+ Konuyu Yanıtla
3 / 2 İlkİlk 123 SonSon
56 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Asmalı Konak ile Başladı Bu İş

Alıntı Kadir KILIÇASLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    tek bir kanal bunlarla nasıl yarışsın ki

bir değil birçok kanalımız olmalı ,

eksiklere gelince ( eksik olmayan birşeyleri varmı ki :) )
    doğru biz eksikleri değil eksik olmayanları sayarsak daha çok rahat ederiz:)
    "göklerin ardında gökler var... bir deniz var.. Çok engin..
    Ufkun ötesinde başka ufuklar var..."

İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2006
    İletiler
    1,078
    Blogdaki Konular
    11
    Konu dizi filimlerden tv5 e gelmiş ben tek kanal taraftarı değilim. kaldıki tv de kanal 5 çekmiyo. illaki dizi izlemek gereklimi böyle bir ihtiyaçta varsa eger seçici olmak lazım. hem eleştirir hemde bu tür dizilere izleyerek destek veririz..
    kendi adıma çok rahatlıkla söyle ye bilirimki dizi izlemiyorum. stv ve kanal 7 deki bazıları hariç..

Alıntı Ayşe ACAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Konu dizi filimlerden tv5 e gelmiş ben tek kanal taraftarı değilim. kaldıki tv de kanal 5 çekmiyo. illaki dizi izlemek gereklimi böyle bir ihtiyaçta varsa eger seçici olmak lazım. hem eleştirir hemde bu tür dizilere izleyerek destek veririz..
    kendi adıma çok rahatlıkla söyle ye bilirimki dizi izlemiyorum. stv ve kanal 7 deki bazıları hariç..
    bende tek kanal taraftarı değilim ama bu iş tv5 ile olacaksa tv 5 in kendini sorgulaması ve yeniden yapılandırması gereklidir inanın bunu yaparken çok bütçe harcamasına gerek yok tv5 çalışanlarını biraz bilgilendirip eğiticek çünkü çoğu tv ile ilgisi olmayan insanlar ama allah için güzel programları da var mesela gündönümü ben çok beğeniyorum o programı :yes[1]:

Alıntı Pınar YAMAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bende tek kanal taraftarı değilim ama bu iş tv5 ile olacaksa tv 5 in kendini sorgulaması ve yeniden yapılandırması gereklidir inanın bunu yaparken çok bütçe harcamasına gerek yok tv5 çalışanlarını biraz bilgilendirip eğiticek çünkü çoğu tv ile ilgisi olmayan insanlar ama allah için güzel programları da var mesela gündönümü ben çok beğeniyorum o programı :yes[1]:
    ooo gündönümü süperr
    ayrıca ayşe hanım tv5 çekmiyo demiş doğru çekmiyor çeken yerde de parasızlık yüzünden yayın izni olmuyor
    bildiğiniz gibi her yıl tüm kanalların ödemesi gereken bir miktar para var bunu bazı yerler karşılarken bazı yerler karşılayamıyor işde şonuç ortada

Bu iş bencede tek kanalla olmaz daha fazla kanal için daha çok para lazım parasız hiç bişey olmaz hele hele de medya işi hiç olmaz. Tv5 elamanlarını eğitmek için de para lazım bu arada eğitimli elemanın maaşıda yüksek oluyor yani kalifiye eleman = kalifiye maaş. Hele bi de güncel dizi, dini dizi vs dizi felan çekeyim derseniz fatura daha da kabarıyor.

Bizim camianın bu konuda iki büyük hatası var;

1-) Elimizdekini iyi değerlendiremiyoruz. (maddi manevi)

2-) Elimizi cebimize atmıyoruz. (zenginler için söyledim)

Bu meseleler görünce aklıma hemen Fetullah Gülen geliyor. Fetullah Gülen zengin ve zekileri yönetmesini iyi biliyor.
    Klavye Mücahidi

Alıntı İbrahim BAKŞİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bu iş bencede tek kanalla olmaz daha fazla kanal için daha çok para lazım parasız hiç bişey olmaz hele hele de medya işi hiç olmaz. Tv5 elamanlarını eğitmek için de para lazım bu arada eğitimli elemanın maaşıda yüksek oluyor yani kalifiye eleman = kalifiye maaş. Hele bi de güncel dizi, dini dizi vs dizi felan çekeyim derseniz fatura daha da kabarıyor.

Bizim camianın bu konuda iki büyük hatası var;

1-) Elimizdekini iyi değerlendiremiyoruz. (maddi manevi)

2-) Elimizi cebimize atmıyoruz. (zenginler için söyledim)

Bu meseleler görünce aklıma hemen Fetullah Gülen geliyor. Fetullah Gülen zengin ve zekileri yönetmesini iyi biliyor.

bakınz milli görüşçüler her zaman eğitimli olmak zorunda erbakan hocamız ne diyor bir milli görüşçü 4 tane üniversite okumuş insandır eğitmek için paraya gerek var doğru ama eğer her çalışan kendini eğitmeye çalışırsa daha iyi olma mı çünkü onlarında fedakarlık yapmaları gerekiyor sadece paraları az almakla olmaz bu iş. kitap okusunlar mesela hiç mi boş zamanları yok bakınız bunlar karşılıklı fedakarlık isteyen işlrdir mesela peygamberimiz sahebilerini eğitmek için kursa mı gönderdi söyler misiniz para yoksa aklımız var aklımızı kullanırsak parayı da buluruz önemli olan paranın helal olması :yes[1]:

bakınz milli görüşçüler her zaman eğitimli olmak zorunda erbakan hocamız ne diyor bir milli görüşçü 4 tane üniversite okumuş insandır eğitmek için paraya gerek var doğru ama eğer her çalışan kendini eğitmeye çalışırsa daha iyi olma mı çünkü onlarında fedakarlık yapmaları gerekiyor sadece paraları az almakla olmaz bu iş. kitap okusunlar mesela hiç mi boş zamanları yok bakınız bunlar karşılıklı fedakarlık isteyen işlrdir mesela peygamberimiz sahebilerini eğitmek için kursa mı gönderdi söyler misiniz para yoksa aklımız var aklımızı kullanırsak parayı da buluruz önemli olan paranın helal olması :yes[1]:
    Amenna bir Milli Görüşçü 4 üniversite bitirmişten gayri Milli Görüşçüden daha üstündür.

Peki bir Milli Görüşçü kimdir? veya şöyle soriyim Bi Milli Görüşçü nasıl olmalı? Hatta şöyle soriyim Milli Görüşçü geçinen bizler Erbakan Hocamızın tarifine uygun Milli Görüşçümüyüz?

İstediğiniz soruya cevap verebilirsiniz...

Önce ben söyliyim BEN TARİFE UYMUYORUM
    Klavye Mücahidi

Amenna bir Milli Görüşçü 4 üniversite bitirmişten gayri Milli Görüşçüden daha üstündür.

Peki bir Milli Görüşçü kimdir? veya şöyle soriyim Bi Milli Görüşçü nasıl olmalı? Hatta şöyle soriyim Milli Görüşçü geçinen bizler Erbakan Hocamızın tarifine uygun Milli Görüşçümüyüz?

İstediğiniz soruya cevap verebilirsiniz...

Önce ben söyliyim BEN TARİFE UYMUYORUM
    bende uymuyorum milli görüşçü demek davasına peygamberine inancına mü'minlere sahip çıkan görüştür 4/4 lük olmasada ona yakın olandır ibadetini tam yapandir hocamızın tabiriyle herşeyde kendini yetiştirmiş insandır tabiki hata yapabiliriz ama bu davanın safında olmak bile güzel bu dava için çalışmak bile çok güzel ah biraz daha sabırlı olsak :yes[1]:

bende uymuyorum milli görüşçü demek davasına peygamberine inancına mü'minlere sahip çıkan görüştür 4/4 lük olmasada ona yakın olandır ibadetini tam yapandir hocamızın tabiriyle herşeyde kendini yetiştirmiş insandır tabiki hata yapabiliriz ama bu davanın safında olmak bile güzel bu dava için çalışmak bile çok güzel ah biraz daha sabırlı olsak :yes[1]:
    Sabıra tahammülüm var da ihanete hiç yok.

Bizim buralar çok çok çok mütedeyyin bir örnek vermek gerekirse Fatih Camii'nde vakit namazlarda ortalama 7-8 saf doluyor her saf ortalama 100 kişi dersek camide her vakit ortalama 700-800 kişilik cemaat var ve bu caminin daimi cemaatidir. Ancaaak bu cemaatin yalnızca %2 si Milli Görüşçü bu da ortalama 15 kişi eder. Bu Milli Görüşçülerden biri de benim. ( her ne kadar tarifa uymasamda) Gerisi...:evil[1]: :confused1[1]: :uzgunum[1]:

Bütün bunları şunun için yazdım insanların fikirleri bozuk başka herşeyleri 4/4 lük olsa da ... neyse yine canım sıkıldı :wallbash[1]: :evil[1]:
    Klavye Mücahidi

Sabıra tahammülüm var da ihanete hiç yok.

Bizim buralar çok çok çok mütedeyyin bir örnek vermek gerekirse Fatih Camii'nde vakit namazlarda ortalama 7-8 saf doluyor her saf ortalama 100 kişi dersek camide her vakit ortalama 700-800 kişilik cemaat var ve bu caminin daimi cemaatidir. Ancaaak bu cemaatin yalnızca %2 si Milli Görüşçü bu da ortalama 15 kişi eder. Bu Milli Görüşçülerden biri de benim. ( her ne kadar tarifa uymasamda) Gerisi...:evil[1]: :confused1[1]: :uzgunum[1]:

Bütün bunları şunun için yazdım insanların fikirleri bozuk başka herşeyleri 4/4 lük olsa da ... neyse yine canım sıkıldı :wallbash[1]: :evil[1]:
    bakın her milli görüşçü 4/4 lük değildir ben sadece 4/4 yakın olan insandır demekle gerçekten davasına sahip insanlar için söyledim camilerde saflar evet çok az bunun bir nedenide biziz hocamız bir yerde bozukluk varsa ordaki milli görüşçüler iyi çalışmıyorda ondandır derdi bize çalışmak çalışmak ve ibadetlerimizi doğru yapmak ve inancımızı herşeye karşı sağlam tutmak düşer

hocamız bir yerde bozukluk varsa ordaki milli görüşçüler iyi çalışmıyorda ondandır derdi bize çalışmak çalışmak ve ibadetlerimizi doğru yapmak ve inancımızı herşeye karşı sağlam tutmak düşer.

Fazla söze ne hacet...
    Klavye Mücahidi

Sonuçta meclisde söz sahibi olmadan doğru dürüst ne dizilere etki edebiliriz nede başka bir şeye.
    Ama hiç olmazsa parti içi çalışmaların yanında yukarıda bahsettiğim dizi vb.. karşı şuurlu olup, etrafımızda ki insanları, safdil müslümanları bir şekilde bilinçlerdirmeliyiz.

YOKSA yeni neslin hatta tüm tv izleyicilerinin bilinçaltında dine karşı müthiş bir soğukluk oluşucak.
    Sonunda avrupalıların kendi dinleriyle alay ettikleri gibi bizimkilerde kendi dinleri ile alay etmeye başlıyacak.

Sorun belli sıra çözümde
    çözüm ne olabilr ???

talebe_7
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    1,384
    çözüm sensin numan...çözüm kendimiziz...

bu konu ne kadar tartışılsada çarşamba akşamları ağzımız açık bir şekilde picamalıya kahkalar atıyoruz...

eğer bir şeyler yapmak istiyorsak milli görüşü başa getiricez...ondan sonrası çorap söküğü...

he birde...bu tür diziler falan izlemicez...kumanda elinde iradene sahip ol...reytingini artırmıcaz...
    toplumsal mesaj:elini vicdanına , çöpünü kutuna...

son samanlarda islami kanallardaki artış hiçte fana sayılmaz
    sadece tv5 var diyorsunuz ,

http://www.dosttv.com/
    http://www.hilaltv.org/
    http://www.stv.com.tr/
    http://www.mehtap.tv/

güzel kanallar, bilmediğim başka kanallarda olabilir....

(link vermek yasakmı bilmiyorum)
    kanalları bilmeyenler, sitelerinden ön bilgi edinebilir, bu amaçla ekliyorum

talebe_7
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    1,384
    Alıntı Kevser SIDDIK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    son samanlarda islami kanallardaki artış hiçte fana sayılmaz
    sadece tv5 var diyorsunuz ,

http://www.dosttv.com/
    http://www.hilaltv.org/
    http://www.stv.com.tr/
    http://www.mehtap.tv/

güzel kanallar, bilmediğim başka kanallarda olabilir....

(link vermek yasakmı bilmiyorum)
    kanalları bilmeyenler, sitelerinden ön bilgi edinebilir, bu amaçla ekliyorum
    islami kanallardan kasıt bizim görüşümüzde olan kanallar zannediyordum...:confused1[1]:
    toplumsal mesaj:elini vicdanına , çöpünü kutuna...

ben yanlış anlamışım kusura bakmayın :doh[1]:

(burada, bizim görüşümüzde dediğiniz milli görüş oluyor yanlış anlamadıysam ama konuda, başörtüsünün yada değerli isimlerin sürekli toplumun alt kesimi olark gösterilmesi ve bu kanallar islamiyeti, örtüyü, değerlerimizi yüceltmeye çalışan kanallar benim bildiğim kadarıyla... milli görüşçülük, müslümanlıktan önceliklimi acaba :confused1[1]: )

(burada, bizim görüşümüzde dediğiniz milli görüş oluyor yanlış anlamadıysam ama konuda, başörtüsünün yada değerli isimlerin sürekli toplumun alt kesimi olark gösterilmesi ve bu kanallar islamiyeti, örtüyü, değerlerimizi yüceltmeye çalışan kanallar benim bildiğim kadarıyla... milli görüşçülük, müslümanlıktan önceliklimi acaba :confused1[1]: )
    elbette önce değil ama toplulukların islamiyetten anladıkları şeyler farklı.
    düşünce karmaşası içerisinde "light islam" söylemleri çıktı...
    İslamiyet tek ve kusursuz dindir.
    bizim İsla'a bakışımız ve yolumuz birçok cemaat ve gruptan farklı.
    biz Peygamber vasıtasıyla bağlanıyoruz İslamiyete, bazıları başka aracılar vasıtası ile. sanırım fark bu noktada hasıl oluyor...
    http://www.milligorusportal.com/signaturepics/sigpic2177_5.gif

milli görüş adil dünya düzeni hak ve özgürlükler eşitlik vs.. vs.. fikirlerini savunur ve islam inancı üzerine bina edildiği açıkdır öyleyse müslümanlığı başka bir yol milli görüşü farklı bir yol olarak düşünmek yanlış olur.BU yollar birbirine çok yakındır da denilemez zaten bizim görüşümüz islam ile aynı yol üzerine kurulmuş ve hızla asıl hedefe varmaya çalışan bir araçtır.

Alıntı Halil SEYHAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    islami kanallardan kasıt bizim görüşümüzde olan kanallar zannediyordum...:confused1[1]:
    dediğin gibi kanalların milli görüş tarafından kurulması mükemmel olur ama illa bizim safımızda yer alacak diye bir kural yoktur.Çünkü elimizden geln bu

+ Konuyu Yanıtla
3 / 2 İlkİlk 123 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları