Erbakan'ın adaylık broşürü

Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan'ın 1969'da Konya'dan bağımsız aday tanıtım broşürü okuyanları eskiye götürüyor.

Merhum Necmettin Erbakan 14 Ekim 1969'da yapılan Genel Seçimlerde Konya'dan bağımsız milletvekili adayı oldu. Erbakan'ın seçilmesini önleyebilmek için bir takım çevreler hemen harekete geçip çeşitli çarelere başvurdular. O günlerde bir kesim müslüman insanların gözdesi olmayı başarmış olan BUGÜN gazetesinde Erbakan'ın alacağı oyların iptal edilmesi maksadıyla, Erbakan'ın oy pusulasını da mühürleyerek sandığa atın şeklinde haberler yayınlandı. Bu sebeple Erbakan'ın aldığı oyların yarıya yakını iptal çıktı. Erbakan'ın aldığı oyların yarıya yakını iptal çıktığı halde, yine fazlasıyla oy alarak milletvekili seçilmeyi başardı. Çünkü O, başarmak için Konya ve çevresinde gece demeden gündüz demeden fevkalade bir aksiyon ve organizasyon ile çalışmıştı.
Merhum Erbakan'ın 14 Ekim 1969'da yapılan Genel Seçimlerde Konya'dan bağımsız milletvekili adaylığı sürecinde dağıtılan tanıtım broşürü ise okuyucuları o döneme yeniden götürüyor.

"KONYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ Profesör Doktor NECMETTİN ERBAKAN’ın Kısa Tercümei Hali" diye başlayan bröşürde Erbakan'ın siyasi hayatında etkin olacak Türkiye Odalar Birliği ile başlayan süreç ve sonrası da ayrıntılı anlatılmış.

İşte o broşür;

Adı: erbakan.jpg Görüntülenme: 30 Boyut: 82.4 KB