ibrahim DEMİRCİ

dinde siyaset

Rating: 2 votes, 5.00 average.
esselamunaleyküm, İslam için ezayı, işkenceyi, sürgünleri ve hapisleri sizlerden daha iyi bildiğime eminim diyerek kendini üstün
gören kardeşim.

Son 25-30 yıldır özellikle de günümüzde Müslümanlar arasında siyasetten tiksindirici ve uzaklaştırıcı çeşitli telkinler yaygınlaştırılıyor.siyasi alanı yani devlet yönetimini,diger bir deyişle hilafeti(eger ülkemizi darul harp kabul ediyorsanız zaten bu konuya hiç girmeye dahi gerek yok)zalimlere bırakmayı peşinen kabul edip siyasetten uzaklaştırmak ve bunu yaparken çeşitli dini örnekler verdirip müslümanı etkisiz elaman yapmak bir yahudi oyunudur.
aslında siyaset bir müslümanın en mühim ve farzı ayın olan bir görevidirki;
bir hadisinde peygamberimiz;
"Hiçbiriniz kendisini tahkir etmesin (küçük düşürmesin). Yanındakiler; Ey Allah'ın Rasulü, bizden birisi kendisini nasıl tahkir eder? Diye sordular. O da şöyle dedi; bir kimse öyle bir şey görür ki onunla ilgili bir şey söylemesi Allah'ın onun üzerinde hakkıdır. Fakat o bu hususta konuşmaz (yani insanlardan çekinip konuşmamakla kendisini tahkir etmiş, alçaltmış olur). Allahu Teala da kıyamet günü ona, şu şu meselede niye üzerine düşen sözü söylemedin, söylemene engel olan neydi? Diye hesaba çeker. Adam; konuşmamı insanlardan korkmam engelledi, der. Allahu Teala da; Sen (insanlardan değil) önce benden korkmalıydın, der. (Kütübi sitte C.17 S.538)
Bu hadisi şeriften de anlaşılacağı üzere gördüklerine karşı duyarsız yada tepkisiz olmak yasaklanmaktadır. Özellikle de yönetim ve yöneticilere karşı kör, sağır ve tepkisiz olmak kesinlikle yasaklanmaktadır. Zira Allah'ın Rasulü (sav) şöyle buyurmaktadır:

"Cihadın en üstünü zalim sultan (otorite) karşısında hak sözü söylemektir."

işte burda sizin ve benim alaşmakta zorlandıgımız konu şudur.;
acaba miligörüş zalim yönetim karşısında gerçekten hak sözmüdür.degilmidir.ozaman bende size şöyle sorarım;Müslümanlara ihtimam vermek onların maslahatlarını, haklarını savunmak ve onların takipçisi olmak bu devlet düzeni içerisinde elinden geldigince allah rızası için çalışmak dışında daha ne yapılabilirki.
cenabı allahın;
"Sizden hayra davet eden; marufu emreden, münkerden nehyeden bir ümmet (Hizb, grup) olsun." (Ali İmran 104)
ayeti kelimesi geregince erbakan hocam hizbussaadeti bu maksatla kurmuş ve her daim siyonizmin karşısında müslümanların haklarını korumak için ömrünü vakfetmiştir.

Submit "dinde siyaset" to Digg Submit "dinde siyaset" to del.icio.us Submit "dinde siyaset" to StumbleUpon Submit "dinde siyaset" to Google

Categories
Katagorisiz

Yorum

 1. ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
  milligörüş nedir

  Milli Görüş, Hak yol İslam’ın ta kendisidir. Milli Görüş, Hz. Adem(as)in, Hz. Nuh(as)un, Hz. İbrahim(as)in ve diğer bütün hak peygamberlerin inancıdır, dinidir.

  Milli Görüş, Fatih Sultan Mehmet’in, İstanbul’u fethederken gücünü aldığı kaynaktır. Milli Görüş, Çanakkale savaşında Seyit Çavuş’un 250 kg.lık mermiyi namluya sürerken gücünü aldığı kaynaktır. Milli Görüşü algılayabilmek için, Millet kavramını çok iyi anlayabilmek gerekir. Peki, Milli Görüşçüler kimlerdir?

  Milli Görüşçüler olarak biz ne sağcıyız, ne de solcu. Hak yolun yolcusuyuz.

  Sağcılık bize küçük gelir. Solculuk ise bize ters düşer. Bundan dolayı biz ne geçmişte ne de günümüzde sahte sağ sol çatışmasının içerisinde asla bulunmadık.

  Çünkü biz, kahpe oyunların, düzenbaz figüranı değiliz. Biz ilhamımızı ne Karl Marx´tan ne de Nihal Atsız´dan alıyoruz. Yegâne ilham kaynağımız çağları aşan mesajıyla Allah kelamıdır.

  “Doğrudan doğruya Kuran´dan alarak ilhamı, asrın idrakine söyletmeliyiz İslam´ı.” (Mehmet Akif Ersoy) düsturunca referansımız Kuran´dır.

  Biz sahte ve beşeri ideolojilerin peşine takılacak kadar çapsız değiliz. Yüksek idealler, ulvi davalar, eskimez mesajlar peşindeyiz.
  MİLLİ GÖRÜŞ, hak bir nizam ve adil bir düzenin temsilcisidir. Biz şuna inanıyoruz:

  Yaratan Allah´tır, yaşatan Allah´tır, yöneten de O olmalıdır. Bugün zulüm varsa ve adalet yoksa, bugün şirk var tevhit yoksa, bugün faiz var bereket yoksa, bugün kaos var düzen yoksa, bugün göz yaşı var merhamet yoksa, bugün cinayet var ceza yoksa, bugün güçlülerin haklıları ezdiği bir sistem var insan hakları ve inanç özgürlüğü yoksa, bunun sebebi Allah´ın koymuş olduğu düsturların dünya işlerine karıştırılmamasıdır.

  Unutmamalıyız ki; biz Müslümanlar, Rabbimizin, insanların saadeti için koyduğu kuralları uygulamakla görevliyiz. Bu görev Müslümanların tartışılmaz görevidir.
  Hepinizi, Milli Görüşü anlamaya ve anlatmaya davet ediyorum.

  alıntı