Konuyu Yanıtla

Post a reply to the thread: Erbakan'ın adaylık broşürü

Your Message

istanbul kaç yılında fethedildi?

 
 

Mesajınız için listeden bir ikon seçebilirsiniz

Ek Seçenekler

 • Will turn www.example.com into [URL]http://www.example.com[/URL].

Konuyu Gözden Geçir (İlk Önce En Yeni)

 • 10-05-2017, 14:11
  Selman MERİÇ

  Erbakan'ın adaylık broşürü

  Erbakan'ın adaylık broşürü

  Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan'ın 1969'da Konya'dan bağımsız aday tanıtım broşürü okuyanları eskiye götürüyor.

  Merhum Necmettin Erbakan 14 Ekim 1969'da yapılan Genel Seçimlerde Konya'dan bağımsız milletvekili adayı oldu. Erbakan'ın seçilmesini önleyebilmek için bir takım çevreler hemen harekete geçip çeşitli çarelere başvurdular. O günlerde bir kesim müslüman insanların gözdesi olmayı başarmış olan BUGÜN gazetesinde Erbakan'ın alacağı oyların iptal edilmesi maksadıyla, Erbakan'ın oy pusulasını da mühürleyerek sandığa atın şeklinde haberler yayınlandı. Bu sebeple Erbakan'ın aldığı oyların yarıya yakını iptal çıktı. Erbakan'ın aldığı oyların yarıya yakını iptal çıktığı halde, yine fazlasıyla oy alarak milletvekili seçilmeyi başardı. Çünkü O, başarmak için Konya ve çevresinde gece demeden gündüz demeden fevkalade bir aksiyon ve organizasyon ile çalışmıştı.
  Merhum Erbakan'ın 14 Ekim 1969'da yapılan Genel Seçimlerde Konya'dan bağımsız milletvekili adaylığı sürecinde dağıtılan tanıtım broşürü ise okuyucuları o döneme yeniden götürüyor.

  "KONYA BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI MAKİNE YÜKSEK MÜHENDİSİ Profesör Doktor NECMETTİN ERBAKAN’ın Kısa Tercümei Hali" diye başlayan bröşürde Erbakan'ın siyasi hayatında etkin olacak Türkiye Odalar Birliği ile başlayan süreç ve sonrası da ayrıntılı anlatılmış.

  İşte o broşür;

  Eklenti 2176


Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •