+ Konuyu Yanıtla
13 sonuçtan 1 --- 13 arası gösteriliyor

Konu: Kur'an Kursuna Güçleri Yetti....Bu Yalan dünyanın Birde Gerçeği var!!!

Ali BEŞYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

Kur'an Kursuna Güçleri Yetti....Bu Yalan dünyanın Birde Gerçeği var!!!

Kur'an Kursuna Güçleri Yetti....

AKP liler !!! Bu Yalan dünyanın Birde Gerçeği var!!!

NET OKUMAK İÇİN BİLGİSAYARINIZA RESMİ FARKLI KAYDETLE KAYDEDİN.

Hayatınızın Anlamı MİLLİ GÖRÜŞ

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek

Kur’an Kursu, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararına rağmen yıkıldı. Büyük Kulüp Derneği’nin Kadıköy Fenerbahçe Körfezi’nde denize yaptırdığı kaçak inşaatına dokunmaya korkan AKP hükümeti ve belediyeleri, halkın kendi parasıyla yaptırdığı kurumları yıkma kararında bir an bile tereddüt etmiyor.Büyük Kulüp ve Acaristanbul yerlerinde kale gibi duruyor

Kur’an Kursu’na güçleri yetti

AKP iktidarı, milletin alın terini katarak yaptırdığı Kur’ân Kurslarını yıktırmakta bir an bile tereddüt etmediğini dün bir kez daha gösterdi.

Mahkeme kararına rağmen
    Büyük Kulüp’ü ‘araç yok’ gerekçesiyle yıktırmayan, Acaristanbul’a yıkım kararı olmasına rağmen dokunamayan AKP iktidarı, açıldığı 1959 yılından bugüne talebe yetiştiren Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu’nu yürütmeyi durdurma kararına rağmen yerle bir etti.

Yıkım emri Başbakan’dan
    Vatandaşların direnişine rağmen yıkılan Kurs için yıkım emrinin Başbakan Erdoğan’dan geldiği öğrenildi. Bir dönem Erdoğan’ın da kapısında nöbet tuttuğu kursun polis eşliğinde zor kullanılarak yıkılması, Başbakan’ın geçirdiği dönüşümün geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Gaz bombalı yıkım
    Polis ekipleri yıkımı engellemek isteyen vatandaşlara biber gazıyla müdahale etti. Gazdan etkilenen vatandaşlardan bazılarının kendilerini yere attığı gözlendi. Bu arada binanın pencerelerinden sarkan görevliler, yıkımın hukuksuz olduğunu yetkilere anlatmaya çalıştı.

MESUT ACAR / İSTANBUL
    Açıldığı 1959 yılından bugüne kadar aralıksız talebe yetiştiren Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararına rağmen yıkıldı. Büyük Kulüp Derneği’nin Kadıköy Fenerbahçe Körfezi’nde denize yaptırdığı kaçak inşaatına dokunmaya korkan AKP hükümeti ve belediyeleri, halkın kendi parasıyla yaptırdığı kurumları yıkma kararında bir an bile tereddüt etmiyor.

‘Gerekli araçlar’ Kur’an Kursu için
    Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı dün yıkımı gerçekleştirebilmek için İstanbul’daki tüm yıkım faaliyetlerini durdurarak bu yıkıma odaklandı. Büyük Kulüp’ün kaçak inşaatı için ‘Gerekli araç’ yok bahanesine sığınan Büyükşehir Belediyesi, Kur’an Kursu’nun yıkımı için Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Erol imzasıyla yapılan iç yazışmada birden fazla itfaiye aracı ambulans, kamyon, kaynak makinası, kepçe hazır edilmesi istedi.
    Yazıda Anadolu ve Avrupa yakasındaki zabıta görevlilerine Anadolu yakası birimlerinden de takviye güç gönderilmesi talep edildi. Çevik kuvvet ve zabıta ekipleri eşliğinde Kasımpaşa’ya gelen yıkım ekipleri, önce Kur’an Kursu’nun içindeki eşyaları boşalttı. Buldozerler yıkıma başlamak üzereyken Avukat Suat Kaya, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi’nden aldıkları yürütmeyi durdurma kararını yıkım ekiplerine ulaştırdı. Ancak ekipler, ‘Biz karar marar anlamayız. Hesabınızı mahkemede sorarsınız’ diyerek tarihi kursu yerle bir etti.

Yıkım emri Erdoğan’dan
    Bu arada, vatandaşların büyük direnişine ve Mahkeme kararına rağmen yıkılan tarihi Kur’an Kursu için yıkım emrinin Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dan geldiği öğrenildi. Çocukluğunun geçtiği Kaptan Paşa Mahallesi’nde bulunan Kasımpaşa Büyük Piyale Paşa Kur’an Kursu’nun siyasete tarafsız kalması yüzünden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın cephe aldığı ve yaşanan soğukluğun bugüne kadar giderilemediği öne sürüldü.
    Kasımpaşa Büyük Piyale Kur’an Kursu dernek üyeleri ile yıkıma karşı çıkan yüzlerce vatandaş yıkımı engellemek için 24 saat kurs çevresinde nöbet tutarken 1959 yılından beri aralıksız faaliyette bulunan Kur’an Kur’sunun yerine gasılhane ve park yapılacağı gibi basit gerekçeyle yıkılmasına büyük tepki gösteriyor.
    Öte yandan mahalle halkı Başbakan’ın yıktırdığı bu Kur’an Kursu’nda bir süre eğitim aldığını ifade ediyor.

Haberin linki
    http://www.milligazete.com.tr/?actio...=news&id=44224

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3
    Kur’an Kursunu yıkıp gasilhane yapacaklar

Kasımpaşa’da 50 yıldır hizmet veren Erdoğan’ın da eğitim aldığı Büyükpiyale Kur’an Kursu, yıkılmak isteniyor. Yıkılacak olan Kur’an Kursunun yerine cami hizmet binası, tuvalet ve gasilhane yapılacak.

MESUT ACAR / İSTANBUL

Kasımpaşa’da 50 yıldır hizmet veren Büyükpiyale Kur’an Kursu, restorasyon bahane edilerek yıkılmak isteniyor. Resmi Kur’an Kursu’nun MEB’e bağlı olduğu ve 80 talebeye hizmet verdiği kaydediliyor.
    Başbakan Tayip Erdoğan’ın da çocukluk döneminde eğitim aldığı Kur’an kursunun yıkılma kararını kimin verdiği bilinmiyor. Büyükpiyale Kur’an Kursu dernek yöneticileri, yıkım için gelen görevlilerin ‘yukarıdan emir var, burayı yıkacağız’ şeklinde ifade kullandıklarını belirtti.
    Edinilen bilgiye göre; yıkılacak olan Kur’an kursunun yerine cami hizmet binası tuvalet ve gasilhane yapılacak. Piyalepaşa sakinleri ve Dernek yöneticileri, yıkıma karşı çıkarak ‘Kur’an kursumuzu yıktırmayız’ pankartları açtı, yıkıma gelen ekibi engellemeye çalıştı.

Yaşayan en eski Kur’an kursu
    Büyükpiyale Kur’an kursu yıkım kararı ile ilgili bilgi veren dernek yöneticisi Recep Okumuş, "Cami restoresi devam ediyor. Külliye cumhuriyet döneminde kesintiye uğrayınca 1959 yılında külliyenin temelleri üzerine yeniden bu kurs imar edildi. O tarihten beri de çalışıyor." dedi.
    Kur’an kursu öğrencisi Ahmet Öztürk ise, "Buraya dinimi, kitabımı öğrenmeye geldim. Eğitimimizi yarım mı bırakacaklar" diye konuştu. Lütfü Özkan da, "Ben liseyi bitirdim ve çalışıyorum. Burası görüntü kirliliği yapıyorsa caminin mimarisine uygun olarak yeniden restore edilemez mi?" diye sordu.

Babasının yıktırmadığı kursu kendi yıktıracak mı?
    Keramettin Memişoğlu, "Başbakan Tayip Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı olunca burayı ziyarete geldi. Bayram namazını buradan kıldı. Kur’an kursuna yaptığı ziyarette, babasının burada öğrenciler için nöbet tuttuğunu söyledi.” dedi

Haberin linki
    http://www.milligazete.com.tr/?actio...=news&id=40459

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

Utanmıyor musunuz!

AKP iktidarından din eğitiminin önündeki yasakları kaldırması beklenirken Kur’an kursunu yerle bir ediyor

Utanmıyor musunuz!

Büyük Piyale Kur’an Kursu’nun mahkeme kararına rağmen yıkılması dikkatleri, 28 Şubat sürecinin en çok mağdur ettiği bu dini eğitim kurumlarına çevirdi.
    1999 yılında çıkarılan 8 yıllık kesintisiz eğitim uygulaması nedeniyle, Diyanet’in resmi rakamlarına göre bugün hala 2873 adet Kur’an Kursu fiilen kapalı durumda. AKP iktidarı döneminde, ilköğretimi bitirme ve 15 yaşını doldurma şartı kaldırılmadığı için Kur'an Kurslarının kapılarındaki kilitler bir türlü açılamadı.

Ebubekir Gülüm
    İstanbul’da Kasımpaşa’daki Büyük Piyale Kur’an Kursu’nun mahkeme kararına rağmen yıkılması dikkatleri, 28 Şubat sürecinin en çok mağdur ettiği bu dini eğitim kurumlarına çevirdi. 1999 yılında çıkarılan 8 yıllık kesintisiz eğitim uygulaması nedeniyle, Diyanet’in resmi rakamlarına bugün hâlâ 2873 adet Kur’an Kursu fiilen kapalı durumda. AKP iktidarı döneminde, ilköğretimi bitirme ve 15 yaşını doldurma şartı kaldırılmadığı için Kur’an kurslarının kapılarındaki kilitler bir türlü açılamıyor.
    Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi bilgilerine göre, ülke genelinde 7 bin 753, Kur’an kursu bulunuyor. Bunlardan halen açık olan 4 bin 880’inde, Kur’anı Kerim öğretimi ve dini bilgiler eğitimi veriliyor.
    Ancak 2 bin 873 adedi fiilen eğitime kapalı durumda. Kursların kapalı olmasının nedeni ise, halkın çocuklarını göndermemesi veya ilgisizlik değil. Asıl neden, 1999 yılında Mesut Yılmaz hükümeti döneminde çıkarılan bir yasa. Halen uygulamada olan bu düzenlemeye göre, ilköğretim 8’nci sınıfı bitirmeyen ve 15 yaşını doldurmamış bir çocuk Kuran kurslarına kaydolamıyor. Bu yaşa gelen gençlerin ilgi alanları ise artık dağıldığı için; veliler çocuklarını 15 yaşından sonra Kur’an Kursuna göndermekte zorlanıyorlar.
    Kur’an Kurslarındaki öğrenci sayısı da, 28 Şubat sürecine göre oldukça düştü. Kurslara katılanların sayıları ise 96-97 öğretim yılının sonunda 177 bin 120 iken, bu sayı 97-98 öğretim yılının sonunda 160 bin 219'a, 2003’te 134 bine kadar düştü. 2004 yılında 127 bin 726’a kadar inen öğrenci sayısı, 2006 yılı itibariyle 158 bin 437 civarında. Bu öğrencilerin 20 bin 721’i erkek, 137 bin 716’sı ise kızlardan oluşuyor.
    Kur’an kurslarında, öğretici açığı da bulunuyor. Toplam Kur’an kursu öğretici kadrosu 4 bin 507 olmasına rağmen bu kadroların şu anda 734’ü boş durumda. Öğretici kadrolarındaki 3 bin 773 kişi Kur’an kurslarında eğitim veriyor. Diyanet’in resmi verilerine göre, her kursa neredeyse bir öğretici düşüyor. Diyanet son iki yıldır, öğretici açığını kapatmak için geçici ve sözleşmeli öğretici alıyor. Bugün itibariyle, 1729 geçici ve 2500 adet sözleşmeli öğretici eğitim veriyor.

Kur’an Kursları (2006)
    Kursların Durumu Sayısı
    Açık Kur’an Kursu 4.880
    Kapalı Kur’an Kursu 2.873
    TOPLAM 7.753

Kur'an Kurslarına İlişkin Sayısal Bilgiler (2006)
    2003 2004 2005 2006

Kur’an Kursu Sayısı 3.852 4.322 4447 4951

Öğretici Sayısı
    Kadrolu 3.593 3.638 3.685 3.773
    Geçici 2.312 2.353 896 1.729
    Sözleşmeli - - 2.500 2.500
    Toplam 5.905 5991 7.081 8.002

Öğrenci SayısıBay 16.729 18.960 17.891 20.721
    Bayan 117.677 108.766 137.394 137.716
    Toplam 134.406 127.726 155.285 158.437

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek Basın Toplantısı

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı
    Ertan Yülek Basın Toplantısı

Acar-İstanbul’a ve Büyük Kulüp’e gücü yetmeyenler, 04.04.2007

Dün İstanbul’da Sayın Başbakan’ın doğup büyüdüğü Kasımpaşa’da 1959 yılında inşaatı tamamlanan ve 1961 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Beyoğlu Müftülüğünden izin alınarak açılan Piyale Paşa Kur’an Kursu büyük bir arbede ile yıkılmıştır.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek Düzenlediği basın toplantısında; Dün İstanbul’da Sayın Başbakan’ın doğup büyüdüğü Kasımpaşa’da 1959 yılında inşaatı tamamlanan ve 1961 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Beyoğlu Müftülüğünden izin alınarak açılan Piyale Paşa Kur’an Kursu büyük bir arbede ile yıkılmıştır.

Bu Kur’an Kursu binası 1966’da yürürlüğe giren 775 sayılı Gecekondu Kanunu’ndan önce yapılmıştır. Ayrıca bu tarihten sonra pek çok imar affı çıkmıştır. Kaçak inşaat değildir. Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu SİT Alanı Kararı Kur’an Kursu yetkililerine de tebliğ edilmemiştir. Mahkeme kararları dikkate alınmamıştır. Tam bir hukuksuzluk içinde zor kullanılarak insanlara eziyet edilerek yıkılmıştır.

Acar-İstanbul’a gücü yetmeyenler, Büyük Külüp’ün yaptığı denizdeki binayı mahkeme kararına rağmen yıkamayanların gücü gariban insanların yönetimindeki Kur’an Kursu binasına yetmiştir.

1959 yılından bu yana dört defa ihtilal hükümetleri gelmiş bunu yapmamıştır.

1950 öncesi camilere yapılan baskıları herkes bilmektedir. Bu dönemde Cumhurbaşkanı olan Merhum İsmet İnönü’nün 1960’ların başındaki Başbakanlığı döneminde dahi bu Kur’an Kursu yıkılmamıştır. 1959’dan bu yana çok çeşitli görüşteki partilerin iktidarları döneminde de yıkılmamıştır. Sayın Başbakan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde de yıkılmamıştır.

Bundan bir hafta önce bu milletin vergisiyle bir Ermeni Kilisesi restore ve ihya edilirken, Hatay’da, Urfa’da dinler bahçesi için paralar harcanırken, bu iktidar döneminde Dinlerarası Diyalog diyeti olarak bu Kur’an Kursu yıkılmış olsa gerektir.

Geçen yıl bu tarihte Cuma Hutbelerinde “Allah indinde Din ancak İslam’dır” dendiği için AB tarafından sıkıştırılan ve ondan sonra Cuma hutbelerinde kaldırılan bu ayet de bu hükümet döneminde hutbelerden kaldırılmıştır.

Sizlere Kur’an Kursu yöneticilerinin aldığı İstanbul 5. İdare Mahkemesinin Esas No: 2007/647 sayılı yürütmeyi durdurma kararının fotokopisini takdim ediyorum. Ayrıca Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının yapılan yıkımın mahkeme kararına rağmen devam etmesinin suç olduğunu beyan eden tutanağını da takdim ediyorum.

Bu iki belgeden de anlaşılacağı gibi, yıkım mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen ve Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının yapılan işin suç olduğunu ikazına rağmen Kur’an Kursu binası yıkılmıştır.

AKP yöneticilerine sesleniyorum, sizler seçim meydanlarında Kur’an Kurslarını kapatacağız, Dinler-arası Diyaloğu başlatıp Kiliseler açacağız diye mi oy istediniz? Sayın Başbakan ve AKP yöneticileri değiştik diyorlardı. Milli Görüş gömleğini çıkardık diyorlardı. Gerçekten de değişmişler.

Bu arada AKP’nin arkasında koşan sakallılar, baş örtülüler, dindarız diyenlerin de bir an evvel uyanmalarını diliyor ve Kur’an Kursu binasını yıktıranlara sizlerin bir hesabı varsa Allah’ın da bir hesabı vardır diyorum.

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

Yıkımı görenler gözyaşlarını tutamadı

Yıkımı görenler gözyaşlarını tutamadı

Kur’an kursu yıkan AKP’ye öfke büyük

Mahkeme’nin yıkımı durdurma kararına rağmen yerle bir edilen Büyük Piyale Kur'an Kursu’nun yıkımına vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Kursun yıkılışını gözyaşlarıyla izleyen vatandaşlar, Dinler Bahçesi ve kiliselerin devlet eliyle açıldığı bir dönemde Kur’an kursunun yıkılmasını kınadı.
    Hükümete tepkilerini gazetemize aktaran vatandaşlar, Büyük Kulüp’ün kaçak olduğu mahkeme kararları ile tescillenmiş Güneşlenme Terasını yıkamayan AKP Hükümetinin, 48 yıllık Kursu yerle bir ederek kendi kuyusunu kazdığını kaydettiler.

HABER MERKEZİ / İSTANBUL
    Mahkeme’nin yıkımı durdurma kararına rağmen yerle bir edilen Büyük Piyale Kur’an Kursu’nun yıkımına vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Önceki akşam haber programlarında kursun yıkılışını gözyaşlarıyla izleyen vatandaşlar, Dinler Bahçesi ve kiliselerin devlet eliyle açıldığı bir dönemde Kur’an kursunun yıkılmasına öfkeli.
    Önceki gün kalabalık bir şekilde Büyük Piyale Kur’an Kursu’nu yıkmaya gelen ekipler, vatandaşların direnişiyle karşılaşmış, İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi’nden gelen yıkımı durdurma kararıyla da geri çekilerek vatandaşların dağılmasını beklemişlerdi. Yıkımın durduğunu sanan halk da bölgeden ayrılmıştı. Bundan yararlanan ekipler, aldıkları talimat gereği; mahkeme kararına aldırış etmeden yıkımı gerçekleştirdi.
    Öte yandan ‘Kentsel Dönüşüm’ adı altında vatandaşın gecekondusunu zaman kaybetmeden yıkan, ancak Büyük Kulüp’ün kaçak olduğu mahkeme kararları ile tescillenmiş Güneşlenme Terasını yıkamayan AKP Hükümeti, 48 yıllık Kur’an kursunu da yerle bir ederek tarihe geçmiş oldu.

İşte yıkıma ve AKP’ye vatandaş tepkilerinden bazıları:
    ZAFER AKYILDIZ
    Kur’an kursu yıkmak AKP’ye yakıştı. Zaten kendilerinden de bu beklenirdi. Böylece gerçek hüviyetlerini ortaya koydular. Şunu unutmayın ki zalimin zulmü varsa mazlumun Allah'ı vardır.

MUZAFFER AYBÜTÜĞ
    AKP’liler Millî Görüş Gömleği’ni çıkarınca çıplak kaldı. Üşüyor, donuyorlar ve ısınmak için Kiliseler açıyorlar. Kur’an kurslarını da yıkıyorlar.

MEHMED ÇAKIR
    Mademki bu kadar gayretlisiniz kaçak yapıların yıkımına, gidin o zaman. Fatih semtinde sahabelerin türbelerinin etrafındaki rezilliğe bir bakın. İstanbul’un göbeğindeki kaçak villalara bir el atın önce. Öncelik din sevgisiyle ve ilmiyle yetişen öğrencilerin kaldığı binaya mı kaldı?

HİLMİ ÜNVER
    Yıkım görüntüleri, kalbinde azıcık iman parıltısı olan herkesi gözyaşı ve hüzüne boğdu. Evde 80 yaşında annem gözyaşları içinde sabaha kadar beddua etti. Bu görüntüler bugüne kadar hiçbir partiye (sol, komünist vs dâhil ) nasip(!) olmadı.

BAYRAM ÖZTEMEL
    Bu bina Allah’ın kelamının okunduğu bir yerdir. Siz ne cüretle burayı yıkmaya kalkışıyorsunuz. Allah’tan korkunuz yok mu? Yazık. Bu bir kilise olsaydı aynı şeyi yapar mıydınız? Yapmazdınız?

SÜLEYMAN AYDIN
    Tayyip beyin okuduğu Kur’an kursunu yıktırması gerçekten dikkat çekici. Demek ki gerçekten değişmiş. Bunu da ispat ediyor...

İBRAHİM HERGÜL
    Recep Bey bir oy kaybettin!!!

NUMAN AKDOĞAN
    Adaletin önünde hesap vereceksiniz. Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararını bile dinlemediniz. Nedir bu kininiz? Van’daki kiliseyi aç, İstanbul’da Kur’an kursunu yık!

MUSTAFA AZI
    Bu hangi akla hizmettir Sayın Başbakan? Bir yandan harıl harıl Kilise açacaksınız, öbür yandan paha biçilmez manevî değerleri yıkacaksınız. Acaba yarın mahşerde bunun hesabını nasıl vereceksiniz?

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

Millî Görüş gömleğini çıkarmanın sonu bu…

Millî Görüş gömleğini çıkarmanın sonu bu…

İSMET KILIÇARSLAN / SAKARYA
    Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı, İsmet Aksoy, İl Binasında yaptığı basın açıklamasında, Başbakan’ın doğup büyüdüğü Kasımpaşa’da 1959 yılında inşaatı tamamlanan ve 1961 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Beyoğlu Müftülüğünden izin alınarak açılan Piyale Paşa Kur’an Kursunun yıkılmasına tepki gösterdi.
    Bundan bir hafta önce bu milletin vergisiyle bir Ermeni Kilisesi restore ve ihya edilirken, Hatay’da, Urfa’da dinler bahçesi için paralar harcanırken, bu iktidar döneminde Dinler arası Diyalog diyeti olarak bu Kur’an Kursu yıkılmış olsa gerektir. Diyerek sözlerine devam eden Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı İsmet Aksoy, Geçen yıl bu tarihte Cuma Hutbelerinde “Allah indinde Din ancak İslam’dır” dendiği için AB tarafından sıkıştırılan ve ondan sonra Cuma hutbelerinde kaldırılan bu ayet de bu hükümet döneminde hutbelerden kaldırılmıştır” dedi.

Allah’ın da bir hesabı var
    Aksoy, “Yıkım mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen ve Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığının yapılan işin suç olduğunu ikazına rağmen Kur’an Kursu binası yıkılmıştır. AKP yöneticilerine sesleniyorum, sizler seçim meydanlarında Kur’an Kurslarını kapatacağız, Dinler-arası Diyalogu başlatıp Kiliseler açacağız diye mi oy istediniz? Sayın Başbakan ve AKP yöneticileri değiştik diyorlardı. Millî Görüş gömleğini çıkardık diyorlardı. Gerçekten de değişmişler. Bu arada AKP’nin arkasında koşan halkımızda bir an evvel uyanmalarını diliyorum. Kur’an Kursu binasını yıktıranlara sizlerin bir hesabı yoksa, Allah’ın da bir hesabı vardır diyorum” şeklinde konuştu.

..:: Ukde ::.. Mustafa AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Oct 2006
    İletiler
    2,471
    Blogdaki Konular
    2

Niçin Kur’ân kursu yıktırıldı, başörtülü kızlar niçin coplandı?

Niçin Kur’ân kursu yıktırıldı, başörtülü kızlar niçin coplandı?

Bütün bu olaylar körün taşına benzemiyor.Bilinçli olarak yapılıyor.

Bilindiği gibi, yıktırılan Kur’ân kursu Tayyip Beyin mahallesinde yani Kasımpaşa’da idi. Bu sebepten bu işten başbakanın haberi yoktu denemez.

Coplanan başörtülü kızlara gelince, bu konuda yürüyüş yapanlar, önceden kanuni izin alarak bu eyleme, yasal olarak girişen kimseler.

Deyiceksiniz ki, Cumhurbaşkanlığı köşküne çıkmaya hazırlanan bir kimse hangi akla hizmet ederek böylesine ters işler yapsın? Olacak şey değil...

Ama kazın ayağı öyle değil. Bütün bu ters işler AKP ileri gelenlerinin kedilerini, lâikçilerden daha lâikçi göstermek maksadıyla sergiledikleri icraat cümlesindendir.

Zira CHP tandanslı lâikçilerin Başbakanın Cumhurbaşkanı olmasını engellemek için başlattıkları kampanya, siyasi tansiyonu o derece yükseltti ki ve üstelik 14 Nisan günü yapılan büyük kalabalıkların iştirak ettiği miting, bu tansiyonun üzerine öylesine tuğ dikti ki, bazı AKPyöneticileri kurtuluşu tıpkı CHP’nin, tek parti döneminde yaptıkları gibi hareket etmekte buldular.

Rahmetli Mehmed Özgüneş anlatmıştı. 27 Mayıs ihtilâli yapıldıktan sonra, o zamanki adıyla “Millî Birlik Komitesi” kurdukları yeni hükümetin üyelerini teker teker mülakata davet etmişler. Çünkü atadıkları bakanları pek o kadar tanımıyorlarmış.Bu mülâkat esnasında bir komite üyesi, çiçeği burnunda bir yeni bakana, âmirâne bir üslupla, bir sual sormuş:

-Söyle bakalım, sen sosyalist misin- liberalist misin? demiş. Bakanın cevabı ellerini oğuşturarak şöyle olmuş:

-Efendim bem liberalistim ama, emrederseniz, sosyalistte olurum...

Bilindiği gibi ülke, kritik bir dönemeçten geçiyor. AKP canibinden buna benzer tutarsızlıklar, hem nalına, hem mıhına vurma olaylarının, şaşkınlıkların sergilenmesi gibi gariplikler de zuhur edebilir.

Umarız bu geçiş dönemi, kazasız belâsız atlatılır da, şartlar yavaş yavaş normale avdet eder. Halbuki gelişmiş ve istikrara kavuşmuş demokratik ülkelerin çoğunda yapılan Cumhurbaşkanı veya Başkan seçimlerinde böylesine traji komik olaylar yaşanmaz. Birilerinin aklı geçici olarak da olsa gidip gidip geri gelmez.

En azından sağ gösterip sol vurulmaz. Piyale Paşa Kur’ân Kursu gibi tarihî ve kültürel değeri olan bir bina, bir anlık bir endişe neticesinde yerle bir edilmez. Hem de Başbakanın eski mahallesinde...

Gözüken odur ki, Millî Görüş gömleğini çıkartarak başka politikaları denemeye kalkışanlar, kısa zamanda hezimete uğramışlardır. Dış politikayı ABD ve AB’ye, ekonomiyi IMF’ye havale edenlerin halini, Yaşar Büyükanıt Paşa, kısa ve veciz olarak özetlemiş. Hem ABD’ye ve hem AB’ye endekslenen politikaların iflas ettiğini ve milletimize ve devletimize yarardan ziyade zarar getirdiğini ortaya koymuştur.

Tayyip Beyin, misyonerlerin yıkıcı faaliyetlerine karşı suspus oluşuna, yurdumuzda evlerin bodrum katlarına kiliseler açılmasına gözyumuşuna, üstelik hem kilise, hem havra, ve hem cami içeren “din bahçeleri” açılmasına ve Akdamar Kilisesi gibi binaları tamir ettirip, bizim tarihî eserlerimizin onarımına önem vermeyişine ilaveten şimdi de, Kur’ân kursunu yıkmak gibi, başörtülü kızlarımızı coplattırmak, biber gazı sıkmak gibi insan hakları ihlâlleri eklenmiş bulunmaktadır.

Bütün bu yanlışlıkların düzeltilmesi için ilk seçimlerde, Millî Görüş’ün tek başına iktidara getirilmesi, halkımızın huzur, selâmet ve SAADET’E kavuşturulması artık kaçınılmaz olmuştur.

SÜLEYMAN ARİF EMRE - MİLLİ GAZETE
    Aşk şehidi..

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,445
    Blogdaki Konular
    5
    Hikâyeyi bilirsiniz. Zulmün kol gezdiği malum bir ülkede, beyaz adam zencilere zulmetmektedir. Zenciler, her kırbaç yediklerinde beyaz adama karşı daha da kinlenmekte, fırsat buldukça da isyan çıkarmaktadırlar. Beyaz adam, bu kinin sebebinin kıtlıklardan kaynaklandığını fark etmiştir. Kendine bir çare bulur. Kırbaçı, kendisiyle aynı düşünceyi paylaşan bir zencinin eline verir.
    Bu sefer de, işkenceyi beyaz adam adına bir zenci yapmaktadır. Zenciler, şiddetli acı çekiyor olsalar da, işkenceyi yapan kendileri gibi bir zenci olduğu için dişlerini sıkarlar, tahammül ederler, ses çıkarmazlar.
    Türkiye, 3 Nisan 2007 günü insan aklını durduran bir olaya şahit oldu. 1959’dan bu yana yarım asırdır güzel hizmetlere imza atmış. Kasımpaşa’daki Piyalepaşa Kur’ân Kursu dozerler, panzerler, coplar ve zehirli gazlar eşliğinde ve görenleri kan ağlatan hazin bir görüntü ile yıktırıldı.
    Gerekçe neydi dersiniz. “Kurs ruhsatsız imiş: Bu durum, bunca senedir bilinmiyor muydu?
    Araştırdığınız zaman görüyorsunuz ki, bu kursun yapılmasından 7 sene sonra “Gecekondu Önleme yasası” çıkarılmış. Bu süre içinde 4 kere ihtilâl olmuş ve pek çok hükümet gelip geçmiş. Hiçbiri, bu kursa dokunmamış. Son olarak da, söz konusu Kur’ânKursu’nun yıkımının durdurulması konusunda idarî mahkemenin kararı var.
    Neden bu dönemde yıkılıyor
    Zamanlamaya dikkat ediniz. Mevlid Kandili arefesinde, 2 trilyon lira masraf edilerek restore edilen Van Akdamar Kilisesi’nin görkemli bir törenle açılışı yapılıyor ve daha bir hafta geçmeden, hem de Başbakan’ın da eğitim aldığı, önemli bir Kur’ân Kursu hazin bir görüntü içinde yıkılıyor.
    Peki, böyle bir uygulamayı, Hıristiyan ve Yahudilerin mabedlerine karşı yapabilir misiniz? Kesinlikle hayır!.. Değil böyle bir şeyi yapmak, onların mabedlerine şöyle yan gözle baksanız bile dünyayı ayağa kaldırır, annenizden doğduğunuza pişman ederler.
    Yeni Şafak’tan Sami Hocaoğlu da aynı görüşü seslendiriyor: “O Kur’ân kursunun yerinde ruhsatsız bir Cemevi olsa, bu kadar kolay yıkabilirler miydi? O Kur’an kursunun yerinde meyhane bile olsaydı bu kadar kolay yıkamazlardı. İtiraf edelim ki, iktidarda AK Parti olmasaydı, her halükarda o Kurân Kursu yıkılmazdı.” (6.4.2007)
    Zencilerin, zenciler eliyle işkence gördüğü bir olayla mı karşı karşıyayız dersiniz. Derenin kuşunu, derenin taşıyla vuruyorlar anlaşılan.
    Eğer, öyle olmasaydı, tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, gazete ve televizyonlar, TBMM ile hep birlikte ayağa kalkıp bu kadar büyük zorbalığa fırsat vermemeleri gerekmez miydi? TV5, Millî Gazete, Saadet Partisi gibi bazı kuruluşlara ilave olarak TBMM’den tek bir ses yükseldi.AKPGaziantep Milletvekili Nurettin Aktaş bey’den şu onurlu sesi duyduk: “İçime sindiremiyorum. Başka işimiz gücümüz kalmadı da Kur’ânkursu mu yıkacağız.” (04.04.2007
    Bir yerlere mesaj mı?
    Cumhurbaşkanı olmak isteyen bazı zevat bir yerlere mesaj mı gönderiyor dersiniz.
    “Bakın, ben size verdiğim sözde duruyorum. O kadar ki, eğitim gördüğüm Kur’ânkursunu bile yıkmaktan çekinmiyorum.”
    Kanal D’de Abbas Güçlü’nün programına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan’ın şu görüşleri ne kadar da isabetli: “Bu arkadaşlar muhterem Erbakan Hocamızın rahle-i tedrisinden geçtiler. Ama sonradan bozuldular. Tayyip Bey, Amerika’dan İsrail’den, IMF’den habersiz bir iş yapmıyor.” (04.04.2007)
    Vatandaş ne diyor?
    Yıkımı gören vatandaşlar isyan halinde. Bazı görüşler şöyle:
    Süleyman Aydın: “Tayyip Bey’in, okuduğu Kur’ânKursu’nu yıktırması gerçekten dikkat çekici. Demek ki gerçekten değişmiş. Bunu da ispat ediyor.”
    Numan Akdoğan: “Nedir bu kininiz. Van’daki kiliseyi aç, İstanbul’daki Kur’ân Kursu’nu yık.”
    Muzaffer Aybütüğ: “AKP’liler Millî Görüş gömleğini çıkarınca çıplak kaldı. Üşüyor, donuyorlar ve ısınmak için kiliseler açıyorlar. Kur’ân Kurslarını da yıkıyorlar.”
    Konunun meraklıları, yıkım ile ilgili vatandaş görüşlerini internet sitelerinden takip edebilirler.
    Saadet Partisi’nden çağrı: Binayı yeniden yapın
    Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ertan Yülek, AKP’lilere sorumluluklarını hatırlatarak göreve davet ediyor: “Sizin geldiğiniz yer belli. Siz belli bir mevkiye gelmekle geçmişinizi inkâr edemezsiniz. Gömleği çıkarmanız da, inancınızı inkâr etmeyi gerektirmez. Hâlâ bu yolda ısrar ediyorsanız, öbür dünya vardır. Allah vardır. Attığınız adımı geri çekin ve o binayı yeniden yapıp o insanlara teslim edin.” (04.04.2007)
    Bakalım, tepki ve talepler makes bulacak mı? Değilse “Eceli gelen...” atasözünü kullanmak zorunda kalıcağız.

ŞAKİR TARIM 12/04/07
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

işte yıkım görüntüleri....

doğrucu
    Misafir
    işte insan halinin ne kadar vicdansız olduğu we bilinçsiz kişiliği allah sanki sizlere sormayacak mı kendinizi emin kılarak kuran kursuna el sürdünüz peki emin olmanızda ki sebeb??çünkü siz bizim dinimizi değil kilise papazı olan zübbeyi seçtniz biraz akıllı olsaydınız bunu yapmazdınız allah hepinize aynı şeyi göstersin inş sizinde basınıza ewleriniz yıkılır o kuran kursunun hakkını nasıl wereceksin başbakan gerçi başbakan olsaydın bunları yapmazdın sen abd nin papazısı bizim ülkemizde papazlara yer yok hem onlar papazdiye değil zübbe diye anılıyo

Kayıtsız Üye yoojkkhjk
    Misafir

bilmem

Yalanları görmekten,dogruları göremedik...
    Bazıları dogruları görmekten sıkıldı,yalan dedi..,

Kayıtsız
    Misafir

ilginç yani

çünkü o Kur'an kursunun yerine 150 metre ilerde yeni bir Kur'an kursu tahsis ettiler ve bunu yıkımdan önce o Kur'an kursunun yetkililerine teslim ettiler onlarda kabul etti, çünkü bulunduğu yer Mimar Sinan'ın yapısını bozmaktaydı zaten 2009 yılı meclis tutanaklarında da bu var. ezbere konuşmayalım lütfen.

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları