+ Konuyu Yanıtla
5 / 3 İlkİlk 12345 SonSon
84 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Siilerin Sapikliklari!

nod43
    Misafir
    Ali YEŞİLKAYA'ya katılıyorum. Çok doğru yazmış.
    Ayrıca, bela bir devlet olan ABD'ye Ahmedinecad karşı çıkıyor. Helal olsun Ahmedinecada.
    Bazıları gibi Amerikan projelerine 'eş başkan' olup, zulm edenlerle işbirliği yapmıyor.

Kayıtsız
    Misafir

Şia hakkında

Selamun aleykum arkadaşlar, Şia Müslümanların yüzde 10-15 ini oluşturan ancak kendi içinde de pekçok kollara ayrılmış bir fırkadır. İncelersek görürüz ki Ehli Sünnete en yakın olan kolu Zeydiyyelerdir. Sonrada Caferiler (iran'ın resmi mezhebi) gelir. Tarihte yok olup giden aşırı şii kolları içerisinde Hz.Ali için -haşa- peygamber hatta tanrı diyen kolları bile vardı. Zamanımızda böyle inanan aşırı kollar çok çok azdır. Ama maalesef şu bir gerçekki Şia nın ılımlı olan kollarında dahi Hz.Ebubekir,Ömer,Osman sevilmez hatta zalim olarak kabul edilip lanetlenir. Zeydiler böylemi bilmiyorum ama maalesef İran'da hiç sevilmezler.

Kayıtsız
    Misafir

Re:

Merhabalar,
    Burada yazılanları okudukça, bu suçlamalara karşı cevap yazılmasının üzerime bir borç olduğunu düşündüm. Öncelikle İslam o kadar geniş bilgi içerir ki, bu sorulara cevap verebilmek için tüm bu bilgilerin cevaplarına sahip olacak mühim bir bilgi hazinesine de sahip olmak gerekir. Öncelikle Müslümanlık hiç kimsenin tekelinde değildir. Eğer siz bir kişinin aynı şu an sizin yaptığınız gibi sapıklığından bahsedecekseniz, tüm Şii Mezhebine bağlı insanları sanki bir koyun sürüsüymüş gibi aynı değere indiremezsiniz. Forumlardan, google dan copy+paste yaparak, denilenleri de tekrar ederek emin olun sonuca varamazsınız.

Şia nın kelime anlamına bakmanızı öneririm öncelikle size. Neden derseniz çünkü siz bilmediğiniz konuda çoktan yolu yarılamış, giriş seviyesindeki bilginizle İslam a kendi içinizde son noktayı koymuşsunuz. Madem öyle düşünüyorsunuz, sizin mantığınızla düşünmek gerekirse aşağıdaki yazıyı siz nasıl bulacaksınız merak ediyorum? Ben de sizin gibi davransam aşağıdaki örnekler gibi milyonlarca konu başlığı görebilirsiniz;

Konu Başlığı: Sünnilerin Sapıklıkları
    Zekeriya Beyaz

Marmara İlahiyat Fakültesi eski Dekanı Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın bir tv programında yarı çıplak vaziyetteki kadın şarkıcıların izlenmesinde bir sakınca olmadığını ifade ederek, "Peygamberimiz de düğünlerde eğlenen kadınları izlerdi" dedi.

Şimdi Sünnilerden bir kısmı Zekeriya Beyaz'ı sever sayar. Oruçken sakız çiğnemek de serbesttir. Eğer kişi o gün mutsuzsa oruç da tutmayabilir Ramazan ayında.

Evet şimdi birbirimizden farkımız kalmadı sanırım. Ama haşa! asla ne bu tarz bir başlık açarım ne de bu şekilde bir genelleme yapıp, üzerime vebal alırım. Öncelikle bir Ateist için de dahil olmak üzere sapık ifadesini kullanmam. İnsanların dinlerini kendi terazimle tartıp, üzerine etiket yapıştırmam. Bu benim inancım, öyle bir örnek gelir ki karşımıza diğer bir Şii de konunuzun başlığındaki olaya itafen çıkıp der ki doğru demiş, hak veriyorum. Aynı içinizdeki cahil Sünniler gibi. Allah hepimize düşünen beyinler vermiş, ama sadece düşünmek için değil kıyas yapmak, araştırmak, doğruları bulmak, okumak için de. Lütfen araştırın. Şiiliği de, Sünniliği de, Ateistliği de, Zeydiliği de. Araştırmaktan korkmayın.

Umarım düşündüklerimden dolayı yazım silinmez. İnsanlara karşılıklı konuşma hakkı verildiği müddetçe tüm sorunların üstesinden gelinir...

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    sui-misal emsal teşkil etmez. yaşamlarını Allah'ın rızası doğrultusunda yaşamayan insanların(ki ben zekeriyya beyazı öyle görüyorum)sunnileri temsil ettiginimi zannetmektesiniz.sözlerinizin büyük bir bölümüne iştirak etmekle birlikte,sunnileri zekeriyya beyazla örneklemenizi şiddetle reddediyorum
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Alıntı ibrahim DEMİRCİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    sui-misal emsal teşkil etmez. yaşamlarını Allah'ın rızası doğrultusunda yaşamayan insanların(ki ben zekeriyya beyazı öyle görüyorum)sunnileri temsil ettiginimi zannetmektesiniz.sözlerinizin büyük bir bölümüne iştirak etmekle birlikte,sunnileri zekeriyya beyazla örneklemenizi şiddetle reddediyorum
    mesele de buya ibrahim abi, bir taraf onların çürüklerini ortaya atarsa, diğer tarafta karşı tarafın çürüklerini çıkarır ortaya ve bu tartışma uzar gider.
    Baba, akşam gelirken bana bir tutam sevgi getirirmisin...?

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Elif EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    mesele de buya ibrahim abi, bir taraf onların çürüklerini ortaya atarsa, diğer tarafta karşı tarafın çürüklerini çıkarır ortaya ve bu tartışma uzar gider.

evet.katılıyorum.ama zaten benim söyledigim söz tek taraflı degilki,her iki taraf içinde geçerli.sui-misal emsal teşkil etmez derken,hem sunni hem şiileri kastetmiştim.
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

siyonizm mi ?

ne yazdıgından haberi olmayan Şİİ , levent kardeşi siyonizmin rüzgarına kapılmakla itham etmiş çok güldüm cehalaetine. yahudi ibni sebenin peşinden gidin gercekleri söyleyincede siyonist olmakla suçlayın yuh yani.
    Hümeyni, emzikli bebek ile mut’a yapmanın câiz olduğuna şu korkunç sözlerle fetva vermiştir: “Şehvetle dokunmak, kucaklamak ve uylukları okşamak gibi faydalanma şekillerine gelince bunda emzikli bir çocukla bile olsa herhangi bir mahzur yoktur.” (Tahrîru’l-Vesîle, 2/241, 292) gene ayni kitapta ters iliski fetvasi vardir, el İslam ve Meşru ed Devleh ve Nizamul Hükm - el Hukumeh el İslamiye isimli eserinde, Humeyni , “Mezhebimizin zaruriyatlarından biri de imamların manevi mertebesine kimsenin ulaşamayacağıdır Hatta ne yakın bir melik ne de gönderilen bir Peygamber! Esasında Resulü kiramlar ve imamlar - rivayetlerimize göre - arşın gölgesi altında bu dünyadan önce nur idiler. yahu nedir sizin bu şia sapiklarini koruma çabaniz ? sahabeye sögen, aişe anamiza haşa zina etti diyen, bu sapiklari neden korumak derdindesiniz ? içinizde iranda yaşayan varmi ? gidin yaşayin iranda görün bakalim., iranin islamla veya islam cumhuriyeti ile alakasi varmi. bu adamların küffarla savaşmasına tek bir örnek verebilcek olan varmı tarihte ?? islam adına yapmış oldukları tek bir savaş varmı ? bunların en iyi bildigi ve yaptıgı iş babalarının dini olarak kabul ettikleri takiyyedir. ayrıca, ümmetim 73 fıkraya ayrılacak, biri dışında hepsi ateşte olcak, Kurtulan fırka benim ve ashabımın yolundan gidenlerdir. hadisi varken, şiilik , rafizilik ehli sünnetmidir diye düşünmek gerekmezmi? ehli sünnet degildir elbette, ashabın yolundan gitmek onlara haşa küfür etmekle olmaz zira. kaldıki içlerinde ashaba küfür etmeyen, azınlıgı teşkil edenlerin bile ehli sünnet itikadına uymayan yüzlerce görüşü var.
    Ehli sünnet alimleri ŞİİLİK hakkında ne buyurmuşlar bakalım,
    İspanya İslam hükmü altında iken imam Ebu Muhammed b. Hazm orada bulunan papazlarla, kitapları İncil'in muharref olduğu hakkında münazara eder deliller getirirdi. Papazlar da cevap olarak Şia'nın Kur'an'ın muharref olduğuna karar verdiklerini söyleyerek delil getirdiklerinde İbni Hazm onlara şu cevabı vermiştir: ŞİA'NIN İDDİASI NE KUR'AN ALEYHİNE NE DE MÜSLÜMANLAR ALEYHİNE DELİL OLAMAZ? ÇÜNKÜ Şİİ'LER MÜSLÜMAN DEĞİLDİR, (Kitabul Easl Fi-l-Milel ven-Nihal, Cilt: 2, Sh, : 78 ve Cilt : 4, Sh, : 182 İbni Hazm Kahire'deki ilk baskı)
    İmam Buhari (r.a.) dedi ki; “Namazımı cehmiye ve rafiziler ya da hıristyan ve yahudiler arkasında kılmakta fark görmüyorum. Onlara selam verilmez. Hastaları ziyaret edilmez. Onlarla nikâh yapılmaz. Şahitlikleri kabul edilmez ve kestikleri yenmez” [Halku Af’al el’ibad: 125]
    İmam Gazali Buyuruyor ki ; “ Şiilerin İki Yönden Tekfir Edilmesi Gerekir; Birincisi Şudur ki Onlar Ehli Sünneti Tekfir Ederler ve Kâfir olarak Bilirler bu sebep ile Bize Kafir Diyen Kafirdir, İkincisi ise şudur ki Onlar Sahih Hadisleri Red ediyorlar Hz. Peygamber sav. sözlerini red ediyorlar, Bu sebeple de tekfirleri gerekir. (fedaul Batıniyeden Özetle)
    İmam Şafii (r.a) diyor ki: Ey Malik! Eğer Şiilerin adamlarını köle olarak almak ya da evimi tamamen altınla doldurmalarını isteseydim, onlar için Ali (r.a) adına yalanlar uydururdum ve bunu yapardım. Fakat ben Allah’ın adına yemin ederim ki O’nun adına hiç yalan uydurmadım. Seni hevalarına uymuş, saptırıcılardan sakındırırım. Onların en şerlileride Şiilerdir. Şiilerin imtihanı ile Yahudilerinkisi aynıdır.
    Ahmed bin Hanbel (r.a) diyor ki: “İster Cehmiyye, Kaderi yada Şia olsun eğer ki -kendi yollarına- davet ediyorlarsa, onlara ne selam verilir ne de cenaze namazları kılınır”( es-Sunneti li’l Hallal : rakamul eser: 785.
    Ahmed bin Yunus (r.a) diyor ki: “Ben Şiilerin kestikleri eti yemem, çünkü onlar bana göre mürteddirler.”( Şerh usulu itikadi ehli sunne vel cemaa: 1546 / 8)

buyurun devam edin şiileri ve liderlerini savunmaya, edebilirseniz tabi.

Hakan
    Misafir

Şia-sünni

Ben şiayı yıllardan beri okuyorum ve araştırıyorum ,hamdolsun bu mektebi tanıdım ve onurlandım...Bize bayatlamış ve kokuşmuş tekfir kokan , İslam'ın özüyle bağdaşmayan ,kardeşlik hukukunu hiçe sayan ,martavallara artık karnmız tok... Bunların yıllarca yedik ve yuttuk artık biz hakikati bulduğumuza inanıyoruz ,aynı zamanda şunu da söylüyoruz sünni kardeşlerimizi canlarımız kadar seviyor ve bağrımıza basıyoruz ,iftira ehlini Allah'a havale ediyoruz...Ayrıca milli görüş camiasını artık şia konusunda net bir fikir ortaya atmasını istiyoruz ,yeri geldiği zaman iran üzerinden nemalanıyor yeri geldiği zamanda şiaya atıp tutuyorlar ya da onlar adına konuşan, vahdeti hiçe sayan emperyalistlerin ekmeğine yağ süren açıklamalar ve söylemlere rastlıyoruz biz artık diyoruz milli görüş camiasının vahdet için üzerine düşeni yapsın ,nitekim camianın lideri prof.Necmeddin ERBAKAN HOCA'nın yakın zamanda irana yapmış olduğu ziyaret ve edinimleri ne kadar güzel olaydır seviniyoruz, fakat beriki taraftan hala tarihte bir iki kişisel referansı baz alanların mesajları bizi üzüyor ,bunların kalp kırıcı söylemlerine rağmen sünnileri bağrımıza basmaya devam edeceğiz ,onlarla her türlü birliği beraberliği savunmaya devam edeceğiz ,vesselam

Kayıtsız
    Misafir
    Yorumları okudum ne insafsızca saldırılar var.Şialar icin onlar bizim kardesimiz degil diye yazanlar var.Siların namaz kılarken başlaırn altına koydukları toprak parcasına taş diyen hatta gormeyip duydugunu gercekmis gibi anlatan zavallılar.
    İşin dogrusu bende çoğuz zaman Cubbeli gibi zavallıların Ehli sünnette hakim oldugunu gordugum zaman kardesim diyemiyorum.Hz. Ali ile savasan oğlu peygamberin canparesinin başını kesen adamlara Hazreti deyip Allah onlara lanet edenlere lanet etsin diyecek kadar sapıklık içinde olanlar icin kardesim bende diyemiyorum.Size öğretilerinleri gercek sanıp onu bunu itam etmeyin.Öğrenmekten korkmuyorsanız o zaman arastirin.Neden şialar Ömeri Osmanı Ebubekiri sevmiyorlar arastirin o zaman.Okuyun şii kaynaklarını orada sizlerin kendi kaynaklarınızdan orneklerle Ali'nin hakkının yenildigini goreceksiniz.Bu insanların sizlerin dusundugu ve iman ettikleri kadar degerli olmadiklarini gormekten mi korkuyorsunuz ?

İnternette dolan bir videoda Kertenkele öldürmenin hükmü nedir diye soran bir zavallıya cübbeli denen ehli sunnetin en baba alimi pesinde milyonları dolandiran zavallının cevabini dinleyin de ondan sonra millete b.k atın.Bir seferde öldürürsen 100 sevap 2 defa da öldürürsen 50 sevap ..

Sanki oyun oynuyoruz ve kertenkele öldürdükçe sevap puani aliyoruz :) Bumudur inanmamız gereken insanlar alimler güldürmeyin beni.Şianin en sıradan alimi bile sizin cübbeli aliminizden cok daha kaliteli ve akıllıdır.

Bir düşünceye karşı çıkacaksınız once dinleyin yoksa gercekleri öğrenmekten görmekten mi korkuyorsunuz ? İster inanın ister inanmayın Peygamber efendimiz (s.a.a) hayatta iken ona ihanet edenler vardi da İmam Huseyini sehit edenlerden taraf olanlar vardi da (hala var) şimdi siz inanmıssınız inanmamissiniz cokmu önemli sizce ?

Siz kardes kabul etmiyorsanız eminin olun biz hic etmiyoruz.

Kayıtsız
    Misafir

Şia hakkında

Şianın yanlış itikadlarından örnekler:

1. 12 imamı (r.a.) hz.peygamber hariç tüm peygamberlerden üstün tutarlar. Hiçkimse peygamberler derecesine çıkamaz oysaki.
    2. Kuran Hz.Ebubekire arkadaş diyor Şia Ebubekirin sahabiliğini reddediyor. Mademki münafıktı hz. Peygamber ilişkiyi keserdi onunla. Allah hiç peygamberiyle bir münafığı akraba yaptırırmı.
    3. Muta kıyamete kadar helaldir deyip ayeti yanlış yorumluyorlar. Madem helal bir tane bile ehli sünnet alimi helal dememiş ne gibi bir çıkarları olabilirkide haram desinler. Helal olsaydı niye haram hükmü versinler.
    4. Ebubekir,Ömer,Osman,Aişe (r.a.)'ye lanet okuyanları vardır. Bunları sevmezler.
    5. Kuran ayetlerini yanlış yorumluyorlar. Mesela Ahzap suresinde Ehli Beytte bahseden ayetten önce Hz.Peygamberin hanımlarından bahsetmesine rağmen Şia Ehlibeytten saymıyor hanımlarını. Azda olsa Ehli Sünnet alimlerinden de vardır böyle yorumlayan ama cumhura göre hanımlarıda Ehli Beyttendir.
    6. Allahı görmeyle ilgili Ehli Sünneti eleştiriyorlar ama Ehli Sünnette Allahın bu gözlerle görüleceğini söylemiyor zaten. Bilemeyeceğimiz anlayamayacağımız bir şekilde görmekten bahsediyor. Rüyayıda görürüz ama gözlerle değil. Demekki sadece gözlerle görmek yok.
    7. Eğer İmam-ı Ali'nin hilafeti nasla bildirilseydi, mutlaka Ebubekiri,Ömeri,Osmanı kabul etmezdi ve hakkı için mücadele ederdi. Mesela Muaviyeyi kabul etmemiştir. Ama ilk üç halifeye karşı gelmemiştir.
    8. Birde şu var. Hak yolda çoğunluğa uymak lazımdır. Yanlış anlaşılmasın insanların çoğuna değil hak yoldaki insanların çoğuna uymak lazımdır. Buda Ehli Sünnettir çünkü ehli Sünnet orta yoldur. Ne hariciler gibi Hz.Ali ve taraftarlarına düşmandır nede Şia gibi ilk üç halifeye düşmandır. Hepsini sever Ehli Sünnet. Şianın tam zıddı Ehli Sünnet değil tam zıddı Haricilerdir. Ehli Sünnet ise orta yoldur. En doğru yoldur. 1.5 milyar Müslüman içerisinde 1 milyarı aşkındır.

Bir arkadaş alıntı yapmış bu korkunç bir fetva eğer yazıyorsa:
    “Şehvetle dokunmak, kucaklamak ve uylukları okşamak gibi faydalanma şekillerine gelince bunda emzikli bir çocukla bile olsa herhangi bir mahzur yoktur.” (Tahrîru’l-Vesîle, 2/241, 292)
    Böyle birşey yazıyorsa yazıklar olsun.

aydin67
    Misafir
    insan ben müslümanın diyorsa namazını kılıyorsa diger zekatşoruçşhaç şahadet tamam işte müslümandır
    tefrika konularına girmeye gerek yok
    ben hanifi mezhebi sayesinde hazır islami ilimleri öğrendim
    kimseye mezhebini sormam bile
    ahirette ırkımı sormuyacaklar mezhebimide sormuyacaklar vesselam

EdRİkNi
    Misafir

şia ya atılan iftira

Resulullah s.a.a buyuruyorki "kişi bilmediğinin düşmanıdır"

görünen o ki şiaya sapık diyenler şialığı layıkıyla tanımayanlardır bimediğinizden düşman kesilmişsiniz düşman ilan etmişsiniz şialığı

bilmediğiniz konularda yorum yapmadan önce araştırın yoksa müslümanım diyen sizler sapık diye nitelendirdiğiniz iftira attığınız milyonlarca şianın hakkını nasıl ödeyeceksiniz???

Kayıtsız
    Misafir

Şia

Alıntı EdRİkNi tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Resulullah s.a.a buyuruyorki "kişi bilmediğinin düşmanıdır"

görünen o ki şiaya sapık diyenler şialığı layıkıyla tanımayanlardır bimediğinizden düşman kesilmişsiniz düşman ilan etmişsiniz şialığı

bilmediğiniz konularda yorum yapmadan önce araştırın yoksa müslümanım diyen sizler sapık diye nitelendirdiğiniz iftira attığınız milyonlarca şianın hakkını nasıl ödeyeceksiniz???

Kardeşim Ehli Sünnet Müslümanlar içerisinde Şiiler hakkında abartılı iddialarda bulunanlar var ama şunlar Şianın gerçekleri değilmi:

1.Kuran-ı Kerimde "arkadaş" tabiri kullanılan Hz.Ebubekire düşmanlık

2.Hz.Ömere, Hz.Osmana, Hz.Aişeye düşmanlık hatta lanet etmek

3.12 imamı (Allah onlardan razı olsun) Hz.Peygamber hariç diğer peygamberlerden üstün bilmek. Peygamberlerin derecesinde olmak mümkün değildir çünkü.

Kayıtsız
    Misafir

Şiiler

Şia temelde 3'e ayrılır.

1.Aşırı Şiiler (Gulatı Şia)

2.İmamiyye Şiaları (caferiler vb.)

3.Zeydiler (Ehli Sünnete en yakın olanlar)

Şiiler içerisinde Ehli Sünnete en yakın olanlar Zeydiyye Şiileridir. Ehli Sünnetle aralarındaki fark azdır fıkıhta ise çok daha yakındırlar. Aslında Ehli Beyt fıkhı Caferilikten çok Zeydiliğe yakındır. Ama bu pek bilinmez. Ehli Beyt fıkhı denince Caferiliği kastediyorlar. Oysa Zeydilerin fıkhıdır Ehli Beyte en yakın olan. Ebubekir Sifil hocanında Zeydiyye hakkında yazısı vardı. Güzel bir yazıydı.

el-Benna
    Misafir
    Ben şiileri düşman kabul etmiyorum. Ama, sözlerine, amellerine güvenmiyorum. Onları toptan tekfire de kalkışmıyorum.

Şia'ya, söylemediği birşeyi de isnad etmiyorum. Şöyle ki:

-Mukteda es-Sadr ve o'nun etrafındakiler (Mehdi Ordusu yani) bugün Amerikalılarla nasıl geçinmekteler? Bugün onlar, işgalcilerin destekçisi ve işbirlikçisi hükümete girmeye ne diyorlar? Irak'ta kaç tane şii direniş örgütü var?

-Humeyni, Suriye-Hama'da Müslümanlar işkencelerle, kurşunlarla Suriye hükümeti tarafından katledilirken; Şii Hafız Esad (Allah azze ve celle, onu azabın en şiddetlisiyle cezalandırsın) ile diplomatik ve sıcak görüşmelerde bulunmadı mı? Hem de devrim sonrası.

-İran hükümeti, Kum'daki sahte ilahlardan aldıkları fetva ile İran'dan Afganistan'a gitmeye çalışan mücahid adaylarını kelle başı 150 dolara amerikalılara satmadı mı? Hala da satmıyor mu? Yakaladıkları bu müslümanları işkencelere mağruz bırakıp, uzun süreli gerekçesiz hapishanelere tıkmadı mı?

-İran hükümeti, sünni olan Talibanın yok edilmesini Amerika'dan istemedi mi?

Bakın bunlar iftiralar mıdır, yoksa gerçekler midir? Allah azze ve celle herşeye şahittir.
    Onların akıttıkları her bir kan, kelle başı diyerek sattıkları her bir Müslüman'ın bedelini inşaAllah, Allah azze ve celle onlardan ağır bir şekilde çıkartacaktır.

Bunlar sadece siyasi yönü. Bir de bunun akidevi yönü var ki, bu yön çok daha ağır.
    Nedense şii-sünni vahdetini hep şiiler seslendiriyor? Niye acaba? Yada şia hayranı bir sünnidir.

Benim şiilerden tek isteğim: Müslümanlara gölge olmasınlar, başka ihsan istemez.

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Levent ŞERİFOĞLU tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Iranli Ehli Sünnet Alimlerinin (simdi ki Iran Ehli Sünneti Selefin methodunu özümsemisdir, elhamdulillah!) Iran Sii Devleti ve Humeyni tarafindan katledilmelerini anlatan bir Kitap var. Ama Almanca. Isteyenler var ise buraya yükleyebilirim!

Siilerin itikadlari ise ''küfür itikadidir'':

birkac örnek:

1. ALLAH (cc) cok yanlis yapti ve yalan söyledi. (Yaqub Kuleyni, Usuli-Kafi, cild I, seh. 328)

( hasa!subhanAllah! )

2. İmamlar Allahın yüzüdür (simasıdır). (Yaqub Kuleyni, Usuli-Kafi, s. 83)

3. Münafiklar (yani Sehabeler) Qur’andan bir çok ayeti çıkardilar. (İhticaci-Tibri, s. 382)

Birde ''Büyük Islam Mücahidi'' HUMEYNI'nin kitabindan alinti yapalim:

Osman, Muaviye, Yezid gibi adamlara iktidar bahş eden Allah'a nasil itaat etmek mumkundur? (Humeyni, Keşf-ul-Asar, s. 107)

Aman Allahım bu ne iftira !!!

Müslümanım diyorsunuz müslümanlar aleyhinde tekfircilik yapıyorsunuz yalan beyanda bulunuyorsunuz söylermismniz acaba usulu kafini neresinde yazıyor Allah yanlış yapttı(haşa) usulu kafi elimin altında belirttiğiniz sayfada Peygamber efendimizn vefatından bahsediyor nerde sizin yazdığını nerde usulde olan yazı pes el insaf

ikinci iftiranızda yine farklı bir konu hadislerin ihtilafı babı varken siz imamlardan bahsediyorsunuz ve bu bahsetme diyelimki gerçek olsun bunun bir teşbih olduğunu anlayamaz mısınız haşa burda kimse imamları ilah makamına çıkarmıyor sisz neden tefrika yayıyorsunuz

Yine 3. iftiranızda münafıkları sahabenin tamamına atfedilmez bilmelisiniz ki munafıkın dsuresinde Resulun yanında bulşunan bazı sahabelerin gerçekten iman etmediğini Allah peygamberine bildiriyor bu da demektir ki sahabenin hepsi hgerçekten iman etmemiştir eğer öyle olsa idi Allah yine ayetinde "ey iman edenler iman ediniz buyurmaz dı!!!
    El insaf yaptığını tamamiyle müslüman olan şiileri karalama propagandasındır

4.iftiranız ise imam huemyniye yine imamın böyle bir sözü asla ve asla olmamıştır o ömrü boyunca vahdet için müslümanların refaha ulaşması için çalışmış bu yüzden işkencelere tabi tutulmuştur siz ise böylesine yüc ebirine asılsız iftira atmaktan haya bile etmiyorsunuz sizi Allaha havale ediyorum

Yaptığını tekfircilik yalnızca müslümanların birliğini parçalamaya yarar eğer ki sizin isteğiniz buysa sizi hüküm sahibi Rabbime havale ediyorum eğerki böyle bir niyetiniz yoksa önce araştırın sonrasında açıklama yapın Ahirete inanıyor ve Allahtan korkuyor iseniz bu yaptığınızın hesabını nasıl vereceksiniz!!!

Kayıtsız
    Misafir
    İran ve şiilere saldıranları yahudilerle bir görüyorum,şahsen,bu gün islamiyetin namusunu Amerikan uşagı olan ehli-sünnet degil ,ehli beyt kurtarmakta ve savunmaktadır.Çünkü ehlibeyt herzaman mazlumun yanındadır,sizler gibi güclünün yanında değil.

Kayıtsız
    Misafir

Tüylerim diken diken oldu!!!

S.A.

Bizler sahabeye küfretmek bir kenara dursun onların muhlis olanları için -ki Kur'an' da "şükredenler" olarak tanıtılmışlardır - hayır talep etmekteyiz. Sadece Resulullah'tan (s.a.a.) sonra yollarını değiştirip geri dönenlerden ve birçok Müslümanın yoldan çıkmasına sebep olanlardan teberri eder, onlarla ilişiğimiz olmadığını bildiririz; ama yine de onlara küfretmeyiz. Yaptığımız tek şey, -tarihçilerin yazdığı gibi- hakkın ortaya çıkması ve perdelerin aralanması için sahabilerin yaptıklarını anlatmaktır. Fakat bazı Ehl-i Sünnet kardeşlerimiz bundan da -rahatsız olmakta ve bunu ashaba küfür olarak telakki etmektedirlerBiz sizleri canımız görürken uğradığımız bu iftiralar, okumadan bilmeden attığınız bu çamurlar adeta kanımı dondurdu.

Asla heva ve hevesinden konuşmayan ve Allah yolunda olduğu için kınayanlardan korkmayan Resulullah da (s.a.a.) bize bu yolu açarak bazı sahabileri mürted, bazılarını nakisin (Cemel ashabı), bazılarını marikin (hariciler), bazılarını kasitin (Muaviye ve etrafındakiler) olarak tanıtmış, bazılarının mutlaka cehenneme gideceğini ve onların Resulullah'la (s.a.a.) birlikte olmalarının kendilerine hiçbir yararı olmayacağını ve hatta bu yüzden kıyamette azaplarının iki kat artacağını buyurmuştur.

Sahih-i Buhari ve Sahih-i Müslim'de Resulullah'ın (s.a.a.) aşağıdaki hadisini okuyan Müslümanın suçu var mıdır?
    "Kıyamet günü sizi kuzeye doğru götürecekler. Ben, "Onları nereye götürüyorsunuz?" diye sorduğumda; "Vallahi onları cehennem e götürüyoruz." diyecekler. Ben, "Ey Rabbim, onlar benim ashabımdır." diyeceğim. Bana diyecekler ki: "Senden sonra onların ne bidatler çıkardıklarım bilmiyorsun. Sen onları terk ettiğin andan mürted olup cahiliyeye geri döndüler." Bunun üzerine ben diyeceğim ki: "Allah'ın rahmeti benden sonra dini değiştirenlerden uzak olsun." Onlardan, ancak deve sürüsünden ayrılan birkaç deve gibi çok azı kurtulacaktır."

"Medinelilerden, münafıklık edip duranlar var. Sen onları bilmiyorsun, ama biz biliyoruz. Onlara iki kez azap edip sonra büyük bir azap ile azaplandıracağız."1

"Söylemediklerine dair Allah adına yemin ederler. Fakat andolsun ki küfür sözünü söylediler onlar. Müslüman olduktan sonra kafir oldular. Ulaşmadıkları şeyi elde etmeğe çalıştılar."2

"Böylece Allah'a verdikleri sözü tutmadılar ve yalan söylediklerinden dolayı Allah, kendisine kavuşacakları güne kadar onların kalplerinde nifakı devamlı kıldı."3

1- Tevbe Suresi / 101.
    2- Tevbe Suresi /74.
    3- Tevbe Suresi / 77.

Diğer bir misafir arkadaş " şia hakkında" diyerek mesaj atmış , liste yapmış kendince. üzülmesin fazlası da var.

Hak vermiyor da değilim bana da 5 yıl önce bunlar anlatılsa "vay alçak şiiiler, vay sapık herifler" derdim.

Çünkü o zaman okumak gibi bir derdim yoktu.

5 senedir var Allah'a şükür, her anlatılana , her dededen duyduğumuza kanacak halimiz yok.

Listeyi yapan arkadaş acaba araştırmış mı bu konuları şiaya ait kitaplardan.Biriniz de deyin ki " Şöyle diyorlar maksadı da buymuş"

yok ama at çamuru izi kalsın.

O maddelere verecek cevabımız çoktur Evelallah!

Hadi biraz da sizin sapıklığınızdan bahsedelim.Olur mu?

Buhariden, Müslimden vb. inciler dizeyim buraya. Nasıl oluyormuş sapıklık, nasıl oluyormuş Peygambere(sav) dil uzatma, onu sapık gösterme, peygamberleri alçaltıp sahabeyi yüceltme, sahabenin Peygambere(sav) yaptığı edepsizlikler ( Hastanın kalkın gisin yanımdan babı)

Şimdi ben bunları tek tek yazarsam hemde sizin kaynaklarınızdan ben sizleri bu yazılanlara iman etmiş sayarak mıı değerlendireceğim.

Yakışır mı bu davranış bize?

Hiç bir şii kendi hadis kitaplarındaki bilgilere kayıtsız itaat edip güvenmez, başına da "sahih" demez haşa Kurandan sonraki en büyük kaynak benzetmesi yapmaz.

Arkadaşlar sanmayın ki Şiiler sabah akşam sahabeye küfrediyor.Zaten muhtemelen alıngankığınız burada başlıyor.

Hayır aklı başında hiç bir Şii sahabeye küfretmez hatta Şii alimler bunu kesinlikle yasaklamıştır.

Ancak bırakın Şiileri hiç bir aklı başında Müslüman da sizin taparcasına sevdiğiniz toz kondurmadığınız bir takım sahebeyi sevemez.

Allah aşkına

Ben zekat vermedikleri için kabileleri katleden, diri diri insan yaktıran, peygamberin biricik kızı Fatımayı öfkelendiren , mirasına el koyan vs . amellerde bulunan bir sahabeyi nasıl seveyim?

Ben Fatımanın evini ateşe vermekle tehdit eden, kendine göre içtihatlar uyduran helali haram yapan haramı helal yapan "bidattir ama güzel bidattir" çığlıkları atan, peygambere açıkça ölüm döşeğinde "bu adam sayıklıyor" diyen bir sahabeyi nasıl seveyim?

Ben ayyaş ve zinakar emevi sultanlarını başa getiren Ali'yi sürgünden sürgüne yollayan, Ebuzer'i çölde ölüme terkeden bir sahebeyi nasıl seveyim?

Cemel savaşında yüzlerce sahabenin ölmesine neden olan , yol üzerinde Basra'da katliamlar yapan , biricik peygamber torunu Hasan'a dedesinin mezarı yanında yer vermeyen sahabeyi benn nasıl seveyim?

Şia'nın sevmediği bakın küfrettiği değil sahabelerin ve evladlarının adlarını yazayım da rahatlayın emi arkadaşlar.

1.ebubekir
    2.ömer
    3.osman
    4.aişe
    5.talha
    6.zübeyr
    7.Sad bin ebu vakkas
    8.abdurrahman bin avf
    9.muaviye
    10.yezid
    11.abdullah bin ömer
    12.abdullah bin zubeyr
    13.ebu hureyre

Ancak ebubekirin oğlu Abdullah Şia tarafından sevilen bir sahabedir.

Noldu şimdi , bu bizi kafir mi yaptı?

Bunlar olmayıca sizde din adına bişey kalmıyor değil mi?

Atalar dini bunların şan ve şöhretiyle dolu çünkü

Bzizm bunlara kalbimizin buğz etmesi Allah'a yemin olsun ki Peygamber ve evlatlarına çirkin muamele ve peygamber öldükten sonra gerisin geriye cahiliye devrine geri dönmelerindendir.

lütfen okuyun sonra tartışın.

Kayıtsız
    Misafir

Sahipsiz sanmayın

Her konuda size Kurandan, kendi kaynaklarınızdan vereceğimiz cevaplar vardır Evelallah.

Bizim kaynakları kaynak kabul etmediğinize göre sizin kaynaklarınız üzerinden konuşalım öyleyse.

İftiralarla, Şianın da kabul etmediği bir takım kof fikirlerle değil lütfen ciddi sorularla gelin.

Allahın izniyle zamanında hiçbir soru cevapsız kalmamış bundan sonra da kalmayacaktır.

Lütfen rica ediyorum bizi her sapıklıkla itham edişinizde içim acıyor.

Ben namazlarını kılan ,dini vecbelerini yerine getirmeye çalışan , içim Allah , peygamber ve Ehlibeyt sevgisiyle dolu , onlara yapılanlar aklıma geldikçe hıçkırıklara boğulan bir müslümanım. Hakeza diğer şii kardeşlerim de böyledir.Bundan en ufak şüpheniz olmasın.

Sizler 2 sevgiyi bir kalpte nasıl barındırıyorusunuz bilemiyorum.Ancak sizlere birtakım bidatler , yanlış değerlendirmeler içerisinde olmanıza rağmen sizlere bir gün dahi sapık demedim.

Bunun Allah katında bir hesabı olacağınıda düşünerek lütfen seviyeli bir şekilde tartışalım.

Şiayı tanımayan forum takipçilerine de lütfen yanlış bilgiler vermeyelim.Zaten okumayı pek sevmiyoruz, bir kısmımız yanlış kanaatlerde bulunabilir lütfen dikkat.

Kayıtsız
    Misafir

Rica

Konun başlığı içimi acıtıyor lütfen değiştirebilir miyiz?
    Moderatörden rica ediyorum

+ Konuyu Yanıtla
5 / 3 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları