+ Konuyu Yanıtla
5 / 1 12345 SonSon
84 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Siilerin Sapikliklari!

Siilerin Sapikliklari!

Bu videoda Iran'li Sunni iki Alim Kabir Ziyareti hakkinda konusuyor.
    Videonun basinda cok guzel diyor.''Haza Islam?? Haza leyse Islamu Muhammed Sallahualeyhi ve sellem!!!''
    Siilerin Kabirlere dogru namaz kilmalari, egilmeleri hakkinda konusuyorlar.
    Diger iki Sii ise savunmada.

http://youtube.com/watch?v=vIlg725P63A

Iranli Ehli Sünnet Alimlerinin (simdi ki Iran Ehli Sünneti Selefin methodunu özümsemisdir, elhamdulillah!) Iran Sii Devleti ve Humeyni tarafindan katledilmelerini anlatan bir Kitap var. Ama Almanca. Isteyenler var ise buraya yükleyebilirim!

Siilerin itikadlari ise ''küfür itikadidir'':

birkac örnek:

1. ALLAH (cc) cok yanlis yapti ve yalan söyledi. (Yaqub Kuleyni, Usuli-Kafi, cild I, seh. 328)

( hasa!subhanAllah! )

2. İmamlar Allahın yüzüdür (simasıdır). (Yaqub Kuleyni, Usuli-Kafi, s. 83)

3. Münafiklar (yani Sehabeler) Qur’andan bir çok ayeti çıkardilar. (İhticaci-Tibri, s. 382)

Birde ''Büyük Islam Mücahidi'' HUMEYNI'nin kitabindan alinti yapalim:

Osman, Muaviye, Yezid gibi adamlara iktidar bahş eden Allah'a nasil itaat etmek mumkundur? (Humeyni, Keşf-ul-Asar, s. 107)

KardeŞ Bİr İkİ Densİzİn SÖzlerİnİ BÜtÜn Şİİlere Mal Etme
    Sunnİ Şİİ Ayrimi BaŞkalarinin İŞİne Yarar
    Lanetlenmiş kavimle barış için atılan imzalar, kırılan kolları, öldürülen çocukları, anaların feryatlarını unutturacak mı?

Bu imzaları atan eller hiç taş atmamıştı ki...

Taner PINAR
    Misafir
    şia ile sünileri kardeş saymak cinayet işlemektir..

Alıntı Taner PINAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    şia ile sünileri kardeş saymak cinayet işlemektir..
    neden abi vahdet kötü bi şeymi
    Lanetlenmiş kavimle barış için atılan imzalar, kırılan kolları, öldürülen çocukları, anaların feryatlarını unutturacak mı?

Bu imzaları atan eller hiç taş atmamıştı ki...

Taner PINAR
    Misafir
    Ashaba söven , Allah c.c. iftira atan ve islam aleminde fitne çıkaranlarla vahdet olmaz..

abi sen vela ve bera kavramlarını bir oku inşaallah .. sonra gel tekrar konuşalım..

unutma vela, bera

bir kaç densizin sözlerini tüm şiilere mal etmek kadar vahim bir hata olamaz.

bu humeyni bu dediginiz bir kac ''densizin'' arasinda oldugu halde ''densiz'' olmayan diger şialar onu cok büyük biri olarak görüyorlar...!
    şialar arasinda bir kac densiz dediginiz adamlar bir kac kişi degil...nerdeyse bütün bir millet (şiiler, daha cok fars asilli şiiler) bu inancda...

mesela Iran'da kac cocugun adi Ömer ve ya Ebu Bekir ve ya Osman...!?
    kac kizin adi Aişe!?

Başkent Tahran'da hakiki islam ehli sünnete ait bir camii dahi yok...
    amma 40 tane KILISE var...ve bir tane bahailere ait ibadethane...

Bu Sahabe düşmani şiayi hala savunacakmisiniz!?

...

Bu duayi Turkiyedeki caferilerde, irandakilerde, irakdakilerde lübnandakilerde okur...
    bir bakalaim TEVESSÜL dualarina...!

Tevessul Duasi

Allah'im! ben, rahmet peygamberi Muhammed Sallallahu aleyhi ve alih'i huzuruna vasita ederek niyaz ediyor ve Sana yoneliyorum.

Ya Eba'l-Kasim, Ey Allah'in resulu, ey rahmet onderi, ey efendimiz ve mevlamiz!

Gercekten biz seni vasita ederek Allah'a yoneldik, sefaat diledik ve Allah'a yakinlastik;

ve hacetlerimizin verilmesi icin seni onumuze aldik;

Ey Allah katinda serefli olan, bize Allah indinde sefaat eyle.

Ya Eba'l-Hasan, Ey Muminlerin Emiri, Ey Ali b. Ebi Talib, Ey Allah'in yaratiklari uzerindeki hucceti, ey efendimiz ve mevlamiz!

Gercekten biz seni vasita ederek Allah'a yakinlastik;

ve hacetlerimizin kabulu icin seni one aldik.

Ey Allah katinda serefli ola, sefaat eyle bize Allah indinde.

Ey Fatimet'uz Zehra, ey Muhammed (s.a.a) in kizi, ey peygamberin gozunun nuru, ey seyyidimiz ve serverimiz!

Gercekten biz seni vasita ederek Allah'a yoneldik, sefaat diledik ve Allah'a yakinlastik;

ve hacetlerimizin verilmesi icin seni one aldik;

Ey Allah katinda serefli olan, sefaat eyle bize Allah indinde.

Ey Eba Muhammed, Ey Hasan Ibn-i Ali, ey Mucteba, ey peygamberin torunu!

Ey Allah'in yarattiklarina hucceti olan, ey efendimiz ve mevlamiz! Gercekten biz seni vasita ederek Allah'a yoneldik, sefaat diledik ve Allah'a yakinlastik;

Ey Eba Abdillah, ey Huseyin Ibn-i Ali, ey sehid ve ey peygamberin torunu!

Ey Allah'in yarattiklarina hucceti olan, ey efendimiz ve mevlamiz!

Ey Eba'l-Hasen, ey Ali Ibn-i Huseyin, ey Zeynel-Abidin, ey peygamberin torunu!

Ey Eba Cafer, ey Muhammed Ibn-i Ali, ey Imam-i Bakir, ey peygamberin torunu!

Ey Eba Abdillah, ey Cafer Ibn-i Muhammed, ey Imam-i Sadik, ey peygamberin torunu!

Ey Eba'l-Hasen, ey Musa Ibn-i Cafer, ey Imam-i Kazim, ey peygamberin torunu!

Ey Eba'l-Hasen, ey Ali Ibn-i Musa, ey Imam-i Riza ve ey Peygamberin torunu!

Ey Eba Cafer, ey Muhammed Ibn-i Ali, ey Imam Takiyyul-Cevad, ey peygamberin torunu!

Ey Eba'l-Hasen, ey Ali Ibn-i Muhammed, ye Imam-i Hadi Naki, ey peygamberin torunu!

Ey Eba Muhammed, Ey Hasen Ibn-i Ali, ey Imam Zekiyyul-Askeri, ey peygamberin torunu!

Ey Imam Hasen'ul-Askeri'nin vasisi ey (peygamber soyundan) huccet olarak kalan iyi halef, ey kiyam etmesi beklenen Mehdi, ey peygamberin torunu!

Ey efendilerim ve mevlalarim, ey Imamlarin, ey yoksulluk ve hacet gunlerimde (yardimima kosacak) vasilerim, ben sizi vasita ederek Allah'a yoneldim;

ve sizinle Allah'a yakinlastim, sefaat diledim;

Artik sefaat edin bana Allah indinde ve Allah katinda beni yaptigim gunahlardan kurtarin; sizsiniz benim Allah katindaki vesilelerim;

ve sizi sevmek, size yakinlasmakla, Allah'tan kurtulus umit ederim.

Oyleyse Allah katinda umit (sermayesi) olsun bana ey efendilerim, ey Allah'in velileri!

Allah rahmet etsin butun onlara.

Allah lanet etsin, onlara zulmeden Allah dusmanlarina; evvellerinden sonlarina kadar...

Amin ey Alemlerin Rabbi!

eşhedü en lailahe ilallah veeşhedü enne muhammeden resulallah diyen her müslüman kardeşimizdir... Onlar doğruyu bu şekilde biliyorlar ve bunu uyguluyorlar onları kötüyeceğimiz yerde doğruyu önce öğrenip sonra öğretmemiz lazım diye düşünüyorum acizene... müslümanlar paramparça olabilir ama islam bir tanedir oda Kur-an'ı azimüşşan ve Resulullahın sünnetidir.. Herkimki bunlara sarılırsa kurtuluşa eren odur.

Ben açıkçası şii-vehabi-caferi-vesaire müslümanlara karşı bu kadar sert durulmasına bir anlam veremiyorum onlar zaten bidatı bilerek yapmıyorlar hepsi kendilerinden öncekilerden gördüklerini tekrarlıyorlar bunuda sert bir şekilde karşılayıp kutupları keskinleştirmek çare olmasa gerek çare şudur ki ehli kitapla yapılan diyalog bu gibi bidate düşmüş topluluklarla yapılmalı ve şuan diyalog yapılan topluluklara karşı ise tebliğ ve cihat yapılması gerekir.. Ama önce öğrenip sonra öğretmek şartı ile çünkü bizimde eksiklerimiz olabilir.. Tabiki eksiklik bizimdir bizim olması gerekenlerin değil...

O kardeşlerimize cephe alacağımız yere kendi şeytanlarımızla savaştığımız gibi onların şeytanlarıylada savaşıp Allah 'tan hidayet dileyelim. Ve herkes her gün kendi için yaptığı tövbe kadar o insanlarada hidayet vermesi için Allah' a yalvarsın...İnşallah Allah (cc) ı çok merhametli bulacaksınız...

YAni demem o ki onlara sapık demekle onları tamam biz vazgeçtik demeye getiremezsiniz evvela konulşulmalı paylaşılmalı doğrular aşılanmalı..ondan sonra vurulacaksa damgalar vurulmalı kurulacaksa cepheler kurulmalı ama önce kafirlerle yapılan diyalog daha ciddi manada onlarla yapılmalı çünkü onların bize bizimde onlara ihtiyacımız var...

Hele bu günlerde bu konuları spekülasyon olarak değerlendiriyorum Çünkü Türkiye de İranı destekleyebilecek tek görüş milli görüştür. Onların bize çok ihtiyacı var şeytana ve şeytanın askerlerine karşı.

Taner PINAR
    Misafir
    Sayın Ali Yeşilkaya siz inşaallah yavuz sultan Selim ve diğer sultanların düzenledikleri seferleri ve kimlerle sürekli savaştıklarını bi araştırın.

Şiiler tarihimiz boyunca fitnenin yegane müzebbibi olmuşlar ve osmanlı bunlarla yıllarca savaşmıştır..

kardeşlerimiz dediklerinizle..

bakın ashaba söven kişiler benim kardeşlerim değillerdir..

selametle..

Tamam İNŞALLAH araştıracağım... Sizinle aynı fikirde olmakla birlikte söylemlerinize katılmıyorum..

la ilahe illalllah diyen her insan cennete giremez..
    la ilahe ilallahı kabşyle tasdik ve diliyle ikrar edenler cennete girerler bi-iznillah..

adam Allah'tan başka rabbler edinecek,Allah'a şirk koşaraktevessülde bulunacak,Ashaba sövecek,Allah'ı küçümseyecek, muta nikahını helal gibi yayacak sonra da cennete girecek..

yok arkadaş böyle insanların amelleri boşadır..
    "sizden öncekiler nasıl paylarına düşenden faydalandıysalar, siz de payınıza düşenden faydalandınız ve (bâtıla) dalanlar gibi siz de daldınız. İşte onların amelleri dünyada da ahirette de boşa gitmiştir." (Tevbe-69)

vahdetmiş..
    ne vahdeti be..
    adam müşrik be müşrik..
    ne vahdeti
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

SILAYA HASRET Hayriye YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Feb 2007
    İletiler
    242
    Selamin Aleykum Kardesler Bende Iranli Siilerin Ellerinde Kucucuk Bir Tas Parcasina Secde Yani Alnini Tasin Uzerine Koyduklarini Mubarek Kabede Secde Ettigini Esimin Ablasi Anlatmisti Hatta Onada Teklif Etmisler O Kabul Etmemis Bu Bir Gercek Zaten Onlar Gurup Halinde Gezrler Kimseye Karismazlar Insallah Sizlerde Fark Edersiniz A E Olun.

Eger Iyice Bakarsaniz Yukarida Seccadenin Secde Yerinde Kucuk Tas Parcasi Var Inceleyin Bakin.

Bu konuları şu günlerde açmak MİLLİGÖRÜŞ davasına en büyük kötülüktür,OSMANLInın eskiden her savaştığı düşmanımızsa,TİMUR kimdi,MISIR seferi kime karşıydı lütfen biraz aklıselimle yazalım,diğer ameli konuları ALİMLERE bırakalım,beğenmediğimiz ŞAH RIZA bile KIBRIS harbinde nasıl yardım etmiş bir araştıralım,birde AHMEDİNECADın SUNNİ,lerden kendine danışman yaptığını hatırlatıyorum.ve en önemlisi MİLLİ GÖRÜŞ LİDERİ BAŞBAKAN olarak ilk yurt dışı gezisini İRANa yapmıştır bilgilerinize sunulur..

ahmedinecad'in sunnilerden danisman yapmasi kendisinin akidesini düzeltiyormu!?
    bir sitede ahmedinecadin humeyninin mezarina secde ettigini gördüm.
    dahasi humeyni zamaninda ve sonrasinda iran'da binlerce ehli sünnet alimi katletmisdir.(faili mechul cinayetler!?)

yazikki bu sia firkasina karsi bir önlem alinmiyor!
    almak isteyenlerede köstek olunuyor!!
    hic sia bulunmayan tunus'ta birden 1000lerce sii ortaya cikdi!
    niye!?

vahdet dediginiz bumu?

şii akidesi: (devamla)

Ali ibn Abu Talib demişdir: “Cen evvelim, ben ahirim, ben zahirim, ben batinim ve ben yeryüzüne mirasçıyım. (Ricali-Kaşisi, s. 138)

Simdiki mevcud olan Qur’anın tam ve noksansız olduğunu diyen adam yalançıdır. Çünkü tam ve noksansız Qur’an Ali ibn Abu Talibin Qur’ani idi.
    (Nuri Tibri, Fasl-ul-Xitab fi tehrifi kitab Rabb-ul-Erbab, seh. 4)

Allah başlanğıc (beda’a) keyfiyyetine malikdir.
    (Usuli-Kafi, cild I, seh. 283)

İmamlar geçmişde baş vermişleri ve gelecekde baş verecekleri bilirler, hiç bir şey onlardan gizli deyildir.
    (Yaqub Kuleyni, Usuli-Kafi, cild I, seh. 260)

Levent efendi nedendir bilmem sen hep MÜSLÜMANLAR arasında ihtilaflı olup ALİMLERin tartışması gereken konuları gündeme getiriyorsun,zaten hep bu yüzden değilmi başımızdan musibetler eksik olmuyor.Tunustaki şia yerine Tunusda MÜSLÜMANLARA Yapılan zülme dikkatini çekerim.İSLAM dünyası siyonist kuşatma altında,1000ler ce genç misyonerkerin elinde,senin meselene bak..... el İNSAF.

+ Konuyu Yanıtla
5 / 1 12345 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları