+ Konuyu Yanıtla
5 / 2 İlkİlk 12345 SonSon
84 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Siilerin Sapikliklari!

iman bir yemektir..imansız bir insan açtır..günlerce aç kalabilir..
    bid'at ve şirk ise bir zehirdir..zehirli bir insan bir günden fazla yaşayamaz...
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

Taner PINAR
    Misafir
    Bin yılın fitnesini arayın , haritada aşağılara doğru inince göreceksiniz.

MUVAHHİD
    Misafir
    http://www.tevhidaslanlari.com/forum...play.php?f=159 şia akidesini selefiler deşifre ediyor...........

Burada yazdıklarımın yanlış olduğuna kanaat getirdim,
    bunun nedenlerini ise yakın zamanda açıklayacağım inşaAllah..
    başlangıç olarak: http://milligorusportal.com/showthread.php?t=20616
    Allahu teala bize hakkı hak batılı batıl göstersin,
    allahumme amin!

Alıntı Levent ŞERİFOĞLU tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Iranli Ehli Sünnet Alimlerinin (simdi ki Iran Ehli Sünneti Selefin methodunu özümsemisdir, elhamdulillah!) Iran Sii Devleti ve Humeyni tarafindan katledilmelerini anlatan bir Kitap var. Ama Almanca. Isteyenler var ise buraya yükleyebilirim!

Siilerin itikadlari ise ''küfür itikadidir'':

birkac örnek:

1. ALLAH (cc) cok yanlis yapti ve yalan söyledi. (Yaqub Kuleyni, Usuli-Kafi, cild I, seh. 328)

( hasa!subhanAllah! )

2. İmamlar Allahın yüzüdür (simasıdır). (Yaqub Kuleyni, Usuli-Kafi, s. 83)

3. Münafiklar (yani Sehabeler) Qur’andan bir çok ayeti çıkardilar. (İhticaci-Tibri, s. 382)

Birde ''Büyük Islam Mücahidi'' HUMEYNI'nin kitabindan alinti yapalim:

Osman, Muaviye, Yezid gibi adamlara iktidar bahş eden Allah'a nasil itaat etmek mumkundur? (Humeyni, Keşf-ul-Asar, s. 107)
    ...................
    rafiziliği bütün şiilere mal etmek açıık bir gaflettir...

Ahmed kardeş,
    bu görüşlerimden döndüğümü yukarıda ifade ettim.
    Nedenlerini ise şu an detaylı olarak açıklama imkanım yok maalesef,
    kısaca İmam Humeyni hakkında yanlış kanaata varanların bir tane delillerini tahkik eden bir yazıyı siteye ekledim, onu okumanızı tavsiye ederim..
    Allah razı olsun ilginizden..

Ahmed kardeş,
    bu görüşlerimden döndüğümü yukarıda ifade ettim.
    Nedenlerini ise şu an detaylı olarak açıklama imkanım yok maalesef,
    kısaca İmam Humeyni hakkında yanlış kanaata varanların bir tane delillerini tahkik eden bir yazıyı siteye ekledim, onu okumanızı tavsiye ederim..
    Allah razı olsun ilginizden..
    ..............
    ok can...

Alıntı Vedat SİVRİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bir kaç densizin sözlerini tüm şiilere mal etmek kadar vahim bir hata olamaz.
    iyide bütün şiiler aynı düşünüyorsa ne olacak ki böylede

ne olacagi varmi ...?? sonu FELAKET!
    atiyi karanlik gorerek azmi burakmak
    alcak bir olum varsa eminim budur ancak

Kayıtsız
    Misafir

muhibban

ben şu tevessül duasında şirki anlatan yada şirke benzer birşey göremedim. kuranda Yusuf a.s kardeşlerinin babalarına gelerek bizim için bağışlanma dile dediklerini her müslüman Kur'an ehli biliyor. alemlere rahmet peygamberimiz (s.a.v.) neden vesile edilmesin ki? hatta hoşuma da gitti benim

Kayıtsız
    Misafir
    selam hidayete tabi olanlara ? sizlere birkaç soru sorcam bismillah sizler nezaman kuranı kerimi farkettiniz bismillah sizler nezaman ata dinini kültürünü la diyerek kökten ret ettiniz bismillah sizler ne zaman kıyama durarak ille ALLAH dediniz bismillah sizler ne zaman MUHAMMED(SALLALLAHU ALEYHİVESSELEM) ALLAHIN RESULÜ deyip kıyama durdunuz geçmişinizi reddedip ALLAHU AKBER dediniz bismillah sizler nezaman dünya şeytanları RABBİB ALLAH'tır diye kıyama duran birine saldırırken sizler kimin yanında kıyama duruyorsunuz bismillah sizler nezaman küfrü üzerinizden sıyırdınızda küfre karşı geliyorsunuz bismillah sizler nezaman atalarınızın kenara bıraktığı üzerine toz bulutları sardığı KURANI EYYYYYY dünya müslümanları kalkın uyanın üzerine toz bulutları kaplamış kitabınıza sahip çıkın diyen birini 20 yüzyılda bunlan 2500 senelik bir imparatorluğu ALLAH'ın izniyle dünya şeytanlarına karşı tarmutar etmiş LA diyerek bismillah sizler ne zaman sahifeleri okudunuzda tekfirci oldunuz ?

agd_sisli Sedat ÖCALAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    464
    Blogdaki Konular
    2

Birde ''Büyük Islam Mücahidi'' HUMEYNI'nin kitabindan alinti yapalim:

Osman, Muaviye, Yezid gibi adamlara iktidar bahş eden Allah'a nasil itaat etmek mumkundur? (Humeyni, Keşf-ul-Asar, s. 107)

çeviri hatasıdır.. ben inanmıyorum..

muhammed mustafa
    Misafir

elhamduulillah şii yim

selam aleykum kardeşlerim...
    öncelikle benim şii olduğumu bilmenizi isterim. tesadüf eseri bu siteye girdim.allah razı olsun hepiniz beni çok güldürdünüz:)
    yapılan eleştirileri okudumda hepsi saçmalıktan ibaret.birçoğunuz şiiliği müslümanlık olarak dahi görmüyorsunuz. ama unuttuğunuz bir nokta var
    kelim-i şehadet getiren herkes müslümandır.
    bunlara ne levent kardeşimiz ne de diğer kardeşlerimiz karar verebilir.
    gelelim iddalarınıza, LEVENT SERİFOĞLU kardeşimiz kaynak göstermiş. gösterdiği kaynak da şiilerin en muteber kaynağıdır. LEVENT ŞERİFOĞLU:

"ALLAH (cc) cok yanlis yapti ve yalan söyledi. (Yaqub Kuleyni, Usuli-Kafi, cild I, seh. 328)"

demiş.fakat kardeşimin bunları yazarak neyi amaçladığını anlamıyorum.gerçekten gitsin baksın bakalım öyle mi yazıyor. uzaktan yakından ilgisi olmayan ve hiç bir müslümanın kabul etmeyeceği sözleri şiilerin sözüymüş gibi aktarması ne insanlıkla ne de müslümanlıkla bağdaşır.siyonizmin rüzgarına kapılan bu arkadaşimiz inşallah doğruyu bir an önce bulur.

Ehli Sunnet
    Misafir

Hamd alemlerin rabbi Allah'a mahsustur. Allah'in selami peygamberi Hz.Muhammed SAV uz

Saygideger Muminler,

Her Sii'yim diyenin ve Rafida-Sii'lik hakkinda olumlu yazi yazanlarin dediklerine arastirmadan inanmayin.

Eger bu konu hakkinda cevap bulamiyorsaniz -ki ehli sunnetin rafida-sii'lik hakkinda gorusu acikca bellidir- lutfen Hac'a gidiniz. Vede Rafida-Sii din adamlarini (Siyah sarik, siyah ince pelerin) gozleyiniz. Mescid'el HAramda hemen her gunduz namazi sonrasi cenaze namazlari olur. Gozleyiniz, bu rafida-Sii din adamlari butun cemaat cenaze namazini kilarken onlar ne yapiyor. Goreceksinizki cenaze namazini kilmazlar. Nedeni, Rafida-Sii lere gore ehli sunnet kafirdir. Onun icin cenaze namazi kilinmaz.

Saygideger muslumanlar,

Ben Sii'yim deyip sonra gonlunuze hosgelecek sozler yazanlara ve soyleyenlere aslini arastirmadan inanmayiniz. Bunun adi Takiye'dir ve Sii'lere ozgudur. Ehli sunnete karsi Takiye yapmak, yani yalan soylemek caizdir derler.

SAygideger muslumanlar,

Bugun birisi sizin annenize hergun sabah aksam kufretse ve ona lanet duasi etse. Siz o kimseyi dost edinir misiniz? Hayir edinmezsiniz. O zaman nasil olurda Hz.Ayse Annemize Hz.Ebu Bekir'e, Hz.Omer'e, Hz.Osman'a ve daha bircok sahabiye kufur edenleri dost edinebilirsiniz.

Sii'lik, Musluman oldugunu iddia eden Yahudilikten donme bir sahis tarafindan baslatilmistir. Bu yazima karsi Sii oldugunu iddia edip yok biz oyle kufr etmiyoruz diyen Takiyeci Sii lere sakin ola aldanmayiniz. Ehli Sunnetin gorusu delilleri ile Rafida Siilik hakkinda belliridir. Arastirin bulunuz.

Sii ler bugune kadar ehli sunnetce kabul edilmemistir. Hanefi, Safi, Meliki, Hanbali mezheblerine ve digerlerine gore. Simdi siz mi kabul edeceksiniz.

Yuce Allah hepimizi Emrettigi sekilde, peygamberi Hz.Muhammed SAV ile gosterdigi sekilde iman edip amel eden kullarindan eylesin.

Kayıtsız
    Misafir

Elhemdülillah müslümanım

Bismillahirrahmanirrahim.
    Ehl-i sünnet içerisinde olduğu gibi Şia içerisinde de bir çok kol var. Ben Cafer-i fıkhına uyan bir şia olarak yazıyorum!
    Bu foruma tesadüfen girdim, şia eleştirilerini okurken de cehaletin ne kadar kötü bir şey olduğuna bir kez daha şahid oldum. Öncelikle Caferi Şiasının ( ya da on iki imam şiiliği) itikat esaslarını (usul-i din) yazayım bilmeyebilirsiniz:
    1-Tevhid, 2-Nübüvvet, 3-Mead, 4-Adalet, 5-İmamet
    Tabi ki Ehli sünnet itikatı ile Şia itikatı arasında fark var, yoksa aynı olurdu zaten. En önemli farklardan biri de 12 imama inanan ( imamet inancı) şia'da itikat mezhebi olmaz. Her müslüman kendi aklını kullanarak ve Kuran-ı Kerim'e uyarak iman eder. İtikat'ta bir müctehidi taklit etmek itikatı batıl eder. Taklit sadece füru'da olur ( Şia'ya göre).
    Şimdi buları bitirdikten sonra geleyim eleştirilerin tutarsızlığına:
    Ne hikmetse bir Şia olarak yukarda anlatılanlara yabancı değilim, çocukluğumdan beri neler neler duydum. ( hatta hiç unutmam üniversitede okurken bir arkadaşım, siz mezhebin kurucusu Abdullah bin Sebe adlı bir yahudidir bile demişti. Sonar bununla ilgili tarihi yalan üzerine epeyce bir araştırmam da oldu, ayrı bir mevzu, gerekirse yazarım). Hz. Ali Şehid edildikten sonra halifelik Muaviye kanalıyla emevilere geçmiş ve Ömer ibni Abdulaziz zamanına kadar camilerde Hz. Ali'ye küfür ettirilmişti. Bu gerçeği bildiğimden dolayı her türlü hakeret ve küfrün edileceğini, emevi kalıntılarının bu gün de devam ettiğini bildiğimden hiç bir hakeret beni şaşırtmıyor neyazık ki ! Düşünsenize azıcık; Hz. Peygamber'in dünyasını değişmesinden sadece 70 sene geçmesine rağmen, onun canı olan torunu İmam Hüseyin'i 6 aylık oğluna bile acımadan susuz bırakmış ve acımasızca ketletmişler. Şimdi onu sevenlere ( onun taraftarlarına, onun Şia'sına) hakeret ediyorlar çok mu ???
    Bu eleştiri yazanlar madem eleştirecekler, hiç mi merak edip okumazlar, öğrenmezler. Evet biz namaz kılarken alnımızı küçük bir toprak parçasına koyarız. Çünkü Namaz kılarken Hz. peygamber alnını halı, vs gibi bir şeyin üzerine koymamış. Allah'a secde edilir sadece ama secde ederken alnımızı toprak ya da topraktan çıkan nesne üzerine koyarız. Hayvan derisinden, kılından tüyünden imal edilen herhangi bir şey üzerine alnı koymak namazı batıl eder. Bu demek değildir ki şiiler taşa secde ediyor. Secde yanızca Allah'a edilir. Sen alnını halıya koyduğunda halıya mı secde ediyorsun be kardeşim ?
    Yukarda birileri güya bazı şia kaynaklarından bir kaç cümle yazmış ve aklınca da işte şiiler sapık gördünüz mü diyor. Ben de Humeyni'nin ilmihali var, kırk hadis şerhi adlı kitabı var,Fatiha Suresi'nin tefsiri var ...Ve ben o atfedilen cümleye ne benzer bir cümle okudum ne de ona uzaktan yakından bir ifade buldum. Muhtemelen ( Suuidi kaynaklı bir iftira grubunadan kaynaklanmış olabilir ne de olsa çağdaş şeytanın güdümünde olan güya şeriat devleti) belli bir iftira cematine aittir.
    Kuleyni Şia'da en önemli ve en geniş hadis külliyatına sahip bir alimdir. Ehl-i Sünnet'in Sahih-i Buhari'si gibi. Bizim hadis kitaplarına bakışımız sünnillerinki gibi değildir. Sünillikte yazılı olmasa da pratikte mutlak kaynakmış gibi değerlendirilir. Oysa sadece bir hadis kitabı ve içinde Kuran'ı Kerim'e uymayabilecek "zayıf" hadisler olabilir, ve vardır da. Sahih-i Buhari'de de var, hem de onlarca...Sonuçta birçok ravi yoluyla sözlü nakillere dayanıyor ve ravi de kendi anladığı kadar anlamıştır vs...
    Şunu açıkça bilmenizi istiyorum. İtikatımız odur ki, mutlak kaynak olarak Allah'ın ipi tektir o da Kuran'ı Kerimdir. Ve Kuran'ı Kerim'de hiç bir değişiklik yoktur. Sünni dünyasında Kuran-ı Kerim neyse Şia'da da aynısıdır.Ve Allah'ın kitabına inanmayan, bir ksımına inanmayan, eksiklik bulan her kimse farketmez onun imanı olamaz...
    Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Sahabelerin bir kısmı Resulullah'a gelerek "ya Muhammet sen bizi sapkınlıktan kurtardın, bunca iyilik yaptın, biz de sana bir iyilik yapmak istiyoruz" dediklerinde Allah (C.C) şöyle buyurmuştu: " de ki ben ve ehlibeytimi sevin yeter". (şu an ayet numarasını hatırlamadığım için yazmadım) . Yani bir müslüman için Peygamberi ve onun ehl-i beytini sevmek farzdır, Allah buyruğudur. O yüzden bizler Hz. Peygambere düşman olana da düşmanız, onun ehl-i beytine düşman olana da düşmanız. Yezide de düşmanız, onun babasına da, babasının babasına da...Evet tek suçumuz bu olsa gerek. Ama razıyız çünkü o dünyada sevdiklerimizle beraber olacağız inşallah.
    Allah iman edenlere, Resulüne ve onun ehli-beytine uyan ve sevenlerine yardımcı olsun.
    Vesselam.

Kayıtsız
    Misafir

Bu nasıl iftira

Yukarda "saygıdeğer müslümanlar" şeklinde hitap eden muhterem döktürmüş...
    Öncelikle şunu belirteyim: Evet ; Şia'da takiye füru bir mevzudur ve vardır. Muhterimin iftira ettiği gibi "yalan konuşmak" değildir. Takiye, defedemeyeceği bir tehlikeye karşı ,insanın kendisini, ailesini, arkadaşlarını vs saklamak-korumak anlamındadır. Şimdi yukarda atıp tutan arkadaş bir TV kanalına çıkasa ve ben de ona 2-3 soru sorsam canlı yayında, meri hukuk açısından başı ağrımasın diye gerçek düşüncelerini asla söylemez ve yalan konuşur. Bu takiye değil, takiye böyle bir duruma düşmemek için sakınmatır, öyle bir konuşmaya girmemektir. Anladın mı şimdi muhterem ?
    İşin ilginç tarafı şudur. Pratikte Türkiye'de ehl-i sünnet itikadına sahip müslümanların bir çoğu devletle haşır neşir olduklarında takiye boyutunun da çok çok ötesine geçerek bir sürü takla atarlar. Ama iş kendi kendine konuşmaya gelince böyle atıp tutarlar. Bu mudur takva ehli olmak ? Türkiye'de müslüman cemaatlerin gelişimine ve politikasına bakın nasıl da takiye yaptıklarını görürsünüz. Ama Şia'da takiye var diye emevi zihniyeti hemen "yalancı" yaftası yapıştırır kendi gözündeki merteği görmeden !
    Allah akıl fikir ve zihin açıklığı nasip etsin hepimize.

Kayıtsız
    Misafir

kurtuluş ancak ehl-i sünnettedir!!!!

şu şialı arkadaş kendi mezhebinden bahsetmiş ama tam bahsedememiş...birazda biz bahsedelim onların bide takiye olayları var bunun için bahsettiği kuleyni şöyle der:"dinin onda dokuzu takiyedir.takiye yapmayanın dini yoktur!"(usulü kafi (1/217) meclisi buharul envaar (75/423)) evet takiye hususunda bu kadar ileri gitmişlerdir.bu nasıl bir inançtır şimdi bilmiyorum dahada fazlası var bunu şia taraftarları söylesin.yine kuleyni imamların masum oluşunda o kadar ileri gitmiştir ki:"imamlar herhangi birşeyi bilmek isteseler elbette onu bilirler."(1/258) demiştir..OYSAKİ GAYBIN BİLİCİSİ ANCAK ALLAH'TIR!!!!........şimdi soruyoRum onlara daha nice böyle görüş sahibi olnlar nasıl kendilerini savunabiliyoRlar????????

Kayıtsız
    Misafir

Mezhep tartışmasına girmeyelim derim !

Kurtuluş ehli sünettedir başlığı ile yazan muhterem !
    Aslında amacım bir mezhep tartışması içine girmek değil. Sadece birbirimizi daha iyi tanıyalım ve varsa yanlış bilgiler düzeltelim derim. Sonra da her kes kendi yoluna gitsin yine de ...
    Şimdi takiye ile ilgili diyeceğim şudur: Evet takiye On iki imam Şiasında füru'dandır. Bunu inkar eden yokki. Mesele şu: Takiyye nedir ? Ben takiyye'nin ne olduğunu tekrar yazayım müsadenle:
    "Takiyye ve takva aynı kökten olup Arapça itteka ve veka kökünden alınmışlardır ve korunmak ve sakınmak anlamınadırlar. Şu farkla ki takiyye genelde insanlardan korkmak, sakınmak anlamında kullanılır.
    Takiyyenin fikhi anlamına gelince, Ehlibeyt mektebinin büyük fıkıh alimlerinden olan Şeyh Ansari Takkiye adli risalesinde Takiyye'yi söyle tarif etmiştir: "Takiyye başkasından gelebilecek zarardan korunmak için, ona hakka uygun olmayan bir söz veya davranışla uyum sağlamaktır." Başka bir ifadeyle takiyye bir kafir veya zalimin korkusundan kendi inancını gizleyip zahirde onunla uyum sağlamaya denir.
    Takiyye'nin meşru olduğunun delilleri:
    1. Kur'an:
    Allah Teala şöyle buyuruyor:
    "Firavun ailesinden olup imanını gizleyen bir adam şöyle dedi: Siz bir adam 'Rabbim Allah'tır diyor,' diye öldürecek misiniz..."(Gafir Suresi: 28)
    İmanı gizlemek takiyye ile mümkün olur ve bu ayette bu tavır övgü ile anılmıştır.
    Yine buyurmuştur ki:
    "Müminler müminleri bırakıp da kafirleri dost edinmesin. Kim bunu yaparsa artık onun Allah nezdinde hiçbir değeri yoktur; ancak kafirlerden gelebilecek zarardan korunarak yaptığınız dostluk başkadır." (Ali İmran: 28) Yine buyurmuştur ki:
    "Kim iman ettikten sonra Allah'ı inkar ederse -kalbi iman ile dolu olduğu halde (inkara) zorlanan başka- fakat kim kalbini inkara açarsa, işte Allah'ın gazabı bunlaradır..." Nahl 106

Benim diyceklerim şudur. Yukarda belirtilenler ışığında takiyye'yi yeniden değerlendirin isterseniz. Ayrıca müslüman olarak şuna inanmıyor muyuz ? İslam son mükemmel dindir ve insan hayatının her alanını kapsar yani ister toplumsal ister bireysel ihtiyaçlar, sorunlar olsun; bunlarla ilgili İslam'ın söyleyeceği söz vardır. Sanırım bu gerçeğe itirazınız olmaz. Şimdi tam da burda size şunu sormak istiyorum : Günümüzde nasıl bir toplumsal şartlarda yaşadığımız ortadır. Siz herhangi bir TV kanalında canlı bir sohbet programına çıksanız, ya da halka açık bir panelde konuşmacı olsanız inancınız ile ilgili %100 her şeyi eyip bükmeden, örtüsüz bir şekilde söyleyebilir misiniz ? Ve bu söyledeğiniz şey takiyye'ye girmeyecek ama. Bu soruya samimi bir cevap alabilir miyim ? Hiç sizi zorlayan şartlar yok mu gerçekten ki takiyye yapmaya karşı çıkıyorsunuz. Aslında sorunun nerden kaynaklandığını anlıyorum. 1980 sonrasında Özal ile birlikte başlayan eleştiriler oldu. Onun politkasına karşı çıkanlar aslında Özal islamcıdır ama takiyye yapıyor diye eleştirdiler. Burda kastedilen takiyye bir tür ikiyüzlülük, sahtekarlık yani. Siz takiyye'yi öyle bildiğiniz için sorunlar başlıyor. Nolur hürriyet gazetesi bilgisinden kendimizi koruyalım !
    Gelelim imamların masumiyet meselesine. Evet bize göre 12 imam masumdur ve bunlar Allah Teala'nın emir ve isteklerinin dışına çıkmamışlardır. Ne biliyorlarsa Allah Teala ve Resul'ün bildirdikleridir. Dolayısıyle zaten onlar Allah Teala'nın izin verdiği ölçüde bilmek isterler. Yoksa onların haşa gaybi bilmek istemelerini kim iddia edebilir ki ? Böyle bir iddia Allah'ın emirlerine karşı çıkmak olmaz mı ? Ve bunu onlardan beklemek yanlış olmaz mı ? Evet dolayısıyle zaten bilmek istediklerini bilirler. Çünkü isteklerinin Allah'ın rızası dışına çıktığını söylemek onlara iftira olur. Bize öre 12 imam Ehl-i beyttendir ve masumdurlar.
    Vesselamınaleykum

Kayıtsız
    Misafir

cevap

biz şiiler allaha şükür olsun ki onun ve ehlibeytinin yolunda gidiyoruz

Rafızi-şiilerin akidesi hakkında okuduğum eserlerden edindiğim bilgileri ileride ayrı bir başlık altında paylaşacağım inşallah. Videolar ve rafızi-şii ulemasının açıklamarı ile..
    Allah sahabeye söven ahlaksızlara lanet etsin. Ve bütün lanet ediciler!!

+ Konuyu Yanıtla
5 / 2 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları