+ Konuyu Yanıtla
5 / 1 12345 SonSon
93 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Acemi yazar

 1. #1
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  Acemi yazar

  Merak olsa gerek bu yazı yazmak köşe yazarlarını yada roman yazarlarını örnek aldığımdan değil nefsimi tatmin etmek için belki ; belkide duygularıma cevap vermek tam anlamı yok anlıyacağınız gibi bazen duygular kağıda nakşetmek gerekir insan içindeki fazla olduğunu düşündüğü fikirlerini duygu ve hayallerini kagıda dökmek ve nefsini tatmin etmek ister bende dilimin döndüğü kalemimin sivrildiği noktaya kadar yazmaya calışacağım belki amatör belki çok derin olmayabilir ama bir insanın saf duygu ve düşünceleri olduğunu unutmamak lazım.Bir romanı okuduğunuzda onu sanki o yazar değilde romanın içindeki karakterlerden birinin yazdığını sanırsınız yada bir diziyi hayatın bir paraçasından görüntüler yada yaşanıyormuş hissine kapılırsınız.Yazı yazmakta öyle bir şey olsa gerek yazmaya başlayınca sanki düşüncelerime bir cevap buluyorum kalemim yazdıkça ufkum açılıyor hissediyorum; maratonda birinci gelmiş bir koşucu , kendine av yakalamış bir aslan , talihkuşu konmuş bir insan gibi hissediyorum kendimi bu kadar güçlü başarılı ve zengin bir insanmısım kalemim tercümanmış onu arıyormuşum o ise yanı başımda beni bekliyormuş sessizce...Kendimi yakalamıştım ,hayatı yakalamıştım. Yazı yazmak o diğer bir deyişle düşüncelere,hayallare ,duygulara yorum getirmek. Eser GEDİK
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 2. #2
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5
  Aziz İstanbul - YAHYA KEMAL


  İstanbul'un fethi ve fâtihi olan millet tarafından kuruluşu hem birbirine bağlı, hem de birbirinden ayrı iki bahistir. Beşeriyetin muhayyilesine bir büyü têsîriyle aksetmiş olan fetih, hâlâ târihin başlıca bir vak'ası sayılır.


  O zamandan beri, devirler boyunca kurulan Türk İstanbul ise gözleri en ziyâde kamaştırmış ve gönüllere en ziyâde yerleşmiş bir şehirdir. Türkiye Türklerinin yeryüzünde başka bir eseri olmasaydı; tek başına yalnız bu eser şeref namına yeterdi.

  Çok parlak fetih vak'aları, İstanbul'un fethinden evvelki asırlarda da, sonraki asırlarda da yüzlerce defa vuku bulmuş, lâkin hiçbiri İstanbul'un fethi kadar efsunlu bir tesir bırakmamış, onun kadar derinden duyulmamış, onun kadar sürekli bir merakla hatırlanmamıştır. Bu görüş, her türlü edebi şişirmelerden ârî bir görüştür, diyebiliriz.

  Yalnız bizim aramızda değil, Frenk muhitlerinde de ne zaman "Fetih" ve "Fâtih" sözleri geçse, 1453 Mayıs'ının 29'uncu Salı sabahı olan vak'a ve o gün Bizans pâyitahtına giren genç Fâtih hatırlanır. Şüphesizdir ki, fetih vak'asının icrâ ettiği bu têsîrin sebepleri çok uzaklarda ve çok derinlerdedir.

  * * *

  Mayısın yirmi dokuzuncu gününü sabahtan; güneş batıncaya kadar, Topkapı'dan Edirnekapı'ya surların dibinde gezine gezine geçirdim. İstanbul bahârının bu sıcak günü, genç Fâtih'in Türk ordularını İstanbul'a soktuğu gündür. İstanbul muhâsarasının öyle bir sihri var ki bir defâ tutulan uzun seneler kurtulamaz; gözünde târihin bütün öteki levhaları silinir, yalnız bu kalır. Dört buçuk asırdır bu muazzam vak'a nice âlimlerin rü'yasına girmiş, Dethier ihtiyar Mordtmann gibi nicesi ömürlerinin en güzel senelerini bu surların dibinde geçirmiş, bu efsunlu vak'anın hazzına doyamamış.

  Ben de bu hazzın kara sevdâsına uğradım. Üç senedir vakit buldukça bazen yalnız başıma, bazen Dârülfünun'dan birkaç gencin refâkatiyle Topkapı tramvayına bindim. Sur hâricine çıktıktan sonra Marmara'dan Haliç'e kadar kule kule, diş diş göz alabildiğine giden sûrun yanından yürüdüm, yekpâre düşmüş duvar kütlelerinin üstünde dinlendim, ayaklarımı sarkıtarak burçların üstünde oturdum, Fâtih'in topları ve ordulariyle geldiği Edirne yollarını seyrettim. Bir sene de tam fetih günü gelmek ahdimdi. Sene-i devriyeler takvim oyunlarıdır. Ama yine insanın muhayyilesine zevk veriyor.

  Yazık ki bu sene-i devriyeyi hicrî takvimle (Bu yazı, Türkiye'de Mîlâdi takvimin kabulünden önce yazılmıştır.) tam mevsiminde idrâk etmek kabil değil, yoksa zevkine büsbütün doyulmazdı; çünkü takvimlerin dîni, îmânı, vicdânı var. Meselâ sene 857 deyince İslâm'ın İstanbul'a girdiğini hissediyoruz, bu rakamda anlı şanlı bir tınnet var. 1453 deyince bilâkis Bizans'ın Türklere mağlup oluşu idrâk olunuyor. Bu rakamda bilâkis bir can çekişme, bir ufûnet, bir günlük kokusu var. Bu rakamların biri Müslüman, biri değil!

  İstanbul fethini tattığım bu son üç senede daha az üzüldüm. Bu vak'a Türklüğün ve İslam'ın hem en güzel, hem de en büyük merhalesidir. Hâlâ bu saat Marmara'dan Haliç'e sur hizâsınca giden yolda canlı bir halde de bulunuyor. Baharın böyle bir gününde, biz Müslümanlara çiniden yeşil bir kelime gibi görünen "Feth"i hissede ede bu yoldan geçenler, Müslümanlığın en derin zevkini duyarlar.

  Nîsandan hazîran başlangıcına kadar olan o son muhâsara bu taşlara, bu servilere bir rûh gibi sinmiş, hâlâ çekilmiyor. Hâlbuki bu sur ondan evvel neler görmüş, neler geçirmiş, taşlarında ne kadar Barbar hücumlarının dalgası kırılmış, bu hendeklere ne kadar başka başka ırkların kanları akmış, önünde asırlarca ne kadar renk renk düşman çadırları kurulmuş, gûyâ bütün bu akınlar silik bir efsâne de, yalnız Fâtih'in son gelişi bir hakîkatmiş; muhayyile ondan ötesini görmek istemiyor. Bu vak'anın böyle kazâ ve kadere benziyen bir efsûnu var.

  (Bu metin, Yahya Kemal Beyatlı'nın, Aziz İstanbul adlı eserindeki 'Türk İstanbul' ve 'İstanbul Surlarında' başlıklı yazılarından alınmıştır.)
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 3. #3
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  Ben Bende DeĞİlİm

  Yine gece üstüme geliyordu tüm karanlığıyla,günlerden salıydı rüzgar delicesine esiyordu ,yağmur kurşun gibi beynime işliyor ,gözyaşlarım yağmurla birlikte istanbula karışıyordu kolay değildi candan can gidiyordu,ben sadece filimlerde olur sanırdım ayrılık acısını hep hayal ,hep yapmacık sanırdım tadınca anladım aslında mutluluk hayalmiş ayrılığı tadınca mutluluk yapmacıkmış candan can alılınca üstüm başım sırılsıklam yürüyorum ama nere gittiğimi bilmiyorum,ölmüşüm desem nefes alıyorum ,hastayım desem o da değil düşünüyorum bulamıyorum çünkü ;ben bende değilim ben benden alılınca...

  Eser GEDİK
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 4. #4
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  düşün mek !

  Gün doğarken insanın içinde bir his de doğar o günün anlamı ile o günde bir özellik yada anlamı bütün ise daha kıpır kıpır daha dinamik kalkar mesela bayram sabahları bazen uyku tutmaz gözlerimizi, bazen bayramlıklarımıza bakarken dalıp gideridik çocukluğumuzda,sonra gün doğar vakit geçer zaman ölür gözlerde akşam olur hüzün kaplar yürekleri sanki o günün gitiğine değilde içindeki anlamlarının bittiğine yanarsınız yeni bir gün bekler belki anlamsız gelir insana ama öyle değildir o günü anlamlandıran siz olacaksınız çünki siz müslümansınız hiçbirşey olmasa 5 vakit namazda çoşacaksınız allah la buluşacaksınız ona misafir olacaksınız bundan büyük anlamlılıkmı olur.düşününce...
  Eser Gedik
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 5. #5
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  seçimler -1-

  Seçimler yaklaşıyor seçimden sonra saçımızı başımızı yolmamak için,refaha ulaşmak için,ah çekmemek için ,huzura kavuşmak için saadet partisi seçimlere az bir zaman kaldı biliyorsunuz yükümlüklerimiz yerine getirmek zorundayız yeniden şahlanış için ,yeniden büyük Türkiye için saadet partisi.

  Herşey çok güzel deyip büyük şirketlere peşkeş çekip yetimin hakkını sağa sola savuran hükümet ve hükümetler ülkemizi bu hala getirdiler oyumuz anketlerde gözükmesebile yükseliyor.anketörler saadet partisini göstermiyorlar niye çünkü yeniden büyük türkiye görmek istemiyorlar hükümete peşkeş çekiyorlar 96'da da bizi %4 gösterenler seçimden sonra suratları çarşamba pazarına döndüler iNŞALLAH bu seçimdede onların suratını kızartalım hadi yine yeniden büyük türkiye için sarılın üye kağıtlarına ,müşaid listelerine ,milli gazate abone forumlarına ,saadet geliyor Dünyaya adalet geliyor UNUTMAYIN zafer yakındır zafer inananlarındır.
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 6. #6
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  Bir yazı Üç yorum

  Belki daha yolun başındayım ,belkide bitti diyebilirim,belki doldu an’lar belkide fazladan gidiyor artık hep bir uçurum tepesinde yaşamaktansa savaşın ortasında ölmeyi tercih edenler mi ? doğru yapanlar yoksa ; araziye inmekten korkan mı hep bir dairenin üzerinde yaşamayı o daire etrafında dönmeyi tercih edenler mi ? doğru yapanlar!
  Aklıma hep takılmıştır çeşitli yazar hikayeleri; kimi evinden çıkmaz, kimi yazlığından, kimi tv’lerden çıkmaz ,kimi üniversitedeki odasından,kimide benimsediği düşünceden çıkmaz.

  Her zaman şöyle bir kanıksama olur ; yazar mı ! dur orda o zaman farklı olmalı Kızılderililer
  Gibi yaşamalı, halkın arasına karışmamalı, hep yüksekten bakmalı hayata,değişik giyinmeli,ağır olmalı,vb…Çok örnek daha verebiliriz,çoğunu gazete köşelerinden takip ettiğimiz yazarlar, çoğunuda çıkardığı kitaplardan takip ettiğimiz yazarlar vardır..bazısı bir konuda ,bazısı her telden çalıyor..ama hiçbiri bana bilgi vermiyor amaçları doğrultusunda yazdıklarını gösteriyor yani kelime oyunlarıyla beni geçiştiriyor ,kimi macera romanları gibi
  Hep mutlu sonla bitiyor,yada hep ölüyor,okuduğumuz kimi kitaplarda öyle çoğu o anlık,o aylık, o yıllık oluyor ki ileri doğru bir şey kazandırmıyor tek kazancımız kelime haznemiz gelişiyor,anlama ve dinleme seviyemiz artıyor,yani eleştiri yeteneğimiz doğuyor ama
  O kitabı bir daha okuyamıyoruz orda kalıyor,yada raflarımızı süslüyor ama bazı kitaplar var ki bunların ötesinde,bir M.Akif’in”Safahat’ı” ,bir Mehmet Niyazi’nin “ Çanakkale’si “, Mehmet nuri’nin” Edebiyatçıların Çocukluk Hatıraları “bunlar gibi; aklıma şuan gelmiyor
  bir çok roman,şiir hikaye vardır…ama son zamanlarda okuyucunun kafasını bulandırmaktan başka yapılan bir şey yok! ortaya bir derin devlet atılıyor onlarca kitap ama sonuç elde var sıfır diyeceğim o ki bıraksınlar artık sapanla taş atmayı millet atomla gökleri yıkıyor…
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 7. #7
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  kuyu kazmak

  Bazı insalar vardır adını bile anmak istemezsin ,bazı insalar vardır ki översin o da arkadan vurur gider.Günümüzde pek çok yerde oldu gibi halk tabriyle yağcı insalar var bu insanlar kendi menfaetleri gibi çalışırlar her şeyin kendilerine getirisi olmasını isterle ve dünyanın sadece kendi etrafında dönmesini arzu ederler ve çok dengesiz,lağbali,cahil olurlar demem o ki;işine ne gelirse aynı türden meselelere farklı bakar nasıl menfaatine geliyorsa bu tip insanalr çok çoğaldı bazı rütbe ve görevlerin kendilerine bir getirisi olcakmış gibi davranıyorlar ama hiç bir zaman öğrenemediler öğrenmek istemediler hakkın üsütün geldiğini ve peşkeş cekmenin bir işe yaramadığını o insanalrdan gerçekten korkulur ve korkun çünki onlar herşeyden medet umarlar herşeyi kendi emelleri için kullanırlar şluanda yaptıkları gibi..

  Bugünlerde etrafınıza iyi bakın çakal sürüleri olabilir , dost bildiklerinizi kontrol edin kuyunuzu kazabilir,bugün canım diyen yarın kanım diyebilir..

  Onlar çakıl taşları benim tabirimce küçük ama çok can yakan dikkat edin birisi bugün kardeş der yarın düşman olur bazı menfaatçiler gibi..

  Onlara sözüm şu siz ne kadar kuyu kazarsanız kazın o kuyulara siz düşersiniz tarihte olduğu gibi...
  Eser GEDİK
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 8. #8
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  hayata bakış-1

  Bugün sevgi yürüyüşü yaptık agd'ile ve çok güzel geçti 6 cadde, 500 esnaf dolaştık ve gelen tepkiler çok güzeldi insanlar sanki bir çıkış kapısı arıyor gibiydi ismimizi duyan gülümsüyor "sizde olmasanız" diyordu insanlar bu kadar maneviyat aç ve biaç halde gördüm bir perişanlık vardı üzerlerinde ama suçlu değildiler özellikle kahvehaneler dikkatimi çekti hıncA hınç doluydu yani buda bizim durumumuzu ortaya koyuyor inşAllah milli görüş zihniyeti bütün insanlığımızı daima gülümsetecek diyerek yola devam ediyorduk hemem hemen herkes programa katılacağını söyledi ve ekledi devamını bekliyoruz bende desteğiniz oldukça devamı gelecektir diyordum hertarafa girdik her yeri gezdik girmediğimiz yer kalmadı içki satan yerinden, bayan kuaförüünden ,marketinden bakkalından a'DAN Z'YE her yerini dolaştık mahallemizin İNŞALLAH MEYVELERİNİ 21 NİSAN C.TESİ ALMAYA BAŞLAYACAĞIZ..
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 9. #9
  inş hayırlı olur çalışınca olur gerçi
  güzel aşık

 10. #10
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  öss

  Ö-lümcül
  S-ınav
  S-tresi


  Bilindiği üzere öss sınav yaklaşıyor herkesin kafasında şu soru var

  kazanacak mıyım

  hocaların dilinde ise kazanacak sın

  velilerin ise tabi beklenti büyük nereyi kazanacak sın

  herkes tanıdık tanımadık soruyor kazanacak mısın ? insan ister ismetez giriyor bir strese ne hikmetse günler yaklaştıkça dahada çoğalıyor tabi her öğrenci kazanamacayak ama belliki bu durumdan çoğu kişi ve kurum fayda sağlıyor..

  dersaneler
  kitapçı ve kırtasiyeciler
  psikologlar ve hastaneler bunları çoğaltabiliriz

  ama

  en çok zarar görenler öğrenciler olduğuna eminim sınav yaklaştıkça stres artıyo stres artıkça kaygı çoğalıyor hemen herkesin aklında şu var ya kazanamaz samama bilinmelidir ne yolun başı ne sonu hedefleri bağlamamak lazım körükörüne tamam herşey güzel olacak ama kazanırsak; kazanamazsakta hayırlısı olsun demeliyiz tedbir bizden takdir Allahtan Rabbim yardımcımız olsun vesselam..

  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 11. #11
  Alıntı Eser GEDİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Ö-lümcül
  S-ınav
  S-tresi


  Bilindiği üzere öss sınav yaklaşıyor herkesin kafasında şu soru var

  kazanacak mıyım

  hocaların dilinde ise kazanacak sın

  velilerin ise tabi beklenti büyük nereyi kazanacak sın

  herkes tanıdık tanımadık soruyor kazanacak mısın ? insan ister ismetez giriyor bir strese ne hikmetse günler yaklaştıkça dahada çoğalıyor tabi her öğrenci kazanamacayak ama belliki bu durumdan çoğu kişi ve kurum fayda sağlıyor..

  dersaneler
  kitapçı ve kırtasiyeciler
  psikologlar ve hastaneler bunları çoğaltabiliriz

  ama

  en çok zarar görenler öğrenciler olduğuna eminim sınav yaklaştıkça stres artıyo stres artıkça kaygı çoğalıyor hemen herkesin aklında şu var ya kazanamaz samama bilinmelidir ne yolun başı ne sonu hedefleri bağlamamak lazım körükörüne tamam herşey güzel olacak ama kazanırsak; kazanamazsakta hayırlısı olsun demeliyiz tedbir bizden takdir Allahtan Rabbim yardımcımız olsun vesselam..  Eser yeğenim, ben de bu duyguları yakınen biliyorum evimde yaşıyorum çünkü...sana bi kaç bişe söylemek isterdim ama senin yazmış olduğun son iki cümlenin üstüne yazacak pek bişey bulamıyorum sen güzel yazmışsın...
  Hakkınızda hayırlısı neyse o olsun inşaAllah...

 12. #12
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  seçim-2

  Geliyor desene 22 temmuz

  artık son şans kimin o kendini biliyor

  artık tek çare

  artık tek umut

  "Milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararı kurataracaktır"

  bu söz şimdiki zamanla çekimlenmeli ve 22 temmuzda uygulanmalıdır..

  biz miting meydanlarındaki siyesetçilerden farklıyız biz hizmet için varız..biz millet için varız..

  ha gayret be milli görüşüm zafer yakındır

  ha gayret be milli görüşlüm zafer inananlarındır..

  biz milliyetçi değiliz
  biz solcu veya sağcı değiliz
  biz MİLLİ GÖRÜŞÜZ..

  23 temmuz'da TBMM de görüşmek üzere...


  Eser GEDİK
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 13. #13
  yaa Gercekten Bazi Yerlerİ Cok HoŞuma Gİttİİ Yanİ Elİne YÜreĞİne Saglik AlkiŞlar Acemİ Yazara:)
  ""ben sana yanarken şimdi..
  sen kim bilir nerede üşüyorsundur""
  [SIGPIC][/SIGPIC]

 14. #14
  güzel yazılar ...
  ...?..!

 15. #15
  güzel yazılar devamının gelmesi dileğiyle çok teşekkürler eser kardeşime!

 16. #16
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5
  180 soruyuda atlattık milleti kandırıp sorular 180 oldu zaman dar diyenelere 15 dakka uzattık deyip çekip gidenlere itafendir

  isterseniz 360 sorun ama ne sorduğunuzu bilin bakalım ya ben öss yi yiyecektim ya beni yiyecekti öss şu durum da benim yediğimi gösteriyor ama yök başkanı olayım tezziş çaycı :d yapacam kafama taktım ayarlıarmağanıda bahçevan yapıcam :good[1]: bunlar bir

  öss öğrencisinin öss idealleri bunlar hee gelecek idaelleri değil ! sakın..

  bakalım öss de barajı aştık üniversite inşALLAh
  sıra 22 temmuzda sandıkda da barajı aşıp iktidar olursak oh ne ala


  (not:burs itinayla alınır:))
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 17. #17
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  seç-mek

  Seçim yaklaşırken her siyasi parti gibi değilde ülke ,vatan, islam için çalışan bir

  teşkilat bir görüş görüyorum bu görüş için gecesine gündüzüne katan zamanını

  bu uğurda harcayan maddi manevi bir cihad içinde olan bir teşkilat görüyoruM

  bunun meyvelerini bu seçim için değil gelecek için çalıştığımızı artık herkes

  anladı hocanın tabiriyle narkozlanmış millet uyandırmak güç uyanan kimsede bi

  daha narkozlanıyor bidaha uyandırıyorsun bidaha bidaha.. NedenBU evlerimizdeki

  tv aleti bu narkozu her gün yapıyor bu üleknin sanki 35 milyonu akp ye ,35

  milyonu chp ye oy verecekmiş gibi (hadi ordan) gösteriyorlar biz milli görüşçüler

  daha azimli daha gayretli bi şekilde bu hayal tabuları,bu kendi kurdukları

  oyunları yıkıp bozacağız geçmişte olduğu gibi..

  Bunu onlarda biliyor " ANCAK BİZİMLE OLUR ! "

  MİLLİ GÖRÜŞ BİR KURTULUŞ HAREKETİ !
  Eser GEDİK
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 18. #18
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  bir pazar sabahı..

  yine kahvem gazetem ve o meşhur koltuğumla bir pazar sabahını karşılıyorum
  bu sefer içimde o gizli mutluluklardan eser yok biraz kırılganlık ve moral bozukluğu..

  seçimler,tercihler,dostlar,arkadaşlar derken hayal kırıklıkları ve bir pazar sabahı ilk defa bu kadar yorgun argınım ve içimde pazara dair hiç bir kıpırdama yok hani tatildi ,hani hava güneşliydi, hani arkadaşlarla denize gidecektik
  yok yok bugün hava yağmurlu ve bugün günlerden hüzün bende hüzün denizinde yalnızım..

  sözüm ona sanki bi ihtiyar gibi kendimle konuşyormuş gibi içmden serzenişler yükseliyor..

  ve sersenişlerimi komuşunun oğlu kesiyor

  - izzet abiii 3 ekmeeek

  ve sabah kendini öğleye bırakırken bu sefer mutlu bir gülücük yerine çaresiz bir serzeniş'le yahu diyor insan istemeye istemeyede olsa
  öyle işte ..
  kahvemde soğudu..tühhh neyse bugün tadsızdı zaten aynı benim gibi..

  neyse..neyse..  Eser GEDİK
  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 19. #19
  Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2006
  Konum
  vatanın her karışı
  Yaş
  30
  İletiler
  2,784
  Blogdaki Konular
  5

  biletimi kestim .

  biletimi kestim gidiyorum..

  şimdi gitme vakti bu şehirden gidipte yığılmış düşünceleri boşaltma vakti

  zamanın verdiği yıpranmışlığı

  sensizliğin yıkıntılarını dökme vakti

  zamansız bir mekana mekansız bir zamana yolculuk vakti..

  şimdi gitme vakti !

  göz yaşlarımı , unutulmuş hatıralarımı

  ve kırık kalp parçalarını bir çöp tenekesine atıp kaçmak ve arkaya bakmamak

  en mertçesi , yiğitçesi

  söylenmiş sözleri unutarak mı başlamalı yoksa

  yoksa yeniden aynı masalımı anlatmalı gecelerce hayır .. hayır

  kaçmalı kaçmalıyım...

  hüznü ve sönmüş sigaramı yastığımın başucuna koydum

  benden kalan onlar birde zamansız zamanlarım sende olan.. senden kalan..

  şimdi bu şehir bana dar

  havası zarar

  gecem bu şehirde sabahı arar

  biletimi kestim.!

  şimdi gitme vakti..gitme.!


  Eser GEDİK

  herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

 20. #20
  Hakan DOĞDU
  Misafir
  Biir sevdadır yazı yazmak ve bir inanıştır.Duyguların en içten keskinliğinin inanışıdır,düşmanlara göz dağı vermektir yazmak ve dosta güven salmaktır.Fikirlerin ölümsüzlüğüdür mesela öyle ki Kur'an yazılmıştır.

  Bir sevdadır yazı yazmak ve yakarıştır.Sessizliğin haykırışlarıdır yazmak.Susarsın ama yazarsın ve herkes duyar sesini.Fakat sen yine de susarsın.Sadece yazar ve de çılgınca anlatırsın herşeyi susarak.

  Konuşmaktır yazmak,anlatmaktır,sevmektir hatta ölesiye sevmek...

  Yaşamaktır tüm korkusuzları ve de isyandır bazen, bazense teslimiyet ve itaattir.Aslında yazmak okumaktır ve okutmak,korkanlardan korkmadan hiç bir kınayıcının kınamasından korkmadan okumaktır yazmak...

  Aslında yazmak herşeydir ve herşeyden beri hiçbirşeydir....

+ Konuyu Yanıtla
5 / 1 12345 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •