+ Konuyu Yanıtla
3 / 1 123 SonSon
41 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Bülent Arınç'ın Dedesi Ve Cumhurbaşkanlığı Meselesi

 1. #1

  Bülent Arınç'ın Dedesi Ve Cumhurbaşkanlığı Meselesi

  Sn. Bülent Arınç'ın gizli kimliği ve kökeni giderek ilgi odağı haline gelmektedir. Önce şu menfur olayı hatırlatalım:

  Tarih: 23 Aralık 1930, Yer: Menemen, İzmir

  Malum ve mel'un Menemen hadisesinde yedek subay Kubilay'ın başının, Girit'teki kamplarda İngiliz ve Yunan subayları tarafından eğitilen Bedrani Tarikatının temsilcisi Haçlı hizmetçisi bir mürteci olan Derviş Mehmet tarafından kör bir bıçakla kesildiği bilinen bir hakikattir.

  Bu sahte şeyh, Manisa'yı Haçlılara satan ve 9 Eylül 1922 sabahı Yunanistan'a kaçan Manisa valisi Hüsnü Efendi'nin kuzeni bulunmaktaymış! Ki sonra Hüsnüyadis ismini almış. Bunlar Haçlı Hıristiyanlarla ve Yunanlılarla işbirliği yapsa da aslında Yahudi dönmesi oldukları anlaşılmış. Bu şahısların konumuzla ne ilişkisi mi var? Çok küçük bir detay: Derviş Mehmet, Ankara'da yüksek bir makamdaki zatın dedesi olmaktaymış!?  Bu konuda daha önce Yalçın Küçük ve Soner Yalçın da bir takım iddialar ortaya atmışlardı. Ancak onlarınki sadece Milli Görüş'ü karalamaya ve Erbakan Hoca üzerinde şüphe bulutları oluşturmaya yönelik bir yaklaşımdı.

  Ve elbette bütün bu iddiaları yanıtlamak ve varsa yanlışlığını ispatlamak, Sn. Bülent Arınç'a kalmıştı.[1]

  Dileyen "Haftanın Kitapları" bölümünde birinci sıradaki kitap olan "Hüsnü Yadis Hortladı"ya başvurmalıdır. Belgelerin hepsi orada kayıtlıdır. Nedim Çakmak'ın 317 sayfalık araştırmasının sonucu herkesi şaşırtacaktır.

  Bu kitabı okuyanlar, bizzat Bülent Arınç'ın işaret edildiği kanaatına varmıştır... Hatta bazı internet sitelerinde bu durum saklanmayıp açıkça yazılmıştır...[2] Sn. Meclis Başkanının yapacağı doğru ve doyurucu bir açıklama, hem kamuoyunu rahatlandıracak, hem de suizandan kurtaracaktır.

  Ne talihsiz ve yörüngesiz bir ülkeyiz. Bir tarafta "Cumhuriyet Şehitlerini Anma Haftaları" yapılıyor, bir yandan bu komploları kurgulayan adamların torunları en yukarılara taşınıyor!..  O vahşete katılan ve sonra aralarında Yahudilerin de bulunduğu bir kısmı asılan ve pek çok mazlum insanın da başının yanmasına sebep olan ve temelde Mustafa Kemal'i zor durumda bırakıp Müslüman halkımıza karşı kışkırtmayı amaçlayan: Ve daha sonra İzmir suikastını hazırlayan Yahudi dönmelerinin torunlarının tamamı bu gün ekonomi, iş dünyası ve siyasetin en üst mertebelerinde oturuyor!


  Cumhurbaşkanı Sezer'den, muhalefetten ve malum marazlı merkezlerden ittifakla yükselen;

  "Tayip Erdoğan köşke çıkamaz!.." nakaratları, yoksa, Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın önünü açma ve yolunu kolaylaştırma hazırlıkları mıydı?

  Unutmayınız, Hak davalara hıyanet edenlerin, sadece huyu bozuk değil, genellikle soyu da karanlıktır. Yani Milli Görüş'ten AKP'ye kaytaranların kurmay takımı, gerçekte, kendi asıllarına dönmüş durumdadır.

  Bu niyeti ve tiyniyeti bozuk tiplerin Milli Görüşte iken İslami konularda sırıtacak biçimde sert ve sivri söylem ve eylemlere girişmeleri de;

  a- Hem kendilerini gizleyip aklamaya ve Milli Görüş camiasında kahramanlaşmaya
  b- Hem de ve özellikle Erbakan Hoca'nın ve teşkilatın başını belaya sokmaya ve yanlış tanınmasına vesile olunmasına yönelik kasıtlı ve hesaplı tavırlardı.
  Bizlerin otuz yıldır camiamızı uyarmayı ve bu tür hile ve hıyanetlere karşı uyanık bulunmayı amaçlayan ikaz ve iddialarımızın % 90'ı çıktığı halde, hala anlamamak için direnen safdil dostlarımız da, yakında her şeyin farkına varacaktır.

  Selam, siyonizme ve emperyalizme karşı, Milli ve İslami cephede ve ezilenlerin kurtuluş mücadelesinde safını alanlara!..

  Yeri gelmişken hatırlatalım: Menemen'de toplanıp "kahrolsun gericiler, yaşasın devrimciler" diye slogan atan sahibinin sesi zavallı zırtolar; Menemen hadisesini de, İzmir suikastini de aynı sabataist dönme İttihatçıların tertiplediğini ve şu anda beslendikleri gazete ve televizyon patronlarının da bu hainlerin sülalesinden geldiğini artık anlamaları ve ona göre onurlu ve sorumlu bir tavır takınmaları lazımdır. Çünkü açıkça söylemeye yürekleri yetmese de, irtica diye, İslamı ve Müslümanları hedef aldıkları oldukça sırıtmaktadır ve asil Türk Milletinin sabır taşı çatlama noktasındadır.

  Bu sürtüşme ve sertleşme sürecinde aklımıza takılıyor: Yoksa AKP, köşk meselesini bile bile bir krize dönüştürüp, Ordu'yu bir muhtıraya mecbur bırakarak, önümüzdeki genel seçimlere yine mağdur rolüyle girmek ve bu bahaneyle oy devşirmek hesapları mı yapmaktadır?

  AKP'nin 2007 Stratejisi

  "Peki AKP yönetimi Cumhurbaşkanlığı makamına talip olduğunda ortaya çıkacak büyük gerilimi ne kadar taşıyabilir ya da bunu taşımak ister mi? Acaba AKP, Cumhurbaşkanlığı makamından çok, gerilim stratejisinden bir seçim başarısı çıkarmayı mı umuyor? Sözgelimi ortamı iyice gererek, örtülü ya da açık bir muhtıraya maruz kalarak, seçime mağduriyet söylemiyle mi girmek istiyor?

  Belleklerimizi yoklayalım. 27 Mayıs 1960 hareketine karşı çıkan AP ve YTP, 1961 genel seçimlerinde CHP'den daha fazla oy toplamışlardı. Daha sonra AP, Süleyman Demirel Genel Başkanlığında 1965'de tek başına iktidara yürümüştü... 12 Mart 1971 Muhtırası'na ilk günden karşı çıkan CHP Genel sekreteri Bülent Ecevit, 1973'te genel başkan olarak CHP'yi birinci parti durumuna getirmişti... 1983 Genel seçimlerinden bir gün önce devlet Başkanı Kenan Evren, televizyon ekranlarında Turgut Özal ve partisi ANAP'ı sert biçimde eleştirmiş, bir gün sonra 6 Kasım 1983'te ANAP tek başına iktidara gelmişti.

  AKP, bu yolla bir dönem daha seçim kazanmayı mı umuyor?.. Düşünmeye değer doğrusu..."[3]

  Tam bu sırada eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, muhalefetin Meclise katılmaması halinde, AKP'nin 354 Milletvekiliyle tek başına Cumhurbaşkanı'nı seçemeyeceğini; seçse bile bunun Anayasa mahkemesinden döneceğini açıkladı.

  Çünkü Anayasanın 102. maddesi, Cumhurbaşkanlığı seçiminin başlayabilmesi için Meclis oturumunda 3'te 2 çoğunluğu şart koşmaktadır. Buda 367 rakamına ulaşmaktadır. Oysa AKP'nin toplam sayısı 354'te kalmaktadır. Bu nedenle 9 bağımsız Milletvekili oturuma katılsa bile, muhalefetin Meclise gitmemesi halinde AKP'nin tek başına Cumhurbaşkanı seçme oturumlarına geçemeyeceği tartışılmaktadır. Geçse ve Cumhurbaşkanı seçse de, bu sefer Anayasa Mahkemesi devreye sokulacaktır.

  Evet, Fecri Kazip olan AKP, mukadder akıbetine doğru yol almaktadır ve inşallah çok yakında hakikat güneşi doğacaktır.  --------------------------------------------------------------------------------

  [1] Bak: A. Nedim Çakmak, İşgal Günlerindeki İşbirlikçiler, Hüsnü Yadis Hortladı, Kum Saati Yy. 4. Baskı İst. Sh. 201-240

  [2] http://www.acıkistihbarat.com/ / http://www.millicozum.com/administra...ayimilliye.net

  [3] Vakur Kayadar / Aydınlık

  Hz. Musa, Mısır'dan ve Firavun'dan kurtardığı Beni İsrail'i, kırk gün kaldığı Turi Sina'dan dönüşünde, altın buzağıya taptıran, ama çok alim ve fazıl biri olarak tanınan Samiri, yine bir Yahudi münafıktı.

  Hz. Peygamberimize baş belası, İbni Selül, sahabenin arasında takva ehli geçinen, Yahudilerle gizli pazarlıklı bir münafıktı.

  Hz. Osman ve Hz. Ali dönemlerinin fesat başı olan, sahabenin bile çoğunu kandıran, ilim ve irfan ehli sanılan Yahudi dönmesi İbni Sebe münafığıydı.

  Şimdi acaba, Siyonist sömürü sistemini ve emperyalist zulüm dönemini devirip Adil bir düzen getirecek inanç ve davanın temsilcisi, plan ve programın tek adresi olan Milli Görüşü ve Erbakan'ın yakın çevresini, başıboş bırakırlar mıydı? Ve Hoca gibi yüksek bir beyin, birikim ve beceri sahibi bir Zat elbette bile bile ve onların zahiri görüntüsünden ve gizli niyetinden istifade ile, davasının hatırına ve insanlığın yararına, bunları kullanmak üzere "köprüyü geçinceye kadar ayılara dayı demek" durumunda kalamaz mıydı?

  En azından Milli Görüş bünyesinde, sinsi ve şeytani heveslerini gerçekleştirme şansı bulamayacaklarını ve Erbakan'la başa çıkamayacaklarını anlayıp, gömlek değiştirerek, asli kimliklerine uygun partilere kaçtıkları zaten bilinen bir olaydı.

  Ve hala, kim bilir Hoca'nın çevresinde daha nice gizli ve kirli niyetli dönmeler barınmaktaydı ve evliya rolü oynamaktaydı?!..

  Çünkü zaten siyaset ve strateji, bir santranç sahasıydı. Mustafa Kemal'in Kurtuluş mücadelesine ve Cumhuriyet hükümetlerine de pek çok Yahudi dönmesi hain katılmış, Atatürk bunlara katlanmıştı. Adnan Adıvar ve karısı Halide Edip Adıvar bunlardandı ve İzmir suikastına karıştıkları için yurt dışına kaçıp İnönü dönemine kadar oralarda kalmışlardı.

  Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk'ün 25 Temmuz 1978 tarihinde kontenjan senatörü atamak zorunda bırakıldığı Prof. Nermin Abadan Unat, Mason ve Yahudi dönmesi bir bayandı.

  27 Mayıs ihtilalinden sonra, Cumhurbaşkan'ı Cemal Gürsel'in Kurucu Meclis Üyesi ve Devlet Başkanı Temsilcisi atamak durumunda kaldığı:

  Erol Dilek; Yahudi, Haham ve üstelik patrikhane müşaviri

  Kaludi Laskari: Fener Rum patrikhane Hukuk yetkilisi

  Hermine Agavni Kalustyan: Ermeni, Esayan okulları müdiresi ve Ermeni patriğinin yeğeni olmaktaydı...

  Bu örnekleri daha da çoğaltmak imkanımız vardı ama, konumuz dışına taşılacaktı...


  Bu arada soralım:
  Şimdi gelelim, asıl can alıcı soruya: Peki bu tiyniyetsiz tipler, Milli Görüşte ne arıyordu?

  Tarih boyunca, şeytani merkezleri ve şer güçleri en çok ürküten ve kendileri için tehlike arz eden, hareket ve hayırlı şahsiyet hangisi ise; en iyi rol yapacak adamlarını, yani en seçkin münafıkları o davanın içine yerleştirmek, bilinen ve vazgeçilmeyen bir stratejidir.

  Hz. İsa'nın baş havarisi ve veziri bilinen, ama sonunda Allah'ın nebisini 30 gümüş liraya Roma valisine satıp hıyanet eden Yehuda İşkariod bir Musevi münafıktı.  ALINTIDIR....
  Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
  Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
  Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
  Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

 2. #2
  Bir söz vardır birde güzel hikayesi.... Biz sözle yetinelim şimdilik.

  "Özrü kabahatinden büyük" derler.

  Birileri siyonist, yahudi, rum bilmem neydi. Siz nerdeydiniz bu zamana kadar?

  "Beldetun Tayyibetun"u bir Ruma, Grup başkan vekilliklerini dönmelere (!) bırakırken bu engin istihbarat bilgileri neredeydi?

  Tabi ya doğru. Onlar çok gizli çalışıyor ve önemli noktalara adamlarını yerleştiriyorlar dimi?

  Peki hala büyük ve önemli olduğunu iddia eden (sayısal anlamda olmasada benim için öyle) Milli görüşte hala dönmeler belli yerlere yerleştirilmiş olmasın? Onlar ne zaman deşifre olacak?

  Dünya siyonizmine savaş açmış bir ekolün bunları söylemesi bir itirafmıdır yoksa?

  Nerde bu Milli Görüşün Millisi demeyeceğim bu kadar zor bir soruya cevap alma ihtimalim yok sanırım. Bari görüşü nerde onu anlatın?

  Erbakan Erbakan diye tüketilen bir meta haline getirilen Erbakandan başka ne var bu Milli Görüşte?

  Tamam Akp yi eleştirin ama söyledikleriniz onları eleştirmekten öte bişey.

  Birileri Milli Görüş diye bişey yoktu, uyanın diyor sanki? Bilmem farkındalar mı?

  Bülent Arıcı sevmem, hiç sevmemiştim zaten. Ama söylenenler ya insaf sınırını aşıyor yada dediğim gibi Milli Görüş diye birşey hiç olmamış
  ....

 3. #3
  Alıntı Mustafa ALTINOLUK tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Bir söz vardır birde güzel hikayesi.... Biz sözle yetinelim şimdilik.

  "Özrü kabahatinden büyük" derler.

  Birileri siyonist, yahudi, rum bilmem neydi. Siz nerdeydiniz bu zamana kadar?

  "Beldetun Tayyibetun"u bir Ruma, Grup başkan vekilliklerini dönmelere (!) bırakırken bu engin istihbarat bilgileri neredeydi?

  Tabi ya doğru. Onlar çok gizli çalışıyor ve önemli noktalara adamlarını yerleştiriyorlar dimi?

  Peki hala büyük ve önemli olduğunu iddia eden (sayısal anlamda olmasada benim için öyle) Milli görüşte hala dönmeler belli yerlere yerleştirilmiş olmasın? Onlar ne zaman deşifre olacak?

  Dünya siyonizmine savaş açmış bir ekolün bunları söylemesi bir itirafmıdır yoksa?

  Nerde bu Milli Görüşün Millisi demeyeceğim bu kadar zor bir soruya cevap alma ihtimalim yok sanırım. Bari görüşü nerde onu anlatın?

  Erbakan Erbakan diye tüketilen bir meta haline getirilen Erbakandan başka ne var bu Milli Görüşte?

  Tamam Akp yi eleştirin ama söyledikleriniz onları eleştirmekten öte bişey.

  Birileri Milli Görüş diye bişey yoktu, uyanın diyor sanki? Bilmem farkındalar mı?

  Bülent Arıcı sevmem, hiç sevmemiştim zaten. Ama söylenenler ya insaf sınırını aşıyor yada dediğim gibi Milli Görüş diye birşey hiç olmamış  Hiç kimse görmek istemeyen kadar kör değildir.....

  Şİmdi peygamberimizin Vahiy KAtibi sonadan sapıttı ve vahiylerin Hz. Muhammed'e değilde kendine geldiğini ve Peygamberin (Haşa)Bunlaın uydurduğunu iddia etti....

  4 Halife zamanında İbn-i Sebe denen Mübafıkları hasına Hz. Osman kaç tane ; Peygamberimizin her biri gökteki yıldızlar gibidir... iltifatına layık olan, sahabe gönderdi ve onlar bile geri, geldiklerinde 4x4 lük bir müslüman zahitten başka bir şey göredik dediler...

  Hz. İsa'yı 12 havarisinden biri, Yehuda 30 gümüş paraya Hz. İsayı sattı.....

  Daha sayarım ama gerek yok....

  Şİmdi vahiy katibi şerefsiz çıktı diye Ne peygamberime bir zeval gelir nede İslam yoktur diyemeyiz...

  İbni sebe denen katıksız münafık, deşifre edilemedi ve sonucunda malum savaş gerçekleşti ce bir gecede onbinlerce hafız, sahabe şehit oldu diye, ne Hz. Osman'ı suçlayabiliriz, ende Sahabenin gökteki yıldızlık vasıflarına zarar gelir...

  Hz. İsa biler içindeki haini bulamadı diye, ne Hz. İsaya bir zeval gelir, nede havarilerine....

  Şİmdi bunlar boş işler.... Bu davanın liderine çamur atmak için pervasızca , bu dava hainlerinin üzerini kullanmasın kimse....


  Biz nerde idik davasına gelince...
  Bizler burdayız ve kıyamete kadarda burda olacağız....

  Korkut Özal geldi, çift liste ile bölmeye çalıştı bölemedi kendi toz oldu gitti

  O gitti , biz hala burdayız...

  Darbeler geldi, kapatma davaları açıldı, zindanlarda yatıldı....
  Hepsinin adı unutuldu....

  Erbakan Hocam ve bizler hala burdayız...

  Fazilette bu ekip ayırmaya çalıştılar, onlar hainlik yağınla kavruplup, batıla taşeron oldular...

  Bizler hala burdayız...

  Bak, it ürür, kervan yürür... BU kervan sahipsizde kalmaz, münafıksızda...

  Hatta jiç münafık olmasa, gider ben bir tane bulur atarım içeriye, hem sünnettir, hemde sünetullah tır diye ... (!!)

  haddimemi bu davayı münafıktan arındırmak, bak Resulün tarihine...

  Ama onları deşifre ederim... onları kullanırım... onlardan faydalanırım....

  BAsit bir komutan çevresini arındırı, saf hala getiriri

  Üstün deha bir komutan ise özellikle münafık , ajan tayfasıın yanına alır ki onlardan çeşitli maksatlarla faydalansın....

  Geleleim içimize, hak dava olduğun müddetçe içinde daime sinekler oalcaktır ve vardır da... Yoktur demek saflık olur...


  Milli Görüş vardır, hatta sadece o vardır, diğerlerin bu milli e hak davanın önüne kesmek için uydrulmuş, gaza getirlimiş manialardan öte bir şeyler değildir....
  Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
  Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
  Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
  Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

 4. #4
  Anlamadığınız/anlamak istemediğiniz bir farklılık var.

  Akp sürecinde yapılan yanlışlıklar ile öncesini çorba yapıp Ashabın içinde bile münafıklar vardı ne yapabiliriz ki açıklaması çok komik kalıyor.

  Akp kurmayları ile ilgili bu tür yorumların delillerinin %99 u Milli Görüş çatısı altındayken yaptıkları ile delillendiriliyor.

  Tayyip Erdoğanın pazarlıklları, Abdullah Gülün ABD seyahatleri... Hemde Milli Görüşün en güçlü zamanlarına denk geliyor... Bunlar eskiden bilinmiyordu şimdi öğrendik mi diyeceğiz?

  Hayır hiçde değil, Tayyip Erdoğan ve Akp liler hakkında olacakları önceden hatta çok öncelerden söyleyen isimler Milli Görüş binalarının kapısına "şu şu isimler giremez" diyerek uzaklaştırılmıştı.

  Dün yapılan doğru ise bu günkü tutum neyin nesi? Bu gün söylenenler doğru ise neden bu söylenenler dikkate, en azından değerlendirmeye alınmadı?

  Alındı ise bu isimlere neden bu makamlar verildi?

  İnsanlar hata yapabilir Akp lilerde hata yapmış olabilirler. (Benim gözümde sırf bu hatalarından dolayı münafık falanda olmazlar onuda belirteyim) Fakat benim konum bu değil.

  Benim konum dünya siyonizmine savaş açmış bir teşkilatın böylesine siyonizmin elinde olduğunu iddia etmek neyin nesi? Eğer söyledikleriniz doğru ise durum çok vahim.. Hem de çok... Hemde Peygamberin ordusunda da münafıklar vardı çarpıtması ile giderilemeyecek bir durum...

  Şu durumda iki ihtimal var. Ya iddialar doğru bu insanlar hata yapmadı yaptıkları planlı idi. yani Milli Görüş siyonizmin oyuncagı haline getirilmişti.

  Yada Milli Görüşçüler, Milli Görüşün farkında değiller ve çıkışı Milli görüşü anlatmak yerine başkalarını üzerine komplo teorileri üreterek arıyorlar ki bu daha da vahim bi durum.

  Her iki ihtimalde de Milli görüşçülerin şu çok bildik milli vurgulamalarını yapmadan önce, içi boşaltılan "görüş" lerini anlamak ve anlatmak zorundalar sanırım.
  ....

 5. #5
  Alıntı Mustafa ALTINOLUK tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Anlamadığınız/anlamak istemediğiniz bir farklılık var.

  Akp sürecinde yapılan yanlışlıklar ile öncesini çorba yapıp Ashabın içinde bile münafıklar vardı ne yapabiliriz ki açıklaması çok komik kalıyor.

  Akp kurmayları ile ilgili bu tür yorumların delillerinin %99 u Milli Görüş çatısı altındayken yaptıkları ile delillendiriliyor.

  Tayyip Erdoğanın pazarlıklları, Abdullah Gülün ABD seyahatleri... Hemde Milli Görüşün en güçlü zamanlarına denk geliyor... Bunlar eskiden bilinmiyordu şimdi öğrendik mi diyeceğiz?

  Hayır hiçde değil, Tayyip Erdoğan ve Akp liler hakkında olacakları önceden hatta çok öncelerden söyleyen isimler Milli Görüş binalarının kapısına "şu şu isimler giremez" diyerek uzaklaştırılmıştı.

  Dün yapılan doğru ise bu günkü tutum neyin nesi? Bu gün söylenenler doğru ise neden bu söylenenler dikkate, en azından değerlendirmeye alınmadı?

  Alındı ise bu isimlere neden bu makamlar verildi?

  İnsanlar hata yapabilir Akp lilerde hata yapmış olabilirler. (Benim gözümde sırf bu hatalarından dolayı münafık falanda olmazlar onuda belirteyim) Fakat benim konum bu değil.

  Benim konum dünya siyonizmine savaş açmış bir teşkilatın böylesine siyonizmin elinde olduğunu iddia etmek neyin nesi? Eğer söyledikleriniz doğru ise durum çok vahim.. Hem de çok... Hemde Peygamberin ordusunda da münafıklar vardı çarpıtması ile giderilemeyecek bir durum...

  Şu durumda iki ihtimal var. Ya iddialar doğru bu insanlar hata yapmadı yaptıkları planlı idi. yani Milli Görüş siyonizmin oyuncagı haline getirilmişti.

  Yada Milli Görüşçüler, Milli Görüşün farkında değiller ve çıkışı Milli görüşü anlatmak yerine başkalarını üzerine komplo teorileri üreterek arıyorlar ki bu daha da vahim bi durum.

  Her iki ihtimalde de Milli görüşçülerin şu çok bildik milli vurgulamalarını yapmadan önce, içi boşaltılan "görüş" lerini anlamak ve anlatmak zorundalar sanırım.


  Okumak ve okuduğunu anlamak, yada işine geldiği gibi konuşmak...

  Burada kalkıp, Milli Görüş şöyleydi , böyleydi demenin manası yoktur, kısacası yaptıkalrımız yapacaklarımızın aynasıdır...

  her yerden sırtlanlar gibi saldırılmaya rağmen bu hareket kervanını yürütmüş ve yürütecektir...


  İçimizde münafıklar vardı ne yapabiliriz diye bir açıklama yapılmadı, bir haine verilecek en iyi cevap onun niyet ve maksadı dışında bir hareket etmektir, ki buda yapıldı ve çoğu kenesinden bu hareket kurtuldu....

  Hocam bunları kapı dışarı etse o zaman da neler denilecekti kim bilir....

  Biir hain yada satılmış ancak o harektten umduğunu bulamaz ve ya deşifre olur ise ayrılır, siyaset satranç gibidir ve satrançda ise " çatal " denen bir hareket oyun vardır, rakibi çatala alırsın (yani basit olarak ya şah ya vezir, ya at ya kale gibi) burda da bu hainlere bu uygulanmış ve deşifre olmak pahasına son hareketlerinide yapıp, bu hareketlerde pasivize olmuş ve def olup gitmişlerdir...

  Şİmdi sadece Milli Görüşü partilerden kısıtlar ve dar bir ceğhe ile düşünürse, ki bu çoğu gafilinde yaptığıdır, o zaman bu hareketi anlayamazsın....

  Takktik ayrıdır, strateji ayrıdır....

  Savaş ayrıdır, muharebe ayrıdır... Bir - iki muharebe kaybedebilirsin ama önemli olan SAVAŞ tır....

  SAvaş devam etmekte ve artık siyonizmin hamle veya hareket sahası kalmamıştır....ç Bu akp denen fitnesi onun son dan bir önceki hamlesi idi.... ve özenle beslediği , büyüttüğü parlak çocuklarını kullandı....

  Şİmdi mesele ile boğüşmak yerine genele bak....

  Her kim Milli Görüşe ve Kutlu Liderine kazık atmaya kalktı ise hali nicedir......

  Fark etmek ve fark edildiğini fark etmek.....

  Bazılarımız bunları fark ettiler, ama bazılarıda fark edildiklerini fark ettiler....

  Zamanında Korkut Özal içinde , Tayyip içinde bunöalrın hıyanet ve münafıklıklarını deşifre eden ve haykıran bir topluluktanız (hani o yasaklı kitleden :) ) ama bu bir şeyi değiştirmez....

  Hz. Hızırın yanındaki Musa misali'yiz belkide .....


  Siyonizme savaş açan bu teşkiletten ziyade , teşkilatın beyni ve Kutlu Lideri hiç kimsenin elinde değildir.... Siyonizmin şu an tek bir planı vardır... O da Milli Görüşü, Erbakan liderliğinden kurtarmak, Erbakan zihniyetini, sevgisini ve kokusunu bu teşkilatlardan söküp atmak... Şu an içn en byüük fitne ve tehlike budur....

  hatta 28 Şubat arifesinde, Hocamızın ve Refahın kapatma davasınde bile asıl plan Refahın kapatılması değil Erbakan Hocanın partinin başından uzaklaştırılması idi..... Hatta partinin kurmaylarından bir isim bile " partinin kapatılmasını ummuyoruz, en kötü ihtimalle liderimiz yasaklanır, onun yerine delikanlmız geçer" diyerek gidişatıda bir gazeteciye , farkında olmadan siyonizmin planını anlatmış idi... aMA GEL GÖR Kİ HER ŞER GÖZKÜNEN OLAYIN ARDINDA HAYIR GİZLİDİR, malum anaysa mahkemesi Refahın kapatttı, geriye arınç ile birlikte bende ak saçlıyım partiyi bana bırak yalakalanması numaralarıda sökmedi ( ahhh o zaman da Hocayı koltuk sevdası ile suçlayan bizlerrr) Hocam Arınç tayfasında da vermeyince bunlara tek bir yok kaldı, onlarda tefrikaya başvurarak , ihanet yolunu seçtiler ve AKP yi kurdular....

  Ama hala Mi,lli Görüş yoluna devam etmekte, zihniyeti her geçen gün tüm dünyaya hakim olmaktadır...


  Kısacası İT ÜRÜMEKTE AMA KERVAN YOLUNA DEVAM ETMEKTEDİR......
  Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
  Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
  Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
  Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

 6. #6
  Mensup bulunduğunuz kitle bahsettiğim kitle ise bu meseleleri sizinle tartışmam zaten. Hiç bir faydası olacağınıda düşünmem Allahu alem, ama genele konuşacak olursak...

  Öncelikle hayal dünyasında yaşamaktan vazgeçin, hiç kimse deşifre olduğu için biryerleri terketmiş değil... Aman kalalım bizi göndermeyin diye yalvaranda olmadı.... Eğer deşifre olmuş iseler neden Erbakan Hoca Milli Görüşün oyu %40 olmuştur, AKP ye oy verenler onlarıda Milli Görüşçü "zannedip" oylarını vermişlerdir açıklamasını yapıyor? Bu nasıl bir deşifre oluştur böyle?

  Hocam bunları kapı dışarı etse, şöyle etse böyle etse ne derlerdi? Ne zamandan beri bu hareket "ne derler" ile işlerini yürütmeye başladı? Kaldıki bahsedilen isimlerin büyük çoğunluğu enesi kuvvetli kişiler onların gitmesi için kovmaya hiç gerek yok, meşhur edilmeden önce istedikleri verilmese olay hallolurdu.

  Kaldiki bu hainlik ve münafıklık konusunda Milli Görüş tam bir çıkmaz içerisinde. Korkut Özala münafık dersin hiç kimse sesini çıkarmaz ! Hadi gel Korkut Özalı korkut Özal yapanları destekleyenlere aynı şeyi söyle bakalım, Hocadan ne cevabı alacaksın?

  Aynı şey Akp içinde geçerli, buyrun Akp yönetimine kullandığınız kelimeleri "AKP Allahın bir lutfudur" diyen ( ki eğer o meşhur gruba müntesipseniz o kişileri çok iyi tanırsınız) kişilere de kullanın?Neyse....

  Eğer söyledikleriniz doğru ise benim anladığım sonuç şu: Siyonizmle mücadele ettiğini iddia eden Milli Görüş kendisini Siyonizmden kurtaramamış hayal dünyasında yaşayan bir olgudan başka birşey değildir...
  ....

 7. #7
  Bir gün bir kötlü vatandaşın şehilderk arkadaşına işi düşümüş, kalkmış gitmiş,
  üç beş sohbettten sonra yemek vakti gelmiş ve arkadaşıbunu bir ziyafete göytürmüş.
  köylünün hayaıtnda görmediği kadar lezzetli bir sofra yenmiş, içilmiş... yemek sonrası malum, o kadar yemek gaz yapmış yiyenlerde..... birer ikişer millet çaktırmadan sesli sessiz gaz çıkarmış, yellenmişler....neyse.... demiş köylü...
  o zaman ezan okununca , namaz kılıncacak, malum bir ayıp işleyene var... herkez dönmüş köylüye hadi kalk demişler abdest al....

  Köylü anlamamaış ama gitmiş abvdestini almış, namaz kılınmış....

  Köye dönünce sormuş arkadaşları neler gördün, nasıldır şehilr hayatı diye ?
  Köylü demişki her şeyiyi hoşda , garip adetleri var.?

  Şehirli yelleniyor, abdesti kaçan köylü oluyor !......


  Şİmdi bu AKP denen hain ve gafil grubu bir ayıp işlemiş, bir hıyanet içinde bulunmuş, kıkryıllık davayı bölünme noktasına getirmiş, ve hatta bölmüşler, şu an ise vatanın her yerini pazarlamakla, dini tahrif etmekle meşguller, bunmların basiretsizliği, çanak tutmalığı yüzünden ırak kan ağlıyor ve iran yakındrı ve hatta türkiye yakındır... Kalkıp hainleri protokolle karşılıyorlar...

  Bunlar ayıbı işlemiş, ama abdesti kacan biz oluyoruz öylemi ?

  Yahu zaten bizim içine düştüğümüz yanlış budur, bunlar hıyaneti yapar, ortalığa ..çıp giderler, pisliklerini temizlemek bize kalır, oh ne ala...

  Tarih ne hıyanetler gördü!!!

  Tarih birde şunu gördükü bu millet , müslüman türk milleti, en bitti denildiği anda tarihe altın damgasını burmuştur...

  meraklanmayın bu milletin tuhunu çok sindürdük demişlerdir, bu mnillet daha çk bitti denmiştir...

  Aynı şekilde Milli Görüşüde çok bitirdik dendi, Hocanın işi bu sefer bitti dendi , ama siz meraklanmayın Milli Görüş artık tüm dünyaya zihniyetini vumuş ve damgalamıştır....

  Ama dediğim gibi görmek istemeyen kadar hiç kimse kör değildir...

  Zİl takıp yanayanlar malsef yerine otursun,
  Hıyanetlere üzülenler üzülmesin, dahasıda gelecek, bu vüzut safrasını atacaktır....

  Deşifre olmak demekile sizde halkımı anladınız :)
  Kömik olmayalım.....
  Artık parti içinde çevirecek dolapları son bulduğu için aldıkalrı emirle ayrılıp kurmuşlardır, dönen dolapalrı halkımız kolay kolay anlayamaz, malum medya bombardımanından dolayı ancak halkımız kafasına bazışeyle düşmeye başlayınca anlar, bu hükümet sayesinde oda yakındır, korkarım...


  Polemiğe gerek yok....

  Kırk yıl önce neyi sabvunuyor isek şimdi koministi, kapitalisti oun savunuyor, taaa güney amerikada bile Chavez aynı şeyi savunuyor, Rusyada Putin bile aynı şeyi savunuyor,
  Erbakan hocamız bir sohpetinde, kısaca, zaferin tme varımla değil, tümden gelimle olacağını ifade etmiş idi, şimdi bakıyorsunuz tüm dünyada milli görüşün 40 yıldır savunduğu fikirler savunulmakta....
  Güney amerikadaki toplantıda bile , ne rastlantıtır, sadetin yıldızlı logosu kullanılmş, ama sen görmek istemez isen işaretleri, tıbbın dahi yapacağı bir şey yok...


  Hangi görüşte iseniz devam edin, sizler ayıbı işleyin, bize abdest almak düşsün... ama bu kervanda yürüsün...
  Size bir ip ucu daha sakın milli görüşü saaadet partisi ile sınırlandımayın, bzide bir parti gider diğeri gelir ama kuşatıcı ve devamlı kale olan milli görüştür..

  devam edin, taşlayın taşlayın, ancak meyve veren ağaç taşlanır..... İşi biten kuruyan , yada siyonizme tutsak olan değil.....
  Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
  Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
  Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
  Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

 8. #8
  Sahi konu neydi?

  Sanırım özelde Bülent Arıncın genelde Akp kurmaylarının siyonistlerle olan akrabalıkları idi?

  Şimdi kalkmış bir ayıbı bir yanlışı açıklamaya çalışıyorsunuz. Bunu anlamayan var mı ki? Buna itirazı olan var mı ki? Bırakın Milli Görüşçüleri, üçüncül şahısları bu ayıbı bizzat Tayyip bey göğsünü gere gere itiraf ediyor ve bir ayıp olarak görmüyor...

  Mesele Akp nin yanlışları değil. Mesele bu kadar haksız ve çaresiz (en azından eski söylemleri karşısında tezat) durumda olan Akp yi hiç olmadık yerde, yok şunun dedesi buydu yok bunun babası şuydu gibi komplo teorileri ile suçlamaya kalkmak...

  Bu yapılanlar Akp ye mi yarıyor yoksa Milli Görüşe mi? Hayal dünyasından bir an sıyrılıp gerçekleri bir an görenler bunun cevabını zaten biliyor.

  Kimse Akp yi savunmuş değil öncelikle bu sorunlu bakış açısından kurtulmak lazım. Evet Akpnin hizmet ettiği mihraklar belli bunu herkes biliyor. Hatta birçok Akp li bunu bir strateji olarak kabul edip iyi niyetle yapıyor. Elbette bu iyi niyetleri sonucu değiştirmiyor...

  Akp hata içerisinde, ihanet etti ve bunu gizlemiyor zaten...Bunu anlatmak için bu tür şeylere hiç gerek yok.

  Akp bir kez daha iktidara taşınacak ve bunun için Akp nin çalışmasına hiç gerek yok. Milli Görüş teşkilatları ve Chp onun yerine çalışıyor zaten. El ele Akp yi iktidara taşıyacaksınız... Ne diyeyim kolay gelsin.
  ....

 9. #9
  Nitekim Bülenç ARINÇ mecliste... neler oluyor şu hayatta değil mi...

 10. #10
  Kayıtsız
  Misafir

  Bukadar olur

  ARKADAŞLAR ALLAHcc den korkun bir kere insanları karalarken iyi düşünün isbat edemeyeceginiz iftiraları atmayın

 11. #11
  Kayıtsız
  Misafir
  Bülent arınç yabancılara hizmet ettiği kozmik odaya bişekilde birilerini sokmaya çalışmasından anlaşılmıştır.

 12. #12
  Kayıtsız
  Misafir

  bülent Arınç

  Bülent Arınç ı ve çevresindekileri hiç sevmemde, sevgili arkadaşım, yenimi farkettiniz hain Derviş mehmedin torunu olduğunu? sizinle yıllarca dava arkadaşı iken tapardınız adamın sohbetine, görüşüne, fikirlerine de sizinle ayrılınca mı siyonist- dönme oldu? Güldürmeyin artık milleti..
  SİZ ADAM ETTİNİZ BUNLARIN TÜMÜNÜ VE SİZ SARDINIZ BU MİLLETİN BAŞINA...Milli Görüş!!! Neresi milliyse?

  AYIP AYIP, HEMDE ÇOK AYIP KELLİ FELLİ ADAMLAR GİBİ BİRDE DİNDEN- SAHABELERDEN YAZARSINIZ, okuyanda baya sizi bir şeyler biliyor sanacak? yaptığınız ortalığı bulandırıp, Suçunuzun vebali- vijdanını aklamaya çalışmaktan başka bir şey değil....

 13. #13
  Neyi araştırıyorsunuz? Kimlerin kimliklerini araştırıyorsunuz? Ne yapacaksınız kökenlerini? Güldürmeyin Allah aşkına...


  KURŞUNKALEM

 14. #14
  Kayıtsız
  Misafir
  Milli görüş zamanlarındayken farkında değildizde şimdi görüş dışı kalıncamı araştırmaya girdiniz.Yazıkki biz Türk milleti bana dokunmayan bin yaşasın zihniyetindeyiz, halbuki başkasına dokunduğu zamanda ses çıkartmalıydık şimdi yılan karşıtarafta ve bizi sokuyor hadi bakalım ayıkalyın ayıklayabilirseniz.Milli görüşteyken faydası var ses etmiyelim AKP deyken tu kaka diyoruz.O ZAMAN NİYE BU ARAŞTIRMALARI YAPMADINIZ? Merak etmeyin biz biliyorduk sizdeykende desteklemedik şimdide.

 15. #15
  unable
  Misafir

  önceki yorumlarıda okuyun lütfen

  Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Milli görüş zamanlarındayken farkında değildizde şimdi görüş dışı kalıncamı araştırmaya girdiniz.Yazıkki biz Türk milleti bana dokunmayan bin yaşasın zihniyetindeyiz, halbuki başkasına dokunduğu zamanda ses çıkartmalıydık şimdi yılan karşıtarafta ve bizi sokuyor hadi bakalım ayıkalyın ayıklayabilirseniz.Milli görüşteyken faydası var ses etmiyelim AKP deyken tu kaka diyoruz.O ZAMAN NİYE BU ARAŞTIRMALARI YAPMADINIZ? Merak etmeyin biz biliyorduk sizdeykende desteklemedik şimdide.

  "Şİmdi peygamberimizin Vahiy KAtibi sonadan sapıttı ve vahiylerin Hz. Muhammed'e değilde kendine geldiğini ve Peygamberin (Haşa)Bunlaın uydurduğunu iddia etti...

  Hz. İsa'yı 12 havarisinden biri, Yehuda 30 gümüş paraya Hz. İsayı sattı....."
  Bunlar size yeterli açıklama,güzel örnekler teşkil etmezmi?daha neyi öğrenmek istesin?

 16. #16
  Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Milli görüş zamanlarındayken farkında değildizde şimdi görüş dışı kalıncamı araştırmaya girdiniz.Yazıkki biz Türk milleti bana dokunmayan bin yaşasın zihniyetindeyiz, halbuki başkasına dokunduğu zamanda ses çıkartmalıydık şimdi yılan karşıtarafta ve bizi sokuyor hadi bakalım ayıkalyın ayıklayabilirseniz.Milli görüşteyken faydası var ses etmiyelim AKP deyken tu kaka diyoruz.O ZAMAN NİYE BU ARAŞTIRMALARI YAPMADINIZ? Merak etmeyin biz biliyorduk sizdeykende desteklemedik şimdide.

  "MERDİ KIPTİ ŞECAAT ARZEDERKEN SIRKATİN SÖYLER"


  "Dinime söven Müslüman olsa" da derler.....

  Siz neden bu kimseleri milli görüş içerisindeyken deşifre etmediniz?! Desek ne olur !?

  Bizim elimizde istihbarat elemanları yok, bizler ancak turnusol kağıdı olarak Kuran, Hadis, Sünnet ve Hz.Peygamberin tarihini inceler ve akabinde her müslümanda olması gereken feraset ve basiretimizle bu gibi tiyniyetsiz kimseleri ancak tespit ederiz.....

  Zaten sizin "O zaman niye araştırmadınız..." sözünüzü üzerimize alınmıyoruz... O sözün muhatabı Allah'ın verdiği hidayetle yoğrulup, ferasetle gördükleri bazıgerçekleri dirayet gösteremeyip susan dilsiz şeytanlaradır...

  Her şeyi bildiğiniz gibi bizide biliyor olmanız lazım ki, Ahmet Akgül Hocamızda bunları "Nifak hareketleri" kitabında bunları 1994 yılından beri kitaplaştırmış ve ondan da senelr evvelinden gerek Milli Gazetede gerekse sohbetlerde dillendirmiştir. Ve bundan dolayıda malum olaylar başına gelmiştir....

  Bunla ilgili Nifak hareketleri kitabımızın, SİZİNDE haberiniz olması için önsözünü aşağıdaki linkte yayınlıyorum.....

  Bu ara Gerek Yalçın Küçük, gerekse Soner Yalçına bir kaç defa dergimizde seslendik, bizde sizin gibi sorduk, NEDEN NEDEN , neden artık işi bitmiş, milli görüş ve Aziz lideri Erbakan Hocamıza hıyanet edip artık ıskartaya çıkmış kimseleri sadece yazıyrosunuz, yazsanıza şu an hali hazırda halen milli görüşte bulunan dönmelerin, hainlerin soylarını soplarını, sıkıyorsa yazsanıza dedik.... Ama nedense yazmadılar, yazamadılar... Ancak artık iş işten geçince, atı alan üsküdara varınca yazar bunlar......

  Buyrun zamanıdna ne yazmışız ne olmuş okuyasınız diyerek de Cumhuriyet Türkiyesinde Nifak Hareketleri kitabımızın önsözü.....


  http://www.milligorusportal.com/blog.php?b=345


  Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
  Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
  Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
  Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

 17. #17
  Kayıtsız
  Misafir
  Ufuk Bey cevabınız için teşekkür ederim

 18. #18
  Kayıtsız
  Misafir

  milli görüş gerçeğini görememe

  S.A güzel bir konu açıklığa kavuşturuluyor.Am KONU SAptırılmaya çalışılıyor.Kareşim bu açıklama yapılıyorki insanlar birdaha hata yapıp oy vermesinler Milli görüş tarihte vardı bu günde var yarın da var olacak.Önemli olan burada biz nerde duruyoruz.sevap hanemizde günah hanemizde açık.Hangi kulvarda koşuyorsak o istikamette hanemiz süslenecek .Müslümansak elimizde kuran ve sünnet ölçülerimiz var.Buölçüleri kullanarak doğruya varmaya engelmi kalır.Erbakan hocam yaptığı güzel hizmetler kadarsevabını alır yapamadığı kadarınında hesabını verir .Bizler kendimize bakalımKadere inanıyorsak büyükhesap gününe nasıl hazırlanırız diye düşüncelere dalmalıyız

 19. #19
  Kayıtsız
  Misafir
  milli görüş milli değildir bir kere ve bülent arınç denen herifin dedesinin kim olduğu ve ne halt yediği çok net açıktır ispatlanmıştır.
  inanmak istemiyor olabilirsiniz ama gerçekler çoğu zaman şaşırtıcı olmuştur

 20. #20
  Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
  milli görüş milli değildir bir kere ve bülent arınç denen herifin dedesinin kim olduğu ve ne halt yediği çok net açıktır ispatlanmıştır.
  inanmak istemiyor olabilirsiniz ama gerçekler çoğu zaman şaşırtıcı olmuştur
  Bülent ARINÇ'ıda gönderin gitsin cehenneme...


  KURŞUNKALEM

+ Konuyu Yanıtla
3 / 1 123 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •