+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 İlkİlk 1234
71 sonuçtan 61 --- 71 arası gösteriliyor

Konu: Ayetullahi’l-Uzma Humeyni

KAHIR
    Misafir

Kİbİr,cehalet,enanİyet,

İnsanlar önce kendileri bir konu hakkıında bir şeye iman ettiler sonrada bu konuyu onaylayan ayetlere sarıldılar diğer ayetlerden yüz çevirdiler.
    Birini ayete dayanarak tekfir ederken aynı kişi Allahın ve Resulunun davet ettiği ahlaka yüz çevirir.
    Ve derki bu muvahhidim en iyi müslüman benim???
    O na denseki Allahtan böyle edepsizlik işittinmi Resulunden böyle edebsizce sözler okudundamıki yazıp bağırıyorsun etreafına?
    Allah seni bu ahlaksız tavırlarından hesaba çektiği gün "ama Rabbim seninm için edebsiz oldum" mu diyeceksin?
    Nebiyi ekrem taifte taşlandığında okuduğu duadan (müşrikler için di)yüz çevirip Ben resulun yolundayımmı diyorsun??
    Ey akledenler düşünün
    İslam Efendimizin buyurduğu gibi Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim fermanından başka bir şey ise o İslamı kim getirdi??
    Kendi kin enaniyet cehalet kibir hased hastalığına düşüpte hasta değilim sıhhatli benim diyen zaten şifa aramaz.
    çünkü o sağlıklıdır.Bunu diyen hastalıklıdır diye algılar ve bağırır durur.
    Bu pisikolojide olan bir hezeyanlı ruh etrafına şöyle bakar.
    Ben ilim sahibiyim.
    Gerçeği gören benim ve benim gibi düşünenlerdir.
    Benim itikadım en sahih olandır.
    Benim yolum doğru olandır
    Benim dediklerim doğrudur...
    BEN.. BEN.. BEN.. BEN..BEN........
    .........................................

ONLARIN KALBLERİNDE HASTALIK VARDIR FAKAT ŞUURUNDA DEĞİLDİRLER.

Alıntı KAHIR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    İnsanlar önce kendileri bir konu hakkıında bir şeye iman ettiler sonrada bu konuyu onaylayan ayetlere sarıldılar diğer ayetlerden yüz çevirdiler.
    Birini ayete dayanarak tekfir ederken aynı kişi Allahın ve Resulunun davet ettiği ahlaka yüz çevirir.
    Ve derki bu muvahhidim en iyi müslüman benim???
    O na denseki Allahtan böyle edepsizlik işittinmi Resulunden böyle edebsizce sözler okudundamıki yazıp bağırıyorsun etreafına?
    Allah seni bu ahlaksız tavırlarından hesaba çektiği gün "ama Rabbim seninm için edebsiz oldum" mu diyeceksin?
    Nebiyi ekrem taifte taşlandığında okuduğu duadan (müşrikler için di)yüz çevirip Ben resulun yolundayımmı diyorsun??
    Ey akledenler düşünün
    İslam Efendimizin buyurduğu gibi Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim fermanından başka bir şey ise o İslamı kim getirdi??
    Kendi kin enaniyet cehalet kibir hased hastalığına düşüpte hasta değilim sıhhatli benim diyen zaten şifa aramaz.
    çünkü o sağlıklıdır.Bunu diyen hastalıklıdır diye algılar ve bağırır durur.
    Bu pisikolojide olan bir hezeyanlı ruh etrafına şöyle bakar.
    Ben ilim sahibiyim.
    Gerçeği gören benim ve benim gibi düşünenlerdir.
    Benim itikadım en sahih olandır.
    Benim yolum doğru olandır
    Benim dediklerim doğrudur...
    BEN.. BEN.. BEN.. BEN..BEN........
    .........................................

ONLARIN KALBLERİNDE HASTALIK VARDIR FAKAT ŞUURUNDA DEĞİLDİRLER.
    Din Nasihattır

Nasihatlarını alıp uygulamaya çalışacağım inşaAllah kardeşim !
    Yardımların için teşekkür ederim.
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

ebu hafs
    Misafir
    Alıntı Ömer ÇELİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Din Nasihattır

Nasihatlarını alıp uygulamaya çalışacağım inşaAllah kardeşim !
    Yardımların için teşekkür ederim.
    inşallah bende uygularım zaten artık tartışmaya girmiycem mezhepsel yönde bu sadece fitneye sebeb oluyor inşallah bu nasihatlara uayrız

Kayıtsız
    Misafir

la ilahe illallah

subhanallah bizim şia ile ihtilafımız imamet kimin hakkıydı çıplak ayağa mesh yapıl mı da başlamıyor ki

bizim şia ile ihtilafımız la ilahe illallah ta başlıyor bizler bu kainatı kim yoktan var ettiyse ibadete layık tek zat odur diyoruz ve ne bir meleğe ne bir peygambere ne bir evliyaya ne de bir kabire türbeye ibadetin herhangi bir cüzini yöneltmiyoruz yani kısacası meded ya allah diyoruz şia ise meded ya ali yetiş ya fatıma diyolar kardeşlerim tevhid iki ucu keskin kılıc gibidir tevhide muhalefet eden kesin kes müşriktir başkası deil ne yani siz mekkeli müşriklerin elleri ile hamurdan çamurdan put yapıp karşısına geçip beni sen yarattın benim rızkımı sen veriyosun yağmurları sen yağdıyosun dediklerini mi sanıyorsunuz allaha yemin ederim ki bunu onlar sölemiyolardı allah ile birlikte salihlerine yani lat menat uzza ya da ibadet ediyolardı peygamberlerin gönderilmiş maksadı tevhid zaten kuran okuyan şunu ii bilir ki peygamberler kavimlerine la ilahe illallah dediklerinde onlar ne diye cevap vermişler mesela nuh a.s kavminin cevabı ne yani sen bize atalarımızın tapa geldikleri ved suva yeus terketmemizi mi söylüyorsun demeleri idi yine peygamber a.s.kendi kavmine la ilahe illallah dediği zaman onlar ne anlıyordular şaşılacak şey doğrusu bir çok ilahı bir tek ilah yaptı diyolardı allah için soruyorum size bedir de baba oğulla uhudda kardeş kardeşle nie savaştı acaba işte tevhid böle bir şey sahabenin tevhid sebebi ile bütün sosyal ilişkileri koptu ve parçalandı yazıklar olsun o kimseye ki mekkeli müşriklerin bile çok ii bildiği la ilahe illallahı bugün kendisini islam a nispet edipte la ilahe illallah ın anlamını bilmeyen kimseye gerçekten yazıklar olsun

Haydar ALUÇ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat May 2008
    İletiler
    27
    Blogdaki Konular
    1
    Mehmet Abİ Senİnle Bazi Ortak Noktalarimiz VarmiŞ DÜŞÜnce Konusunda:)))

Kayıtsız
    Misafir

Müslüman

Gelin birlik olalım sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz

Kayıtsız
    Misafir

bismillah

Allah xomeyniye rehmet elesin...omeri cox terif etmiyin...omer o kesdiki,islam peygemberinin ciyer paresi olan xanimlar xanimi xanim zEHRANI sehadete yetirib....sieye kafir diyenin ozu kafirdi....

Hakikati gündüz güneşinin vadihliği kadar berrak kılan Allah'a hamd olsun.
    O'nun resulüne salat ve selam olsun.

Şii taifelerini ve şia ile vahdeti savunan kimseler, bugün bu söz ve söylemlerinin ne denli hatalı olduğunun farkına varmışlardır inşaAllah.

Hizbullah denilen kindar ve fitneci örgütün ne istediği bugün Allah'a hamd olsun ki ortaya çıkmıştır. İran denilen caferi cumhuriyetin de ne olduğu bugün ortaya çıkmıştır.

Halkına "Dinimiz Baas, Rabbimiz Esad" dedirten Suriye rafızilerini bugün hem Hizbullah hem de fasid İran savunmakta ve bilfiil destek vermekteler.

Elbette ki hak, gören, anlayan ve idrak eden kimseler içindir.
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

osman
    Misafir
    fatih kardeşimi tebrik ediyorum ne zamandan ehli sünnet düşmanları bize dost oldu sahabeye küfredeni birde tebrik mi edecegiz

SiaBidatEhlidir
    Misafir
    Hz Ebubekir efendimizi,Hz ömer Efendimizi...(r.a.) sevmeyen,kötü kadınlara Hz Aişe(r.a.) anamızın adını veren,arkadan ilişkiye cevaz veren,tarih boyunca ehli sünnetle uğraşan,Irak'a giren Amerikayı bayraklarla karşılayan,Efendimiz(s.a.v.) görevini yerine getiremedi diyen,Cebrail(a.s.) Efendimiz (S.A.V.) ile Hz Ali (r.a.) efendimizi karıştırdı diyen,bizim velayet sistemimizin başına geçenler Peygamberimiz den üstündür diyen sapık bir devrimciyi Ashabın yolundan giden müslüman nasıl över,sever ? Kendi mezheplerinde takiye farzdır,yani işlerine gelmezse yalan söylerler,gidin bizzat kendi kitaplarından okuyun humeyninin vs.
    http://www.youtube.com/watch?v=JR6e6l6NDjI
    Ve meşhur bir sahih hadis ümmetin 73 fırkaya bölüneceği hakkında.Sahabe düşmanlarına aman vermeyin inşallah
    "... Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacak, kurtuluşa eren fırka (Fırka-ı Naciye) dışında kalan yetmiş iki fırka cehenneme gidecektir."
    buyurmuşlardır. Ayrıca bu türden olan hadislerin devamında sahabîlerin, Fırka-ı Naciye'den sormaları üzerine Hz. Peygamber (s.a.s), Fırka-ı Naciye'yi:
    "Benim yürüdüğüm yola ve bu yolda beni takip eden ashabımın yoluna uyanlardır."

Ben şiayim
    Misafir

sia ehli haktir muslumandir

Bize musluman demeyenler,siaya yan gozle bakanlar,sia ehli bidatdir diyenler BEN ŞIAYIM .EGER SIA OLMAM KIMISE RAHATSIZ EDIYORSA BEN BU RAHATSIZLIK ICIN GURUR DUYUYORUM. bize kendinizi cennet ehli sanmaniz yokmu ? Elinizlemi koydunuz ? ALLAH biliyor kim cennetlik kim degil,sunni sia muslumandir bu kadar.nasıl da grur duyarak ben cennetlik sia cehennemlik diye biliyorsunuz ? Neyse tamam cennet sizin olsun,cennette siz olucaksiniz,buz cehenneme gidecegiz.rahatladimi icinz ?
    Bir sia olarak hic bi zaman sunni fask,kafir ,bidat ,sapik ,musrik demedim ama bu isimlerin hepsini takdini siaya..neyse neyse siz Kurtulan firka biz cehennemligiz .Hadi

+ Konuyu Yanıtla
4 / 4 İlkİlk 1234

Yer İmleri

Gönderme Kuralları