+ Konuyu Yanıtla
5 / 5 İlkİlk 12345
84 sonuçtan 81 --- 84 arası gösteriliyor

Konu: Siilerin Sapikliklari!

Kayıtsız
    Misafir
    ben bir alevi cocugu olarak yazilanlar ne kadar yanlis islama hizmet etmis insanliga hizmet eden her sahabeyi severiz iyi ve dogru olani peygamber soyunu sevmek sucmu kurana bagliligimiz kadar ehli beytide bagliyiz,ben cok sunni arkadasima soruyoru imam huseyini bilmeyen var o kim diyen var,sehit oldugu gunu oruc tutmayi birak bir dua okumayip ne olduki diyenler var,

Kayıtsız
    Misafir

şii

Bunların hepsi taasup(körü körüne inanıyorlar) bilmiyorlarki imam ali'ye ve diğer imamlara yapılan haksızlıklar zulümler bilseler böyle konuşmazlar.

Ömer Bin Hattab
    Misafir

Vay zalim sapık...

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    S.A.

Bizler sahabeye küfretmek bir kenara dursun onların muhlis olanları için -ki Kur'an' da "şükredenler" olarak tanıtılmışlardır - hayır talep etmekteyiz. Sadece Resulullah'tan (s.a.a.) sonra yollarını değiştirip geri dönenlerden ve birçok Müslümanın yoldan çıkmasına sebep olanlardan teberri eder, onlarla ilişiğimiz olmadığını bildiririz; ama yine de onlara küfretmeyiz. Yaptığımız tek şey, -tarihçilerin yazdığı gibi- hakkın ortaya çıkması ve perdelerin aralanması için sahabilerin yaptıklarını anlatmaktır. Fakat bazı Ehl-i Sünnet kardeşlerimiz bundan da -rahatsız olmakta ve bunu ashaba küfür olarak telakki etmektedirlerBiz sizleri canımız görürken uğradığımız bu iftiralar, okumadan bilmeden attığınız bu çamurlar adeta kanımı dondurdu.

Asla heva ve hevesinden konuşmayan ve Allah yolunda olduğu için kınayanlardan korkmayan Resulullah da (s.a.a.) bize bu yolu açarak bazı sahabileri mürted, bazılarını nakisin (Cemel ashabı), bazılarını marikin (hariciler), bazılarını kasitin (Muaviye ve etrafındakiler) olarak tanıtmış, bazılarının mutlaka cehenneme gideceğini ve onların Resulullah'la (s.a.a.) birlikte olmalarının kendilerine hiçbir yararı olmayacağını ve hatta bu yüzden kıyamette azaplarının iki kat artacağını buyurmuştur.

Sahih-i Buhari ve Sahih-i Müslim'de Resulullah'ın (s.a.a.) aşağıdaki hadisini okuyan Müslümanın suçu var mıdır?
    "Kıyamet günü sizi kuzeye doğru götürecekler. Ben, "Onları nereye götürüyorsunuz?" diye sorduğumda; "Vallahi onları cehennem e götürüyoruz." diyecekler. Ben, "Ey Rabbim, onlar benim ashabımdır." diyeceğim. Bana diyecekler ki: "Senden sonra onların ne bidatler çıkardıklarım bilmiyorsun. Sen onları terk ettiğin andan mürted olup cahiliyeye geri döndüler." Bunun üzerine ben diyeceğim ki: "Allah'ın rahmeti benden sonra dini değiştirenlerden uzak olsun." Onlardan, ancak deve sürüsünden ayrılan birkaç deve gibi çok azı kurtulacaktır."

"Medinelilerden, münafıklık edip duranlar var. Sen onları bilmiyorsun, ama biz biliyoruz. Onlara iki kez azap edip sonra büyük bir azap ile azaplandıracağız."1

"Söylemediklerine dair Allah adına yemin ederler. Fakat andolsun ki küfür sözünü söylediler onlar. Müslüman olduktan sonra kafir oldular. Ulaşmadıkları şeyi elde etmeğe çalıştılar."2

"Böylece Allah'a verdikleri sözü tutmadılar ve yalan söylediklerinden dolayı Allah, kendisine kavuşacakları güne kadar onların kalplerinde nifakı devamlı kıldı."3

1- Tevbe Suresi / 101.
    2- Tevbe Suresi /74.
    3- Tevbe Suresi / 77.

Diğer bir misafir arkadaş " şia hakkında" diyerek mesaj atmış , liste yapmış kendince. üzülmesin fazlası da var.

Hak vermiyor da değilim bana da 5 yıl önce bunlar anlatılsa "vay alçak şiiiler, vay sapık herifler" derdim.

Çünkü o zaman okumak gibi bir derdim yoktu.

5 senedir var Allah'a şükür, her anlatılana , her dededen duyduğumuza kanacak halimiz yok.

Listeyi yapan arkadaş acaba araştırmış mı bu konuları şiaya ait kitaplardan.Biriniz de deyin ki " Şöyle diyorlar maksadı da buymuş"

yok ama at çamuru izi kalsın.

O maddelere verecek cevabımız çoktur Evelallah!

Hadi biraz da sizin sapıklığınızdan bahsedelim.Olur mu?

Buhariden, Müslimden vb. inciler dizeyim buraya. Nasıl oluyormuş sapıklık, nasıl oluyormuş Peygambere(sav) dil uzatma, onu sapık gösterme, peygamberleri alçaltıp sahabeyi yüceltme, sahabenin Peygambere(sav) yaptığı edepsizlikler ( Hastanın kalkın gisin yanımdan babı)

Şimdi ben bunları tek tek yazarsam hemde sizin kaynaklarınızdan ben sizleri bu yazılanlara iman etmiş sayarak mıı değerlendireceğim.

Yakışır mı bu davranış bize?

Hiç bir şii kendi hadis kitaplarındaki bilgilere kayıtsız itaat edip güvenmez, başına da "sahih" demez haşa Kurandan sonraki en büyük kaynak benzetmesi yapmaz.

Arkadaşlar sanmayın ki Şiiler sabah akşam sahabeye küfrediyor.Zaten muhtemelen alıngankığınız burada başlıyor.

Hayır aklı başında hiç bir Şii sahabeye küfretmez hatta Şii alimler bunu kesinlikle yasaklamıştır.

Ancak bırakın Şiileri hiç bir aklı başında Müslüman da sizin taparcasına sevdiğiniz toz kondurmadığınız bir takım sahebeyi sevemez.

Allah aşkına

Ben zekat vermedikleri için kabileleri katleden, diri diri insan yaktıran, peygamberin biricik kızı Fatımayı öfkelendiren , mirasına el koyan vs . amellerde bulunan bir sahabeyi nasıl seveyim?

Ben Fatımanın evini ateşe vermekle tehdit eden, kendine göre içtihatlar uyduran helali haram yapan haramı helal yapan "bidattir ama güzel bidattir" çığlıkları atan, peygambere açıkça ölüm döşeğinde "bu adam sayıklıyor" diyen bir sahabeyi nasıl seveyim?

Ben ayyaş ve zinakar emevi sultanlarını başa getiren Ali'yi sürgünden sürgüne yollayan, Ebuzer'i çölde ölüme terkeden bir sahebeyi nasıl seveyim?

Cemel savaşında yüzlerce sahabenin ölmesine neden olan , yol üzerinde Basra'da katliamlar yapan , biricik peygamber torunu Hasan'a dedesinin mezarı yanında yer vermeyen sahabeyi benn nasıl seveyim?

Şia'nın sevmediği bakın küfrettiği değil sahabelerin ve evladlarının adlarını yazayım da rahatlayın emi arkadaşlar.

1.ebubekir
    2.ömer
    3.osman
    4.aişe
    5.talha
    6.zübeyr
    7.Sad bin ebu vakkas
    8.abdurrahman bin avf
    9.muaviye
    10.yezid
    11.abdullah bin ömer
    12.abdullah bin zubeyr
    13.ebu hureyre

Ancak ebubekirin oğlu Abdullah Şia tarafından sevilen bir sahabedir.

Noldu şimdi , bu bizi kafir mi yaptı?

Bunlar olmayıca sizde din adına bişey kalmıyor değil mi?

Atalar dini bunların şan ve şöhretiyle dolu çünkü

Bzizm bunlara kalbimizin buğz etmesi Allah'a yemin olsun ki Peygamber ve evlatlarına çirkin muamele ve peygamber öldükten sonra gerisin geriye cahiliye devrine geri dönmelerindendir.

lütfen okuyun sonra tartışın.
    Ey Milli Görüşçüler, Sizlere ne oldu da bu sapık herife cevap bile veremediniz.
    Bu yalancı din ve sahabe düşmanı,
    Münafıklar hakkında inen ayetleri(Tevbe süresi ayetlerini tefsirleriyle beraber okuyunda kimleri için inmiş görün)

Efendimiz (s.a.v)in en sevdiği sahabeleri hakkında inmiş gibi gösterip fasıklığını açıkça ortaya koyarken,

Sahabe ve Müminlerin Annesi Aişe-i sıddıka hakkında sapık görüşler ileri sürerken aranızda bir tanede gerçek sahabe ve ehl-i sünnet yokmuydu da,

Ey fasık herif sen şiilerin sapıklıklarını gizlemek için Peygamberimizin en sevdiği zevcesi, Hülefa-i raşidin ve sahabeye içindeki zehri kusuyorsun.

Yani Müslümanlar bu sapık herif diyor ki, Efendimiz Ahirete irtihal ettikten sonra
    Hz. Ebu bekr, Hz Ömer, Hz. Osman Hz. Aişe ve diğer bir çok sahabe-i kiram haşa Mürted oldu. Adama demezler mi?
    Ey sapık bizde onların yolundayız o zaman bizi de mürted olarak görüyorsunuz.

Sizin iran da, Süriye de, Irakta ve daha bir çok ülkede sünnilere karşı giriştiğiniz bu kıyım ondan kaynaklanıyor değil mi sapık herifler. Siz iran sapıkları ve hizbu şeytanlar o yüzden sünni katliamı yapıyorsunuz değil mi ?

Ben bir müslüman ve milli görüşçü olarak sizin gibi sapıkları hiç bir zaman kardeşim olarak görmedim ve görmeyeceğim.

Sizler tarih boyunca sahabeye ve onların yolundan giden ehl-i sünnet müslümanlarına düşman oldunuz hala da düşmansınız.
    Hz. Aliyi sünniler mi öldürdü sapık herif, Onun evlatlarını kandırıp sana biat edeceğiz deyip sonra yarıyolda bırakan siz sapık şialarsınız.
    Hz. Hasan, Hz. müaviye ile anlaştı diye onun yolunu kesip sen bizim başımızı yere eydin deyip bacağından yaralayanda ve ömür boyu sakat bırakan da siz sapık şiilersiniz.

Kur'an eksik diyorsunuz. Söz de Hz. Osman zamanında değiştirilmiş.
    Ayetle temize çıkmış Müminlerin annesine iftira atıyorsunuz. (Nur Suresinin 11-26. ayetleri)
    Cennetle müjdelenmiş sahabelere düşmansınız.
    Hz. Ömer'i şehid eden mecusiyi kahraman gibi görüyorsunuz.
    İmamları mahsum günahsız görüyorsunuz sizin nerenizden tutsak çürük sizin nerenizle hangi düzgün itikadınızla kardeş göreceğiz.

Peygamberimizin(s.a.v) En sevdiği eşine iftira atanı ben nasıl seveyim?

Hülefa_i raşidine iftira atanları ben nasıl seveyim?

İmamlar mahsun değildir. onlarda insandır peygamberler dışında bütün insanlar hata edebilir diyenleri kafir görenleri ben nasıl seveyim ?

Hz. Peygamber efendimizin sadık arkadaşını sevmeyeni ben nasıl seveyim ?

Benim ve genelde Müslümanların en sevdiği Adaletin timsalı Hz. Ömer'i sevmeyeni ben nasıl seveyim ?

Aslında adam yukarda bütün sapıklıklarını yazmış tabi takkiye yaparak, yalanlar uydurarak.
    Biraz dikkatlı okursanız sapıklıklarını anlarsınız.

Ey sapık herif biz Allah(c.c) başka kimseye tapmayız.
    Bizim sevgimiz iman sevgisidir. Peygamberlerin sevgisi ayrı, Sahabenin sevgisi ayrı, Alimlerin sevgisi ayrıdır. Bunu o sapık kafana sok bir daha kardeşlik adı altında sapıklıklarını bize satmaya kalkışma herkes susada biri çıkar size fazlasıyla cevabını verir.
    Ben Ağrılıyım az çok iranı bilirim bu yazdıklarımın eksiği var fazlası yoktur.
    Sapıklıklarınızı başka yerde satın hadinizide bilin.

Size söyleyeceğim şey, Rabbim sizi ıslah etsin ya da sapıklıklarınızla başbaşa bıraksın...

Kemal Cetinkaya
    Misafir

Ne demek?

Selamun aleykum Kardeşlerim biz Kur'an sünnet ışığında yürüyelim Allahın yazdığı bir kader var 73 firkaya ayrılacağız bundan kaçış yok. Keşke o bir doğru fırka benim diye iddia etmek yerine o doğru firkaya uyan ben olmalıyım diyerek nefsimizi sorgulasak. Sapık dediğiniz diyarlarda ne veliler var, hak dediğiniz yerlerde ne sapıklar var. Allah nefsini temize cekipte ucup dolu bir hayat yaşamaktan bizleri muhafaza eylesin. Ahirette nefsii diyeceğiz o yüzden etrafta suçlu aramaktan vazgeçip şu çok beğendiğimiz nefsimizin bize hergün işlettiği günahları bir gözden geçirelim. Pismanmiyiz yoksa yine yapacakmiyiz yada nefsimiz bizi hangi hilelerle bir sürü ibadet ve güzel ahlaktan mahrum ediyor yürürken bakarken hatta ibadet ettigimizi zannettiğimiz anda bizi hangi günaha sokuyor. Rasûlullah’ın Yarabbi beni bir an bile nefsime bırakma dediği sakındığı tertemiz olmasına rağmen Allah'a sığındığı o nefsle ki bizimkisi içimizde dallanip budaklanmis söyleyin günde kaç saat beraberiz? Ehli sunnetim diyen cemaatlerin hepsi birbiriyle dostmu? Hayır çoğu birbirine küfür isnat ediyor ve Şia dediğiniz adamlar kendi aralarında 50 firkaya yakın bir ayrışma yaşıyorlar ve istisnasız hepsi sapık diye bilmek için bir bir hepsini araştırdık mı? Allah rızası için Şia isende dinle Sünni isende dinle. Allah bir, kitap bir, Peygamber ve yol belli hadi aslan parçası göster bize bakalım bu yol nasıl yasanirmis alnından öpüp peşine düşelim senin. Yok eğer daha kendini hizaya cekemedinse başkasını eleştirmekten vazgeç zaten Allah'a eren elestirmez dua eder. Selam sevgi ve dua ile...

+ Konuyu Yanıtla
5 / 5 İlkİlk 12345

Yer İmleri

Gönderme Kuralları