ethdit ettiğim için zatı yakinen beni tanımakta hatta ev adresime kadar her bir bilgiyi bilmekteydi...
    -tuba odama gel!!!

nasılda geriniyor fütursuzca, ellerini bağlamış arkasına ağam nasılda ilerliyor salına salına köşküne doğru..
    heyhatt!!!

elbette gittim odasına..
    kısa hoşbeşten sonra bana bilal-i habeşiden bahsetti.
    neymiş efendim BİLAL KIZGIN KUMLARDA KARNINDA KOCA KAYAYLA İŞGENCE GÖRÜRKEN RASULLULLAH ZEYDİ GÖNDEREREK ONA SÖYLEDİĞİNDEN VAZGEÇMESİ İÇİN İZİN MERMİŞ...
    yani kızım allah zor zamanlarda bize hükmedenlerin dediğini yapmamıza izin vermiştir. lim öğrenmek farzdır bunu unutma, okumak zorundasın..

bravo hocam dedim ve ayağa kalkıtım ellerimi kollarımı sanki tek başına bir gösteri yapar gibi sağa sola savurarak anlatmaya başladım...

bravo, hz bilalin yaşadıklarından bunumu çıkarıyorsunuz. tebrikler... neymiş, zaruretler haramları mübah kılarmış peki hangi zaruretler hada hikayenin sonunu anlatamadınız. isterseniz onuda ben anlatayım.. hz zeyd, hz bilale bunu söyler ama bilali dediğinden ger çevirmek ne mümkün, çok değil kısa bir müddet sonra hz ebubekir gelir ve bilali satın alır ve azad eder artık bilal HÜR BİR MÜSLÜMANDIR...
    izin verirseniz şöylede bir yorum kondurayım altına..

bilal ölüm ile karşı karşıyayken peygamber ona izin verdi, benim ensemde bir ecel soluğu yok.. ben ölümle karşı karşıya değilimki bir farzı terk edeyim... ikinci konu bilal izin verildiği anda imanını zayıflatıp işine geleni yapsaydı, bilal HÜR BİR MÜSLÜMAN DEĞİL, MÜSLÜMAN KÖLE OLURDU.. BELKİDE ÖLÜRDÜ, ŞEHİT OLURDU... bilal köle olmaktansa şehit olmayı tercih etti, rab onu islamın temel taşlarından biri olarak kayda geçti..
    peki bize ne oluyor... ilim öğrenmek farzmış, başımızı açıp ilim öğrenmeliymişiz. başörtüsüde de farz hocam, bir farz diğerini ortadan kaldırır yada yalanlarmı? ilim derken hangi ilmi öğrenmenin farz olduğunu niye söylemiyorsunuz.
    bırakın bu deli saçmalarını da sınıflarımıza girelim, dünya için neler yapabiliriz onu tartışalım.

çıkabilirmiyim şimdi izninizle dedim izin vermedi, bu süre zarfında siyasi bir çok konuşma yaptı ve neredeyse 2,5 saat kendileriyle o odada kalmak en kötüsüde saçma sapan cümlelerini dinlemek zorunda kaldım...
    dayanamıyordum yeter dedim ben çıkıyorum ayağa kalktı ve kapıya yöneldi hayır çıkamazsın dedi. koskoca adam benle inatlaşıyordu öfkeyle birbirimize solurken dışarıdan kapı açıldı ve 5 kişi içeri geldi birden onlarla birlikte keyfimde yerine geldi, bunlar bizim avukat abilerimizdi...

hocam, sanırım bir sorun var, öğrenciler bizi çağardılar dedi mehmet abi, hayır dedi bizimki, sadece konuşuyorduk.

hadi ordan, değil sizle konuşmak hayatımın hiçbir döneminde sizin gibi bir zorba ile muhatap bile olmam. zorla odada tuttuğunuzu niye söylemiyorsunuz...?

avukat abiler içeri davetsiz girerek oturdular ve bana gidebilirsin dediler çıktım...

ağlamak üzereydim. ne yaşadığımı ne konuştuğumu dahi hatırlamıyordum ve beynim iflastaydı.. dışarı çıktığımda arkadaşların beni bina kapısında beklediklerini gördüm ve durdum. güçlü ol tuba. avukatlara onlar haber vermişlerdi. sanırım odaya girdiğimi ve saatlerce çıkmadığımı farktmişler ve bir sorun olacağını düşünerek çağarmışlardı. hey gidi heyy... güçlü ol tuba kaldır başını. önümde kızlı erkekli 15 kişi var, ağladığımı görmemeleri lazım. çıktım kapıdan başım dikti, gözlerim ileri bakıyordu hepsi bişey söylememi bekliyor ve yüzümebakıyorlardı.
    sanırım denebilecek en güzel şeyi dedim...ALLAHU EKBER...

Kayıtsız
    Misafir

Saflar

Artık Safların Belirlenmesi gerek.. Ya Şerefimizle Şeriati Yaşariz Yada Şerefimizle Şehİt Oluruz. Bizim icin ikiyolda Hayırlıdır. Adamlar Şehit Cenazesi Olunca BaŞörtüsü Önemli Deyil; Açıkmış Kapalıymış, Ama Fitneyi Hemen Yayıyorlar Ve Başarıda Kazanıyor Hemen Fitne Hakim Oluyor. Artık Müslüman Uyamalı Üzerindeki Şu ölü Toprakları Silkeleyip Temizlenmeli.. Adem Bakirhan

nurten sarı
    Misafir

??????

okurken insanın sizin kadar olmasada kendinden bişeyler bulmaması mumkun değil ben ünv vanda okudum örtülüyüm okulda seminer için çeşitli ünv.lerden gelen öğr.görevlilerinden bir kaçı bizi örtülü görünce selamlaştılar çıkışta sizin çok çalışmanız gerekiyor size çok ihtiyacımız var dediler çok şaşırmakla beraber çokta sevindim bu bizim için inanın rabbimin imtihanı ve hala benim için devam ediyor .rabbim onlara hidayet ihsan eylesin doğru yolu göstersin dualarım geç kalmazlar .ALLAH RAZI OLSUN S.A

Serkan TURAN
    Misafir
    bana mail geldi sağolsunlar her zaman gönderiyolar hiç eksik olmuyolar üye oldum yazacaklarım var.Sizin görüşlerinize saygım var ama şunları yazayım
    1-her zaman filistine zülüm diye çıkıyorsunuz,eylem yapıyorsunuz bu memleketi kurtarmak için ne yaptınız,ilk önce bu vatanı kurtarın sonra sıra onlarada gelir canım kardeşlerim

2-kahrolsun israil deniliyor ama hiç bize bakan yok adamlar çölün ortasına
    mühendisleri toprak taşıdı narenciyede 1 numara oldu israil,adamlar türkiyenin bulutlarını çalıyor haberiniz yok...bizde hangi teknoloji var israili yıkalım,yaptıkları zülüm ama bizde kendimize bakalım

3-bu memleket 600 yıl yaşasada laiklik-şeriat tartışılacak tükiye bu siyaset içinde döncek üreten degil tüketen bir toplumuz kardeşim,

4-üniversiteye giremiyoruz diyolar baş örtüsünden benimde bacım var peruk takıyor,üniveristeye öle gidiyor eger başörtü olmadan üniye gidemiyosanız gavurmu oluyonuz onu anlamış degilim

5-atatürke hala küfür edenler var aranızda hepiniz degil,adam ölmüş girmiş hala gavurmuş toprak atmış,yok şöle yapmış adam gavur olsa meclisi cuma günü kurbanlarla açmaz be biraz insaf

6-ecevite yaşlı deyipde erbakanı önerdiler erbakan çok mu genç allah aşkına

6-ne akpliyim nede başka partili kurtuluş savaşı yakındır hazırlıklı olun.....

:'(

yürek yangını böyle bişey olsa gerek... gözlerimden süzülen yaşlarla beraber okuyorum yazınızı... Rabbim sizin gibi bilinçli olmayı butun gençlerimize nasip etsin... şimdi hatırlıyorum da babamın beni imam hatipe vermediği günlerdeki 3 ay ağlamalarımın bişeye yaramadığını... gençler okuyun ve oktun herkese neler çekildiğini baş örtüsünün bi sembol dışında neler ifade ettiğini bi insana anlatmak için okuyun ve okutun... şimdiki gençler moda sembolu yaptılar başörtüsünü oysa nice gençlerin hayalleri gelecekleri ellrinden kayıp gitti... uyuşmuş küflenmiş beyınlerimiz... yaşanılanlar gitti bitti herşey normal sanan millet farkında olsun artık bişeylerin... hala başörtüsü sorun hala yara yüreklerde... Allah ebeden razı olsun sizden yüreğinizi biizmle paylaştığnız için...
    Yanmak güzeldir...Aşk ile...

gorkem07
    Misafir
    arkadaşım yazdıklarına bakılırsa okula okumak için değil zulüm görmek için gitmişsin (hergün başka bir entrika) içinden çıkamadık olayın yani sana yapılanlar gercekten hitlerin yahudilere yaptığından kötü her gün her gün zulüm görmüşsünüz yazıkkk...Ben senin yerinde olsam gitmezdim okula madem okuldaki hocaların beyinlerini begenmiyosun madem her gün işkence görüyosun mademki kendi doğruların var gitmezsin olur biter bu iş bu kadar kolay zaten sen o okuldan bir şey öğrenmemeye adapte etmişin kendini...Okulunuzda baya bi ilginç gercekten hergün sizi spor salonuna kapatılıp her gün boş odalarda zulüm görüyorsunuz eğitim yok hoca derste kızın başörtüsünü çekip alıyor gercekten ilginç...Yazık ALLAH Sabır Akıl Versin...

gurbetci
    Misafir
    Selamun aleykum tuba kardesimin yazdiklarini okudum ve cok etkilendim gercekten cok kotu zamanlar yasamissin ama onemli olan sabredip davamizi birakmamak ve sende sabredmissin, mukafatinida alacaksin elbet.
    Ben turkiyede yasamiyorum hollandada yasiyorum ve ogrenciyim, ben burda istedigim gibi esarbimla okuluma gidebiliyorum halbuki burasi hiristiyan bi ulke peki neden turkiyemizde yasak. hangi akla kulluk ediyorsunuz???
    Ben burda herzaman su soruya cevap vermek zorunda kaliyorum 'Neden sizin ulkenizde basortu yasagi var orasi bi islam ulkesi degilmi niye yasak ozaman'?
    Ama yinede burdada esarbimiza soz atanlar oluyor ama burdakinler hiristiyan dinsis olduklari icin insanin fazla agirina gitmiyor ama turkiyedekiler muslumaniz diyorlar ve zulm yapiyorlar. Gecen hafta dersdeyken esarpli bi arkadas hiristiyan bi ogrenciye senin konunu duyamiyorum cok sessis konusuyorsun biraz daha sesli konusurmusun dedi ve o ogrencide sen beni basortun yuzunden duyamiyorsun basortunu cikar duyarsin dedi. bu ogrencinin okuldan uzaklastirilmasi gerekirken kimse bisey demedi ve ceza bile almadi, eger bi musluman cocugu boyle bi hakaret yapsaydi bi hiristiyana okuldan uzaklastirilidi ve ismi 'Cahil Yabanci olurdu'.
    Yani burdada yapiyorlar herzaman muslumanlarin onlerini kapatiyorlar. Allah bizi dogru yoldan ayirmasin.

Faruk SOS
    Misafir
    "
    arkadaşım yazdıklarına bakılırsa okula okumak için değil zulüm görmek için gitmişsin (hergün başka bir entrika) içinden çıkamadık olayın yani sana yapılanlar gercekten hitlerin yahudilere yaptığından kötü her gün her gün zulüm görmüşsünüz yazıkkk...Ben senin yerinde olsam gitmezdim okula madem okuldaki hocaların beyinlerini begenmiyosun madem her gün işkence görüyosun mademki kendi doğruların var gitmezsin olur biter bu iş bu kadar kolay zaten sen o okuldan bir şey öğrenmemeye adapte etmişin kendini...Okulunuzda baya bi ilginç gercekten hergün sizi spor salonuna kapatılıp her gün boş odalarda zulüm görüyorsunuz eğitim yok hoca derste kızın başörtüsünü çekip alıyor gercekten ilginç...Yazık ALLAH Sabır Akıl Versin..."
    yazik ki asil sana yazik. ne demek dogrularin icin okula gitme. sana yapilan haksizliga sen boylemi karsilik weriosun. onlari sewindirerek mi? madem oyle yarin bigun olmaz ya sana deselerki sen Turksun okula gitmeyeceksin yada sen dogulusun burada okula gidemezsin napacaksin. olur tamam ben de ewde otururum mu diyeceksin? ne sacma bi dusuncedir bu. o zaman kendimize yapilan hic bir haksizliga yanit wermeyelim hic bir seye karsi cikmayalim. yolda biri ciksin parani ver desin cikart ver. niye diretiosun ki. hani kardeslik bozulmasin ortam gerilmesin. diyelim yarin bi gun acta kaldin acikta kaldin. kurus paran yok. sana bi firma deseki gel hristiyan ol yahudi ol seni firmamiza alalim yuklu maas verelim napacaksin? Umarim kendi soyledigin sacmaliklari kendin anlayabilecek kadar aklin wardir. Umarim bu mesaji gormemis gibi yapip oncekinden daha sacma bi savunma bi msj yazmassin. ne diyeyim daha.
    bu gunlugu yazan arkadasa da dicek bisiler ariorum ama soz tukendi. Bacim Kardesim kendimden utaniyorum inan kendimden utaniyorum. nasil caresiz kalioruz nasil bisi yapamioruz anlamiyorum ama yok. uzgunum Allah belalarini versin Allah yardimciniz olsun demekten dua etmekten daha ileriye gidemiyorum. elimden birsey gelmior iste. ins diyorum ins su ogrencilik bitince guclu olurum iyi bi yerde olurum da bi sekilde yardim ederim bi sekilde destek cikarim. ancak su an icin dua etmekten mitinglere katilmaktan imza vermekten yaninizda oldugumu belirtmekten daha ileriye gidemiyorum. hakkinizi ins helal edersiniz. Rabbim yardimciniz Rabbim yardimcimiz olsun.

gorkem07
    Misafir
    bakın elbette herkes özgürdür ve heryerde dini inancını yerine getirebilmelidir ama bunu sürekli süreki gündeme taşımak yıllardır ülkeye bişey kazandırmadı diyorsunki hakkımı arıyorum elbette bu konuda hakkını aramak en doğal hakkın ama bunu sunileştirerek daha başka çeşitli yerlere çekerek(laiklik,ismet inönü,Atatürk)hiçbirşey kazanamazsın o zaman bu dinin bir gereğini sembolleştirmek olur...arkadaşın verdiği tarihlere bakılırsa hemen hemen her gün işkence görmüş bunu engellemenin yolu günlüğe yazmak değildir ben arkadaşın gercekten samimi olduğuna inanabilmem için o okulun adını vermesi gerekir...artık bu ülkede suni gündem yaratan dış yada içgüçlerin oyununa gelmeyi bırakın bakın her gün kaç askerimiz şehit oluyor eger hakkını arayacaksanda bunun yeri var git oraya başvur bunun yeri ne günlük nede bu internet sayfası...

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    bakın elbette herkes özgürdür ve heryerde dini inancını yerine getirebilmelidir ama bunu sürekli süreki gündeme taşımak yıllardır ülkeye bişey kazandırmadı diyorsunki hakkımı arıyorum elbette bu konuda hakkını aramak en doğal hakkın ama bunu sunileştirerek daha başka çeşitli yerlere çekerek(laiklik,ismet inönü,Atatürk)hiçbirşey kazanamazsın

peki ne yapması lazım?

o zaman bu dinin bir gereğini sembolleştirmek olur...

dinin bir gereği neden aynı zamanda sembol olmasın ki?

arkadaşın verdiği tarihlere bakılırsa hemen hemen her gün işkence görmüş bunu engellemenin yolu günlüğe yazmak değildir

ya nedir?

ben arkadaşın gercekten samimi olduğuna inanabilmem için o okulun adını vermesi gerekir...

sizin bunu samimiyetle istediğinizden nasıl emin olacaz?

artık bu ülkede suni gündem yaratan dış yada içgüçlerin oyununa gelmeyi bırakın

biz bırakalı çok zaman oluyo, bi de siz bıraksanız diyoruz..

bakın her gün kaç askerimiz şehit oluyor

rabbim mekanlarını cennet etsin... (de konu ile ne alakası var?)

eger hakkını arayacaksanda bunun yeri var git oraya başvur

neresi imiş bu hak arama yeri?

bunun yeri ne günlük

bırakın da o özgürlükçü kafanız günlüğümüze karışmasın..

nede bu internet sayfası...

hoppa...!
    interneti de mi sansürlemeye başlayacaksınız?
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

gorkem07
    Misafir
    siyasi yapının içine dini karıştırmak dini sembolleştirmektir siyaset yaparken siyaset yaparsın dini inançlarını yerine getirirkende dini gereklilikleri yaparsın ...eger sen hergün işkence görsen günlüğemi yazarsın??? madem özgür bir ülkede özgür değilim diyorsun biraz düşün o ülkede HUKUK vardır o okulun öğretmenlerini mahkemeye şikayet ederek en azından işkence yapılmasını engelleyebilirsin...dinin bir gereği neden aynı zamanda sembol olmasın ki?... şimdi bu soruyu sorarken biraz düşünmek gerekir acaba bu arkadaş neden bahsetmiş diye ben başörtüsünün dini olarak sembolleştirilmesinden değil siyasi olarak sembolleştirilmesinden bahsediyorum eger sen onada olabilir diyorsan git Kuran oku cevabını ordan bulursun...sizin bunu samimiyetle istediğinizden nasıl emin olacaz?....söz konusu yıl 2000 ben gidipte okulu basacak halim yok zaten okulun adından bu yazılanların doğru olup olmadığı belli olur ben ortaya bir iddia atmıyorumki samimiyet gereksin sadece madem arkadaş samimi versin o okulun adını bizde o şerefsiz hocalar hala duruyorsa hakkımızı arayalım şu an okuyan kardeşlerimiz için...suni gündem yaratmayı bıraktığınız için hala bu ülkede başörtüsü gündemde.. asıl siz bırakın demişsiniz biz kimiz ve hangi suni gündemi yaratmışız?şu an ülkemizin yanına yavaş yavaş kürdistan kuruluyor bunu biliyormusunuz?ve çoğu kişi hala türban tartışması yapıyor şunuda belirteyim ben türbanın kamu alanında okullarda vs..serbestleşmesine asla karşı değilim fakat siyasi sembol haline getirilecekse karşıyım herşeyden önce İslamiyet bunu kabul etmez...Hakkımızı arayacak yer sormuşsun bu ülkedeki hukuk bunu kabul etmeyebilir ama hukuk bu ülkenin sınırlarında sınırlı kalmaz madem bundan bu kadar müsdaripiz gider avrupa insan hakları mahkemesine basvurursun...dini siyasete alet eden hükümetimiz de söz verdiği gibi bu yasayı keşke en kısa zamanda çıkarsada Türkiye gercek gündemini görmeye başlasa....kimsenin kimsenin günlüğüne internetine karıştığı yok madem arkadaşımız bu kadar işkence görmüş bunu günlük yada internet sayfasına yazdığı gibi adalet mercilerinede yazsaydı

Kayıtsız
    Misafir
    ne enteresan bir duruş yahu...
    özgür beyinleriniz bukadarmı çalışıyor. top sakalla okula gitmek yasak, etek boyu şukadar, pantolon bolluğu bukadar olacak... şimdi bu hükümlerden biri size vursa ne yaparsınız. elbette ne varmış halimde demezmisiniz..

insan özgürlüğü savunuyorsa bunu sadece kendi özgürlüğü daraltıldığında değil, başörtüsü konusunda da, top sakal konusundada göstermeli..

şunu açıkca ifade ederim ki, bu ülkede başörtüsünü meşru görmeyen ve ses çıkarmayan bir insan hiç bir şekilde ne laiklik nede demokrasi tanımlarını tanımış, nede gazinin sözlerini can kulağıyla dinlemiştir..

hak arama mercileri derken bu kızlar insan hakları mahkemelerinden bile boyunları bükük ayrılmadı mı? hangi hak nerede, hem hangi konuda samimiyetsizlik, o dönemde bu arkadaşların yaşadıkları çarşaf çarşaf basına yansımadı mı? bir çok kız arkadaş o dönemde psikolojik tedaviler görmedimi, bir çok arkadaş yurt dışına çıkıp okumadı mı.. bence sizin beyin yapınız dar..

özgürlüğü bilmiyorsunuz özgürlük nedir bilmiyorsunuz!

tuba nasıl güzel demiş orda DEVLETİNİZ BÜTÜN KURUMLARI VE MÜFREDATIYLA HALA TEK TİP İNSAN YETİŞTİRMEYİ BECEREMİYOR.... evet beceremiyor beceremezde...
    bu ilkede boynunda haçla okula gitmek yasak değil ama başında başörtüyle gitmek yasak. ikiside dini senbol değil mi...

başörtüsü dini bir semboldür....!!!

ve bu arada bu günlükkk. hakikaten işine yaramış görünüyor. sunu gündemle uğraşmayan özgürlükçü beyinlerin dikkatini çekmiş konu!
    ve ben inanıyorum ki bu tarihi tahribat yaralarının hiç kapanmaması lazım. bu yaralara sürekli tuz basmalıyız ki acımalı, acımalı ki unutmamalıyız...

gorkem07
    Misafir
    bak arkadaşım önce okumayı öğren sonra gel cevap yaz ne demişim bak burda

şunuda belirteyim ben başörtüsünün kamu alanında okullarda vs..serbestleşmesine asla karşı değilim fakat siyasi sembol haline getirilecekse karşıyım herşeyden önce İslamiyet bunu kabul etmez...

sende gelmiş bana şunu açıkca ifade ederim ki, bu ülkede başörtüsünü meşru görmeyen ve ses çıkarmayan bir insan hiç bir şekilde ne laiklik nede demokrasi tanımlarını tanımış, nede gazinin sözlerini can kulağıyla dinlemiştir
    böyle diyorsun

kendin demişsin başörtüsü bir dini semboldür diye siyasi DEĞİL

Kayıtsız
    Misafir
    Pekİ Neden Bİrde ŞÖyle DÜŞÜnmÜyorsunuz "bİzİm Ülkemİz DİĞer Ülkelere Benzemİyor Hem Konum Olarak Hemde Sosyal Olarak O YÜzden Bİzİm Ülkemİz Üzerİnde SÜreklİ Oyunlar Oynaniyor". Bİzde Cahİl Bİr Toplum Olarak Bu Oyunlara Alet Oluyoruz. Ben GerÇekten Laİk Bİr İnsanim Ve ÖmrÜmÜn Sonuna Kadar AtatÜrk'Ün İlke Ve İnkİlaplarindan Ayrilmayi DÜŞÜnmÜyorum. Ancak Bazi GerÇekler Var Ve LÜtfen Bunu Çok Samİmİ Bİr Şekİlde Okuyun Ve Kabul Edİn. Bİzİm Ülkemİzde BaŞÖrtÜsÜ Ülkeyİ ParÇalamak İÇİn Bİr MaŞa. Ve Maalesef Bİz Bu Oyuna Bİle Bİle Lades Dİyoruz. GerÇekten Dİnİ İnanci Olanlar Ve Olmayanlar Var Bunun Sİzlerde Farkindasinizdir. Kİmİlerİ BaŞÖrtÜsÜnÜ Rant AmaÇli Kullaniyor Ve Bundan Gelİr Elde Edİyor. Dolayisiyla Devlet Buna KarŞi Bİr Savunma Mekanİzmasi GelİŞtİrİyor Ve Bunun İÇİn Bazi Önlemler Almaya ÇaliŞiyor. Bu İŞten Gelİr SaĞlayanlarin ÇoĞu,Ünİversİtelerde GenÇ Beyİnlerİ Zehİrlİyor Ve Onlari Kendİ Tarafina Çekİyor Ama Bu Kesİnlİkle Dİn AmaÇli DeĞİl Sadece Ne Kadar ÖĞrencİ Ve Taze Beyİn Getİrİrlerse O Kadar KazanÇ SaĞliyorlar. İŞte Asil Bunlar Önlenmeye ÇaliŞiliyor. EĞer Bu Durumdan Rahatsizsaniz Yanİ Okula Gİrememekten Öncelİkle Çevrenİzdekİ Bu Rİyakarlari Yok Etmeye ÇaliŞin Onlardan Kurtulun Kİ Kapi Sİzlere Sonuna Kadar AÇilsin.
    Bunun DiŞinda ŞÖyle Bİr Durum Var Ya ArkadaŞlar Kilik Kiyafet Kanunu Dİye Bİr Şey Var Sokaklara Kara ÇarŞafla Çikacaksan Bu Devrİmİn YapilmadiĞi Ülkeler Var Afganİstan Gİbİ Gİdİp Orada YaŞayabİlİrler. Neden BÖyle Dİyorum ÇÜnkÜ Sİz Hakkinizi Hukuk BaŞliĞi Altinda Aramaya ÇaliŞiyorsunuz O Zaman Kilik Kiyafet Kanunu Da Hukukun YÜrÜmesİ İÇİn Bİr AraÇ Onada Saygi GÖsterİn Kİ Sİze De Saygi GÖstersİnler.
    Ayrica Şu GÜnlÜĞÜnÜ Yazan ArkadaŞa Şunu SÖylemek İsterİm Kİ İŞİ Demogojİ Boyutuna TaŞima Bence ÇÜnkÜ Demojolİ Yapmaya BaŞlarsak Kİ O Zaman Bİzde Çok İyİ Yapariz Emİn Ol HİÇ Bİr Sorun ÇÖzÜlmez.

Bu Ülke Hepİmİzİn LÜtfen Ona Sahİp Çikalim EĞer Sahİp Çikmak İstemİyorsak BaŞka Ülkeler Var Oraya Gİdİp YaŞayalim.

Kolay Gelsİn... İyİ AkŞamlar...

+ Konuyu Yanıtla
5 / 3 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları