Konuyu Yanıtla

Post a reply to the thread: Balgat Sultası Hakkında Güven Anketi

Your Message

istanbul kaç yılında fethedildi?

 

Ek Seçenekler

 • Will turn www.example.com into [URL]http://www.example.com[/URL].

Konuyu Gözden Geçir (İlk Önce En Yeni)

 • 13-07-2017, 16:08
  Yüksel Dikgöz

  Bu teşkilatın gerçek genel Başkanı O.Asiltürk'tür.

  Bu teşkilatın gerçek genel Başkanı O.Asiltürk'tür...
  Bu başlığı atmamın sebebi elbette ki bazı yanılgıların bulunduğu içindir.40-45 seneden beri aynı adamlarının orda olduğunu bilmekteyiz.Adalet bu bu mu onu diye sorgulyoruz niye bu parti gittikçe oylarını azaltıyor?.Bunu hiç sorgulamışlar mıdır?Niye bu SP'nin başına genç, dinamik, donanımlı, tecrübeli bilgili birini getirmiyorlar.Maksatları ne?
  Şimdilik bu soru size yeter...
 • 18-12-2016, 11:37
  Kayıtsız
  Genel Başkanımızdan Allah Razı olsun gece gündüz demeden canla başla çalışıyor. İsabetli bir karar Temel Karamollaoğlu ellerinden öperim. Şükrü Eşme
 • 10-04-2016, 03:24
  Gürdal GÜNDÜZ
  Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
  ciddi misiniz?

  yani bu bir modern yıpratma şeysi, he mi?

  yani ortada bir kıyım var ve siz buna "yıpratma" gibi çok basit kelimeyle mi karşılık buluyorsunuz?

  yani son 3 yıldır bu sulta'nın yaptıklarını, teşkilatı düşürdüğü hali nerye koyuyorsunuz anlamıyorum..

  ergenekoncu olmadığımız mı kaldı, fetullacı olmadığımız mı kaldı.
  teşkilatların yeniden, bir kez daha ortadan ikiye yarılmadığımı kaldı.
  akp'ye yaltaklanmak mı kaldı, chp ile flort etmek mi kaldı.
  geldiğimiz hale bakın! ekmelettin mi tayyip mi...

  ben anlayamıyorum...
  bu.. bu.. bu... bu yıpratma falan değil.. bu bir kıyım.
  bu bir uçurum.. bu bir yok oluş..

  ben anlayamıyorum...
  biz sizinle aynı eğitimleri almadık mı?
  aynı ayetleri aynı hadisleri okumadık mı?
  aynı teşkilat tedrisinden geçmedik mi?

  nasıl olur nasıl!
  nasıl olurda bu sulta bu teşkilatı kıyma gibi doğrarken bunu görmüyorsunuz?
  nasıl olurda bunu göstermeye çalışanların yaptıkları "yıpratma" olarak etiketlenir...

  bu nasıl mümkün olabilir... ALLAHım sen bana yardım et.. amin.
  Ben bu siteye bu akşam tesadüf girdim,aradan kaç sene geçmiş baktım,ama hic bir şey değişmemiş,renk ayni konular ayni mesajlar ayni,ben bu siteden 3 kere banlandim,2007 lerde falan,size dostane tavsiyem,klavye kullanmakla milli görüşlülük olmuyor maalesef,araziye çıkın insanlarla konusun,ev sohbetleri duzenleyin, akin bakalım kendi hatiplerimizde kendi anlattıklarına inaniyorlarmi,ben bu sitemin yönetimiyle hep fikir ayrılığı yaşadım,ama ilk defa katılacam,milli görüş hareketi bunlarla bitmiştir,bizleri kimse dinlemez olmuş,artik kendimizi ifade edemiyoruz"neden"yıllardır ayni tas,ayni hamam "değişim"şart..
 • 20-03-2016, 21:00
  AKINCI_1453

  Site Yönetimine

  Yıllar öncesine gittim bizim bir forumumuz vardı diye MİLLİ GÖRÜŞ FORUM harika bir ortamdı sonra birileri orda fitne çıkarıp ayrılıp Portalı açtı şimdi anketi görünce o günleri hatırladım yapacak bir şey yok “ KATRANI KAYNATSAM OLUR MU ŞEKER,CİNSİNE YANDIĞIM CİNSİNE ÇEKER ! sözü bir kez daha pekişti ... iyi kumda oynamalar ...
 • 28-09-2015, 14:14
  Kayıtsız

  bu nasıl bir anket

  Eyer bir anket olacaksa oda seçim sonucudur başka anket tanımam bir sizler kalmıştınız ulu ortaya çıkacak bu nasıl bir MİLLİ GÖRÜŞCÜLÜKTÜR anlamak güç acaba ? sizler bizler ne durumdasınız eyer şüpheniz şüphemiz varsa asıl sizleri bizleri ankete tabii tutmak gerekli olmaz mı? benim görüşümle bakışımla duruşumla bir yukardakilerle bir sorunum YOK asıl aranması gereken milletin islam dan KURAN dan SÜNNET ten doğruluktan ayrılmasından bizler kaybettik hani ne vardı zaman gelecek insanlar fec fec islama giriş yapacak ve islamdan fec fec uzaklaşacaklar duruşu bakışı islam ama içi farklı düşünceyle meşgul olacak sakın yanlış anlamaya mahal vermeyelim dinden değil dini terimlerden yaşamaktan uzaklaşacaklar elhamdulillah bizler doğru olduğumuz için yanlız kalmaktayız sanki şimdiki ikdidar şeriatı mı yaşıyor ki millet oy veriyor yok bir zamanlar adnan mendereste aynı havayı yakalamıştı neden bir ezanı arapçaya çevirdiyse herkes tarafından peygamber ilan edilecek duruma geldi aynı millet şimdide R.T.E. a tabmakta lar ne yaptı ki ortada 2 metreli yol 6 metre oldu pahalılık aynı zam aynı zülüm aynı sanki ülkemin her tarafına fabrikalar mı yükseldi ki 13 yıldır KURAN dan bir harf sokmadı sokamadılar yasalara
  sizlerden ricam bari bizler yapmayalım bu ayrılık seneryolarını eyer sulta dediklerinde bir hata varsa oda biz alttakilerden kaynaklanıyor demektir çünkü onlar bizlerin aynasıdır selamlar.
 • 07-06-2015, 11:23
  Kayıtsız

  Yazıklar olsun..

  Bu forumun ne amaçla kurulduğunu şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Fitneci olan sizlere yazıklar olsun..
 • 08-04-2015, 12:22
  demir

  kardeş olalım kardeş

  Erbakan hocamız, ve alilesini seviyoruz onlar birer emanet ,ona en yakın olanlar, hepsini seviyoruz, ama artık bir olmak zorundayız memleketin gidişatı hiç iyi değil. hepberaber olmamızlazım hep beraber hareket etmek zorundayız böl parçala yut olmayalım gücümüzü yitirmiyelim allah rızası için şu ağzımızdan çıkan laflara dikkat edelim uçurumun kenarındayız ve birseçim var bu bir dönüş noktası olabilir bu nimeti iyi değerlendirelim sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz ama yarın hakkın divanında hesap veremeyiz. Benden bir kardeşane öğüt olsun.
 • 25-12-2014, 13:11
  Kayıtsız

  Hocaya sadakat temel prensipleri çiğneyerek olmaz.

  Hocamız Numan kurtulmuşa Şu ifadelerde bulundu ve sonra partiyi kendisi devraldı. Ayrı hesap gütmeyeceksin ben daha iyi bilirim deyip fitne çıkarmayacaksın. İstişare yapmazdan kendi başına buyruk olmayacaksın. Temel prensiplere riayet edeceksin. Aksi halde ben daha iyi bilirim deyip prensiplere riayet etmesen muvaffak olurum zannedersin fakat davaya zarar vermekten başka bir şey yapmazsın demişti. Hocamıza su şahıs şöyle şöyle yaptı diye şikayete gelen kardeşimize ne söylediğini herkes biliyor.O öyle bir şey yapmaz herkes işine baksın deyip fitneyi derhal önlemiştir.Ya şimdi davaya sadakat hocanın çocuklarını birbirine düşüren insanın nasıl bir vebale girdiğinin farkında değilmisiniz bunun vebalini onları haksız yere savunanlarda çekecek Fatih Erbakan’ın her gittiği yerden insanları görevden alıp sen cihat yapmayacaksın deyip fitne çıkaran pislik makinesi bu insana nasıl ulul emr olur.Sonra bütün istişare kurulu olmazdan kendi başına seçilemezsin diye heyetin çoğunluğunun imzasıyla bu işten vazgeç demelerine rağmen,Hatta bu imzada Şevket Kazanın,temel karamollaoğlunun ,Recai kutan gibi isimlerin imzası olmasına rağmen ısrarda devam etmekte Bu adam buradan gitmezden bu fitne ortadan kalkmaz.Kalkar ve biz yolumuza devam ederiz diyen buyursun.İki yerdeki açıklama büyük bir rezillik Hocaya sadakat böyle mi olur.Toplamış yanına yedi sekiz kişi bir yerde açıklama yapıyor ve diyorki Hocanın döneminde fetih kutlamasında konuşurken herkes dişarı çıkıyordu ve salon neredeyse boştu.Fakat diyor son yaptığımız kutlamada bir tek insan dişarı çıkmadı diyor.Bu kadar rezil bir isan olabilirmi.Bu ne demektir iyi düşünün.Sonra Fatih Erbakanın genel başkanlık meselesi diye önceden böyle bir şey yoktu. Hatta seçimlerde röportaj yapan bir spiker soruyor nasıl geçer seçim deyince Fatih Erbakan bendeniz elli yerde konferans verdim.Sayın genel başkanımız Mustafa Kamalak bey 40 tane miting yaptı ve bütün milli görüşçüler canla başla çalıştıİnşaAllah iyi olur demişti ve konuşmacı olarak davada canla başla çalışıyordu.Ne zaman ki bu fitneyi ortaya attı Ondan sonra ortaya çıktı.Şimdi ise bir hatırlatma Hocamıza bir gazeteci bir salonda soruyor .Oğlu fatihte karşısında Partinin başına oğlunuz fatih te geçme ihtimali varmı deyince Hocamız Bizm davamızda çaycı ile genel başkan arasında hiçbir fark yoktur.Tabelada kimin isminin yazdığı çok önemli değildir.Hafif tebessümle neden olmasın kendim için istediğimi oğlum içinde isterim.Demiştir.Kısaca o malum şahıs çıkmış yok 50 bin Erbakan hoca vermış yok kendisi 50 daha vermişmiş neyin hesabını yapıyorsun sana hocan demedimi çaycı ile genel başkan arasında hiçbir fark yotur.O çaycı yıllarca 40 km dağda istihsal yapıp sonra 40 km çarşıya inip üç tane beş tane kuruluşumuzun parasını ödeyip yıllarca görünmeyen çaycı arasında Fark olmadığını bilmiyormusun sen neyin hesabını yapıyorsun o çaycı hiç hesap yapmamış o bir hesap yapsa senin 50 binini 50 bin defa katlar bu insanların vebalini kısaca bu fitneciler nasıl ödeyecek.Fiemanıllah……
 • 19-12-2014, 20:19
  Leyla KESKİN
  Mehmet Bey, size cevap yazmasına yazdımda nasıl birşeyse tekrar giriş yapmam gerekti yazdıklarımda gitti:((
  Neyse bendeniz çok şey bildiğimi ifade etmedim ama hiç bir şeyde bilmiyorum diyemeyeceğim zira dava şuuru kalmış çok şükür.
 • 19-12-2014, 12:05
  Mehmet DAĞDELEN
  Alıntı Leyla KESKİN tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Uzun bir aradan sonra tekrar siteye girdim ve karşıma böyle bir anket çıktı evtt bizlere hocam biat etmegi, itaat etmeyi öğretti ve dersimi iyi almışım ki hepsi şıkkını tercih ettim.
  Mehmet Bey,üzülerek ifade ediyorum ki siz ne yazıkkı teşkilatçılığı öğrenmemişsiniz, öğrenmiş olsa idiniz böyle bir anket açma gereği duymazdınız.
  Hocam sizin gördüklerinizi göremiyormuydu, böyle düşünceyle hocamızın kemiklerini sızlatırsınız.
  Siyonistlerin emriyle partimizi bölenlerden pek farkınız olmayacak, onları sevindiriyorsunuz hatta yormamış oluyorsunuz.
  Teşkilatımızı bu duruma getirenler her kimlerse, Rabbim şeytana uymalarına fırsat vermesin tekrar şuurlu gerçek milli görüşçü olmayı nasip etsin.
  Hocama sadakat davaya sahip çıkmakla olur...
  değerli keskin,
  nisa 59 da itaat emri işlenirken "atiullah", "atiurresul" kelimelerinden sonra "ve ulül-emr" diye ifade ediliyor.

  yani "ALLAHa itaat", "resulüne itaat" ten sonra "ulül emr'e de" deniyor.
  yani "ulül emr'e itaat", "atiu ulül emr" diye doğrudan bir emir yok. ima ile emir var. yani ALLAHa ve resulüne itaat kayıtsız şartsız itaattir.
  sizden olan emir sahiplerine ise şartsız itaat emredilmiyor.

  bu konuyu biraz çalışmanızı bir kardeş olarak tavsiye ediyorum.

  ALLAHa emanet.
 • 18-12-2014, 13:56
  Leyla KESKİN
  Uzun bir aradan sonra tekrar siteye girdim ve karşıma böyle bir anket çıktı evtt bizlere hocam biat etmegi, itaat etmeyi öğretti ve dersimi iyi almışım ki hepsi şıkkını tercih ettim.
  Mehmet Bey,üzülerek ifade ediyorum ki siz ne yazıkkı teşkilatçılığı öğrenmemişsiniz, öğrenmiş olsa idiniz böyle bir anket açma gereği duymazdınız.
  Hocam sizin gördüklerinizi göremiyormuydu, böyle düşünceyle hocamızın kemiklerini sızlatırsınız.
  Siyonistlerin emriyle partimizi bölenlerden pek farkınız olmayacak, onları sevindiriyorsunuz hatta yormamış oluyorsunuz.
  Teşkilatımızı bu duruma getirenler her kimlerse, Rabbim şeytana uymalarına fırsat vermesin tekrar şuurlu gerçek milli görüşçü olmayı nasip etsin.
  Hocama sadakat davaya sahip çıkmakla olur...
 • 09-12-2014, 11:50
  Kayıtsız

  Aslında bu listeye gerek yok bence

  Baş nereye isterse ayak oraya götürür.
  Dolayısıyla Oğuzhan Asiltürk ve Kamalak
  çekilsin ehil bir lider yönetiminde bu insanlar
  tekrar hayır için çalışabilir. Ancak!

  Ancak biri istisna; Hasan Bitmezi affedemeyiz!
 • 25-11-2014, 04:45
  Mehmet DAĞDELEN
  eleştirileriniz acınası..
  köksüz..
  bulanık...

  ALLAH beni o durumda komasın ama,
  bir an varsayalım ki, böyle bir anket, konu, konular açarak balgat sultasını sorgulayan kişilere,
  dur demek için karşılarına dikilsem, cevap versem ya da soru sorsam.

  öncellikle sözümün nitelikli olmasına özenirdim.
  sonra sözümü bir temel prensibe, bir ilkeye dayandırırdım.
  ve bu sözü usülcülük yapmadan, sevketmeden, sağlamlığını test ederek söylerdim.
 • 23-11-2014, 20:30
  ibrahim klzlltan

  yuh olsun

  Bu anketi yapan kisi ve kisiler kesinlikle milli goruscu olamaz.durgun suda mikrop barlnlr bunu yapanlar akarsu misali teskilat callsmaslna katllmayan ve durgun suda yasayanlardlr...kotulemeye callstlklarlnlz ylllarca erbakan hocamln emrinden clkmayan biad etmis kimselerdir...kendinize gelin silkelenin....
 • 09-11-2014, 13:37
  Kayıtsız

  Güzel bir ironi olmuş :)

  Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Üslup hakkında uyarıda bulunan kardeşlerimiz çok haklı!

  Bence de üslup çok önemli. Mesela şu Kemal Kılıçdaroğlu ne tuhaf bir adam (?)

  Geçen izliyorum, kongre yapıyorlar; tutmuş kendisine karşı yarışan Muharrem İnce
  ile kongre salonunda yanyana oturuyorlar. Cık cık cık yani. Olacak şey m?

  Oysa bizim Muhterem genel başkanımız sayın Kamlak kongrede; Fatih Erbakan'ı
  protokolun kenarında oturtup, önünü de kapatarak bir güzel haddini bildirdi.

  Aslında onları kongreye de sokmayacaktı da polis marifetiyle girdilier.

  Ne de olsa Kılıçtaroğlu cahil bizim Kamlak gibi 10 20 profesörlük, 2 3 hafızlık 20 30
  doçentlik diploması yok ki (!)
  Demek ki diploma herşey değil!
 • 06-10-2014, 11:07
  Turgut KÜÇÜK
  yazık gerçekten daha önce ne ise aynı o zamanlar hocama muhalaefet yapan gruh yazık Allah için çalışın fatih bey seçilsin tabiii olmayan mahluktur ama böyle olmaz böyle asla olmaz bizide kaybettiniz.
 • 06-10-2014, 11:05
  Turgut KÜÇÜK
  Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
  bu anketimizde gayemiz,
  tüm bu balgat sultası olayları bitipte teşkilat yeniden yoluna girdiğinde milli görüşçüler bir geçmiş muhasebesi yapacak.
  tekrar aynı hataya düşmemek için.
  işte o zaman yardımı dokunur diye bir güven testi yapmak istedik.

  bu sulta içinde en güvenmediğimiz kimdir?
  bu güven sıralamasında en altta kalanlar nasıl bir karaktere sahip?, hangi faaliyetleri onlara olan güveni sarstı?

  işte bunları tespit edebilirsek aynı hatalara düşmemek adına güzel bir çalışma olacak İNŞAALLAH.


  evet liste burada:

  Oğushan Asiltürk
  Mustafa Kamalak
  İlyas Tonguç
  Mehmet Karaman
  Hasan Bitmez
  Birol Aydın
  Muhittin Yıldırım

  aslında bu listeye 656 kişi eklenebilir. ama anket için bu yeterli.


  Eklenti 2143
  dağdelen kendi adınıda yaz oraya bizde sana oy verelim olurmu..
 • 27-09-2014, 10:40
  Kayıtsız

  Bence de sence

  Üslup hakkında uyarıda bulunan kardeşlerimiz çok haklı!

  Bence de üslup çok önemli. Mesela şu Kemal Kılıçdaroğlu ne tuhaf bir adam (?)

  Geçen izliyorum, kongre yapıyorlar; tutmuş kendisine karşı yarışan Muharrem İnce
  ile kongre salonunda yanyana oturuyorlar. Cık cık cık yani. Olacak şey m?

  Oysa bizim Muhterem genel başkanımız sayın Kamlak kongrede; Fatih Erbakan'ı
  protokolun kenarında oturtup, önünü de kapatarak bir güzel haddini bildirdi.

  Aslında onları kongreye de sokmayacaktı da polis marifetiyle girdilier.

  Ne de olsa Kılıçtaroğlu cahil bizim Kamlak gibi 10 20 profesörlük, 2 3 hafızlık 20 30
  doçentlik diploması yok ki (!)
 • 24-09-2014, 01:32
  Kayıtsız

  MGportal suntasi

  Oylamaya kendini eklemeyi unutmussun!
  Bu ne seviye böyle...
  size teskilat mi teslim edilir!

  Ya hayr söyle ya da sus!
 • 22-09-2014, 21:44
  Taskaya
  Değerli site yöneticisi,

  Resminize baktığımda benden büyük olduğunuzu görüyorum. Saygısızlık etmeden fikirlerimi belirtmek isterim. Kusurum olursa affedin. Söyleyeceklerim uzun olabilir lütfen sonuna kadar okuyun.

  Daha önce bu konuya misafir olarak mesaj yazmıştım ama yayınlanmadı. Gözden kaçtığını düşünerek üye olup yeniden yazıyorum.

  Bu anketi buraya koyarak bütün taraflar için bir tartışma ortamı oluşturuyorsunuz. A tarafıda B tarafıda kendi düşüncelerini savunacaktır elbette. Kimsenin fikirleri burada yazılanlara göre değişmeyecek ve anket kimsenin fikirlerini etkilemeyecektir. Anketin altına koyulan hakaret vari bir resim var. Sizin avatarınıza bakıyorum ne güzel resminizi koymuşsunuz. Üst kademede bulunan başkanınıza veya liderinize koyduğunuz fotoğraflara bakın. Eğer kişileri tanıtmak istiyorsanız bir çok vesikalık fotoğrafları var. Onları koyabilirsiniz. Bu fotoğrafı milli görüşçüyüm diyen kişilerin koyduğunu görünce ağlayasım geliyor. Aldığınız eğitimlerde bundan bahsedilmedimi? Müslüman düşmanını bile bu halde rencide etmez.

  Abilerim. Yaptığınız tartışmaların bir yeri var. Bu tür konular aile içinde kalır sessizce halledilir. Ailenin içindeki sıkıntı dışarıya vurulup yoldan geçene sorulurmu? Aile reisi insanlarsınız. Ankete siteye üye olmayıp milli görüşün m sini bile bilmeyen şahıslar bile misafir olarak oy kullanma yetkisine sahip. Bu anket ne kadar sağlıklı olur?

  Buradaki üyelere ve ziyaretçilere vereceğiniz en ufak bir fitne fikrinin (her iki taraf içinde) bu ortamı hazırlayan sizin üzerinizde vebali olduğunu hatırlatmak isterim.

  AGD mensubu bir genç olarak bu tür tartışmaları gördüğümde şevkim kırılıyor, üzülüyor ve heyecanımı yitiriyorum. Bunun sebebi de fitne düşüncelerine (her iki taraf için) beni ve seçmeni ortak eden siz abilerimden başka birisi değil.

  Siz bu sitede yönetici olarak Milli Görüşçü arkadaşlarımızı şu günlerde toparlamak ve bir arada tutmak yerine bir taraf olup düşüncelerinizi savunuyorsunuz.

  Siz değerli hocalarımızın bize öğrettiği hadisi hatırlatıyorum.

  "Fitne çıktığı zaman atla giden attan insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun, duran otursun." Hadis-i şerif.

  Bu konuları tartışmanız inanın ümmete zarar veriyor. Çözüm beklemekte. İki taraftan biri haklı elbette. Ama bu gibi konuşmaların yeri burası değil. Yapmayın.

  Milli görüşüçü az yada çok bir kitleye hitap eden bu sitenin, milli görüşçüleri toparyacı, kucaklayıcı ve heyecanlandırıcı işler yapması kabul edersinizki daha hayırlı olurdu.

  Sizden bu konunun silinmesini rica ediyorum. Allah aşkına.
Bu Konuda 20 den Fazla Cevap Var. "Buraya" Tıklayarak Tüm Konuyu Görebilirsiniz.

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •