+ Konuyu Yanıtla
5 / 1 12345 SonSon
96 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Bİr BaŞÖrtÜsÜ GÜnlÜĞÜ

Bİr BaŞÖrtÜsÜ GÜnlÜĞÜ

diyorum ki kaç sene önce yazdığım, sır gibi sakladığım günlüklerimi karıştırayım. avusturalyalı bir gazetecinin okula gelip ısrarla istediği ve bir kopyasına ulaştığı bu günlük, tozlarını döküyor. sanırım kalbimdeki yaralar iyileşiyor artık ve ben ve zulüm ve bacılarım. işte sahne.

11 Eylül 2000

İşte başörtüsü zulmünün perdesi açaıldı bugün. Bakalım kaç perdelik bir oyun bu.. ve bakalım bizler bu oyunun başrol oyuncuları neler yapacağız... ve hepimiz göreceğiz OYUNUN YAZARI KİM???

herşey inönü dönemini andırıyor,zulüm kokuyor hertaraf. "rabbim bu merhametsiz kalplere bir zerre rahmetinden serp, ne olur yanlız bırakma bizleri"

Başımı açmayacağım, başımdaki başörtüsümü mani olacak eğitimime ne saçma,ne ufak bir konu.

zaman sürecinden geçen her mekanda yaşanan bu davayı savunma şerefini Rabbim bize, bana da nasip etti, şükür...

şuan da bir savaştayım...
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

13 Eylül 2000

tarihi yazarken ellerim titriyor ve bocalıyorum, nasıl ikibin. nasıl olur diye. bizi bağnazlıkla suçlayan o yenilikçi ve ileri zekalı insanların buları bu tarihti o muazzam beyinleri ile nasıl düşündüğünün sorusunu soruyorum devamlı...

bizlere gerici diyorlar, yapmayın allah aşkına dünya sizleri izliyor, hangi hareketinizde çağdaşlık kırıntılarını taşıyorsunuz?islam yobazlık dini diyorsunuz, onun için insanlara hür demokratik bir yaşam sunuyorsunuz değil mi? sizin inançlarınızdaki hürlük bedenen çıplaklıktan ileri gitmiyor.ama ben dinimle ve başörtümle hürüm.sizin hürriyet çizginizi sınırlı beyin kapasiteli moda patronları belirlerken, benim hürriyetimi allah belirliyor.şimdi tekrar düşünün acaba kim hür??? kim daha ileri görüşlü kim daha yobaz ve kısıtlı...?

farkında değildik başımızda ne büyük bir cevher taşıdığımızın. okula gelen polisler bizim başımızı zorla açmak üzere üzerimize çullandıklandığı anda, işte tam o anda anladık başımızdaki cevheri.

hayllerim vardı, ülkeme insanlığa en önemlisi islama faydalı olmak için çabalayacak ve okuyacaktım. ama bunları yine yapacağım, siz istesenizde istemesenizde.

şuan derslere girerken iki seçenek sunuyorlar, ya başını açıp derse girecfeksin yada dışarııı...ama ben derslere girmek istiyorum hemde başörtülü olarak...

rabbim beni ikileme düşürme, bu vebali kaldıramam. ayaklarımı sabir kıl...

14 Eylül 2000

zulüm aynı. okuldaki kızlar bacılar perişan.hissizleştik birden.ne olmuştu ne yapmıştık. ne tarifsiz bir duygu bu, bir sabah uyandığında tüm geleceğini yıkıntılar altında bulmanın acısını nasıl anlatabilirki insan. daha dün 2 otobüz çevik kuvvet ve robokop polisleri ağarladık ve bundan sonrada saırım hep böyle olacak.sanki teror,stler saklanıyor içerde. nasılda ağrına gidiyor insanın. nasılda eziliyor içi...neydik bi??
    kimdik???
    bana allahın ayetlerini anlatan hocalarım beni dersten atarken beni ne olarak görüyorlardı acaba.
    onların gözleri ile görmek isteridm kendimi.
    neydi iman, hayır ve şerrin allahtan geldiğine inanmak nasıl oluyordu???. bizler nezaman aklımızı başımıza alacağız. eylemlerimizi ve joplanarak dayak yememizi televizyonda çekirdek çıtlayarak izleyenlerin "tüh tüh" lerine mi ihtiyacımız varmı acaba bizim.

onların yada bilmesi gerekenlerin şunu bilmesi lazım ki, BU BAŞ BU GÖVDEDEN ÇIKMADIKÇA, BU BAŞÖRTÜSÜ DE BU BAŞTAN ÇIKMAYACAK!!!

yine herzaman olduğu gibi dersten atıldım bu günde.
    bu satırları yazarken gözlerimden inen gözyaşlarıma şahit oluyor her harf. ama çaresizlikten değil acıdan ağlıyorum. kendi ülkemde bunları yaşadığıma ağlıyorum. tekbir neden yüzünden bunları reva görmelerine ağlıyorum.

ama İSLAM ELBET GALİP OLACAKTIR!!!

rabbim imanını artırsın bacım
    ama elh. ki bu gibi imtihanlarla bizlerde bu yolda azda olsa bi yara almış bulunuyoruz galiba bunun güzelliği bile yeter bizlere ama hiç bir şey söylemeden ve elbette İSLAMIN GALİP olacağınıda bilerek mücadelemize devam ediyoruz... ELHAMDULİLLAH rabbim bana sizin gibi bir sadık dost nasib edermi acaba

15 EEylül 2006 CUMA

5 sendir arkadaşlarla her cuma salavatlaşırız ve bayramımızın iyi geçmesi için dualar eder sohbetler düzenleriz.. ama şu son iki ayda ne yaptığımızı yada yapacağımızı şaşırdık.hele bu gün bayramımızı polislerle kutladık.
    enteresan bir durum hasıl oldu. kantine yiyecek almak için önüme bahçenin ortasında iki polis dikildi, ben onlara ne alcağımı, neden alacağımı vede neden acıktığımın hesabını verip kantine indim. dönüşte iki polis tekrar sınıfa kadar bana eşlik ettiler. doğru aslında ben çift kaşarlı tostumun arasında bıçak, silah, bomba diğer elimdeki dumanı üstünde püfür püfür taze demlenmiş tavşan kanı çay görünümlü, pilastik bsrdsk içinde kezzap taşıyor olabilirim.
    allahım sen sabır verr. ne yapmaya çalışıyorlar. sinirlerim iyice yıprandı. kaç gündür bu duurum hep böyle. özellikle belli başlı bir kaç öğrencinin üzerine düşüyorlar. amaçları yıpratmak değil mi zaten???

dayanacağım haksızlık ortaya çıkacak ve ben DAYANACAĞIM...

su anda bir sınavdan geciyoruz insallah bu günlerinde sonu gelecek
    basörtü meselesi namus meselemiz diyenler aradan 1 yada2 yıl gectikten sonra
    peruk takarak okula gitsinler dediler
    Allah insallah basörtü sorunun cözülecegi günleri kısa zamanda göstrir
    Alllah yardımcınız olsun.

Aklıma 2001 yılında İstanbul G.O.Paşa Kazım karabekir kız imamhatip lisesinin önündeki eylemlerimiz geldi..

O zor günlerde herşeye karşı direnmek..

Hıçkıra hıçkıra ağlayan kardeşlerim geldi aklıma..

Ve joplara, biber gazlarına ve panzerin su sıkışına aldırmayan mücahit kardeşlerim..

Biz seferle görevliyiz, Zaferle değil..

Lutfunda hoş kahrında hoş
    Ey lütfü ve kahrı hoş,
    Senden başka herşey BOŞ...

18 Eylül

hafta başı. okula girdiğimizde okul yetkilileri hiç bir öğrenciyi içeri almayıp anons yaptılar. başını açmayan tüm kzı öğrenciler spor salonuna toplandı.
    "açın başınızı, direnmeyin, bizide kendinizide zor durumda bırakmayın. okuyun bir yerlere gelin, sizi kapatanları siz kapatın..." koca bir birifink veya konferans da denilebilir o kulun en fiyakalı hocası tarafından verildi. anlamadığım nokta şu, liseyi okumak için açacaksın başını, üniversiteyi okumak için açacaksın başını, hadi kazara devlet memuru oldun açacaksın başını. yani tüm hayat boyu verilen bir taviz. bu yavizlerin arkası gelmeyecek. hani ben sağlamdım. eğilmeyecektim, bükülmeyecektim.vel hasılı kelam 300 başörtülü öğrenciden ikna edemedikleri 25 kişi kaldık. ve üç saat boyunca üzerimize kilitlenen salon kapısı ardından birinin kapıyı açıp bizi evlerimize göndermesi.
    çok göze batoyorum okulda. sürekli gözlem altındayım evime kadar polislerle gidiyor sabah yine onlarla geliyorum okula derslere giremeyeceğimi bile bile...
    ailemmi? babam evlatlıktan reddetmek üzere gözüne görünemiyorum. tüm umutlarını bağladığı kızının halini görüp hem üzülüyor hemde başımı açmayışımın, sadece saçmalık olduğu ve işime öyle geldiği, devlete karşı konulamaz fikirlerini savunuyor. çift tarflı cehennem.
    " babacım, hakkını helal et, inançlarım ve senin sevgin arasında gidip gelmek yaralıyor beni. çatma kaşlarını beni aşşağılama, kötü şeyler değil yaptıklarım.belki rabbim katında git gide yükseliyoruz. BABACIM HAKKINI HELAL ET..."

zalimlerr!!!

beni inançlarımla, çevremle, ailemle karşı karşıya getiren zalimler. kilitleyin kapıları üzerimize, hangi kilit rabbin emri sonrasında dayanabilir.???

HANGİSİİ?

insanın okurken gözleri doluyor.....

her gün okulun önünde görüyorum bende bi arkadasımı aynı sınıftayız yani aynı devletin aynı sınavına girip aynı üniversiteyi kazanmışız ama o hergün okula girmededen önce birilerinin lütfedipde yaptıgı kabine girip başındaki o örtüyü çıkarmak zorunda kalıo yani laik,demokratik falan oluo ama o öle olmak istiyomu başındaki örtüyü her çıkardıgında canından can gidio
    çevremde sınıftan başka arkadaslarımda war onlara kalsa bu devirde hala neden başını örtüyo bu kız o an diyorum bütün hırsımı o düşünmeyen beyinlerini sadece o aptal kutusundan aldıkları saçma sapan bilgi müsvetteriyle dolduran o arkdas!!!lardan çıkarayım ama o.da olmuo
    içim çok acıo ne ne zman başındaki örtüyü çıkaran bi bacımı görsem ne zaman başındaki örtü yüzünden okuyamayan bi bacımı görsem içim çok acıo
    eskiden gençlik siyaseti düşünür böle şeylere kafa yorarmış şimdi dayatılan sistem meyvelerini o kadar ii vermişki düşünmeyen hazır düşünceleri kabullenen bi sürü genç var..yazık

NE EKMEK NEDE SU SENSİZLİK KORKUSU

"VE BEN EMİNİM TAŞLAR TANKLARI YENECEK"

selamun aleykum kardeşim çok güzel yazmışsın ... Bü ülkedeki bütün baş örtülü bacılarımın sorunu bu baş örtüsü ... Allah yardımcımız olsun ben de bi mağdurum ve ben henüz orta son okumaktayım.Bazen çevreme bakıyorum da benim yaşımdaki kızlar büyüyünce örterim düşüncesi içinde halbuki ölümün ne zaman geleceği hiç belli değil. ben inş. seneye imamhatibe gidecem allahın izniyle .gerçi oraya gitmeklede sorun çözülmüyor ya neyse...allaha emanet ol...

Allah yardımcımız olsun...
    bir zamanlar sesımızı duyururduk (ya da bana oyle gelıyo) sımdı de sesımız cıkmıyo...
    birileri koyunlastırdı su mılleti, birileri de güdüyor.... bi zamanlar dua ederdık ama hareket de vardı ama sımdı........ sadece dua ederek hallolacagını sanıyoruz..
    duasız olmaz ama sadece duayla da olur mu?

bu feryadlar en kısa zamanda (ki o ne zaman olur bilinmez) bitecek insaAllah..
    selametle..

Senin için, başörtün için ağladım seher vaktinde
    goncagül yaprağına düşen çığ gibi gözyaşlarımı avuçlarıma topladım...
    Hicranımla besledim,yediverenleri,kardelenleri, kan çiçeklerini...
    sen oradan kıracaksın zinciri
    ben buradan ve bir gün...

Yillardir ulkemizin kanayan bir yarasi olan,ulkemiz icin utanc vesilesi olan bu yasagin hangi kurallara,yasalara,hukuga gore verildigi muhakkak muamma ve bu gizli eller oldugu muddetce bu sorunun sebebi "nedeni" bir hic oluyor...

Bazi hak hukuktan demokrasi anlayisi asirlar once kalmis "guya laik kafalilarin" kendilerin goz zevklerin bozulmamasindan kaynaklaniyor....
    Dini bir gericilik goren ulkemizdeki "bilgili cahiller" kendilerine ornek aldiklari avrupanin aslinda dinine ne kadar bagli oldugunu: kamu kurumlarda,hastaneler,okullarda hac simgesinin hic eksik olmadigini hatta en son Lombardia ve Milano da olan bir hastede tartisma sebebi olmustu kaldirilmasi icin ama il izin vermedi;ama bizim memlekettekinler dinini yasayani gerici insan olarak goruyor......................

Bugun bir hiristiyan universitesine tesetturunuzle girebiliyorsunuz,kapidan girerken gardiyan kontrolundan gecmiyorsunuz ama turkiyede mahkumsunuz!!! BU NASIL BIR DEMOKRASI ANLAYISI!
    RABBIM sahiddir bu acilara!!!

Rumen asilli musluman bir kardesimiz turkiye gitmisti erasmus araciyla ve univde boyle bir yasakla karsi karsiya gelince soke oldu!!!
    Universite hocamizda bu konu hakkinda konusurken utandim:turkiyenin demokrasi anlayisini anlatabilmek........
    Bugun tum avrupa anayasalarinin ilk maddelerinde genelde irk,dil,din hurriyeti vardir.........
    turkiye avrupagi ornek aliyor kendine ama cirkefligini ornek aliyor demokrasi anlayisni degil...............

Turkiyede bacilarimiza duaciyiz ve inanin her universiteye girisimizde sizler aklimiza geliyorsunuz ve sizler icinde egitimize davamiza simsiki sariliyoruz insaALLAH!

duayla,sizlerde dualarinizi eksik etmeyiniz insaALLAH.........

19 Eylül 2000

BAŞÖRTÜSÜ ZULMUNE DEVAM

aslında başka birşeyde yazmasam olur fakakat yazmalıyım. anlatmalıyım neler yaşadığımızı.

neler neler yapılıyor yıldırmak için...!
    derslerden teker teker çıkarılıp saatlerce boş odalara kilitleniyoruz. bazen başımızda iki psikolok oluyor.işte ozaman yandık.çekilmezz... amaç beyin yıkamak ama amaçlarına daha bir yaklaşıyorlar sanki. zaten evde aile baskısında olan kızlar burada da baskıya dayanamıyor. birşeyler yapalım diyoruz. tamam deniyor. hadi şu saatte toplanın diyoruz etrafta kimseler yok.. aslında konuşan adamımız bol da birşeyler yapacak adam yok mevcutta. ama bu dava benim. tek kalsam da benim...

helal olsun kardeşim beni ağlattın aklıma bir hafta sonra gireceğim sınavım geldi o "aç" kelimesini duymaktan çok korkuyorum ama açamam örtüm benim hayat duruşum inancım babam bile beni anlamıyorsa ve bana aç derken beni en çok yaralayan bu oluyor ben neden kendi ülkemde ikinci sınıf vatandaşlık muamelesi görüyorum zina bile suç olmaktan çıkmış haldeyken benim örtüm neden yasak benim örtüme neden el uzatılıyor ne istiyorlar benden!!!!!!!ama yılmak yok sonuna kadar bu davanın erleriyiz Rabbim hepimizin yardımcısı olsun "BU BAŞ BU GÖVDEDEN ÇIKMADIKÇA,BU ÖRTÜ BU BAŞTAN ÇIKMAYACAK"
    "herkese, birleştirilse doğruları verecek ayrı ayrı yalanlar söylüyorum..."

derdin hüznün kederin sadece O oldugu anlardir bunlar...aslinda öyle kiymetlidir ki..öyle kiymetliymiş ki...nasil da güclüdür insan işte o zaman her seye ragmen..gözlerden akan yaslara ragmen..nasil da güclüdür.. aff allahim...
    sen bize yardim eyle. ayaklarimizi sabit kıl !
    * aşmak lazım !

S.A. inşallah 22 temmuzda hep dediğimiz gibi HAK GELECEK BATIL ZAİL OLACAK!!! Yüce ALLAH doğrunun her zaman yardımcısıdır.Rahmetini kendine inananlardan esirgemeyecektir elbette....

bismillah..
    canım acıdı okurken..bende bi başörtülüyüm ve attılar benide okuldan ama bu ne kutlu bi atılış ne kutlu bi acı...unutmuyorum hala aklımda ..kampüste bi erkek polis tuttu kolumdan ve çıkarmak istedi....çıkmak sorun degil polisin cüretkarlıgı deli etti beni...arkamı döndüm bırak diye bagırdım..basörtümü cekti..o anda freyat ettim 'ALLAHIM YAPILANI GÖRÜYORSUN YAPANIDA..SEN İMANIMIZI MUHAFAZA EYLE!!'basım acılmadı hamd olsun ama..canım çook acıdı..daha bunun gibi neler neler...allah razı olsun kardeşim..bu konuyu bize açtıgın için..pişman degilim ..bugun olsa yine atılırdım yine atılırdım...hamd olsun....

hmm bu arada suanda lise sınavınada gircem yani 1 hafta sonra..ordada ac dicekler biliyorum ama.....olsun denemekte faida var dimii...bi kapıyı kapatan mevla diyerini acar bi iznillah....allah kerim hatunlar ..

20 Eylül 2000

okulda ortam gergin. ilk başta baskı yapıyorlar, bakıyorlar ki biz direnmeye başlıyoruz, ortalık bir anda süt liman...

öğrenci velileri siyasi partilerin tek tek kapısnı çalıyor.bizde 4 kişi bir ekip oluşturduk ve bildiğimiz bütün gazete ve radyolara gittik, sonuç? sonuç hiç iç açıcı değil. neden korkuyor bu insanlar YAYINLARDA AHKAM KESEN ADAMLAR KAPILARINA GİTTİĞİMİZDE NİYE BİZİ PROGRAMLARINA KABUL ETMİYOR??? niye bize canavarmışız gibi bakıyor ve davranıyorlar? yollarda otobüslerde metrolarda heryerde insanların gözleri üzerimizde, her halimiz ve hareketimiz takip ediliyor sanki yaratıklarmışız gibi. müslüman bir ülkede yaşadığımız şeylere bak, bugün dolmuşta kadının biri durup dururken bana tokat attı. neye uğradığımı şaşırdım. sonra başörtümü tutup
    -işte bu yüzden başımıza gelmeyen kalmadı diye cılgınlar gibi bağırdı.
    birden kalkıp kadına karşılık vermek istedim ama aklıma sahabe-i kiram geldi ve sustum. tebessümle kadının elini tuttum ve başörtümü bıraktırdım...
    dik durmak bazen çok zor geliyor...
    dik durmak bazen çok zorlaşıyor...
    devletim beni hor görüyor, insanımda öyle, hepsinin nedeni başımdaki cevher. ama muvaffak olamayacaklar. rabbimin emri herşeyin önünde elhamdulillah...

düşünüyorumda kadının söylediklerini...
    başörtüm devlete zarar verecek ne yapmış olabilir ki???
    *DEVLET HAVAALANI AÇTI DA BİZ Mİ YIKTIK?
    *TRAN YOLLARINI BİZ Mİ PARÇALADIK?
    *İŞ İKANLARININ ÖNÜNÜ BİZ Mİ KAPATTIK?
    *İNSANINA RAHAT BİR HAYAT HAZIRLADI DA BAŞÖRTÜSÜ MÜ ENGEL OLDU?

BİZ TOPLUMU GERİYE GÖTÜRÜYORMUŞUZ.
    BİZ NE YAPTIK Kİ? DEMOKRASİNİZ ÇALIŞMIYOR, ADALET SİSTEMİNİZ EKSİK, KURUMLARINIZ İŞLEVSİZ VE BUNLARIN YÜZÜNDEN EL KAPILARINDA DİLENİYORSANIZ BUNDA BAŞÖRTÜSÜNÜN NE SUÇU VAR?

yazık, beyinleri, hayatları herşeyleri kendileri gibi ufacık. çok yazık bu İNSANCIKLARA...

+ Konuyu Yanıtla
5 / 1 12345 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları